mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 05:56:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: javno sprehajanje?
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: javno sprehajanje?  (Prebrano 35887 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« : nedelja, 20.08.2006 : 10:36:04 »

odpiram novo temo, saj želim predlagat nekaj, na kar je v današnjem pisanju v drugi temi namignila že ostržka:

''Včeraj se mi je posvetilo, da vsi pozabljamo na nekaj, kar je pravzaprav živa reklama za pse iz zavetišča: bivše zavetiščarje... K meni je namreč prišel mlajši par, ki je pred odhodom na morje razmišljal o nakupu psa... dokler nista v kampu srečala dveh parov, s pesjani posvojenimi iz zavetišč. Kar naenkrat sta bila povsem navdušena nad idejo o posvojitvi... in kar naenkrat je bil razbit stereotip o tem, da so psi iz zavetišče prepoznavni že na 1 km... ''

tudi ona razmišlja, kako ljudem približat te prijazne in crkljive živalice...

morda bi lahko poskusili s skupinskim sprehajanjem po tivoliju in drugih javnih mestih, kamor zahajajo ljudje s psi? da pokažemo, da so to povsem običajne živali...

potrebovali bi seveda nekakšne oznake za pse, da bi se vedelo, da so zavetiščarji, ki iščejo dom (v stilu repkove oprsnice za pikico, nekaj takega). pa potrebovali bi dovolj zanesljivih sprehajalcev, ki bodo prevzeli polno odgovornost za psa za čas, ko ne bo v zavetišču... pa zmenit bi se morali, da bi izbrali en dan in takrat vzeli tri ali štiri povsem neproblematične kužone in šli malo na sprehod. dobro bi bilo, da bi bilo zraven več ljudi kot je psov, saj nikoli ne veš, kdaj od kje priteče kak pes, ki bi se tepel. mi pa ne želimo, da bi se sprehod končal na urgenci...

sicer ne vem, če bi zadeva bila sprejemljiva za smetko. če pa ona ''požegna'' vso stvar, potem bi morda lahko poskusili? kaj pravite? predvsem vsi tisti, ki poznate pse, jih redno hodite sprehajat, bi bili za kak tak skupinski sprehod?
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1 : nedelja, 20.08.2006 : 10:39:11 »

ŠTEJTE ME ZRAVEN!!  Grin

Označeni so lahko psi ali vodniki, s tem da gre morda na vodnikovo majčko več informacij : Ime zavetišča, kraj, telefonska, spletna..... samo naglas razmišljam in itak da sem čisto noter padla! Grin

lp, Katarina
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #2 : nedelja, 20.08.2006 : 10:40:52 »

ksena, dobra ideja, tole z označevanjem vodnikov. pa verjetno še lažje izvedljiva, kot tisto z oprsnicami.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 20.08.2006 : 10:45:27 »

Jaz sem za.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 20.08.2006 : 11:09:54 »

Nekaj medijskih "vez" se se zraven ponuca, da bo kje sprehod tudi ovekovecen, da doseze akcija cim vec ljudi Smiley
Logiran

bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #5 : nedelja, 20.08.2006 : 11:51:57 »

Kužki imajo lahko rutke okoli vratu na katerih piše HORJULČAN. Sprehajalci pa lahko te majčke ponucajo/mo, ki smo jih zdaj nabavili. Grin
Lp
Logiran
kimi
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 67


« Odgovor #6 : nedelja, 20.08.2006 : 12:07:21 »

Midva s Kimijem se javljava!  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
kimi itak rabi prijazno pasjo družbo, ker občasno še vedno zmrzne, ko ga kak kolega prične ovohavat...  Undecided

In tole z rutkicami se mi zdi super ideja! Sploh pa bi jih lahko kužati nosili tudi izven ''delavnega časa''... Vsaj tu pa tam.

Škodovati ne more...  Wink
Logiran
smrček2
rad pišem
****
Sporočil: 327


« Odgovor #7 : nedelja, 20.08.2006 : 16:52:59 »

Dvignem vse štiri tačke, da sem zraven Cheesy
Bivši  Wink HORJULČAN    SHY
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #8 : nedelja, 20.08.2006 : 19:09:39 »

ehm, dame...  sram  mišljeni so bili psi, ki še čakajo na dom in ne tisti, ki so že posvojeni... sicer je to tudi dobra ideja, vsekakor, ampak s sprehajanjem aktualnih horjulčkov lahko ubijemo dve muhi na en mah - predstavimo, kako krasne živali so najdenčki in hkrati morda komu najdemo dom.

morda bi pa res lahko naredili rutke, na katerih bi pisalo ''prihajam iz zavetišča horjul'' in če bi posvojitelji želeli, bi jih ob posvojitvi lahko dobili, pa bi jo nadeli svojemu kužku, kadarkoli bi želeli. potem bi se lahko sprehajali sami, v dvoje, skupinsko, pač, po želji. in bili žive reklame za svoj nekdajni dom.  Smiley

za sprehajanje tistih, ki še čakajo na dom, pa se moramo res bolj organizirat. dat delat majice z napisi za ljudi (oz razmislit o neki alternativi, ki bo primerna tudi za del leta, ko smo v bundah) in se zmenit za prvi termin. smetka bo povedala, katere živali bodo šle na 1. sprehod, potem bomo pa določili še sprehajalce in šoferje. rabimo še kaj?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #9 : nedelja, 20.08.2006 : 22:15:09 »

Super, super, super ideja!!! Smiley Smiley

Jaz sem takoj za, se pa strinjam, da je bolje, da se gre za akcijo, kjer bi se sprhajalo le Horjulčke, ki čakajo na posvojitev, kot je v zadnjem postu povdarila sarabenji.

No, jaz sem vsekakor zraven!

lp,
Diana
Logiran
kimi
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 67


« Odgovor #10 : nedelja, 20.08.2006 : 22:49:49 »

mislim, da bi pri sprehajanju lahko sodelovali tudi bivši stanovalci, ker lahko s tem pokažemo, kako fini so zavetiščarji.  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

pa bi se lahko hkrati sprehajali (kužki iz zavetišča in tisti z novim domom) tisti, ki se razumejo med sabo.
če ne drugega, da se malo pozdravijo, poigrajo.... prijateljstvo je treba negovati  Wink

mislim, da bi bil kimi zelo vesel ele in lune...

jaz se pa javljam za sprehajanje Minga, če bo Smetka odločila, da gre lahko zraven... čeprav malo dvomim v to zaradi Minga samega...  Undecided
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #11 : ponedeljek, 21.08.2006 : 18:35:37 »

Torej, mislim, da smo že tako daleč, da rabimo en "kolegij" sprehajalcev in spremljevalcev.

Potrebujemo:

1/ ekipa: šoferji, sprehajalci, spremljevalci

2/ določitev krajev, kjer se bodo ti sprehodi izvajali in nek osnoven "program" sprehoda

3/ določitev pesjanov in pesjank, ki bodo sprehajani ( mislim, da se moramo tokrat res osredotočiti
    le na horjulčke - svoje, osebne azilaše Cool  lahko sprehajamo po svoje, kjerkoli, kadarkoli ).

4/ izdelati oznake za pesjančke.... verjetno bi bila kak rutka vidne barve z napisom povsem dovolj

5/ izdelati oznake za vodnike (majice za poletni čas, široke trakove - v enaki barvi kot pasje rutice, seveda - za na rokave za takrat, ko smo bolj oblečeni, oz v bundah...... eden od spremljevalcev ima morda lahko veliko dežnik, za napisom Zavetišče Horjul.... tako kot se včasih opremijo turistični vodniki... takega se opazi že na nekaj 100 m Cheesy Wink)

6/ spremljevalci, ki bodi imeli načeloma proste roko, pa imajo lahko s sabo pripravljen pisni material, recimo kakšno brošurico ali zgibanko z vsemi potrebnimi podatki in fotkami ostalih, ki so v Horjulu in ne na tokratnem sprehajanju. Da lahko razdelijo med mimoidoče, oz. tiste, ki jih bo ta povorka malo bolj zanimala.

Evo, do tu sem prišla... Smiley

lp, Katarina
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #12 : ponedeljek, 21.08.2006 : 19:45:18 »

Super ideja.
V Maribora sma se dva, ki bi z veseljem pomagala Smiley

Lp, Marko
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #13 : ponedeljek, 21.08.2006 : 22:23:37 »

...... eden od spremljevalcev ima morda lahko veliko dežnik, za napisom Zavetišče Horjul.... tako kot se včasih opremijo turistični vodniki... takega se opazi že na nekaj 100 m Cheesy Wink)

He he, ta del pa jaz obvladam Wink Poklicna deformacija Cheesy

Vsekakor še enkrat povdarjam, da je ideja noro dobra in jaz mislim, da bi se morala odviti že v Septembru! Najbolje, da nekdo že začne delati spisek sprehajalcev, kajne? Smetka pa naj določi kateri pesjani se bodo sprehajali.

Kaj pa mediji?

lp,
Diana
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #14 : torek, 22.08.2006 : 20:04:38 »

Torej, mislim, da smo že tako daleč, da rabimo en "kolegij" sprehajalcev in spremljevalcev.

Potrebujemo:

1/ ekipa: šoferji, sprehajalci, spremljevalci

2/ določitev krajev, kjer se bodo ti sprehodi izvajali in nek osnoven "program" sprehoda

3/ določitev pesjanov in pesjank, ki bodo sprehajani ( mislim, da se moramo tokrat res osredotočiti
    le na horjulčke - svoje, osebne azilaše Cool  lahko sprehajamo po svoje, kjerkoli, kadarkoli ).

4/ izdelati oznake za pesjančke.... verjetno bi bila kak rutka vidne barve z napisom povsem dovolj

5/ izdelati oznake za vodnike (majice za poletni čas, široke trakove - v enaki barvi kot pasje rutice, seveda - za na rokave za takrat, ko smo bolj oblečeni, oz v bundah...... eden od spremljevalcev ima morda lahko veliko dežnik, za napisom Zavetišče Horjul.... tako kot se včasih opremijo turistični vodniki... takega se opazi že na nekaj 100 m Cheesy Wink)

6/ spremljevalci, ki bodi imeli načeloma proste roko, pa imajo lahko s sabo pripravljen pisni material, recimo kakšno brošurico ali zgibanko z vsemi potrebnimi podatki in fotkami ostalih, ki so v Horjulu in ne na tokratnem sprehajanju. Da lahko razdelijo med mimoidoče, oz. tiste, ki jih bo ta povorka malo bolj zanimala.

Evo, do tu sem prišla... Smiley

lp, Katarina

hvala bogu za tako sistematično mišljenje... res. se absolutno strinjam z vsem napisanim.

1. ekipa: se bomo  za začetek zanašali na tiste, ki so tu dali svoje soglasje.

2. kraji: za začetek po mojem tivoli. vsaj za prvič. se mi nekako zdi, da tja zahajajo večinoma neproblematični psi. saj nočemo imet pretepa že prvič...  pot bi pa določili, ko se bomo zedinili glede kraja sprehoda.

3. kateri horjulčki: bi določili, ko bomo videli, koliko ljudi se bo javilo. če bi imeli recimo tri pse pa pet ljudi, bi bilo kar ok. seveda bo pse za sprehajanje določila smetka. se pa strinjam, da naši posvojenci takrat ostanejo doma.

4. oznake za pse: rutke so ok. bi kupili bombažne enobarvne rutke in jih dali dotisnit?

5. oznake za vodnike: če se podvizamo, lahko računamo, da nekega hudega mraza še ne bo in smo lahko zadovoljni z majicami. zaenkrat. dežnik je tudi super ideja, gor bi pa lahko dali kakšne luštkane fotke... če je sploh možen dotisk fotk na dežnike... se kdo spozna?

na majice bi po mojem dali napis ''zavetišče horjul''. pa morda še kak napis o živalih? ''od tu gredo le na enako dobro ali bolje''? kontakte zavetišča bodo itak dobili na letakih, ki jih bomo izročali...

verjetno ciljamo na kakšno nedeljo, med 11. in 17. uro. nočem zdaj rečt, da bomo 6 ur tavali okoli, ampak pred tem in po tem je najbrž manj ljudi okoli.

kar se letakov tiče, imamo na  dzzž lj letak ''zakaj sodelujemo z zavetiščem horjul?'', ki ga lahko za prvo silo uporabimo. gor so vsi kontakti zavetišča, št. računa in povabilo k pomoči zavetišču. ter seveda razlogi, zakaj bi naj ljudje podprli ravno to zavetišče.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: javno sprehajanje?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines