mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 14:34:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samček ali samička?  (Prebrano 58789 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #210 : nedelja, 10.02.2008 : 17:07:05 »

Večina psov je do nekje leta in pol pripravljena na igro in so celi nori na druge pse, ko pa odrastejo, pa ponavadi obdržijo prijateljstva iz otroštva z drugimi psmi pa je odvisno od simpatije....pri 10 mesecev starem kužku ne gre sklepat kakšen bo pa v odrasli domi...je resnično velika sprememba, ne glede na izkušnje v otroštvu...pač hočejo imeti svoj prostor.

Moj je kastriran in edino kar lahko napišem negativnega je to, da ga vsi samci hočejo naskakovat in neprestano mu siliji v rit z gobci...mojega to nervira in lahko pride do pretepa....zato pa pazim, da do takšnih situacij ne prihaja. Do sedaj sem zvedela še samo za en takšen primer...je pa še vedno pri 3,5 letih zelooooooooo živahen, hiperaktiven, nikoli mu ni dosti, delaven in ko zavoha gonečo psico jo tudi v trenutku naskoči (drugih pa ne naskakuje, razen gonečk)  Tongue, ni pa zmešan od vonjav.
Logiran
apico
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #211 : sreda, 14.05.2008 : 20:14:54 »

Pozdravljeni!

S punco se odločava za bostonskega terierja. Ne veva pa ali naj bo samček ali samička. Pri mojih starših, kamor bo tudi naš bostonček hodil redno na obisk imajo odraslega bokserja samca, pri teti od punce pa odraslega bulmastifa, ki je tudi samec. Bojiva se, da se samček ne bi razumel z bokserjem in z mastifom ali pa seveda ona dva z njim.

Ima kdo od vsa kake izkušnje glede tega?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #212 : petek, 16.05.2008 : 09:17:29 »

Mislim, da ne bi smelo biti težav, ne glede na spol, če boste mladička in odrasle pse primerno seznanili. Morda bo mladiček do odraslih psov vsiljiv in bo dobil kakšno vzgojno, vendar v takšnem primeru nikar ne odreagirajte v stilu "bogi mali". Pozorni in pazljivi bodite na razliko v velikosti, kajti nekateri veliki psi se z malčki ne znajo igrati in jih lahko po nerodnosti poškodujejo.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #213 : petek, 16.05.2008 : 10:06:44 »

Samičko. Wink " tudi najmanjša babnca porihta še takega hrusta" Grin

Naša Dina ko je bila majhna je znala biti tečna ko vrag... ampak kar se pa drugih večjih psov/ samcev  tiče, so bili pa vsi neverjetno tolerantni in strpni do nje Grin.( še sedaj so.... ona vse v red spravi)

 Dočim, Damč ko je težil je takoj dobil " kozje molitvice" pa tudi če je bil mladič... uno so pa vsi tolerirali, čeprav bi si včasih prav zaslužila da bi jo kdo malo" struskal".
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #214 : petek, 16.05.2008 : 10:11:13 »

To je sicer izven teme, ampak bom kratka.  Roll Eyes

Previdnost pri igri med majhnim in velikim psom res ni odveč. Najin Klaj (25kg) rad skače med igro in to je moteče, ko se igra s sestrino koker španjelko (stara tri mesece), ki je tudi zelo neustrašna in se skoz mota pod nogami. Posebaj moram biti previdna, da naprimer ne držim njegove igrače previsoko, ker če bi skočil za njo in pristal na psički bi jo razpolovil. Že ko švigne mimo nje in se samo narahlo podrgne po njej, psičko skota po travi, tak da naredi dva prevala, čeprav se mi recimo zdi, da se je sploh ni dotaknil.

No, to je to  Smiley

Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #215 : petek, 16.05.2008 : 10:13:22 »

Haha, damayanti, to je pa zgodba moje Shele Cheesy Cheesy Cheesy Tečna do odraslih psov, vse, tudi starčke je prisilila k igri in niti enkrat se ji ni zgodilo, da bi dobila kakšno vzgojno Tongue Še naša starejša, Cini, je tolerirala vse njene vragolije, čeprav si sicer vzame pravico do "vzgoje" pasjih mulcev Roll Eyes

Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #216 : petek, 16.05.2008 : 10:15:19 »

Aja še to.
Lahko pa si naprimer kupiš samčka, pol pa si čez eno leto premisliš in ti v pol ure pri vetu naredijo psičko.  Smiley
Tako, kot se bo to danes zgodilo pri nas.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #217 : petek, 16.05.2008 : 10:20:53 »

Aja še to.
Lahko pa si naprimer kupiš samčka, pol pa si čez eno leto premisliš in ti v pol ure pri vetu naredijo psičko.  Smiley
Tako, kot se bo to danes zgodilo pri nas.

Hočeš rečt evnuha Grin ?

Moja bivša sodelovka ima evnuha..... pa niso nič kaj extra tolerantni do njega.... po moji oceni se še bolj šopirijo pred njim , kot da bi se počutili več vredne Wink.
Logiran
sasica
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #218 : ponedeljek, 27.10.2008 : 09:51:56 »

Pozdravljeni,

odločava se za nakup novega psa pasme BORDER COLLIE.

Razmišljava, kupiti psa ali psico.

Namreč, živiva v hiši, kjer so v spodnjem nadstropju starši, ki imajo že enega psa (mešanca, star 9 let), samčka. Zadnje leto je veliko pri starših tudi psička od brata, višavska terierka. Na začetku je bilo precej težko, zdaj pa se jo je mešanec navadil in je do nje postal precej zaščitniški (npr. v družbi z drugimi psi).

Zaradi tega ne veva, ali bi bilo bolje kupiti psico ali psa, na kaj bi se mešanec lažje navadil?

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #219 : ponedeljek, 27.10.2008 : 11:50:40 »

Nima veze spol. Važen je vaš nadzor in preprečevanje čuvanja starejšega.
Vi ste vodja (naj bi bili) in pes nima kaj čuvat brez da mu vi to dovolite.

Psi pod nadzorom in ločeni, ne pa cele dneve skupaj in da delajo kar se jim zljubi.

Border je delavni pes z veliko energije in zahteva veliko ukvarjanja.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #220 : ponedeljek, 27.10.2008 : 11:58:57 »

Kako hitro se bo navadil je odvisno od tega koliko boste v to vložili truda in je čisto vseeno katerega spola je. V kolikor boste imeli pse samo zase jih je pa tako ali tako smiselno sterilizirat/kastrirat in pol spol ni več pomemben.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #221 : ponedeljek, 27.10.2008 : 13:34:34 »

Ni čist vseeno katerga spola je, tudi če je kastriran. Meni bi v to skupinico bolj sedla psička, samčak bi potem čuval obe in se ne bi dva samca pikala med seboj.
Ni mi jasno, zakaj bi morali biti psi ločeni. Če si lastnik želi imeti pse, ki so medsebojno navezani in se psi razumejo med seboj, ni nobenega razloga, da bi jih moral ločevati. Mora  dovolj delati z vsakim posebej in z vsemi skupaj, pa je. Pri nas so psice vedno skupaj, samo če je pri hiši kakšen mladič je v času daljše odsotnosti ločen od odraslih, da jim do onemoglosti ne teži.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #222 : ponedeljek, 27.10.2008 : 14:40:04 »

Če majo problem že z enim, bo pol še z drugim. Pa še sosedov je. Tongue Roll Eyes
Če že hodijo skupaj na sprehod in ne znajo poseč v mes, je lažje če so ločeni, kot pa kreirat konflikte in jih ne znat rešit ali še bolje preprečit.

Samoto. Če hoče kdo imet krdelo in ga obvlada pa ni lepšega Smiley
Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #223 : četrtek, 30.10.2008 : 23:04:12 »

Kaj pa kraljevi pudelj-kaj bi izbrali-do zdaj sem vedno imela samičke zdaj pa moja možka želita psa-pa imam malo straha-kaj pravite?Huh
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #224 : petek, 31.10.2008 : 11:11:57 »

Kaj ko bi se pozanimala ali še bolje kar dobila s kakim lastnikom samca pasme, katero si ogledujete?

Ni isto, kot če ga imaš, je pa sigurno boljše in dobiš boljšo predstavo, če si zadevščino ogledaš v živo Wink

Se pa pasme in psi v pasmi karakterno razlikujejo. Če vzameš mladiča od stabilnih staršev je večja možnost, da bo tvoj tudi tak, če se boste seveda ukvarjali s psom, ga učili in predvsem mirno vodili. Če pa vzreditelj ali vi sami izberete še mladička s karakterjem, ki vam bolj ustreza in ne tistega, ki vas je kobajagi sam izbral in podobno, bo verjetno še malček lažje.
Če ga pa naučite ignorirat druge pse ste pa itak tanartabuljši   Tongue

Važno je da veste približno kaj imate in se temu primerno obnašate.
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines