mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 12.05.2024 : 14:53:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 60   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski seter - čvek  (Prebrano 188395 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #390 : ponedeljek, 12.05.2008 : 22:48:46 »

Med vrsticami sem zasledila, da se dogovarjate za kako "vikend norenje" pa vam predlagam, da
se v nedeljo pridružite "ta sivim pričarjem", ki imamo v Kamniku piknik. Agnes bo tudi tam, več o samem
dogodku pa si lahko preberete v temi Weimaraner.

Lp, zobek
Logiran
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #391 : torek, 13.05.2008 : 09:05:03 »

Sad
O - tako enkrat bi se rada udeležila kakšnega pasjega norenja, da vidim kako to sploh zgleda. Je pa na žalost tako, da sem ali za oskrbnika na Čemšeniku, ali pa na kakšni nogometni tekmi... Huh
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #392 : četrtek, 15.05.2008 : 14:16:23 »

Mini - terapevt

LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #393 : četrtek, 15.05.2008 : 14:52:34 »

ooooooooooo

Zelo dobro Agnes. Bravo tebi, da si vzameš toliko časa, da se greš vse te obiske in hkrati bravo, ker ti uspeva združevati pse in otroke. Mislim, da lepšega darila ne morejo dobiti, kot je stik z živalijo. Tudi jaz sem kar obnemela, ko sem videla kako se eden moj mali prijatelj (ki je na vozičku) odziva na Mikija. Ga je gledal s takimi iskricami v očeh... Saj ne moreš opisat Smiley Se mi je zdelo, kot da Miki še posebno pazi okoli njega, kot da ve, da ne more hodit in se mu umaknit.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #394 : petek, 06.06.2008 : 08:21:18 »

 Smiley Saj nam je zelo fino in se imamo vsi zelo lušno. Zdaj gremo skupaj na tabor, Mini seveda tudi. Oziroma še celo tako je: Mini je povabljen, jaz pa nujni privesek  Grin Grin

Setri so res čudoviti terapevti. Kakor da vejo, koliko smejo nagajati, kako se obnašati, kaj početi. Res superca.

LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #395 : ponedeljek, 16.06.2008 : 13:45:26 »

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Sprehajali smo se brez povodca!!!  Cheesy Cheesy Cheesy
Sva na sprehodu naletela na sosedo, ki ima Pikija iz Horjula in ker so repki veselo mahali, sva se priključila. Po par minutah sem Mikija odvezala z mislijo, da bo takoj šel v neko čisto tretjo smer, pa se je kar držal okoli nas. Sicer ima krog kar precej velik - nekje 20-30m, pa je vseeno vedno prišel nazaj. Niso ga zmotile niti srne, ki sta jih preplašila in niti ga ni zmotil sosedov Piki, ko sva se morala ločit. Edino kar mu lahko očitam je, da je tako veselo mahal pred mano domov, da mu je uspelo opraviti tuširanje v našem ribniku. Jaz sem zadovoljna, sam naše ribice so mal preplašene in plavajo v motni vodi...  Roll Eyes

Kar skakala bi od veselja...  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Pikica06
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #396 : ponedeljek, 16.06.2008 : 14:14:15 »

Za irskega setra je popolnoma normalno, da ima malo večji "krog". 20-30 metrov je zelo zelo blizu in zelo je pohvalno, da ni šel za srnami. Bodi zelo zadovoljna s svojim Mikijem, očitno te že zelo upošteva in uboga.

Alenka
Logiran
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #397 : ponedeljek, 16.06.2008 : 14:20:03 »

Mislim, da čokolada pomaga. Pa veliko čoooooohanja...  Wink
Logiran
Pikica06
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #398 : torek, 17.06.2008 : 13:10:28 »

Pri nas je najbolj zalegel sir, v skrajnih primerih pa poli salama!!!
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #399 : četrtek, 19.06.2008 : 08:54:42 »

Super, čestitke za napredek. Tistih 20 do 30 metrov je pa za setra res zelo malo. Naj kar ostane tako Smiley in naj je Miki ne maha kam dlje. Kar se pa priboljškov pri nas tiče, pa Redik in Dark pomlatita vse, kar pade iz naših žepov, Minček je pa bolj tako tako, kar se hrane tiče. Včasih pali, včasih mu pa lahko s šniclom pred nosom maham, on pa še vedno tupi svojo: Bojim se, ne grem naprej. LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #400 : četrtek, 19.06.2008 : 11:15:45 »

Ma sej tudi tale čokolada ne deluje najbolje... Včerej je bilo, kot da mu kamenje ponujam pod gobček. Na celem sprehodu je pustil tri čokoladice na tleh in niti ena ni šla v bauhija...  Roll Eyes Mogoče je pa bil užaljen, ker je bil včerej spet na povodcu... Cheesy
Logiran
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #401 : sreda, 02.07.2008 : 08:26:11 »

Agnes, vprašanje zate, ker vem, da imaš daljše sprehode s svojimi ljubljenci (vsaj tako sem razbrala iz foruma).  Cool
Pravkar sem prebrala temo, ko se nekdo pritožuje, ker mu je lovek ubil psa v gozdu. No, na koncu je citiran člen zakona, ki predvideva kazen za vse, ki spuščajo psa v naravo brez nadzora (to si razlagam, kot spuščajo psa, da se sam sprehaja).
Zanima me pa to: v mestu moram imeti psa na povodcu (ok - čist razumem), v gozd oz. na jase na smem, ker ga lahko lovec ustreli. Sad (Sicer se Miki ne premakne, če srna zdirja mimo njega, ampak lovec lahko v vsakem trenutku reče, da je to lovska pasma in da je videl psa ganjati divjad Angry). Kam hudiča se pa lahko grem sprehajati z Mikijem??? Undecided Sploh sedaj, ko še nisem 100% v njegovo sprehajanje brez povodca. Kot smo ugotovili je 30m majhna razdalja za setra, kar pomeni, da je zelo verjetno, da bo tale krog razširil (saj ga, če je kaj za prevohat, pa pogruntala sem, da se na 30m drži samo v gozdu, na odprtem je krog večji Roll Eyes). Imaš kakšen nasvet kaj naj pazim ko izbiram prostor za sprehod? Ker meni se travniki tudi ne zdijo najboljša izbira - tam mi pa kakšen kmet teži, da mu travo teptam (kar se čisto strinjam)...  Undecided
Logiran
Pikica06
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #402 : četrtek, 03.07.2008 : 13:54:19 »

Imaš popolnoma prav. Res pri nas ni prostora, kjer bi psa lahko brez težav in varno spustil. Sploh pa ne lovskega. Setri imajo domet nekako 300 metrov okrog lastnika, lahko tudi več. posebno na odprtem. v gozdu ostajajo nekoliko bliže. Najbolje je, da poskušaš najti varen travnik in se dogovoriti z lastnikom, da smeš tam psa spustiti. Seveda je tudi tu treba upoštevati, da ko je trava visoka tja ne moreš. V tujini imajo posebne pasje parke kjer se lahko kužki pošteno nadivjajo. No pri nas tega verjetno še dolgo ne bo.

Alenka
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #403 : petek, 04.07.2008 : 21:37:39 »

Pinkpanter, oprosti, ker šele danes odgovarjam, ampak tole bo malo daljši odgovor, prej pa res ni bilo časa. Res je, da varnega prostora, kjer bi imeli pse lahko spuščene, ni. V mestu in v loviščih bi morali biti psi bodisi na vrvici ali pod kontrolo, kar je pa za moje pojme tudi zelo relativen pojem.

Sama sem svoje pesjane najprej naučila odpoklica, saj je le ta najpomembnejši za njihovo varnost. Pomembno se mi zdi tudi, da svojega psa tako poznam, da vem, kdaj ima kaj v nosu. Oziroma, kdaj je tisti trenutek, ko ga še lahko odpokličem. Ko ima vonj v nosu, šiba in ne vidi nič ter ne sliši nič. V ostalih razmerah pa odpoklic mora štimat.

Sama sem do pred leta in pol sprehajala redno dva setra, zdaj se pa njihovo število giblje od ena do tri Smiley. Torej smo kar precej moteč dejavnik za okolje, bi človek lahko rekel. Vedno grejo mimo ljudi in ne silijo vanje. Pa tudi kakce vedno pobiram. Če vidim, da človeku, ki mi gre nasproti, srečanje s psom ni prijetno, se umaknem. Skratka poskušam čim manj motiti.

Redik in Dark sta ostala pri starših v Ljubljani in sta ohranila isti urnik in ritem sprehajanja kot prej, ko sem še stanovala doma. Torej daljši sprehod zjutraj na Grad, dva krajša (opoldne in zvečer) po Prulah. Zjutraj na Gradu so sami stari in stalni sprehajalci, s katerimi se redno srečujemo (-jo). Kužki so lahko spuščeni in se naletajo s prijatelji. Pripomb in pritožb ni, saj imamo srečo in srečujemo v glavnem pasjeljubce. Če pa srečamo neznanca (človeka ali psa), se umaknemo (-jo). Opoldne in zvečer sta privezana.

Drugačna scena je na vikendu v Podkornu, kjer sicer bivakiramo že preko 30 let. Sprehajamo se po uhojenih in vrisanih poteh. Psi so spuščeni samo po travnikih, kjer jih vidimo in v predelu gozda, kjer se jih tudi vidi. Mimo ovc jih imam striktno privezane. Spuščam jih na pokošenih travnikih, za katere vem, da lastniki ne bojo težili. Res je, tu kakcev ne pobiram, ne pustim pa, da psi po travnikih kopljejo. Če srečamo nepoznane ljudi in pse, se umaknemo. Imeli smo sicer tudi težave, ker so nas obtožili, da so naši psi klali ovce po okolišu, samo se je izkazalo, da se malo niso zmenili, kdaj se je to dogajalo, kaj se je z ovcami zgodilo (ali so bile ranjene ali so poginile) ter koliko je teh ovc sploh bilo. Pa je stvar malo padla v vodo.

Pred letom in pol sva se z Minčkom preselila v Stično. Tu sem se pozanimala, kje so sprehajalne poti, kje lahko psa spuščam in podobno. Po približno pol leta sem našla nekaj turic, kjer nama nihče ne teži, kjer je lahko Minčk spuščen in ne ovirava nikogar.

Zakaj toliko pišem o tem, da poskušam čim manj motiti okolico? Ravno zato, da mi ne bi kdo potem tako nagajal, da bi rekel, da je videl psa ganjati divjad, čeprav je ta le iskal svojo žogico ali se preganjal kar tako. Zato tudi poudarjam pomen odpoklica za varnost psa. Tudi če se pes oddalji, MORA biti pod tvojo kontrolo. Če veš, da so lahko kje kakšni težaki, da ga lahko dobiš nazaj in je pač v tvoji bližini.

Upam, da sem odgovorila na vprašanje Smiley). LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #404 : ponedeljek, 07.07.2008 : 08:30:33 »

Si odgovorila ja. Smiley In to zelo izčrpno. Wink Najlepša hvala. Tudi jaz zelo pazim, da se greva sprehajat večinoma zvečer, ko večine sprehajalcev več ni, oz. da je Miki na vrvici, ko se srečuje z drugimi. Čeprav ga imam ponavadi na 8m fleksiju, vedno pazim, da je tik ob meni, ko se srečuje z drugimi sprehajalci. Še predobro se namreč zavedam, da se nekateri psov bojijo in se mi zdi, da mora človek le biti uvideven...
Problemov s kopanjem nimam (še nikoli ga nisem videla kopati), spraševala sem pa zato, ker me je tisti post o lovcih res malce prestrašil. Ko greva na Čemšenik, spustiva Mikija ven, in takrat laufa za avtomobilom gor (je kar užaljen, če bi ga slučajno peljala), vendar ga tam že poznajo (tudi lovci), tako da ni problema. Se pa večino časa potepava po gozdičku med KR in Šenčurjem, kjer vem, da so lovci kar aktivni (glede na preže), čeprav nisem še nikoli nobenega srečala. Tudi pogosto srečava srne, le da Miki ne kaže prav nekega zanimanja zanje in jih običajno tudi spregleda.  Roll Eyes (Šema pasja)

Jah nič - bo treba malce pazit, kje divjamo in kje ne... Odkar sem se preselila v KR poznam tako malo okolice, da me je prav mal sram. Je pa v planu sprehod okoli Brda (seveda na vrvici), samo ne vem še, kdaj bo do njega prišlo... Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 60   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines