mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 18.05.2024 : 05:12:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Današnji sodni dan ...
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 76   Dol
Natisni
Avtor Tema: Današnji sodni dan ...  (Prebrano 230537 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #435 : nedelja, 25.07.2010 : 10:54:02 »

Prezgodaj stisnila....

No, jaz ga pa k sreči nisem čutila  Shocked - še dobro, da ni bil v Ljubljani. Kar se potresov tiče, sem diplomiran zajc! Roll Eyes

A ti tudi?
Jaz sem ravno par dni razmišljala, kaj naredit, če bi bil potres. Ali mačke in pse kar spustit, ali zavezat vsaj pse in letet ven, kaj naredit s kačami... V bistvu res sploh ne vem, kako bi to izpeljala...
Logiran
Nota
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #436 : nedelja, 25.07.2010 : 14:58:52 »

Pri nas smo ga kar čutili (Maribor). In slišali.
Pa še mal pred tem sem čukasto gledala mačke, ker so ker nekaj nemirno tekale sem ter tja in sitnarile v 'prazno ...
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #437 : nedelja, 25.07.2010 : 16:44:14 »

Moraš v programu, ki ga uporabljaš za brskanje po spletu, nastaviti svoj mail program. Če tega ne narediš, je ponavadi po defaultu izbran Outlook, in potem so problemi, če ga drzgače ne uporabljaš. Poišči v nastavitvah brskalnika in si poštimaj. Wink

Tudi sama sem sklepala enako in zato sem včeraj šla najprej iskat, kje bi bila kakšna nastavitev.
V FF ne najdem pod orodja/možnosti ničesar v tej smeri. V internet options je možnost le outlook ali pa hotmail. Nastavljeno imam slednje. Kar vse skupaj ne bi bil problem, če mi- kot rečeno- ne bi vsakič znova zahtevalo odprtje novega FF profila (imam jih več). Torej vendarle hoče do maila v brskalniku, tako da je to očitno nastavljeno, le da ne gre v trenutno odprtem profilu...

Ker očitno sama ne znam poiskati rešitve  butnglavc, te prosim da mi poveš, kaj točno moram v FF izbrati, če želim poslati recimo preko gmaila  predaja Hvala.

Problem sem zaobšla tako, da sem v drugem profilu izbrala, da naj bom ves čas prijavljena v mail. Zdaj mi je uspelo na seismo.lju (sem sama vnesla naslov, ker ga ni dodalo) poslati neke vrste skripto  Smiley

Jana, oprosti za OT  sram



Pri nas smo ga kar čutili (Maribor). In slišali.
Pa še mal pred tem sem čukasto gledala mačke, ker so ker nekaj nemirno tekale sem ter tja in sitnarile v 'prazno ...
Zvokov nisem slišala, verjetno zaradi mačje ropotuljice, ki sem jo vihtela Smiley Je pa bilo zanimivo ležati na parketu, ki nenadoma vklopi vibro   Roll Eyes
Tudi jaz sem se čudila, kako to da je muc dobesedno 'tečen', ampak je to trajalo že kakih 24 ur... Mogoče je vendarle povezano s potresom. (Ker trenutno socializiram divjega mačka, mi ni bilo jasno, zakaj je brez posebnega povoda  zapadel v stari vzorec pihanja...) Danes je spet vse OK in v kotičkih dremuckamo    Cheesy
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #438 : nedelja, 25.07.2010 : 16:48:51 »

No, se je že kdo ukvarjal s tem, kako ob potresu z živalmi?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #439 : nedelja, 25.07.2010 : 16:58:58 »

Je, ja. Sploh v sedemdesetih je na Kitajskem bilo ogromno denarja in napora usmerjeno v to smer; želeli so dobiti zanesljiv vzorec pojavov, ki predhodijo potresu in, iz katerih lahko kaj napovejo. V vsaki vasi so bili ljudje, ki so bili zadolženi za opazovanje in skrbno beleženje prav vsega v zvezi z živalmi in naravo. Potem so prvič izdali službeno napoved, pravočasno evakuirali zajetno območje in rešili kar nekaj življenj. Celi svet se je oddahnil, ker je bila uganka dokončno rešena.

Potem je kakšne pol leta pozneje nedaleč stran potres pomoril pardesettisoč ljudi, brez predznakov.

Po furlanskem potresu je avstrijski novinar Helmut Tributsch napisal zanimivo knjigo o tem, v kateri je zbral tudi veliko pričevanj prebivalcev Furlanije. Bila je objavljena v hrvaščini nekje koncem sedemdesetih, ne vem pa, če obstaja slovenski prevod.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #440 : nedelja, 25.07.2010 : 17:02:59 »

Aja, ksantipa: v FF greš v Orodja -> Možnosti -> Programi -> klikneš na mailto in izbereš gmail (ali kaj že uporabljaš).
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #441 : nedelja, 25.07.2010 : 17:26:36 »

Cats, mene ni bilo doma. Bi ti drugače z veseljem izpolnila vprašalnik.


No, se je že kdo ukvarjal s tem, kako ob potresu z živalmi?
Veš kako... reši se, kdor se more! Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #442 : nedelja, 25.07.2010 : 17:42:15 »

Veš kako... reši se, kdor se more! Wink

Ja, sej to vem nekak. Kaz sem se ubadala z logističnim problemom. Namreč, ok, navežem 2 psa in ju vlečem s sabo. Mačke in kače pa potem pustim in upam na najboljše al kako? Ker s sabo jih toliko ne morem vlečt...
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #443 : nedelja, 25.07.2010 : 17:53:16 »

Lani v Italiji je marsikdo imel problem, da živali ni mogel vzeti v šotorišča. Pse so zato dajali na verige ali v pesjake in jim nosili hrano (če so lastniki preživeli). Problem je v mestu, kjer tega ne moreš storiti, če živiš v bloku.

Ja, to je resno vprašanje od katerega dobivam sive lase, priznam Undecided
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #444 : nedelja, 25.07.2010 : 17:57:43 »

Ja, sej to vem nekak. Kaz sem se ubadala z logističnim problemom. Namreč, ok, navežem 2 psa in ju vlečem s sabo. Mačke in kače pa potem pustim in upam na najboljše al kako? Ker s sabo jih toliko ne morem vlečt...
Yo, v neki hudo izredni situaciji rešiš, kogar in kar se rešiti da in karkoli boš zdaj planirala, se ti bo ob morebitnem močnem potresu skoraj zagotovo obrnilo na glavo. Sem bila zelo majhna ob uničujočem potresu v italijanski pokrajini Friuli (na Obali se ga je še kako čutilo), vendar ga ne bom pozabila, dokler sem živa in od takrat zbezljam iz zaprtih prostorov že ob najmanjšem sunku. S psom vred Wink
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #445 : nedelja, 25.07.2010 : 18:01:12 »

moksa, če se že odločiš leteti ven med potresom, moraš biti zelo pazljiva, ker takrat nastane veliko poškodb - lahko te udari kakšen padajoči strešnik, kos ometa ali buhnedaj dimnik. Pamet v glavo, obljubiš?

Drugače pa pravila varnosti svetujejo, da tega ne počneš, ampak si poiščeš varno zavetje in greš ven, zelo previdno, ko tresenje poneha.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #446 : nedelja, 25.07.2010 : 18:10:45 »

 Cats... Undecided Problem je v temu, da vse to razumem, ampak ko strese, strese mene še več in mislim samo še na pobeg. Sicer pa računam na to, da tukaj dol pri nas nekih res hudih potresov ni za pričakovati, vsaj načeloma ne. Saj je tako, kajne? Huh
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #447 : nedelja, 25.07.2010 : 18:48:07 »

Menda ob potresu sploh ni varno teči ven. Naj bi se vlegel na tla ob kavč ali najvišjo stranico postelje, zvit v "zarodek". Za živali pa res ne vem. Jaz bi jih objela v svoj "zarodek", če bi šlo.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #448 : nedelja, 25.07.2010 : 18:52:22 »

Vsi potresi so tam dol, veš  Evil

Saj se hecam Wink Če "dol" pomeni Obala, potem so pa pri vas taglavni le uvoženi dogodki. Kar ne pomeni, da ni treba bit pozoren. Saj se sama spomniš Furlanije, a ne.

Prav mislim si, da mogoče ne bi bilo slabo, če bi se društva in posamezniki obrnili na civilno zaščito, oziroma Upravo za zaščito in reševanje, za napotke, kaj storiti z živalmi v primeru močnega potresa. Ne vem, če kaj takega obstaja, če pa ne, bi bilo treba nekaj stuhtati in napisati.

Patapižu, imaš prav. Nevarno je predvsem zaradi padajočih predmetov. Odkar je pol metra od mene prizemljil lepo rejen dimnik, imam gromozansko strahospoštovanje do vseh letečih objektov, od golobov naprej  Evil



Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #449 : nedelja, 25.07.2010 : 19:00:48 »

Sem razmišljala, da bi bilo mogoče "pametno" živali spakireti v boxe in boxe postaviti ob kavč ali posteljo. Samo ne vem, kako bi bilo, če ne bi nobeden od ljudi, ki bi bili v stanovanju, preživel potresa. Potem bi bile živali zaprte v boxih dokler jih ne najdejo reševalci. Žive ali mrtve.
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 76   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Današnji sodni dan ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines