mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 18.05.2024 : 05:47:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 396 397 398 399 400 [401] 402 403 404 405 406 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1750901 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6000 : sreda, 04.11.2009 : 15:57:50 »

Moksa,
torej, situacija pri nas je bila prav taka, kot si napisala, le da se v stanovanju nahaja tudi psica  Undecided. Dve staroselki, ena zelo sovražno nastrojena proti prišlekom Angry, druga psihič Sad, ki si ob preveč agresivnem/posesivnem/težaškem mačku začne pod radiatorjem pulit dlake in se zna zdepilirat na golo, ker se ne zna postavit sama zase.
Smet je svetovala Tačka (ki smo ga že imeli nagledanega, pa smo se premislili..... Roll Eyes). Na poskušnjo. Točno sem ji opisala situacijo, ki smo jo imeli že z dvema začasnikoma, ki sta morala pokat drugam po enem tednu, ker je bilo neznosno.
Doma so sami, imajo igrače, plezalo in drug drugega (zdaj so že pol frendi), dokler jaz ne pridem okoli 17. ure domov. Potem smo skupaj do večera ali pa tudi ne.

Zdaj imamo stalnika   (se je že drugi dan pretvoril v njega), ki natanko ustreza situaciji pri nas doma. Vzela sem ga v soboto zvečer in v nedeljo smo se uvajali, v ponedeljek so se uvajali sami Wink. Smetka je vedela, kako bo - da bo  Afro.

Poskusi. Mislim, da so taki bingoti  Cool še na razpolago.
LP polonak
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #6001 : sreda, 04.11.2009 : 16:00:54 »

moksa, glede na to, kako sva popolnoma neodvisno od druge skoraj istočasno načele to temo v dveh različnih temah, bo enostavno moralo nekaj bit iz tega Grin
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #6002 : sreda, 04.11.2009 : 16:02:33 »

Hm... Cats, bereš?  Sploh tole:
Točno sem ji opisala situacijo, ki smo jo imeli že z dvema začasnikoma, ki sta morala pokat drugam po enem tednu, ker je bilo neznosno. ... Zdaj imamo stalnika  

Sorry punce za OT. Wink
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #6003 : sreda, 04.11.2009 : 16:05:08 »

luna7, jaz nimam šanse pokat mačke drugam po enem tednu, ker sem že sprobala in pri naši bajti jih je 9, ker je pomoč prijateljev/kolegov/sodelavcev na nuli. Ne vem, a se jaz gibljem med čudnimi ljudmi ali pa sem jaz čudna.
To me najbolj skrbi: jaz začasne oskrbe nočem, če vzamem, vzamem za stalno.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6004 : sreda, 04.11.2009 : 16:10:39 »

Sem ti ravno hotela napisat, da če v tako situacije jemlješ začasnika, se ne splača kravžlat živce stalnim (sploh starejšim mačkam), ker je več škode kot koristi. Meni na pamet ne pade med moje stare dat mularijo, med Muca in Azraela pa kadarkoli. Briga njiju, kdo jima po glavi sere  Tongue.
Če posvajaš, bi morala pa kaj več vedet.
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #6005 : sreda, 04.11.2009 : 16:13:09 »

moksa, v tvoji situaciji je vseeno pametno vnaprej vedet, da muc prihaja za stalno, AMPAK... (=če ne bo šlo s tvojimi, imaš pač možnost, da se vrne). Se ti zna zgoditi, da te bojo staroselci presenetili. Wink Seveda pa mora biti zadeva speljana z vednostjo vseh vpletenih. Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6006 : sreda, 04.11.2009 : 16:15:39 »

Vidim, da se že s skogkatt meniš. Kar nadaljuj...  Tongue.
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6007 : sreda, 04.11.2009 : 16:16:45 »

Ne vem, a se jaz gibljem med čudnimi ljudmi ali pa sem jaz čudna.
Ja, ja, dobrodošla med čudne. Jst sem kr tiho, da imamo še enega, ker je bil odziv kolegice: a, dej, menda ja ne..... Sad Pomoči pa tudi ni ne vem kako strašne (raje se izognem komentarjem Roll Eyes) - si bolj domači med sabo pomagamo.
Pač, eni tako, drugi tako. Se ne sekiram, vedi samo, da imaš sebi podobne ljudi celo v Sloveniji....   Azn
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6008 : sreda, 04.11.2009 : 16:17:11 »

Pa ravno v tem, da vzameš začasnika je point. Ko ta gre, lahko vzameš novega. Tako je pomoč dolgoročna. Če ga vzameš za stalno, je mesto zapolnjano.

In da ne bo kakšne pripombe: za vzet mačka, stalnega ali začasnega v hišo  nimam nobene možnosti (za ven ni problema, razen tega, da smo od treh strani obdani s cesto). Kakšen pasji začasnik bi pa lahko prišel, če bi bila nuja.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #6009 : sreda, 04.11.2009 : 16:18:17 »

Sem ti ravno hotela napisat, da če v tako situacije jemlješ začasnika, se ne splača kravžlat živce stalnim (sploh starejšim mačkam), ker je več škode kot koristi.
Če posvajaš, bi morala pa kaj več vedet.

Saj točno to me muči, ker nočem ta starima dvema zatežit s tem, ko probam drugim dat eno roko. Zato dilema. Mačka bi sicer imela maksimalno oskrbo, kot vse beštje pri nas doma, ampak to je itak off topic.
Sem bila prepričana, da znam pri sebi rešit vsako pasjo ali mačjo problematiko za sekundo ali dve, pa očitno ni tako  sram, ker sem v zelo hudih dvomih. Sranje pa tako.Pardon.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #6010 : sreda, 04.11.2009 : 16:38:17 »

Mogoče se še kdo opogumi...

Za začasnike ni nujno da bivajo s tabo in tvojimi - združevanje v nekaterih primerih niti ni priporočljivo zaradi stresa, ki ga povzročajo pri staroselcih/kah. Bistveno je, da imajo topel prostor s straniščem, vodo, hrano in roko, ki boža in skrbi zanje. Ni treba romantike in sožitja z vsemi družinskimi člani.

Primer: Pri nas imamo v kopalnici začasnike, mladiče (trenutno 3), ki so strogo ločeni od ostalih. Ko bodo vet. porihtani, bosta k njim hodila psa, da se navadijo na pse, pa flegmatični maček, ki ga nič ne sprevi iz tira. V ostalih prostorih bivata psa in naša dva mačka + 1 začasnik, za katerega smo presodili, da ne bo porušil ravnovesja. Tako imamo dve bandi - ločeni drugo od druge. Začasnikom ne manjka nič, naših ne stresiramo po nepotrebnem.

Tole začasništvo ni nobena kunšt in komot znese tudi ob dveh službah, faksu in hobijih, če se hoče.

Lp, Maja
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #6011 : sreda, 04.11.2009 : 16:40:18 »

Tole začasništvo ni nobena kunšt in komot znese tudi ob dveh službah, faksu in hobijih, če se hoče.
Afro
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #6012 : sreda, 04.11.2009 : 17:01:54 »

Za začasnike ni nujno da bivajo s tabo in tvojimi - združevanje v nekaterih primerih niti ni priporočljivo zaradi stresa, ki ga povzročajo pri staroselcih/kah.

To mi prakticiramo. Maček in staroselka Vixi sta sicer v istih prostorih, a se (še) ne družita. Psi so v drugem delu stanovanja, vrata vmes zaklenjena. Noben kunšt, če hočeš, res.

lp, Katarina
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #6013 : sreda, 04.11.2009 : 18:00:30 »

A vam jaz povem kako spraviš še enega mačka domov k mački, ki NITI-POD-RAZNO ne prenese ničesar na štirih nogah - ampak resno NIKOGAR!?  Cool

Greš v Horjul, Polona ti "poturi" tistega, ki misli, da je pravi zate  Lips Sealed  Tongue, prideš domov, daš mačka iz transporterja, ta'nov maček popolnoma flegma, ta'stari mački se pa ITAK strga...
In potem ene dva dni čisto histerična vsake pol ure kličeš gor na tisti hribček... %&$#%&/ tukaj je seveda malce cenzure....  Roll Eyes pa par dni ločuješ in stražiš - v eni roki metla v drugi sesalec  Evil
Potem pa obupaš (ker ti itak vsi neprestano govorijo - ne kompliciraj  Wink!) in si misliš OK, kar bo, pa bo (seveda preventivno prej obema postižeš kremlje!)!  Azn
In ne boste verjeli, slej ko prej se stvari RES uredijo... 

Aja, kaj pa narediš potem (ko ti mogoče malce dolgčas rata)?
Hja, vzameš enega za začasno... in ta postane itak stalni... (pa potem še enega...)  Wink

IN TAKO NAPREJ, ŽIVELI SO SREČNO DO KONCA SVOJIH DNI!  Kiss
(ta'stara mačka ima mir, mularija se med sabo zabava, meni pa (skoraj!) nikoli ne zmanjka mrcinc za crkljat!)

(sori, petega mi pa RES ne pustijo!)  Cry 
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #6014 : sreda, 04.11.2009 : 18:05:48 »

Ej babe, ste pa res zatežene  Grin
Ampak jaz si res vzamem še vsaj nocoj časa, da malo preštudiram vse skupaj, da ne bom potem psiho-požarov gasila... Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 396 397 398 399 400 [401] 402 403 404 405 406 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines