mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 22.05.2024 : 07:55:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samček ali samička?  (Prebrano 58857 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #165 : nedelja, 31.12.2006 : 00:31:09 »

Pa tudi od pasme je odvisno občasno Wink
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #166 : nedelja, 31.12.2006 : 09:36:29 »

Stella nisem mislila z nežna, da so bolj crkljive. Samec bolj brani svoj teritorij, se prej skrega ...

Seveda je pa jasno, da se na forumu govori o svojih izkušnjah. Wink

Je pa res, da je zelo veliko odvisno tudi od razmerja v kardelu.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #167 : nedelja, 31.12.2006 : 09:47:28 »

Če lahko še jaz dodam svoj piskrček. Ne navijam niti za samce, niti samice.
Tudi v strokovni literaturi piše, da je psica v večini primerov (normalno, da so izjeme) nežnejša, bolj materinska, pes pa lažje dojemljiv za učenje. Moje zkušnje so to potrdile, čeprav sem imela različni pasmi. Oba sta se dobro vklopila v družinsko življenje, le pes je bil bolj potepuški, še ponoči je izsiljeval, samo, da je lahko šel preverit svoj teritorij. No tu moram dodati, da ni bil kastriran, ker je bil rodovniški. Psica pa samo čaka, da jo počohaš, za ritjo mi je kot perpetum mobile (zdajle buli v računalnik), ponoči ji je važno le, da je poleg mene, pa tudi če bi morala zadrževati ne vem koliko ur. No pa moram tudi tu priznati, da je iz zavetišča in so morda razlogi za njeno obnašanje tičijo od tu.
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #168 : nedelja, 31.12.2006 : 11:05:11 »

Jaz se tudi strinjam z opisi v literaturi - po mojih izkušnjah so psičke bolj nežne in poslušne. Sicer res, da če je ne steriliziraš, imaš potem slaba 2 meseca na leto zaradi gonjenja "izredne razmere", pa še to je veliko odvisno, kako sitne pasje samce imaš v bližini. No če bi bila moja psička še mlada bi se tokrat skoraj zagotovo odločila za sterilizacijo... Samčki so pa v splošnem bolj "prefrigani" in moreš bit bolj dosleden, ker so bolj svojeglavi. So pa ravno zato po svoje tudi bolj zabavni.

Sicer pa itak ni pravila - lahko je ravno obratno, tako da se ni za zanašat na te ugotovitve Grin
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #169 : nedelja, 31.12.2006 : 11:11:23 »

.

Sicer pa itak ni pravila - lahko je ravno obratno, tako da se ni za zanašat na te ugotovitve Grin

Tale definicija se mi zdi je zelo točna in resnična. Potem ko je peso pri tebi že nekaj časa spoznaš njegove navade značaj.... Sosedov je lahko iste pasme, istega spola pa bosta njegov značaj , obnašanje... čisto drugačna. Smiley
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #170 : nedelja, 31.12.2006 : 11:15:04 »

Upam, da se vsi strinjate: "Vsak pes na svoje mesto"
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #171 : nedelja, 31.12.2006 : 11:17:28 »

Sigurno, da so vsepovsod izjeme. Mislim pa, da tule govorimo bolj o pravilu kot pa izjemi. O tistem, kar bolj prevladuje.
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #172 : nedelja, 31.12.2006 : 14:17:15 »

Citat
Upam, da se vsi strinjate: "Vsak pes na svoje mesto"

Absolutno! Pes je živo bitje in dobro je, da vzameš psa, ki ti po karakterju čimbolj ustreza. Glede na izkušnje se mi vseeno zdi, da je v splošnem (če odštejemo izjeme Grin) za začetnike bolj primerna samička. Ker je lažje obvladljiva. Ampak vseeno moraš vzeti v zakup možnost, da dobiš kakšno hiperaktivno neubogljivko... Pravil pač ni, se pa z ustrezno vzgojo in potrpežljivostjo da vsakega psa lepo vzgojiti, ne glede na njegov spol. Če pa se nekdo ni pripravljen toliko posvetiti psu in njegovi vzgoji, se mi zdi itak boljše da se zanj sploh ne odloči.
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #173 : nedelja, 31.12.2006 : 16:00:49 »

No, jaz sem si izbrala psičko prav zaradi tega, ker naj bi bile bolj mirne in privržene svojemu človeškemu krdelu. Naj povem, da je to prvi pes za katerega skrbim sama.
In sem dobila hiperaktivno neubogljivko s katero je bilo ogromno dela. Doma je bila najbolj poslušno bitje pod soncem, mi vedno za petami, skoz bi se stiskala k nekomu.   Smiley
Zunaj pa je bil to čisto drugi pes. Včasih se mi je zdelo, kot da ni moja. Nič slišala, samo da je imela pasjega kompanjona za norenje, pa nikoli ne bi šla domov.  Angry  V glavnem ogromno dela in vztrajnosti, da je danes super psička s svojim karakterjem, ki mi pravzaprav odlično odgovarja. Sicer je dalmatinka in zato hiperaktivnost niti ni presenečenje, ampak z neubogljivostjo me je pa pošteno presenetila.
Še to, pri letu in pol je bila sterilizirana in ni nikakršne razlike v njenem obnašanju prej in potem.
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #174 : nedelja, 31.12.2006 : 16:23:55 »

Karakterno itak ne moreš vedeti kaj boš dobil, je kar mala loterija Smiley sam so pa na koncu vsak po svoje vsi posrečeni Smiley
Spol mi pa niti ni pomemben, važno da je kosmatinec pri hiši, ki te je vedno vesel in te tudi v najtežjih trenutkih spravi v dobro voljo. Pa še ne odgovarja nazaj bi reku moj fant, za razliko od mene hehe...
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #175 : ponedeljek, 01.01.2007 : 11:37:42 »

značaj in obnašanje psa ni odvisno od spola ampak od psa samega...vsak je drugačen
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #176 : ponedeljek, 01.01.2007 : 14:25:00 »

Ancyka, govorimo o nagonih, ki tudi določajo karakter in samci pač imajo kakšnega več kot psice in so zato lahko težje vodljivi. Govorim iz izkušenj kot pasja inštruktorica.

Ste kdaj pomislili, zakaj ima večina vrhunskih tekmovalcev v poslušnosti in sledenju psice? Vam mogoče to kaj pove?

Se strinjam, da ima vsak pes unikaten značaj. Tu govorimo o drugih stvareh.
Logiran
julci
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #177 : četrtek, 09.08.2007 : 21:06:48 »

Hay!
Sem nova na foromu, mal sem gledala nazaj teme in nisem zasledila
mojega ~problema~.
Imam odraslega francoskega buldoga( fanta) kupila bi se enega ,vendar ne vem za kaj se naj odlocim za psa ali psicko.
Ima kdo kaksne izkusnje z dvem francozim?

                                           LEP POZDRAV

 Cool sram Grin Tongue
Logiran
Leya19
otrok do 14 let
**
Sporočil: 52


« Odgovor #178 : sobota, 18.08.2007 : 20:56:12 »

Imam 7 letno mešanko, sedaj smo se pa odločili da v naš dom pripeljemo še eno kepico(shih tzu)
ampak smo razmišljali če bi bilo boljše da vzamemo samčka, ker se 2 samički ne bi razumeli(tako vsaj mi razmišljamo) Roll Eyes sedaj pa nimamo pojma ali naj vzamemo fantka al pa punčko Roll Eyes Undecided
Logiran
Leya19
otrok do 14 let
**
Sporočil: 52


« Odgovor #179 : sobota, 18.08.2007 : 20:57:06 »

kaj vi menite na to? Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines