mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 18.05.2024 : 04:41:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Današnji sodni dan ...
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 76   Dol
Natisni
Avtor Tema: Današnji sodni dan ...  (Prebrano 230533 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #780 : torek, 06.11.2012 : 10:15:32 »

Društvo za zaščito živali Maribor poziva k pomoči pri reševanju razmer na Štajerskem:

Našo kontaktno številko smo sporočili tudi Centru za obveščanje, zato ponoči oz. jutri pričakujemo povečano število klicev za pomoč živalim, tudi prošnje za kratkoročne namestitve živali. In tukaj potrebujemo vašo pomoč. Če ste pripravljeni ponuditi varno zavetje katerikoli živali, nas prosim pokličite (040/211-881), da si shranimo vaš kontakt in se pogovorimo, katero vrsto živali ste zmožni namestiti.
Ker so najhujše posledice pustile poplave na območjih, kjer je socialna stiska ljudi že tako prevelika, bomo veseli tudi hrane za vse živali. Hvala, ker ste!
Društvo za zaščito živali Maribor
Logiran

Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #781 : torek, 06.11.2012 : 10:18:15 »

Tistega gospoda na zgornji sliki bi kar objela.  objem ljubezen Cry

Naš poligon pa...  Sad Z veseljem pridem pomagat iskati dixija, ovire, itd.  Lips Sealed
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #782 : torek, 06.11.2012 : 10:26:48 »

Pred leti, ko so bile katastrofalne poplave v Železnikih, so naprimer že tisti večer tatovi kradli dokumente iz avtomobilov, ki jih je odneslo in so obtičali nižje v strugi. Drugi dan smo imeli vojake pred začetkom mesta. Not so spustili samo tiste, ki so šli res pomagati. Smo mi imeli kar težave, ko smo šli čistit, pa nismo na tistem naslovu doma.
Naj pa še enkrat povem. Takrat sem doživela, kaj pomeni pomoč tujcev. Gasilci iz vse Slovenije so prišli in res pomagali. Ko smo čistili stanovanje je eden vstopil in vprašal, če je kaj za pomagati. V dnevni sobi smo imeli hlod, 4 m dolg in zelo debel. Pod njim pa sedežna, velika, namočena in polna sipe. Niti za cent je nismo prestavili, pa smo bili štirje. To smo pokazali gasilcu in ga vprašali, če se da to na kakšen način spraviti ven. Je pogledal in rekel "pridem". In šel. Zares se je vrnil, pripeljal je še  dedce. Kljub temu, da so tvegali kilo ali bolečine v hrbtu so odstanili in hlod in sedežno. V trenutku. Mislim, da smo bili tako šokirani, da smo prvi trenutek pozabili reči hvala.
Ko spoznaš tako pomoč, si lahko samo srečen. Kljub temu, da od stanovanja ni ostalo nič, še stene so bile poškodovane, smo imeli hitro počiščeno. Sami se s sedežno najbrž sploh ne bi mogli spopasti.
Še enkrat: hvala vsem, gasilcem, vojakom, prostovoljcem in civilni.

Prizadetim v teh poplavah želim, da bi kljub hudim udarcem s strani narave ohranili vsaj zaupanje v človeka. In čimprejšne vrnitve v svoje domove.

Me je pa velikokrat stisnila misel, koliko prostoživečk je imelo legla po drvarnicah, ki jih je zalilo Cry
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #783 : torek, 06.11.2012 : 10:27:38 »

Jaz pa upam, da se bo mogoče tokrat kaj zganilo tudi v glavah, da bodo poskrbeli za struge in naslednje visoke vode dočakali nekoliko bolj pripravljeni.
Draga teta cats, to se pa še dooooolgoooo ne bo zgodilo. Ne moreš verjet, kako hitro ljudje pozabijo takšne nesreče (govorim tako o poplavah kot o suši...) - vsak dan poslušam o tem. Pa misliš, da so npr. kmetje, ki so povezani z naravo (  Lips Sealed ) in da vedo, kako in kaj.... na žalost le redki (govorim iz lastnih izkušenj, saj delam z njimi).  Roll Eyes Sad
In takšni scenariji nas vedno bolj čakajo.  Sad
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #784 : torek, 06.11.2012 : 10:31:24 »

bamfel, to se vedno naredi v takšnih okoliščinah. V Logu so nas detajlno popisali in res niso notri nikogar spuščali, ki ni bil popisan in imel točno določeno nalogo. K sreči je tako, če ne bi bilo res grozno...
Res, vsem poplavljenim želim, da se čimprej postavijo nazaj in zaživijo normalno. Poplave v Celju leta 90 so mi zelo dobro ostale v spominu... Undecided
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #785 : torek, 06.11.2012 : 10:33:25 »

Jaz pa upam, da se bo mogoče tokrat kaj zganilo tudi v glavah, da bodo poskrbeli za struge in naslednje visoke vode dočakali nekoliko bolj pripravljeni.

Strugo urediti sploh ni lahko. Eni se zagotovo pritožujejo. Ali ribiči, ali tisti, ki skrbijo za divje ptice ali kmetje.
Začaran krog
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #786 : torek, 06.11.2012 : 10:48:16 »

Draga teta cats, to se pa še dooooolgoooo ne bo zgodilo. Ne moreš verjet, kako hitro ljudje pozabijo takšne nesreče
Žal zelo dobro vem, kako to gre. Ta trenutek, ko je neposredna ogroženost mimo, začne pozornost strmo upadati in ne mine veliko, dokler se vse ne pozabi. Jaz pa vseeno upam - mogoče sem bedasta ali naivna ali pa oboje, pa vseeno upam, da bomo vseeno nekega dne dojeli, da zapiranje oči pred nevarnostjo ne prepreči nesreč, takih ali drugačnih.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #787 : torek, 06.11.2012 : 12:42:06 »

Vodi je potrebno pustiti prostor, ne pa izravnati struge v ravna zabetonirana korita in pozidati poplavnega območja. Napak iz preteklosti ne bo lahko odpraviti, sploh ne, ker se stalno delajo nove. Vse večje žal.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #788 : torek, 06.11.2012 : 13:02:11 »

Vodi je potrebno pustiti prostor, ne pa izravnati struge v ravna zabetonirana korita in pozidati poplavnega območja. Napak iz preteklosti ne bo lahko odpraviti, sploh ne, ker se stalno delajo nove. Vse večje žal.
Jp  Lips Sealed Lips Sealed kapital ima ponavadi prednost pred varnostjo. Lahko bi se reklo, da ima večjo rušilno moč kot voda  Lips Sealed - dokler ta zares ne pride...  Evil Evil
Logiran
terant
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 309


« Odgovor #789 : torek, 06.11.2012 : 13:08:53 »

Se popolnoma strinjam z LUNO7, ker zelo lepo je spremeniti namembnost kmetijskemu zemljišču, na katerem je vseeno, če zgodaj spomladi ali pozno jeseni, ko še ni posevkov ali jih ni več, to zalije voda 2m na debelo. Če pa to naredi poslopju, pa mu ni rešitve. Ljudje pa se tega ne zavedajo in silijo tja, kjer je najbolj nevarno, samo da je ceneje in da je trgovsko središče blizu. 
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #790 : torek, 06.11.2012 : 13:11:45 »

Jp. Ampak tisti, ki se je podpisal, bi moral biti tudi odgovoren za spremembo namembnosti in gradbeno dovoljenje.
Naivno, ja.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #791 : torek, 06.11.2012 : 13:12:24 »

Kopiram s FB:

V Slovenj Gradcu se potrebuje čim več ljudi za pomoč civilni zaščiti in vojakom pri odpravljanju posledic včerajšnjih poplav. Pozivamo vas, da se v čim večjem številu in najkrajšem možnem času odzovete in pomagate izboljšati stanje na terenu. Zaradi razporejanja pomoči se prosim vsi prostovljci javite na številko 040/ 436- 915 (Nejc), kjer boste dobili nadaljne informacije. Hvala!
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #792 : torek, 06.11.2012 : 13:49:22 »

Ja,v SGju se je vreme umirilo. Se pa že kažejo posledice Sad Kot je že SD skopirala,se iščejo prostovoljci, ker je zalilo ogromno hiš in tovarn - večina jih je ob Mislinji in Suhadolnici,ki sta obe poplavljali.  Hudo je,ko sem v Lj, doma pa rabijo pomoč Sad
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #793 : torek, 06.11.2012 : 13:50:26 »

Ljubljana - toča  Undecided
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #794 : torek, 06.11.2012 : 13:58:53 »

Z Royalty je zmenjeno, da se hrana za pomoč mariborskem društvu zbira v trgovini Gali. Če imate kaj opravka v bližini, ste lepo vabljeni, da s kakšno konzervo ali vrečo briketov prispevate. Hvala iz srca Smiley

Royalty, zlata si Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 76   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Današnji sodni dan ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines