mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 18.05.2024 : 18:47:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 176 177 178 179 180 [181] 182 183 184 185 186 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751045 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2700 : petek, 04.07.2008 : 16:38:14 »

Pozdravljen!
Horjul ima malo drugačen režim od drugih zavetišč. Sprehajalci so stalni, ker vedo, kateri psi so lahko spuščeni skupaj, hodijo po dogovorjenih sprehajalnih poteh... - ta režim je tudi za travmirane živali najboljši, ker jim da neko stalnost. Hkrati se tako preprečuje nepotrebno lajanje psov, ki bi s tem motili ostale, nenazadnje pa tudi sosede...
Poleg tega je to bolj "družinsko" zavetišče in je zato nenapovedane obiskovalce včasih težko sprejemat (upošteva se uradne ure), sploh ker je vodja pogosto na terenu. Če te zanima posvojitev, najbolje da jo pokličeš in se dogovoriš za obisk (051 30 44 35 Polona), občudujemo pa zavetiščarje bolj na netu... Živali, ki se jih sploh ne da videt, so tiste, ki so v Horjulu na novo in imajo karanteno. Lahko si ogledaš tudi stran http://www.zavetisce-horjul.net/ - tam najdeš še kak info. Upam, da sem ti kaj pomagala...
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2701 : petek, 04.07.2008 : 16:38:52 »

Zala, sva očitno hkrati pisale, nisem videla...
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2702 : petek, 04.07.2008 : 16:52:16 »

Bolje dvakrat kot nikoli Wink
Logiran
smilja
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #2703 : petek, 04.07.2008 : 18:54:58 »

Hvala Zala in fižolova župca. Se mi je zdelo, da je približno tako, Polona je sicer dobra prijateljica moje najboljše prijateljice, pa mi je malo razložila zadeve. Razumem razloge za tako "zaprt tip" zavetišča, ampak hkrati se vsi skupaj tukaj zgražamo nad t.i. ljubitelji živali in ljudi, ki imajo o njih popolnoma napačne predstave. Tisti, ki jih imamo res radi, pa se doslej zaradi določenih vzrokov nismo ukvarjali, pa smo se začeli in to radi počnemo, pa nam najboljše zavetišče, kjer bi se največ lahko naučili in, upam, tudi bili v pomoč, ni ravno "welcoming" in je zelo sumnjičavo do novih ljudi. Razumem tudi zakaj, a ne morem si pomagati, ne da bi vzel tega tudi malo osebno. Želimo si več ljudi, da se spozna z dejanskimi razmerami, da se nauči ravnati z živalmi in z njimi lepo živeti, hkrati pa ... Zato sem nekako zmeden, razumem, a vseeno ... Pa brez zamere. Lp, N.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2704 : petek, 04.07.2008 : 19:09:26 »

Zdravo, pozdravi Manco  Wink.
V mačjak nikoli ne spuščam nikogar, ki tu ne dela. Nič ne skrivamo, vendar so določene zahteve, kar se mačk tiče. Ne bom ljudi namakala v vsa mogoča razkužila zato, da bodo lahko v mačjaku, mačke so precej bolj "delikatne" kot psi. Če boš našel kakšno možnost za prit na hrib, dobrodošel, te bomo uvedli v sprehajanje, če ne težje, pa vsaj lažje vodljivih.
Bo pa kar treba razumet. Nisem nič sumničava do "novih", izkušnje sicer naredijo človeka drugačnega, ampak to itak velja za vse. Razumet bo treba, da sem tu, kjer sem, v prvi vrsti za živali in to tako, da bo njim ok.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2705 : petek, 04.07.2008 : 19:13:18 »

Še malo drugače: če konkretno psi nimajo reda, če lahko kdorkoli pride in hodi okoli pesjakov, so vznemirjeni. Za tistega, ki biva tu mesec dni ali manj, ni to nič hudega. Če pustiš psa brez reda, razvije vedenjske motnje, ki so velikokrat po mesecih, letu ali več iskanja doma zanj neodpravljive. To ni v njihovem interesu. Pa še nekaj je drugače, kot drugje: tu sem doma. Najbrž ga ni, ki bi na svojem domu več, kot je z zakonom predpisano, pa še dostikrat izven teh omejitev, želel imeti kogarkoli doma.

Ne predstavljam si, da bi lahko kakorkoli naredila več, kot naredim. Ne gre, ne da nočem.
Logiran

smilja
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #2706 : petek, 04.07.2008 : 19:51:23 »

Živjo, kako si vedla, da je Manca? Haha, pa prav danes sva se spet o Horjulu pogovarjala in o tebi.

Saj to pravim, da te popolnoma razumem, hkrati pa je moja druga polovica možganov (ali kar koli že) malo užaljena. Pravzaprav pa gre za to, vsaj pri meni, da so me starši in okolica (rasel v Ljubljani) toliko oddaljevali od živali z vsemi možnimi forami, ki jih redni pisci tukaj še kako dobro, žal še preveč dobro, poznate, da sem celo sam imel malo negativen odnos do tega, da bi imel kako žival doma, pa če sem si jo še tako želel. Jezen sem v bistvu na to, da sem do svojega 32. leta starosti tako živel. In zdaj morda skušam zamuditi zamujeno. Razmišljam o tem, kje in kako naj bi začeli ljudi spoznavati z živalmi in njihovimi potrebami in kako dejansko skrbeti zanje. Zavetišča bi bila čudovit kraj. Hkrati se pa zavedam, da bi to za te živali predstavljalo totalen kaos, če bi se tam vsak dan mudila množica otrok. Treba je začeti od majhnega, toda kje in kako... V bistvu te dni o tem razmišljam, sploh ko berem na tem forumu in kar sam slišim, kaj vse ljudje govoričijo in to popolnoma prepričani, da imajo prav. To sem v bistvu hotel povprašati, definitivno pa ne kritizirati. Rad bi da ne bi še kdo hodil okoli in zamudil toliko let, kot sem jih jaz. Pa prijetne pozdrave tam gori v hrib, N. 
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #2707 : petek, 04.07.2008 : 20:03:34 »

Smilja, lahko ti povem svoje vtise v primerjavi med Horjulom in kakim drugim zavetiščem. In za kar gre verjetno zasluga Poloninemu redu: ko prideš do Horjula, ne slišiš že 50 ali 100 metrov na daleč dretja horde psov. To me je šokiralo, ko sem prvič obiskala eno drugo slovensko zavetišče. Tuljenje že na dalječ, tuljenje, ko stopiš not...
Tega v Horjulu ni. Ob mojem prvem obisku sem bila tam dobro uro. Edini korajžneš, ki se je takrat skušal dreti, je takoj slišal šefico Polono in je bilo spet mir.
To je tista dodana vrednost.

Ko sem obiskovala pesota potencialnega posvojenca v tistem drugem zavetišču, je bil dečko v stresu ves čas, čeprav je bil tam že nekaj mesecev. Naša Horjulka in njen cimer, pa tudi dudar, ki me je s Polono pričakal ob tistem prvem obisku na vratih, pa so bili vsi skulirani. Nekako tako, kot vsak vzgojen lastniški pes, ki na lastnem dvorišču sprejme novega obiskovalca. To je razlika, ki sem jo jaz začutila v Horjulu - da so vsi psi tam kot bi bili edini in lastniški. Da to dosežeš, pa morajo verjetno biti tvoja prva prioriteta oni, ne pa dober PR s širšimi javnostmi.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2708 : petek, 04.07.2008 : 20:18:33 »

Živjo, kako si vedla, da je Manca? Haha, pa prav danes sva se spet o Horjulu pogovarjala in o tebi.

Hehe, čarovnica  Grin Grin. Reč ji, naj te gor pripelje.
Logiran

smilja
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #2709 : petek, 04.07.2008 : 20:22:49 »

Bom takoj ji to sporočil. Sam dokler se midva uskladiva ... Že da me pride obiskat v novem fletu, je dolgo časa trajajoča procedura, Wink A enkrat bo že ... Mora biti!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2710 : petek, 04.07.2008 : 22:17:04 »

Smilja, brez avta gre pa res bolj težko v Horjul. Bodo pa sigurno veseli prispevkov vseh vrst, ne samo denarnih - rjuhe, deke, najbrž tudi kakšno igračko, ovratnico...vse je dobrodošlo in vse lahko pustiš v Gali v Ljubljani, kjer punce redno pobirajo stvari. Ali pa po pošti pošlješ.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
smilja
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #2711 : sobota, 05.07.2008 : 08:35:26 »

Aja, samo še to (silly me), kaj je in kje je Gala? Pa oprostite Wink Lep vikend, N.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2712 : sobota, 05.07.2008 : 08:45:56 »

Gali je trgovina za živali na Linhartovi od Dani in Martina Simončiča. Nekakšna naša ljubljanska izpostava  Wink Kiss.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2713 : sobota, 05.07.2008 : 09:17:05 »

V Logatcu so 4 prostoživeče (sicer redno hranjene, seveda), ki imajo 14 mladičev, kotenih od 10.5. dalje. Večina je za zdravit, ker imajo (vsaj) vnete oči.
Saj pravzaprav le delim informacijo z vami, rešila jo bom že nekako. Prva mačka je prišla pred tremi leti, prvi klic na pomoč je prišel danes. Mislim...
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #2714 : sobota, 05.07.2008 : 09:23:32 »

Smetka jaz te vedno znova obcudujem, da lahko ob takih prigodah sploh se vztrajas..Res, super si  Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 176 177 178 179 180 [181] 182 183 184 185 186 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines