mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 08:54:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Uhajanje psa
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uhajanje psa  (Prebrano 39112 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #30 : torek, 29.04.2003 : 15:07:47 »

Lej, postavit je pač treba nova pravila, ki se jih mora Lunca držat, neglede na to, kako ste se obnašali prej... Dolgo bo trajalo, za nekatere predolgo, ampak, hej, saj bo pes ja živel kar nekaj časa in po mojem se splača potrudit, četudi ti to vzame kak mesec ali dva več dela...


Citat
Sicer je narobe, da je do tega sploh prišlo in da mu je uspelo priti na vrh lestvice, ampak če se to vseeno zgodi? Kaj potem? Kako doseči, da te bo tak pes sploh začel upoštevati? In to samo s pozitivno motivacijo?


Očitno sama dobro veš, kako je prišlo do te situacije in sama veš, katere stvari je treba popraviti, zato pač začni delat v tej smeri...
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #31 : torek, 29.04.2003 : 15:14:03 »


Citat

Aja, sem pozabil povedat... Drim ne vleče več, ampak ni ratalo s to metodo (ki je sicer delovala kar ok, ampak je malo premrzlo sredi januarja stat na mestu eno uro... Wink), ampak je v bistvu zaleglo eno... Ko je oz. ko hodi poleg, vrtimo konec povodca pred njim, in če gre preveč naprej, dobi po smrčku. Deluje, to smo uporabljali prva dva, tri tedne, zdaj pa samo, če je res sila...





Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

Nič osebnega, ampak če te bom jaz dvakrat na gobec, bos tut vedno pazil, kaj boš delal.

Torej zatetna ovratnice ne, ker psa s tem mučiš. OK vse lepo im prav.
Ampak z povodcem po gobcku, kjer je pes najbolj ranljiv. To pa ja. In sedaj hodiš polegin vrtip držalo povodca pred gobckom. Predvidevam, da ima pes rep pokonci, z njim opleta, da te boli glava od prepiha, v uckih ima tisti zadovolen sijaj.

Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #32 : torek, 29.04.2003 : 15:14:40 »

Aloo, Tomster, to vprašanje nisem postavila, ker imam jaz take probleme. Zgleda, da vsi pišemo skrati in je potem zbrka  Grin Grin

Sirtaki, to pa itak, da je vsak pes zgodba zase. Ampak vseeno bi rada vedela neka splošna pravila, trike, vaje... s katerimi dominantega psa prevzgojimo brez prisila. Še enkrat: to sprašujem zaradi širjenja obzorja ali firbca po domače... Grin
Logiran
Tinka
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #33 : torek, 29.04.2003 : 15:17:03 »

Citat


Lahko mi verjameš, da že kar nekaj let nisem uporabila niti enega cuka, čeprav ima na sebi najlonsko zatezno ovratnico:

Saj nočem biti zoprna, ampak, "Ali uporabljaš ali ne zatezno?" in pa "Kako je lahko najlonska zatezna bolj humana od kovinske?"

Tomster, kako lahko udariš psa po smrčku, če je to najbolj boleče mesto pri psu?Huh!!!!!!!!!! Angry Angry Angry Angry. Jaz bi te tudi na mestu ubogala, če bi me po jajčnikih udaril  Shocked Shocked. V tem primeru je CUK in NE VLEKA bistevno bolj primeren, psa korigiraš in takoj za pravilen ukaz pohvališ. Vlečenje, tepež pa res prav nikamor ne sodi.
lp tina
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #34 : torek, 29.04.2003 : 15:26:30 »

DeeDee,
saj veš tisto, kar že vrabci čivkajo: vsako prijetno stvar v življenju npr. sprehod, čohljanje, hrano, pozornost, pasjo družbo,... NAJ SI PES ZASLUŽI! Nič ne sme bit zastonj!

kadar pa kaj ušpiči, kar ti ni všeč, moraš znati pravilno "kaznovati" - tako da pes razume - ti bom poslala podrobnejša navodilca!

Lp
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #35 : torek, 29.04.2003 : 15:35:22 »

Sirtaki,

no, ali si lahko malo bolj obširna...  Smiley

vsaka izkušnja pride prav - in če bo samo en pes zaradi tvojega pisanja deležen kake brce manj, si to lahko šteješ v velik uspeh..
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #36 : torek, 29.04.2003 : 15:39:53 »

Je kdo morda poskusil psa odvaditi vlecenja s klikerjem?

Aja, mimogrede, Tarona je mat naceloma odvadila vlecenja na "tomster" nacin s cakanjem, jaz pa s haltijem, tako da zdaj pri vsaki pali drugo  Grin in ima mali vse nastudirano. Ista fora-cakanje-deluje tudi na dominantnem krasevcu, vsaj ko sem ga jaz peljala.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #37 : torek, 29.04.2003 : 15:40:56 »

Tinka,

vsaka ovratnica je humana, če človek ne cuka in ruka po njej!

Večino časa je moj pes itak brez vsake ovratnice, ko pa jo nadenem, je tam izključno zaradi varnosti in ne zaradi korekcij psa! Torej ovratnica - najlonska, da manj mečka dolgo dlako in zatezna, da je bolj praktična za natikanje.

K vsaki ovratnici pa paše ohlapen povodec!
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #38 : torek, 29.04.2003 : 15:47:21 »


Citat


Verjetno nbenga ne zanima dejstvo, da je vsak pes poseben primerek zase in, da se tudi nacini doseganja cilja zelo razlikujejo od pasme do pasme...

Iz lastnih izkusenj lahko povem da kakrnsakoli fizicna sila v obliki vlecenja, cukanja itd absolutno ne pomaga, ce imas opravka s psihicno dominantnim goldnom ali avstralskim ovcarjem...
In spet za obe pasmi velja drug nacin doseganja zeljenih rezultatov...





Sirtaki a lahko kej več napišeš o tem. imam podobne težave z svojim kinom.

lp Maruša
Logiran
Tinka
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #39 : torek, 29.04.2003 : 15:47:32 »

Flufi,
a pol imaš pa navadno in zatezno istočasno gor? Ni mi pa čist jasno, zakaj imaš zatezno sploh gor?

Da pa mora biti ohlapen povodec je pa tako ali tako pravilo, tudi ovratnica ne sme biti zategnjena, ne glede na vrsto ovratnico  Cool Wink.

lp, tina
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #40 : torek, 29.04.2003 : 15:53:13 »

Tinka,

ha,ha zdaj vidim, kaj te muči:

verjetno sva se slabo razumeli: torej imam najlonsko zatezno t.j. najlonska ovratnica z dvema obročkoma! nimam nobene kovinske, ker pazim na razstavno kondicijo dlake  Grin

Nanook:
glede klikerja: najprej moraš imeti kaj za kliknit! Torej, z drugimi sredstvi najprej pritegnit pozornost psa, potem klikanje. Po moje...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #41 : torek, 29.04.2003 : 15:57:09 »

Ja flufi, sem tudi sama podobno razmisljala. Zdaj je mali mislim da koncno pogruntal kaj klik pomeni, bova pocasi presla na dotik ipd., me pa firbec matra, ce je komu ze ratalo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tinka
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #42 : torek, 29.04.2003 : 15:58:58 »

Flufi, ampak meni je pa najlonska zatezna uničila dlako, čim kovinsko jo ne.  >:(Edina slaba stvar kovinske je, da jo moraš vsak dan očistit, potem tudi barve ne pušča.

LP,tina
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #43 : torek, 29.04.2003 : 16:03:10 »

No, da vidimo to študijo!  Smiley Zdaj me pa res že pošteno firbec matra. Hvala Flufi!

Sicer imam pa tudi jaz najlonsko zatezno, ker ne poškoduje dlako in jo ne obarva. Tinka, mislim, da sem ti jo zadnjič pokazala?
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #44 : torek, 29.04.2003 : 16:03:21 »

Nanook:
po moje v SLO nima nihče dovolj izkušenj s klikerjem.. no, lahko pa tudi, da se motim!

Tinka:
moraš kvalitetne kupit, recimo pri Ireni Šeruga,  Wink
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Uhajanje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines