mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 13:04:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Poštarji in psi
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Poštarji in psi  (Prebrano 16665 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mya
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 66


« Odgovor #15 : sreda, 05.05.2004 : 13:56:41 »

Hoj!

Pri naših prijateljih pa so imeli Nemško ovčarko, ki je vedno "sovražila" poštarja! Nikoli mu ni pustila blizu hiše, tako da so lastniki vedno vedeli kdaj je prišel poštar, (saj pride vsak dan ob približno enakem času) ker je ona tako renčala nanj. Grin Roll Eyes

Čisto druga zgodba pa je z njihovo novo psičko (mešanko), ki pa poštarja obožuje, tako da poštar komaj pride do hiše, ker ga preliže od glave do pet Wink Grin Grin

Tu na naši ulici, kjer jaz živim, pa mislim da ni niti enega psa, ki bi poštarja normalno sprejel... Komaj pride poštar na ulico, zalaja en pes in že laja cela ulica Grin Grin Za dobrodošlico Grin Grin Wink

Hehe...zanimiva ugotovitev s kapo, Petra... Ampak le kaj si mislijo?

Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #16 : sreda, 02.06.2004 : 17:00:48 »

Naš poštar tudi nima ne vem kako dobrih izkušenj s psi v našem naselju. Dva sta ga že ogrizla in od takrat je poštar prava "boječka", kar je seveda čisto razumljivo. Velikokrat mi je razlagal kako je le za las pobegnil temu in onemu ipd... Grin

No, nekega dne pa se je pripeljal in na našem dvorišču zagledal malo zverinico. Najprej je rekel: je to vaše? sem rekla da je. On potem če sem normalna, kaj mi je da sem rottweilko kupila, da je ta pasma v Evropi prepovedana ipd... Shocked Roll Eyes no, na koncu je še dodal da bo dal na pošti pobudo da bi se na začetku naselja naredil en "kontejner" kamor bi on zmetal vso pošto in bi si potem mi sami hodili iskat pošto. Grin

No, vse skupaj niti ni bilo tako hudo, kot se zdi. Sem mu razložila da imamo vsi skupaj eno lepo priložnost da se psico navadi že od malega na poštarje ipd, da bo vedno zunaj, seveda tudi jaz z njo, ko bo prišel on, da želim da ga povoha ipd, v skrajni sili da ji da tudi kakšen priboljšek..... Do sedaj psica še nikoli ni zalajala na poštarja, vedno se mu je dobrikala... Morda tudi zaradi tega, ker preden zavije k nam, v trgovini kupi sendvič in moja psica potem samo okoli njegove torbe skače... Grin Tongue

Kljub vsem trudom sem sedaj zopet na začetku Tongue - psica proti poštarjem nima nič, ima pa proti motorjem. Roll Eyes In lahko začnemo vse od začetka. Prej poštar ni bavbav, sedaj motor ni bavbav. Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #17 : četrtek, 03.06.2004 : 19:24:54 »

Dinota se poštarji na smrt bojijo..Resno  Undecided
Ni čudno, njemu se dobesedno obrne ko pride poštar tako da če se dopoldne sonči pred hišo pred prihodom poštarja je obvezno na traku če ne bi znala bit kaka pi.....ja. Saj ga čisto razumem, vsakič laja na njih, oni pa klub opozorilom vdirajo na njegovo ozemlje. Meni bi se tut džabe zdelo Smiley
Timi pa je bolj flegma, samo nalajat jih vseeno Smiley more.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #18 : torek, 24.08.2004 : 20:09:41 »

Jana, enkrat sem zasledila o Maxu in poštarju (ugriz), pa več ne najdem tiste teme.
Zanima me naslednje;
že nekajkrat sem opazila, da je obiskovalec prišel na teraso (danes spet!! Shocked ) namesto, da bi šel na MOČNO viden vhod, kjer je zvonec. Na terasi so trije spuščeni pesjani Roll Eyes
Kdo je kriv v primeru ugriza? (sprašujem ''preventivno'' in zaradi zanimanja- do sedaj moji pesjani še niso bili grizliji Wink )
Npr. oseba prileti na teraso, pes pa čuva svoje ozemlje in ''nezaželjenega'' ugrizne. Sem kriva jaz, ker psi niso ograjeni? Naj povem, da se psi s terase ne premaknejo in me kar malce moti, da obiskovalec kar tako (brez moje prisotnosti) vdre v njihovo ozemlje.
Kaj pa, če imam pred hišo napis pozor hud pes??
Ali sem še vedno v vsakem primeru jaz kriva??

Hvala za odgovore!
LP
Teja
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #19 : torek, 24.08.2004 : 20:37:39 »

Teja, tudi če ti v hišo vlomijo nepridipravi in tvoj pes ugrizne tatu si ti kriva in te lahko tat celo toži Shocked
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #20 : torek, 24.08.2004 : 20:55:13 »

Najbrz si mislila tole: http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=35;action=display;threadid=16;start=msg48865#msg48865 ali pa tole: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=124.

Kolikor vem, je po nasi zakonodaji vsa krivda zaradi ugriza na tvoji strani, ne glede na to, kje in kako je tvoj pes koga ugriznil. Celo vlomilca, ki ti bo razbil okno in stopil pred pasji gobec, tvoj pes ne sme ugrizniti. Ce ga, odgovarjas za poskodbe, ki jih vlomilec utrpi, vlomilec pa nosi poleg kazenske (hehe, vlamljati se pac ne sme) tudi odskodninsko odgovornost za skodo, ki jo ob vlomu naredi.

Je pa vsekakor zanimiva naslednja sodba, ki govori o akviziterki, ki jo je pri njenem delu ugriznil pes in spominja na tvojo situacijo. Preveri podrobnosti, morda ti bo bolj jasno, kaj je prav in kaj ne Wink.
Omenjeno sodbo najdes na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=124&page=6.
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #21 : torek, 24.08.2004 : 23:10:05 »

Jana, hvala lepa za linke!!!

P.S. citiram iz 7.primera:
Ker je pes NEVARNA STVAR...
 Shocked Shocked Shocked
Uf, teh nevarnih stvarc ne bom več kupovala, niti pobirala s cest ali kako drugače posvojila, kaj šele da bi se približala sosedovi ''nevarni'' stvari Tongue

Teja
Logiran
missy
gost
« Odgovor #22 : sobota, 11.12.2004 : 00:25:07 »

olla
tudi naš pes je ugriznil nekega nogometaša(ker imamo nogometno igrišče za hišo) ker je prišel k nam čez ograjo nato pa smo bili mi krivi za ogriz ter smo morali peljati psa na preglede in plačati!!!! Angry
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #23 : ponedeljek, 20.06.2005 : 14:25:51 »

Torej, zanima me kako vaši psi reagirajo na ljudi, kot so: poštarji, Romi, dimnikarji, invalidne osebe (npr. oseba, ki ima prizadeto živčevje in se njegova hoja razlikuje od naše)....

Zanima me predvsem zato, ker so nekateri psi bolj dovzetni za razlike, drugi manj, eni razlik preprosto ne vidijo, spet drugim "se trga"...

Kako ste tisti, ki ste imeli probleme, le-te omilili, odstranili oz ali se jih sploh da?

Za odgovore se vam lepo zahvaljujem.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #24 : ponedeljek, 20.06.2005 : 14:34:39 »

Na postarje Spela ne reagira, Romov in prizadetih oseb se nismo srecali od blizu, pozorna pa je na ljudi z vreckami, palicami (torej tudi berglami), ljudi,  ki imajo drugacno hojo... Nima pa "pike" na nikogar, razen na enega od sosedov se dere cisto vsakic, ko gre mimo nase hise. Ko se srecamo na cesti ali ce se on ustavi je ok.  Roll Eyes
Nisem ti prav veliko pomagala, a ne...
m.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #25 : ponedeljek, 20.06.2005 : 14:37:49 »

Uma se je samo enkrat razkurla na poštarja, pa še to pomoje bolj zato ker ji je šel bicikel na živce kot da bi na samega poštarja imela "alergijo". Glede drugih razlik, pa nisem nikoli zaznala nobene posebne reakcije, niti pozitivne, niti negativne. Včasih ji je recimo kdo pač všeč in mu maha z repekom in gleda za njim, včasih pa se koga vstraši, ampak gre običajno kr naprej.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #26 : ponedeljek, 20.06.2005 : 14:57:59 »

Lina in Aika na postarje ne reagirata in na policaje na primer - uniformirance tudi ne!

So pa res problem invalidski vozicki, ljudje z berglami ... se takoj zacneta dreti (tulit) nanje, ampak po moje zato, ker se jih bojita ... tudi zraven ne upata! Cheesy

Zadnjic smo sli po centru mesta ... Aika zagleda enega s harmoniko (igral je za denar) in je bila cisto fertik ... ko je kaj takega sploh ne laja, ampak tuli - awuwuwuwu ... Grin Grin Grin Grin Grin ... pa se nasopiri se kok kak pav ... Grin Grin Grin ! Un jo je gledal, ona njega ... se je prestopil je bil spet hudic ... ampak problem je bil po moje v klubuku! Cheesy

Obe namrec reagirata na klobuke - ce ga pa nosi kak cudak, pa se bolj ... drugace ju ganejo predvsem ponoci - to je strah in trepet!
Ali pa ljludje, ki so strasno cudno obleceni ... eno zensko smo ene parkrat srecali na cesti, ki je bila ovita v vsemogoce in nemogoce cunje in je bilo groza ... takoj lajat (tulit) ... zraven se tako ne upata ... potem sta jo pa gledali kot 8. cudo ... Cheesy Cheesy Cheesy ... una pa naprej s svojim petjem ... Grin Grin Grin Grin Grin !

Aja, pa Aike kak starcek ne sme ravno ogovoriti, kar tako iznenada ... Grin Grin Grin ... ker se ga ustrasi in prec v tuljenje .. hehe ... ne v jok! Wink

Kako pomagati ... ja, Aiko sem takrat stisnila k sebi in mirila in ji povedala, da ji clovek s harmoniko in klobukom tako ne bo nic naredil in naj ga gre pogledat ... pa se mu je pocasi priblizevala, ampak takoj ko se je premaknil, jih je slisal .. ko je nekaj casa le obstal na mestu, je bilo vse v redu - Cheesy !

Drugace pa ... oci na pecljih in opaziti vse, ki bi lahko bili cudni za moji punci - saj se takoj ve, kdo jima bo "stopil v oci"! Cheesy Razen za kake "novitete" se ne vemo! Wink

So pa zanimivi tudi kaki stori cudne oblike ali pa kaka vrecka za pasje kakce, ki se "sama premika" ... Grin Grin Grin ... ne samo cudni ljudje ... Grin Grin Grin

Lp, Ursa
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #27 : ponedeljek, 20.06.2005 : 15:03:04 »

doma se derejo na: poštarja, konje, tatežke motorja in na tiste ki jih dražijo. Na te zadeve na nevtralnem ozemlju sploh ne reagirajo, če pa koga slučajno začopatijo doma, ga potem ko mu pridejo blizu samo povohajo in malo popazijo nanj.
Resnično ne marajo pijancev, nanje so hude kjer koli jih srečajo, doma pa bi katerega tudi uščipnile, če ne bi bil lepo priden in pri miru.
Tistih nekaj ciganov, ki so jih uspele videti od blizu, so pa imele prav rade.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 20.06.2005 : 15:12:33 »

Postarje obozujemo, sploh ce se nas ne bojijo. Enega smo tako "natrenirali", da se mora obvezno ustavit, ce se srecamo, in nas pocohati. Ce ne je JOJ!
Sumljivi so vsi, ki hodijo po progi in te je potrebno nadreti, vendar le pod pogojem, da obstaja opcija "lajaj in zbezi" ali pa "lajaj in se skrij za sefico in jo pusti, da urihta stvari".
Cudni penzijonisti s palckami in klobuki so znosni, ponavadi jih imamo na ignore, tako kot 90% ostalih dvonozcev. Otrocki so super, ker jim lahko damo lupcka.
Pijanci so cudni, ker smrdijo, zato jih ne maramo, ampak smo zaradi brezjajcnosti naceloma tiho, dokler nismo dovolj dalec. Takrat pa vsem pokazemo, da nikoli ne bomo Freddie Mercury in prav po "kuzlasto" lajamo.
Joggerji znajo biti grozni, vcasih lajamo, ce tecejo proti nam, vcasih, ce tecejo stran od nas, smo pa cisto tiho, ko tecejo mimo (ker so pac blizu).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #29 : ponedeljek, 20.06.2005 : 15:19:29 »

Layla ne odreagira na hendikepirane ljudi, uniformirance, ljudi z berglami ipd., docim se v trenutku postavi predme in se pripravi za napad (tudi renci), v kolikor se mi priblizuje vinjen moski (pri zenskah tega problema ni). Prav tako je obcutljiva na jemanje cesarkoli iz mojih rok, vendar spet le, ce gre za osebe moskega spola. Vse skupaj se potencira ob mraku oz. v temi.

Zaradi tega sem pri srecanju z vinjenimi osebami previdna, v lokalih pa denar, v kolikor streze oseba moskega spola, polozim na mizo in ga ne dajem neposredno v roke.

Lp, Yo
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Poštarji in psi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines