mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 00:30:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 62   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zgodba o Vii  (Prebrano 152063 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #135 : četrtek, 10.01.2013 : 21:18:26 »

Neumnostim, ki jih Via izvaja ni ne konca ne kraja Angry. Vsak dan me preseneti, ker vedno najde nekaj novega, da uniči, zavese je zgrizla v 1000 koščkov, deke gredo kot za med,vse ostalo je pa itak že umaknjeno. včasih pa opravi tudi kakšno dobro delo, ko je zgrizla moževe slušalke za računalnik se mi je kar potihem smejalo Evil Grin Evil. V kletki spi zaprta že celo noč, tako da imava z mojim drug teden vsak po malo dopusta, da da jo dokončno navadiva, ker tako res ne gre več naprej. Da pa ne bom samo šinfala, kako je  Evil, moram povedati, da je cel cuker in smo uživali vsak lep dan zadnje dva tedna ko smo se potepali naokrog.

Moja kuža se rada sonči


Pa poglobljeno razmišlja o svojih grehih...


Ker so krizni časi se poslužujem vseh nasvetov in možnih rešitev, tako da smo kupili tudi slavni Thundershirt




Danes sem pa dobila še uradni odgovor VURS-a, in sicer med drugim piše, da so kontakirali upravnika in da je le ta potrdil, da je pes moteč. jezen Pa me je tako razkurilo, ker kako so pa oni to ugotavljali, z meritvami? Ja pa kaj še. Angry Mislim da se bom kar pritožila direkt na njihovo upravo in zahtevala dokazila na osnovi katerih so oni podali tako strokovni odgovor inšpektorju. Problem je ker imamo tu eno malo podružnico in eno ne preveč prijazno gospo, kateri se očitno ni zdelo niti toliko pomembno, da bi od naju koga obvestila, da so problemi. Ampak očitno pa lahko poda strokovno mnenje o motenju. Prav se mi neumno zdi, da bi bila kar tiho in pustim, da pometajo z mano. Ali bi bilo morda bolje, da ne drezam več, saj je stvar s strani VURS-a itak zaključena?
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #136 : četrtek, 10.01.2013 : 21:20:48 »

 Grin Cheesy Grin očitno bom morala na kakšen tečaj za urejanje slik, ker so mi ful velike ratale Grin Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #137 : četrtek, 10.01.2013 : 22:29:17 »

Hehe, smo jih še mal 'povečali' Wink Grin

Prihodnjič samo "thumb_" izbrisat iz linkov Smiley
Logiran

viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #138 : četrtek, 10.01.2013 : 22:38:38 »

Hvala Jana, saj bom počasi vse znanje osvojila Smiley
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #139 : petek, 11.01.2013 : 07:44:58 »

 Cheesy Via je res lepotička  Kiss Kiss Kiss!!! Lahko bi delala reklamo za Thundershirt!!! Moj Jack je v njemu kot šunka v črevu Grin...

Kar se tiče lumparij in boksa pa čestitam za nočno spanje!!! Tudi pri nas je to že utečena praksa. Samote v boksu pa še nismo začeli zares trenirat, oziroma samo, ko smo doma in gremo npr. v sobo se igrat, pisat nalogo, jaz v kopalnico itd....

Se ti zdi, da Thundershirt pomaga?  Huh  Jst ne vem, imam občutek, da hoče biti Jacko izziv za izumitelje pripomočkov za tesnobne pse in se ne preda .... sploh se ne preda   predaja trmoglavka
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #140 : petek, 11.01.2013 : 13:42:57 »

meni se zdi, da nič kaj ne pomaga, saj kar se tiče samote. Ok, mi imamo še polno drugih težav Sad, in povsod je bil največji napredek mislim da s šolo. kar se pa samote tiče pa katastrofa butnglavc, od fermonov mislim, da ni učinka, imam jih že en mesec vklopljenje, imam jo tudi na homeopatskih kapljicah, ok to še iščemo pravo dozo, in sedaj še slavni TS. Upam samo, da ga danes ne bo potrgala s sebe. Jaz bolj stavim zdaj na kletko, ker se mi zdi, da se tam najhitreje umiri.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #141 : petek, 11.01.2013 : 14:12:21 »

Sumim, da imate "Roko" sindrom. Dejte malo pobrskat po njegovi (sicer obširni) temi. To je tista tema, kjer si zdej "ponujamo" dobre veterinarje in še neke druge vrste moških...  Evil Tongue Wink
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #142 : petek, 11.01.2013 : 18:42:46 »

 Grin Ja, vest o dobrih veterinarjih sem že videla, pa žal ni nobene slike kot dokaz Grin Evil
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #143 : nedelja, 13.01.2013 : 07:58:55 »

Jaz bi lahko kar napisala knjigo o Viinih neumnostih, mi non stop daje material. Wink V petek sem ji zjutraj obleka ta slavni Tundershirt in cel dan potiho molila, da si ga ne strga, in moj priden ga res ni strgal, je pa strgala dober meter kabla za TV jezen, skupaj z kanalom, šraufom in tudi na vložek za šrauf ni pozabila. očitno je delo opravila res kakovostno. Angry, še dodatno trganje dek in kavča, ki je zaščiten z vseh strani pa nima niti smisla omenjat.
Smo se pa včeraj res lepo zabavali v pasjem parku Smiley, hvala luna7 še enkrat za povabilo in ostalim za fajn družbo, pasjo in človeško Wink. Via se je nalaufala in naigrala, da je bila na koncu že prava tečka in je poslala kar že agresivna. To sem zdele že parkrat opazila, ko ima vsega dovolj je tako tečna, da potem na vse laja in renči in če je treba bi tudi šavsnila. moram biti bolj pazljiva, kdaj je gospodični  dovolj. Je pa zbirčna tudi pri iskanju družbe, namreč zberi si vedno samo manjše od sebe, nikoli ne nori z večjimi, imam občutek, da zato, da si jih podredi, ker večjih si ne more. ni tako nedožno tole bitje, kot se dela, je pravi Evil, bo ji treba tole agresijo, pa četudi je povezana s strahom izbit iz glave, da ne bo prišlo še do večjih problemov.
uh, koliko dela naš še čaka, ampak korak po koraku...
lep snežen dan vsem Smiley
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #144 : nedelja, 13.01.2013 : 12:57:27 »

Hoj viamia, nisem čisto vsega za nazaj brala... pa me vseeno zanima, zakaj je ne vtakneš kazensko v kletko Tongue. Najbrž bi ji ne bilo prav všeč, ampak če pomislim, da v zavetišču najbrž tega vsega ni počela, pri tebi pa upa, ker ve da je ljubljena in pusti stiskam prosto pot... Recimo en aluminijast bučerjev boks, kjer definitivno ne more nič razgrizt ali pobenit ven, mogoče bi se obneslo po določenem času. Jaz niti ne bi uvajala, ampak bi kar začela, ker njej bo hudo po enem mesecu predstavljanja boksa ali če jo prvič noter postaviš. Recimo tako kot se obnese vrtec če si neomajen pa nekateri otroci strašno protestirajo, dejansko so v stiski in še tebe srce boli, ampak na koncu nekako popustijo. Te boksi so dragi, ampak toliko kot kavč, kabli in vse kar ti je že pojedla spet ne, ker plačaš samo enkrat. Tudi zanjo bi to pomenilo več varnosti - elektrika, čistila, kaj kar se zvrne nanjo, večji kosi pojedene plastike v prebavnem traktu, vse to ni tako nedolžno. Pa če uvedeš neko rutino, da točno ve, kdaj mora bit noter...

Nočem bit kr tako na suho pametna, meni je moja špičila take da te kap, od tega da je pogoltnila in bogu hvala pokakala tisti črni zamašek za tuš, komplet, z verižico vred, pojedla pleh štrudla, se prebila ven iz običajnega kovinskega boksa, ki sem ga za vsak slučaj povezala z verigo in zapela z dodatnimi ključavnicami... ga je zvila na noter, naredila luknjo za eno debelejšo mačko in se s svojimi skoraj 25kg odplazila ven, uprizorila jedilni pohod po kuhinji, odprla še en predal zaprt z otroško zaščito in pojedla ven par protibolečinskih rymadilov... Je minilo, rutina, predvsem pa čas je pomagal. Še vedno kaj poje, občasno razmeče smeti ipd., uničuje pa ne (pa v zavetišču je, je pač ciganka in ona bi skoz ljudi in še svobodo).

Lahko ti povem, da sem bila na trenutke precej na koncu z živci, jemala sem jo do vrtca pobrat otroke, jo za minuto pustila samo, letela not in  nazaj, pa mi je že preplezala zice in en varnostni pas pojedla. 'Pozabljala' sem hodit v trgovino, ker je nisem imela tačas kam dat, da je moral zvečer te zadeve opravljat moj, čeprav sem bila na porodniški in je bilo časa na preteg. Za vikende se mi nikamor 'ni dalo', kakšni obiski, pes ne more bit sam. Gledano od zunaj bi rekel, da sem si precej omejila življenje Sad. Resno sem razmišljala, da bi ji kar v hiši postavili velik pesjak, tak pravi, sešvasan, od koder se ne da ven sploh. Na srečo se je umirilo, drugače bi zagotovo sledilo kaj v tem smislu. Sprašujem zato, ker vem kako neka taka skrb človeka razjeda - prvič rabiš nekaj za psa in njegovo dobro, pa tudi za tvojo lastnino, ki končno ne more biti takšna, da ti z leti bajto spremeni v razbojniško jamo. Verjetno bi ti padlo tudi veliko breme z ramen...

Imam kolega, ki mu je rotvajlerka počelo histerirala. Ko se lotijo pa taki zobje, je škoda res ornk. Hočeš nočeš jo je prestavil v delavnico, kjer ima za čas odsotnosti sešvasan notranji pesjak. Not ji je dal polena, da vidiš kaj naredi iz njih... nočem pomislit, kaj bi bilo, če bi bil isti kos lesa obdelan v lep kavč, mizico... Ampak ta je konkretna, tvoje je pa za en lušten čevapek in pol, tako da verjetno kaka varjanta le obstaja...

Malo se mi je razvleklo tole pisanje, si me spomnila na naše začetke...
En lep pozdrav od naše bande, izurjene v takih in podobnih štosih Smiley.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #145 : nedelja, 13.01.2013 : 13:23:42 »

 Afro
Fižolova župca, sem prav upala in čakala, da se javi kdo, ki ima za sabo bogaaate izkušnje  objem

Za vse, ki bi se radi na svoje oči prepričali: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,26280.525.html
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #146 : nedelja, 13.01.2013 : 13:46:40 »

To je (bil) kovinski boks. Lepo postlan in urejen.
Prideš domov in - huh - pod vrati zagledaš tole:


...vstopiš in vidiš, da ji je pobeg uspel. Velikost luknje tam kjer tepih visi ven... pes med 20 in 25kg... nekako ne gre skupaj.
Še tri dni je šepala, če bi bila bela, bi bilo verjento precej bušk vidnih...


Pozabila sem zgodbo z 10 pojedenimi pari klobas... celim putrom... vdretje v predal in izginotje pol kg čokoladic s karamelo... pojedeni kosi posranih plenic iz koša za smeti (ostanki pa nadrobljeni po tepihu) in še kaj...

Ne vem, a z izkušnjami dozorimo ali kaj, ampak danes bi ob podobnem takoj popokala denarnico in letela po preverjeno varno varjanto, ker to, da imaš namesto veselja s psom en kup skrbi in živciranja tudi ni namen. Niti to, da se potem prepričujemo, kako lepo nam je z njimi (jasno, imamo jih radi), čeprav bi jim na trenutke najraje ušesa potrgali in jih v eno neprodušno omaro zaklenili, kar je malo težje povedati na glas (med takele zraven seveda štejem tudi sebe, da ne bo pomote Tongue).
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #147 : nedelja, 13.01.2013 : 14:12:52 »

Eno vprašanje FŽ:
Ali je vaša sploh kdaj kasneje sprejela boks ali niste več poskušali po tistem "uspešnem" pobegu?
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #148 : nedelja, 13.01.2013 : 14:54:21 »

Nisem več poskušala. Imela sem neznansko srečo, da sem ji za nekaj časa lahko odtegnila samoto in je ta hude stiske delno pozabila, prerasla. V tem času se je malo zgradila v samostojnosti tudi v smislu, da ne leze skoz za mano, ne poskoči iz najglobljega spanja samo če stopim ven smeti postavit... Reševali smo veliko tudi z varstvom. Čisto ok ne bo nikoli, če gremo malo bolj v histeriji ali nepričakovano, še danes lahko pričakuješ manjše incidente. Tudi vrata po vsej hiši mi še vedno odpre ko je sama. Vhodna morajo obvezno bit zaklenjena, sicer me bi počakala pribita pred hišna vrata (bi pa definitivno počakala). Kako bi izgledalo puščat jo samo po 9ur mi na srečo trenutno ni treba razmišljat. Če bo takrat ko bo situacija taka to potrebno, se bom kot rečeno odločila za zapor Evil. Pri nas postopnost ni pomagala, dala jo bom not in se nič preveč obremenjevala, ker je to še vedno manj škodljivo kot pol kilograma čokolade s karamelo naenkrat Roll Eyes.
 
Bi pa rekla, da je fino če takega poskusa pobega ni, da takoj v prvo izbereš varijanto ki res deluje, sicer pes vedno znova išče pot ven, tudi na račun svojih zob ali ostalih poškodb. Kot rečeno - jaz bi gledano za nazaj vzela kompakten nezgrizljiv 'dihtig' boks (Bučerjevi recimo so z aluminijastimi cevmi, tu ni kaj zgrizt), morda celo prirejenega nekako tako, da zobje ostanejo celi in to čim prej. Vse kar pri tem upaš je, da se ne pojavi samodestruktivnost in da se glasni protesti umirijo vsaj vtoliko, da ti sosedje dajo mir. Praviloma je pa tako - manj kompliciraš in se sekiraš, bolj skuliran bo tudi pes. Nekaj seveda prinese tudi čas, ponavadi ravno takrat ko obupaš in spremembe ne pričakuješ (več). Je pa fino, če se ti do takrat ravno ne zmeša od skrbi in narejene škode.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #149 : nedelja, 13.01.2013 : 16:20:18 »

FŽ, lepo, da si spet malo tukaj!  Kiss In, da poveš, kako se je ET razvijala.  Evil Cool Lips Sealed O, ti boga, kaj vse je uspela pojest. Zamašek mi je tudi velik vprašaj, zakaj ravno njega...
Viamia, mislim, da bo treba kar konkretno "besedo" uvest. Malo me spominja tudi na to, da Via igra funkcijo nenehnega varstva in je zato pod stresom. Reva pasja. Malo poglejta v temi od Rokota (pa ne samo elpe veterinarje), nekaj nazaj, ko je Roko moral na "popravni" izpit.  Wink  Wink
Super je bilo! Vsekakor se še kdaj zmenimo!  Cheesy Cheesy
Boni si je odlomljen krempeljšek čez noč kar sama "odstrigla". Danes spi-globoko spi.  Evil
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 62   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines