mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 12.05.2024 : 16:11:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomoč pri izbiri pasme  (Prebrano 54286 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
uporabnik007
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #120 : torek, 24.07.2012 : 17:08:19 »

Vredu, postimo mešanca za seboj, kaj pa čistorkvnega mopsa rodovniških staršev, vendar mladič je brez rodovnika, to mi ni najbolj jasno, če je mladič rodovniških staršev?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #121 : torek, 24.07.2012 : 17:22:00 »

Preberi Zakaj rodovniški psi niso zastonj ...  - KLIK, pa ti bo morda kaj bolj jasno okrog rodovnikov, oz. ti bomo potem lahko odgovorili na kakšno konkretnejše vprašanje, ker za zgornje sploh ne vem, kaj pravzaprav sprašuješ. Zdi se mi, da bi rad izvedel, da je mladič 'čistokrven skrižan mops', ki mu manjka samo rodovnik.

Mladič nima rodovnika in ni mops, ne glede na to, kakšna rodovnika imata starša. Če verjameš na besedo vsakemu, ki ti nekaj ponuja za tvoj denar (najbrž kaj veš o prodaji in marketingu), potem boš verjetno verjel tudi temu prodajalcu, da sta se v resnici sparila psa, ki ju je navedel. Jaz mu ne bi niti zastonj ne, kaj šele za denar, papirjev pa ni za pogledat in jih tudi ne bo, ker tako šalabajzerstvo se pač s papirji ne potrjuje.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #122 : torek, 24.07.2012 : 17:32:31 »

No, in zakaj torej nima rodovnika, če je "mladič rodovniških staršev"?

Kaj pa recimo, če zato, ker eden od staršev ni dobil vzrejnega dovoljenja - ker je bila ugotovljena prisotnost ene od že omenjenih bolezni? Lahko da v čisto blagi obliki, pa vendarle. 

Mogoče so ti prodali teorijo, da je bilo v leglu mladičev preveč in da zato "ta zadnji trije"  (npr.) niso dobili rodovnika.  Ne bo držalo, ker že vrsto let rodovnik dobijo VSI mladiči v leglu, ne glede na to, koliko jih je.

Trenutno žal ne najdem nobenega linka do tem, kjer je že veliko napisanega o šteparjih in prodajalcih takoimenovanih "čistokrvnih psov brez rodovnika" (beri: mešancev, pa naj ti prodajalec reče, kar hoče) - mogoče bo kdo drug kakšnega prilepil.

Še tole vprašam: a pes iz zavetišča pa ne pride v poštev? In če ne, zakaj ne?  Huh
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #123 : torek, 24.07.2012 : 17:36:16 »

Petzup, jaz ti bom iz prve roke povedala da obe te pasme kavalir in mops imajo težave s srcem in da ne glede ali je pes mešanec ali z rodovnikom da moraš vedeti da zdravljenje je drago, jaz imam kavalirja z rodovnikom in ga že 3 leta in pol ohranjamo pri življenju samo še z zdravili, koliko pa so me vsi obiski pri veterinarju, vsa zdravila stala, pa sicer ne seštevam ampak ziher okoli 2000 evrov, verjetno pa še več, tako da nakup psa je še najcenejši, boš pa če kupiš psa pri preverjenem vzreditelju vedel da bo psu začelo recimo srce popuščati pri 8, 9 letih, poznam pa tudi primer nerodovniškega kavalirja ki ima že pri 4 letih šum na srcu 4 stopnje (kar je imel moj pri 8 letih).
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #124 : torek, 24.07.2012 : 17:56:14 »

Pepsi, kot razumem petzupa, kupuje psa, ki je sicer plod rodovniških staršev, vendar gre za 'ups' med dvema pasmama - mops in kavalir king charles španjel. Smiley

Zabavna kombinacija Tongue
Samo eno psarno najdem s to kombinacijo.
Logiran

čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #125 : torek, 24.07.2012 : 18:02:20 »


Še tole vprašam: a pes iz zavetišča pa ne pride v poštev? In če ne, zakaj ne?  Huh

Ker takega kot si je zamislil v zavetišču ni, jih drugi, če se tam znajdejo, takoj pohopsajo, pa to samo zaradi tega,
da psa rešijo  Lips Sealed
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #126 : torek, 24.07.2012 : 19:26:17 »

Vredu, postimo mešanca za seboj, kaj pa čistorkvnega mopsa rodovniških staršev, vendar mladič je brez rodovnika, to mi ni najbolj jasno, če je mladič rodovniških staršev?

Da mladič dobi rodovnik, morata biti oba starša zdrava, kar potrdi vzrejno dovoljenje. Šele dva psa z vzrejnim dovoljenjem lahko imata rodovniške mladiče, pa četudi imata oba rodovnik "od rojstva".  Sam rodovnik ti pove samo, da sta bila starša tega psa načeloma OK, ne pa tudi tega, da je OK dotični pes. Če sta oba starša z rodovnikom(in iste pasme) in imata mladiča brez obstaja velika verjetnost, da eden ali oba od njiju nimata vzrejnega dovoljenja, kar v večini primerov pomeni, da je z enim ali obema nekaj narobe (prirojene bolezni). Velikokrat pride tudi do izgovora, da je lastniku "ni dalo" na vzrejnega, ali pa da "se mu ne splača" ali je pa štos v tem, da ima doma psico (morda celo psa), ki sicer ustrezata, ampak mladič je pa prevzaprav "uvožen" od kaj veš kje ipd. Saj ravno to je tisto, kar ti poskušamo nekako dopovedat.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #127 : torek, 24.07.2012 : 19:56:43 »

Da mladič dobi rodovnik, morata biti oba starša zdrava, kar potrdi vzrejno dovoljenje. Šele dva psa z vzrejnim dovoljenjem lahko imata rodovniške mladiče, pa četudi imata oba rodovnik "od rojstva".  Sam rodovnik ti pove samo, da sta bila starša tega psa načeloma OK, ne pa tudi tega, da je OK dotični pes. Če sta oba starša z rodovnikom(in iste pasme) in imata mladiča brez obstaja velika verjetnost, da eden ali oba od njiju nimata vzrejnega dovoljenja, kar v večini primerov pomeni, da je z enim ali obema nekaj narobe (prirojene bolezni). Velikokrat pride tudi do izgovora, da je lastniku "ni dalo" na vzrejnega, ali pa da "se mu ne splača" ali je pa štos v tem, da ima doma psico (morda celo psa), ki sicer ustrezata, ampak mladič je pa prevzaprav "uvožen" od kaj veš kje ipd. Saj ravno to je tisto, kar ti poskušamo nekako dopovedat.

Žal to ne drži, ker niso vsi testi, ki bi morali biti vključeni, ampak dober vzreditelj jih ima prav tako narejene Wink

V končni fazi z rodovnikom ali brez... Katere teste imajo starši narejene, da se je tip sploh upal parit? Oz. če nima nič narejeno, ali je res vreden, da se mu še denar daje za svoje nespametno delo?
In ja, rodovnik je v svojem bistvu rojstni list psa. To, da psi nimajo vzrejenega narejenega samo kaže na nevestno delo tega rejca. Koliko je posldeično poskrbel za selekcijo pred paritvijo pa... khm... ne vzbuja ravno zaupanja  Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #128 : torek, 24.07.2012 : 20:05:13 »

Starša naj bi bila z rodovnikom vsaj tako mi je zatrdil prodajalec, ker prodaja tudi rodovniške mladičke mopse- ampak naj bi se čisto po nesreči sparila mops in cavalier, tako da je potem nastal ta "mešanec".

petzup pravi, da gre za 'ups' in ne za načrtno parjenje, iz česar bi se dalo sklepati, da starša celo imata vzrejno dovoljenje, vendar seveda za parjenje znotraj pasme, ne za 'upse' Tongue.
Logiran

airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #129 : torek, 24.07.2012 : 21:03:47 »

Pa če ima ta ki ima leglo tudi psarno in vzreja rodovniške pse, kako da potem ta mops in cavalir (mama in oče legal) nimata vzrejnega?  HuhČe jaz prav razumem sploh to... Undecided
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #130 : torek, 24.07.2012 : 21:15:32 »

Če nista iste pasme vzrejno ne pomaga nič  Tongue

Ampak če je vse tako oh in sploh bi lahko povedali še kaj o vseh naštetih boleznih, za katere tale nadebudni mogoči kupec očitno ravno tule prvič ugotavlja, da sploh obstajajo...
Logiran
uporabnik007
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #131 : torek, 24.07.2012 : 21:37:13 »

Ne obremenjujte se več z vsem skupaj, bom ga raje obdaril z bull terierom...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #132 : torek, 24.07.2012 : 21:41:36 »

petzup, saj v resnici ne zezaš nas, temveč tistega, ki ga boš obdaril, zato zgornje ni padlo na pravo mesto.
Logiran

uporabnik007
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #133 : torek, 24.07.2012 : 21:50:12 »

Mislim glej, tri strani pisanja, da naj kupim rodovniškega psa totalna bedarija. Imam rad živali, ampak toliko pa sigurno ne da zapravim plačo za nakup psa, ki ima rodovnik, ki lahko navsezadnje ravno tako zboli in umre, kot vsak drug, ki ga nima. Roko na srce, malo je takšnih ki bi sploh šli kupovat psa z rodovnikom. Je pač res, več bolezni se zve, manjša možnost za druge bolezni in podobno, ampak ravno tako zboli kot kateri drug pa če stane 50€ ali pa 500€, pa me nebo nihče prisilil da kupim psa z rodovnikom. Postavil sem preprosto vprašanje, dobil mogoče par korektnih odgovorov, drugo pa vse mimo, dobro da še ni kdo začel z oglaševanjem, da prodaja pse po forumu, ko ljudi tako postavljate pred neka dejstva.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #134 : torek, 24.07.2012 : 21:57:05 »

Parkrat ti je bilo povedano, da je nakup psa še najmanjši strošek. Zdej če tega nočeš razumet, je pač tvoj problem. Oz. ni samo tvoj, ker boš psa nekomu podaril za darilo ...
In če ti je tako vseeno glede pasme, pa res ne razumem, zakaj se ne odločiš za posvojitev psa iz zavetišča.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines