mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 15.06.2024 : 19:26:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 214420 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1035 : ponedeljek, 04.12.2006 : 21:08:18 »

Hvala, hvala Nina Smiley

Glede na to da se takih plaščkov neda kupiti pri nas pa tudi na netu nisem našla nič podobnega... sem šla kupit blago ki mi je blo ful všeč in itak da paše na Lin ker ji paše ta kombinacija črno-belo, sem dala delati po naročilu ker sem imela možnost za to.

Drugače pa je Lin na razstavah ful pridna in itak da ima rada vse pse, v ringu se ful lepo obnaša in itak rabiš prakso, v glavnem nje čisto nič ne moti Smiley Je pa res da bomo videli kako bomo nadaljevali z razstavljanem, ker se mi zdi vseeno nepotrebno njo vlačit na vsako razstavo in plačevati za razstave če bo prevelika oz. pač nebo razstavni tip....  skratka bomo videli:) Mi je pa res zelo všeč da ima takšen ta pravi karakter, samo se vidi da je še malo otročja ker se polula od sreče ko vidi svojega prijateljčka, neda Nina  Grin
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1036 : ponedeljek, 04.12.2006 : 21:38:12 »

Botticelli ne obupat prehitro... vsake oči majo svojega malarja - tako je enemu všeč to drugemu drugo...  Wink
Drugače plađček je res zakon - upam da nisi pozabila na moje puloverče, da bomo tud mi lahko bli fansy Grin
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #1037 : ponedeljek, 04.12.2006 : 22:30:37 »

...samo se vidi da je še malo otročja ker se polula od sreče ko vidi svojega prijateljčka, neda Nina Grin

Jaz o tem nic ne vem... Roll Eyes vem samo, da je ena fletna mala damica, ki ima pol prevec energije...ko pa prideta v kompletku z Ganyem pa iz malcice in malcka nastaneta 2 DIVJAKA  Tongue
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1038 : ponedeljek, 04.12.2006 : 23:06:13 »

Vesna nisem pozabila, sem jih takoj dala na stran in ti javim takoj ko bodo dostavljeni v MB Smiley
Sicer pa jutri dobimo v štacuno ene nove plaščke, ki bodo zgledali kot zimske bunde Smiley vsaj po sliki sodeč so bili ful lušni:)

Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #1039 : ponedeljek, 04.12.2006 : 23:21:38 »

Lahko rpsim dobim namig, kam naj grem povprašat o naročilu plaščka za naredit po meri? NInca 10 mi je sicer to že napisala v drugi temi,da obstaja, a sem iz Maribora in Ljubljana je velika. tako, da ne hodim zastojn, da pol ne bi našla.

Hvaaaaallllllaaaaa
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #1040 : ponedeljek, 04.12.2006 : 23:40:07 »

Mr. Pet v Lj-BTC
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1041 : torek, 05.12.2006 : 10:15:41 »

Botticelli FUL TI HVALA! Wink
Logiran
Coco
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #1042 : torek, 05.12.2006 : 17:09:54 »

Joj Ursa, ze celo vecnost je minilo, odkar sem vaju nazadnje videla...se veckrat spomnim na vaju, samo vedno nekaj pride vmes.... sram


Imaš popolnoma prav in enako se dogaja tudi z naše strani......Smiley ......se javim v bližnji prihodnosti, Coco je že nestrpna, hehe..... Smiley.....



Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #1043 : petek, 08.12.2006 : 13:04:02 »

Kako so pa strogi na vzrejnih pregledih? Sprašujem ker jaz itak še nikoli nisem bila na nobenem za nobeno pasmo in me samo zanima kako strogo oz. kaj vse se gleda na vzrejnem recimo pri kitajčkih? A upoštevajo standarde in kako strogo?

Ojla Botticelli,
sem videla, da sem spustila ta tvoja vprasanja... Vzrejni zgleda priblizno tako kot ocenjevanje psa v ringu, le da vzrejna komisija bolj podrobno pregleda psa ter ga izmeri (visina, dolzina, vcasih obseg prsnega kosa) ter vse detajle podrobno opise. Obicajno niso tako strogi kar se visine tice (vkolikor ne gre za pretirano razliko v visini glede na standard), pa tudi karakterja (za kitajcke je znacilno, da so nekoliko zadrzani, seveda pa v vzrejo sigurno ne bi spustili pretirano bojecega ali agresvnega psa). Definitivno ne dobijo vzrejnega psi z vecjimi napakami kot so nepravilen ugriz, nespuscena oba moda (pri samcih), ali ostale nepavilnosti. Mislim, da se res nimas kaj bat.

Oblekca od Lin je svetovna! Cheesy Cheesy Cheesy Tudi jaz se ravno dogovarjam za izdelavo ene prav posebne oblekce (biker style - z resicami Grin Grin Grin) za enega od nasih "goloritnezev".

A pride kdo od "Crested fan-ov" v Celje? Smiley
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #1044 : petek, 08.12.2006 : 16:31:23 »

Ojla,

Polona v Celju me prosim spomni da imam nekaj zate.. oz. za Gregorja. Pošilja Nina Wink Pridem pa obiskat in počohat tudi vaše nagce Smiley
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1045 : sobota, 09.12.2006 : 14:20:37 »

Hvala za odgovore Smiley

Tudi mi pridemo v celje Smiley Da pokažemo še v živo novi plašček Smiley

Drugače pa me je zanimalo kako je na vzrejnem predvsem zaradi tega, ker me vedno znova preseneča kakšni psi dobijo vzrejno dovoljenje... ne mislim sedaj na kitajčke ampak recimo na svojo yorkico - ona ima cel kup prirojenih nepravilnosti, ampak očitno je že tako da se pri večini pasem ne gledajo očem nevidne napake - kolikor vem pri nas za kitajčke ni potrebno imeti slikanih sklepov ali pa pregleda za PRA ali se motim?
Jaz osebno bom itak vsakemu psu dala narediti teste če se ve da je lahko pasma genetsko nagnjena k tem težavam.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1046 : sobota, 09.12.2006 : 15:01:40 »

v klubu za pritlikave pasme ni potrebno čisto nič...noben test.... Lips Sealed  tako da je pač prepuščeno vsakemu posamezniku, koliko pomebno se mu zdi zdravje in ali se mu gre le, da opravi vzrejnega.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1047 : nedelja, 10.12.2006 : 19:31:49 »

Varja hvala za odgovor tudi tebi. Se mi je zdelo da je kaj podobnega, pač odvisno od lastnika kaj bo naredil in ali se mu gre samo za denar...


Drugače pa smo prejle prišlii iz Celja, organizacija je bila bolj slaba in gužva je bila res velika, ampak je bilo drugače lušno, predvsem zaradi dobre družbe WinkSmileySmiley

Nina spomnila sem se katero psarno sem gledala in imajo meni osebno ful lepe pse, vsaj po slikah sodeč podoben tip kot Lin, malo daljši trup in ful podoben obrazček, ampak res ne vem ali oni še vzrejajo, bom morala kakšen mail poslati - Zucci chinese crested.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #1048 : nedelja, 10.12.2006 : 20:17:18 »

Ojla!

Khm...od Ganya utrujenosti ni videti nikjer vec...meni se prav pase zlekniti na kavc, Gany pa nori okrog mene z igrackami, kot da ne bi bil cel dan na "nogah"...

Midva sva se tudi imela super... Wink
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1049 : nedelja, 10.12.2006 : 20:23:40 »

Botticeli: Zucci se vedno vzrejajo, so tudi ena najbolj znanih angleskih psarn. Veliko sodelujejo s psarno Vanitonia. Meni imajo osebno zelo lepe pse. Je bila pa tudi letos na Cruftsu BOB zelo lepa psicka Zucci Highly Provocative at Vanitonia Wink
Logiran
Strani: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines