mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 20.05.2024 : 21:05:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 289088 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #285 : nedelja, 04.09.2005 : 15:28:28 »

Samojedom pašejo tiste oprsnice za vlečne pse. če seveda jih imajo zato da vlečejo. Tiste oprtnice, ki se dobijo v pet šopih pa oprosti na samojedih zgledajo butasto. (oz samojedi z njimi zgledajo butasto)

Jaz sem najprej za mojega kupila iz pet shopa pa je bil res smesen v njej. Kasneje jo je tudi strgal, ker je bila presibka. Nato sva kupila oprsnico za vlecne pse, narejeno po meri in se je precej bolj obnesla in jo imava se zdaj.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #286 : nedelja, 04.09.2005 : 15:47:30 »

Mislila sem na razlike med oprsnicami.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #287 : nedelja, 04.09.2005 : 18:17:05 »

5rca, kje pa si kupila tisto drugo oprsnico?
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #288 : nedelja, 04.09.2005 : 18:22:23 »

Pri Naklem (ne vem, kako se rece naselju) dela ena gospa (pozabila, kako ji je ime-ze dolgo casa nisem bila tam, niti ne vem, ce se dela) ovratnice, oprsnice, povodce in podobne stvari. Se bom pozanimala natancneje pa ti sporocim.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #289 : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:20:05 »

Hvala za nasvete, torej gremo po najlonsko, ker tale samozatezne tudi nam niti Aji ni najbolj všeč, res pa je, da od takrat ne vleče. Kaj pa glede opravljanja potrebe in spanja v uti, imate kakšen nasvet.

Pa še nekaj. Kaj vi mislite glede sterilizacije psa? Najprej smo mislili, da je ne bi dali sterilizirati, ker pa itak nima rodovnika, mi sedaj svetujejo naj zaradi problemov, ki jih gonitev psa prinese, pohitimo  s sterilizacijo. Zanima me, kakšne spremembe na psu to prinese, kje uspešno opravljajo ta poseg in približna cena v Ljubljani in njeni okolici. V Bubi (Grosuplje) imajo ceno okoli 30.000 in jo veterinar priporoča.

Hvala, papa
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #290 : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:53:37 »

Tudi jaz razmišljam o kastraciji in prebiram teme o tem na tem in sosednjem forumu. Piše da se po kastraciji lahko psi zelo zredijo in je treba paziti pri hrani. Iris,kako je bilo s tem pri tebi in koliko je bil Sammy star ko si ga kastrirala?

Glede gospe iz Naklega ki izdeluje povodce, ovratnice, oprsnice...sem pa že brala nekaj na tem forumu in je celo točen naslov. Poglejte pod naslov oprema za psa.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #291 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:47:04 »

Oprtnice za vlečne pse so točno to: oprtnice za vleko, ne za sprehode, ker je pes na njih težje vodljiv (zlasti na tadolgih)
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #292 : ponedeljek, 05.09.2005 : 15:08:52 »

ajči in York:
že TSA je tukaj spraševal o katraciji, mislim da celo samo eno stran nazaj.

jah, jaz bi ga verjetno dala še enkrat, če ne bi imela namena razstavljat. pes je bolj vodljiv, nima spolnega nagona, tak da ne uhaja za gonečimi se psicami ... psa se lahko kastrira od 8 mesecev dalje, vendar če ga dosti pozneje, bo učinek manjši, mislim če mu že pride v navado, da uhaja, bo to delal tudi po operaciji. mi smo plačali nekaj več ko 10 000, cena je odvisna od teže psa.

glede tega, da se pes zredi - pri Sammyju se tega ni opazilo (star je bil 9,5 mesecev), verjetno pa so k temu pripomogli tudi treningi agilityja. jaz bi kastracijo vsekakor svetovala, še bolj pa če pes nima rodovnika in torej nimate namena razstavljat in parit.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #293 : torek, 06.09.2005 : 10:06:58 »

Še eno vprašanje se mi je pojavilo. Kje spijo vaši psi, ki bivajo v pesjaku in ne v hiši. Ali spijo v uti ali kar na tleh? Naša spi kar na tleh pa se bojim, da si ne bi prehladila organov in kolkov.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #294 : torek, 06.09.2005 : 11:32:51 »

Nas spi tam, kjer mu v danem trenutku najbolj odgovarja.  Cheesy Ce je vroce, lezi na betonski podlagi (smo jo na zacetku prekrivali z lesom pa se je nekako vedno znasel in les odstranil, da je lahko lezal na betonu). Ce mu pa odgovarja lezi na lesenem delu koce ali pa celo v uti. Ce pada dez ali celo grmi, se skrije v najtemnejsi kot ute.  Wink V enajstih letih ni imel nobenih tezav s prehladi.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #295 : torek, 06.09.2005 : 14:22:53 »

Torej glede ležanja na tlakovcih ni panike. Mogoče se pa v tvojem odgovoru skriva odgovor na moje vprašanje, kako jo pripraviti do tega, da bo spala v uti. Kadar grmi, zelo pada dež ... začne stokati in jo potem damo v garažo kjer se počuti varno. Mogoče pa bi jo morali enkrat pustiti v pesjaku in bi sama ugotovila, da je uta prav prijetno in varno zavetje pred neurjem.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #296 : torek, 06.09.2005 : 14:30:18 »

Jaz imam danes pa prav slabo vest ker sem Yorku včiraj prvič prisolila pravo klofuto!  Undecided Saj mi je bilo potem takoj žal ampak me je pa tako razjezil....že tako ni nič ubogal in je skakal po ljudeh in renčal in lajal kot nor! Potem se je spravil še name in me fuuuuulllll ugriznu u nogo in raztrgal hlače....čist je biu zmešan!  Shocked In je dobil eno okrog ušes...res mi je blo žal, ampak potem se je pa umiru. Mislim da je tud on vedu da je delau neumnosti!
No in potem danes zjutraj nov problem na sprehodu. Tekel je skozi neko visoko staro travo in si nabral en kup ježkov! In ker jih zjutraj nism mela časa pobirat iz kožuha me to čaka popoldne....ne vem še točno kako se bom tega lotila pri našem razigranem norčku.....  Cheesy
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #297 : torek, 06.09.2005 : 14:56:11 »

York,

Sama sicer nimam samojeda ampak razigrano mladičko lapphundko, ki ima prav tako občasne "napade" puppy norenja. Če hoče grizti ali skakati jo zamotim s kakšno žogico ali kako igračko na vrvici in skušam umiriti, čeprav vedno ne gre.

Imava pa iste probleme glede tekanja skozi visoko staro travo in pridnega nabiranja ježkov.
Tudi moja mladička Calli je precej nemirna. Najlažje gre odstranjevanje "ježkov" kar s prsti ali pa jih ven izčešeš s kakim gostim glavnikom - seveda pri tem pomaga, če imaš pomočnika, ki drži kužka.
Saj veš mladički se hitro naveličajo.

Želim uspešno odstranjevanje ježkov.

Lep dan in lp,

Nati
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #298 : torek, 06.09.2005 : 15:08:36 »

NATI, samo tega prosim ne delajte (množina)! Če grize ali skače, pa ji ti takrat ponujaš igračko, njeno ravnanje le potrjuješ - daješ ji nagrado za njeno vedenje in si misli, "ko skočim, mi da igračo, torej bom drugič tudi, pa bom spet dobila igračo".

Če se nabere več ježkov, jih odstranjujem z glavnikom, če pa samo nekaj, pa s prsti.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #299 : sreda, 07.09.2005 : 13:06:10 »

OK, torej...igrače mu ni priporočljivo dat, udarit ga je še manj priporočljivo, posladka mu tud ni dobro dat ker potem misli da je to nagrada za njegovo "pridnost"  Cheesy Če grize ga lahko stisneš za gobec smo rekli, kaj če še to ne pomaga? Kaj če je mali neumoren, kar skače, laja, grize....ti raztrga že pete hlače zapovrstvjo, te ponovno ugrizne v roke (ko že take kot od kakšnega pretepača!) in ti sploh spije že vse živce??? Poskusila sem tudi z ignoriranjem, odhodom stran....ne pomaga nič! Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines