mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 20.05.2024 : 23:24:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 106089 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #705 : sreda, 12.07.2006 : 08:18:36 »

Sodne izvedence torej imamo, zanima me pa, kje in kako so se ti izvedenci izobraževali in nabirali izkušnje. Kot je napisala Jana - kako do naziva kinolog.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #706 : sreda, 12.07.2006 : 14:15:45 »

A je ga. Metoda sodno zaprisežena behevioristka?
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #707 : sreda, 12.07.2006 : 14:34:56 »

A je ga. Metoda sodno zaprisežena behevioristka?

 Undecided Cheesy Undecided
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #708 : sreda, 12.07.2006 : 15:25:55 »

http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20060712_3077371.php

evo. Tongue
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #709 : sreda, 12.07.2006 : 15:35:12 »

Hehe, saj prebrali so pa tukaj  Roll Eyes
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #710 : sreda, 12.07.2006 : 21:15:08 »


mislim, da je skrajni čas, da se zakoni sprememenijo, saj to je res višek vsega.
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #711 : četrtek, 13.07.2006 : 07:42:45 »

mislim, da je skrajni čas, da se zakoni sprememenijo, saj to je res višek vsega.

Zakoni bodo verjetno spremenjeni ali dodelani tako, da bomo spet vsi tisti, ki imamo pse tipa Bull ali pa tisti ki imajo v svojem imenu Bull morali na razna šolanja, preverjanja itd.... V tem primeru se vprašam: Zakaj vedno samo mi??? Koliko pa je statistično gledano ugrizov in napadov od takih psov? Če se naredi zakon, potem se ga naj za vse in ne samo za posameznike.
V skrajnem primeru pa nam bodo tudi tule v Sloveniji prepovedali vzrejo!  Angry

AngSeter....ga. Metoda je definitivno izkušena poznavalka v svojem ''poklicu''!  Wink

Eva
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #712 : četrtek, 13.07.2006 : 09:35:47 »

Zakoni bodo verjetno spremenjeni ali dodelani tako, da bomo spet vsi tisti, ki imamo pse tipa Bull ali pa tisti ki imajo v svojem imenu Bull morali na razna šolanja, preverjanja itd.... V tem primeru se vprašam: Zakaj vedno samo mi??? Koliko pa je statistično gledano ugrizov in napadov od takih psov?


se strinjam.
Veliko več je napadov t.i. NO. Precej manj je opaženih napadov s strani bull-ov, rotijev,...
ampak NO se mi zdi je zapisan kot en velik prijazen, družinski pes, ki pa se lahko izkaže za vse kaj drugega kot to.  Undecided
Pa nimam nič proti nemškim ovčarjem, nasprotno še rada jih imam.  Wink
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #713 : četrtek, 13.07.2006 : 10:33:48 »

Poleg vsega naštetega pa je tu še neznano število ugrizov mešančkov in potepuških psov, za katere pa nihče ne vodi evidence. Imam občutek, da hočejo s razglasitvijo t.i. "nevarnih pasem" samo sprati krivdo lastne nesposobnosti, da bi ukrenili kaj za izboljšanje razmer. Angry
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #714 : četrtek, 13.07.2006 : 12:42:09 »

luka

čigave nesposobnosti imaš v mislih.
Glede izboljšanja razmer pa mislim, da smo tu najprej lastniki psov, ki moramo sami poskrbeti za varnost ljudi in naših psov, če ne bo sodelovanja nas, ne bo pomagal prav noben zakon.

LP
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #715 : četrtek, 13.07.2006 : 12:48:04 »

se strinjam.
Veliko več je napadov t.i. NO. Precej manj je opaženih napadov s strani bull-ov, rotijev,...
ampak NO se mi zdi je zapisan kot en velik prijazen, družinski pes, ki pa se lahko izkaže za vse kaj drugega kot to.  Undecided
Pa nimam nič proti nemškim ovčarjem, nasprotno še rada jih imam.  Wink

To bo verjetno zato, ker je število NO in mešancev z le temi veliko večje kot katerih drugih pasem....... no drugače pa se strinjam s tistimi, ki pravijo da se mora v tej deželici nekaj spremeniti.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #716 : četrtek, 13.07.2006 : 13:20:42 »

luka

čigave nesposobnosti imaš v mislih.


Žiži, v mislih sem imel nesposobnost tistih, ki lahko takšne stvari zakonsko preprečijo. Zavedam se, da slehernega pasjega ugriza z zakonom ni moč preprečiti, lahko jih pa preprečimo veliko. Res je, da smo lastniki psovtisti, ki moramo poskrbeti za varnost in ki lahko naredimo največ, vendar smo ljudje precej različni, ali ne? Če bi npr. lastnik vedel, da mu v primeru , da psa ni imel na povodcu in je nekoga napadel in ugriznil (ali človeka ali psa) le tega odvzamejo, bi bilo neprimerno manj spuščenih psov in psov brez nadzora.
Logiran
Papillonka
otrok do 14 let
*
Sporočil: 4


« Odgovor #717 : četrtek, 13.07.2006 : 13:38:32 »

Men se je tut zgodlo enako samo da je mojo psičko napadla rotwaljerka.Šla sem na sprehod in se je ta rotwaljerka(Brina) kar zapodila v mojo psičko!!!Res je da moje lubike nisem imela privezane ampak so bili pomojem krivi tut lastniki!Brino komaj gdaj pelejo na sprehod.Zaradi Brine je moja psička izgubila mladiče in pol mi gre lastnik razlagat da Čarlota ni zaželena tam in da jo drugi psi ne marajo!!!Mislm kakšna je logika?Brina je Čarloto napadla 3× ali celo 4× pri 3 napadu je ugriznila mojega brata ker ju je hotel ločiti.Zdaj ne hodim več na  sprehode v tisti del ampak se še vedno bojim da bi se nama zgodilo kaj takega.
  (vem da je ta tema o bullmastifih ampak sem vseeno dala ta ' prispevek' sem upam da ne bo kej narobe)
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #718 : četrtek, 13.07.2006 : 13:56:54 »

Pa da še jaz malo "očrnim" pasme (mešance) z besedico bull pri njihovem imenovanju...

Dva dni nazaj, moja privezana, ta druga psica tudi. Že na daleč sem opazla, da tista psica malo preveč buli v mojo in sem svojo dala v poleg, ki pa ni mogel biti izpeljan, ker je tista psica z lastnico vred pridirkala do naju(lastnica se ni pretirano trudila, da bi jo zaustavila) in to tako, da je mene skoraj zrušla, ker se mi je zabila v noge (kultura na višku), povohala mojo, ki se ji je umikala, ampak ni mogla daleč ker sta se že zapletli s štriki in pol je tista psica napadla. Mojo sem spustila, da se je lahko umaknila in psica je dobila eno lepo brco od mene, lastnica pa en tak besedni napad, da se je kadilo za njo. To se je zgodilo na eni najbolj obljudenih sprehajalnih poti in verjetno se je bo (nasrečo) izogibala nekaj časa.

No, v bistvu psica je jasno nakazala, da je pozorna na mojo in da je ne gleda z največjo simpatijo, jaz pa tudi v podhodu nisem mogla skočit na luster, da bi umaknila svojo.
V očeh mimoidočih je verjetno psica izpadla kot tista ta hudobna, ampak itak se ve kdo je kriv... Lastnica... Lips Sealed

Sicer pa se mi ne zdi narobe, če bi za pse, ki so močnejši, naredili en test, da vidijo če jih lastnik obvlada. S tem, bi lahko imeli mir pred tistimi, ki se za takimi psi obračajo in težijo, da so nevarni in za na ketno in ne vem še kam vse.
En mali pes, te ne more odvleč kamor bi rad. Čeprav obvezno šolanje nebi nobenemu škodilo.  Tongue


bullyzone, ne vem ali misliš resno ali se hecaš... Sem čisto zmedena zdaj. sram

Ampak a res obstaja v Sloveniji nekdo, ki bi lahko nastopil na sodišču kot strokovnjak, ker jaz sem pred dvemi meseci zvedela, da ga ni. So šolani ljudje, ampak ni nikogar, ki bi bil pred zakonom upravičeno poklican na sodišče, z vsemi papirji, ki bi bil sodno zaprisežen, ali kako se že temu reče, strokovnjak...
Nisem pa ravno doma v temu in bi rada vedla za prav.
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #719 : četrtek, 13.07.2006 : 14:07:29 »

Oj joj, Angeter..
A Berry ni nazaj napadla, hvala bogu, da se je umaknila..
Ti pišem ZS
Logiran
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines