mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 06.05.2024 : 02:58:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA  (Prebrano 32029 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #60 : sobota, 03.01.2009 : 14:47:43 »

Pa upam, da nista izbrala višavca zato, ker izgleda majhna bela kepa in vesta,
da potrebuje dosledno vzgojo. Opis pasme:

http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=75

sem že prebral

hvala vsem za pomoč haha
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #61 : sobota, 03.01.2009 : 15:42:08 »

Najboljše da gre itak tu k našemu sosedu, saj sem sama napisala pri nas ga sigurno nne dobi, pa če mi da 1500 eur, pri sosedu bodo pa z veseljem vzeli teh 500, samo naj si preostalih 1000 pusti v predalu za veterinarja za 1 leto. No, poglej v moj profil k je sem doma, pa idi k sosedu pa ga kupi, pomoči ti itak ni.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #62 : sobota, 03.01.2009 : 18:03:47 »

Zgodba z veterinarske klinike, danes dopoldne:

Ni bil sicer višavski terier, je bila pa tam gospa z miniaturnim shih-tzujem, starim 5 tednov (!), ki so ga dobili za darilo za božič - se pravi, ko je bil star štiri tedne.
Gospa je povedala, da je "čistokrven brez rodovnika", zdaj ko so prazniki mimo, so prišli pogledat ali je fant ali punčka (prisežem, da nisem mogla verjet svojim ušesom); pa mal za hrano so prišli vprašat, pa iz oči mu/ji skoz nekaj teče, pa smrka in kašlja tudi nekaj. Cepljen še ni bil - no, vsaj oni nič o tem ne vejo. Kaj pa, če bi ga potem danes še kar proti steklini cepili,  ko smo že tukaj, je rekla gospa.  (Brez komentarja).

V čakalnici so bili vsi (razen mene) navdušeni nad tem, kako je kuža srčkan.
Gospe sem povedala dva dobronamerna stavka, potem sem raje nehala, ker je reagirala približno tako, kot tukaj reagira roomeo. Kužka mi je pa strašno žal, saj vsi opisani znaki ne napovedujejo nič dobrega.

Račun za veterinarja je bil 94 evrov in gospo je skoraj kap. In v ponedeljek so naročeni na kontrolo, "a pa bo takrat spet tolk za plačat"?

če bo pes zbolel,ga bomo primorani peljati veterinarju.
Primorani boste, ja. O tem razmišljaj. Pa še o nečem: ali  ste bili zadnje čase kaj pri veterinarju? Ali vsaj približno veš, kakšne so cene za njihove storitve?


Jaz bi pravzaprav rada samo enega psa rešila zgoraj opisanih zapletov ali kakšne podobne žalostne usode. Zate, roomeo, mi je popolnoma vseeno. In se 100% strinjam z Jano, ki bi zaradi takih, kot si ti, prepovedala družinam z otroki do 18. leta prodajati pasje mladiče ali sploh katerokoli žival.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #63 : sobota, 03.01.2009 : 18:41:37 »

Najbolj žalostno je, da pri vsem skupaj na koncu nastradajo psi - tisti, ki non-stop, leglo za leglom ''producirajo'' in tisti, ki so prodani v take roke.
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #64 : sobota, 03.01.2009 : 19:22:34 »

Joj Pepsi kako žalostna zgodba še ene naivne družine, ki bo dala celo premoženje za zdravljenje tega ubogega shih-tzujcka  Cry
On se mi pri vsem tem najbolj smili...  Cry
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #65 : sobota, 03.01.2009 : 19:28:13 »

Da so rodovniski psi zdravi, ni res, je pa vsekakor res vse, kar je napisano v nadaljevanju citata.
Tudi rodovniski pes zboli ali se poskoduje in tudi rodovniski pes lahko zboli za kaksno dedno boleznijo, ki je niso odkrivali pred vzrejnim pregledom ali pred parjenjem. Dejstvo pa je, da se psi z dednimi boleznimi (to ni kuzni kaselj ali zlomljena taca) ne parijo dalje oz. da mora vzreditelj teziti k temu, da iz vzreje izloca taksne pse, kar pomeni tudi, da prodaja pse takim ljudem, ki imajo razciscene pojme o "produkciji psov" in se drzijo pravil, ki v vzreji veljajo.

Seveda, nerodno sem napisala. Se opravičujem.

Za roomeo-ta,. pa itak nimam več kaj za napisat. Škoda vseh besed resno.

Samo še tole:
Štepar ti nikoli in nikdar ne bo podal nobenih informacij. On tam prodaja pse kot pliš v trgovini, pa še tam je bolje poskrbljeno za igrače. Na koga se boste obrnili, ko bodo problemi, ko ne boste vedeli kero hrano, kdaj cepiti, .. ?? Prosim povej mi. Ker šteparja bo malo b*** k*** za vas. Vrjemi, zanj boste samo še eni nespametni kupci, ki bodo prinesli denar. Vi pa boste dali 500 eurov za psa, ki ni vreden počenega groša. Mah.. saj vam res ne bo nikoli jasno.
Vzreditelj, ti vse lepo razloži, če si le pripravljen poslušati in ne plačati. Če ste dobri interesenti in vzreditelj dobi tisti občutek, potem se pa pogovarja o temu kaj bi raje, fantka ali punčko,... Vsak dober vzreditelj je vedno na voljo svojim kupcem in njihovim psom, da jim pomaga. Pa ne samo tistim, ki imajo njihove pse. Tudi drugi jih lahko pokličejo in se z njimi spoprijateljijo.

Logiran
roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #66 : sobota, 03.01.2009 : 20:42:14 »

Priznam,tole me je zelo šokiralo. Sad
Kaj mislite,bi za 600-700 evr dobili belega terierskega višavca -dobrega mladiča z rodovnikom?Opažam,da imate kar prav glede nekaterih stvari...edino kar mi ni jasno,kako zaradi tega ker so psi mešančki imajo razne bolezni Sad
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #67 : sobota, 03.01.2009 : 20:49:21 »

Starši rodovniških psičkov imajo opravljen vzrejni pregled, za katerega morata biti tako pes kot psička poleg telesne ocene in ocene karakterja pregledana pri veterinarju za najpogostejše dedne bolezni, ki jih ima pasma. Če kažeta znake kakšne od bolezni, vzrejnega dovoljenja ne dobita.
Če ljudje parijo dva psa, pa čeprav rodovniška, brez teh pregledov, imaš zelo veliko možnosti, da vsaj en od staršev prenaša kakšno od dednih bolezni. Poleg tega pa je "šteparjem" običajno pomemben le zaslužek in njihovi mladiči niso primerno oskrbovani (odpravljanje zajedalcev, cepljenje, kvalitetna prehrana,...). Tisti, ki se jim je res zgodil "ups" in niso namerno štepali mešancev, pa take mladičke podarijo v primerne, preverjene domove in jih ne prodajajo po 500 €.

Lp, 5ra
Logiran
roomeo
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #68 : sobota, 03.01.2009 : 21:00:05 »

Čeprav se mi zdi,da so vaše govorice čenče.To pa zato,ker je večina psov nerodovniških.Čenče in debate, haha XD
neumni ste, i'm sorry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #69 : sobota, 03.01.2009 : 21:02:30 »

Daj, preberi, kar pise na linku http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265. Pise tocno, zakaj imajo taksni psi veliko vec moznosti za bolezni, kot katerikoli drugi.

Ok, da ponovimo:

- pse, ki so izloceni iz vzreje zaradi zdravstvenih dednih napak, napak v videzu (velikost, dlaka, barva ...) ali karakternih odstopanj, brezvestnezi parijo dalje samo zato, da od takih, kot sta vidva z mamo, pokasirajo denar. Ne razmisljajo o tem, za kaksno boleznijo bodo zboleli mladici, saj jim je cilj, da psa oddajo cim prej in zanj pokasirajo denar. Po predaji psa in kupnine ne zelijo imeti s teboj nicesar vec, ne odgovarjajo na vprasanja, nocejo vedeti, kje so psi in kaj se z njimi dogaja, ce zbolijo in nov lastnik slucajno zacne klicariti na njihov telefon, zamenjajo telefonsko stevilko, samo da nimajo vec posla s teboj.

To ni vse sranje, ki ga povzrocajo, temvec spada sem izkoriscanje psic, saj morajo pogosto kotiti po dvakrat letno - vse za denar, ceprav je po zakonu taksno izkoriscanje prepovedano. Da pa se to vseeno dogaja, pomagate kupci, ki iscete take pse. Poleg tega pse oddajajo mnogo prezgodaj (po zakonu lahko gre mladic od psice sele po dopolnjenem 9. tednu starosti), jih ne cepijo proti kuznim boleznim, jih ne razglistijo (lahko dobis glistavega mladica, ki bo imel zaradi notranjih zajedalcev v rani mladosti zdravstvene posledice vse zivljenje), jih hranijo z odpadki ali pa pustijo, da mladici povsem izmucijo psico s sesanjem do oddaje v nove domove. Torej, nimajo nikakrsnih stroskov z leglom, vidva pa sta jim pripravljena nesti ogromno denarja za psa, ki lahko pogine ze v prvem tednu bivanja pri vas. Se vama zdi to pametno? Nam se ne zdi. Mi nimamo interesa vam prodati mladica, ker ga nimamo, torej od vaju ne iscemo denarja, oz. ne iscemo nikakrsnih koristi. Nekdo, ki vama bo ponujal "nerodovniskega visavca" - mesanca za denar, mu je vazno samo to - denar in da se znebi sitnosti - mladica. Torej, komu verjeti? Ce imata za kancek pameti, bosta vedela, kaj narediti. Ostati brez psa, dokler ne bosta v vsem (tudi financno) pripravljena kupiti tistega, kar zelite. Samo visavec z rodovnikom in kupljen pri odgovornem vzreditelju je visavec. Vse drugo je nateg. Vendar se zavedajta, da odgovoren vzreditelj ne bo dal psa kar tako, temvec bosta morala marsikaj pri sebi razpucati. Predvsem o odgovorni oskrbi psa in mnogo se bosta morala o tem nauciti.

Ok, vmes si s pisanjem spet pokazal, da si cepec na kubik, torej je vse nase pisanje izguba casa.
Prosim te, da odides od tukaj tako, kot si prisel, sicer ti bom pomagala z onemogocenjem pisanja na tem forumu. Ce menis, da pisemo cence, mojpes.neta pac ne mores uporabljati.
Logiran

ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #70 : sobota, 03.01.2009 : 21:03:00 »

Če smo neumni nas pa ne sprašuj.

Ubogi vaš pes.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #71 : sobota, 03.01.2009 : 21:04:07 »

Kaj ima število mešancev v primerjavi s številom rodovniških psov s tole celotno debato? Če hočeš mešanca, ni problema. Zavetišča so prepolna (čeprav upam, da ti v nobenem zavetišču ne bi dali psa).
In če misliš žalit uporabnike foruma, mislim, da boš po kratkem postopku lahko samo še bral, pisal pa ne več. Wink In branje ti nikakor ne bi škodilo.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #72 : sobota, 03.01.2009 : 21:06:17 »

Priznam,tole me je zelo šokiralo. Sad
Kaj mislite,bi za 600-700 evr dobili belega terierskega višavca -dobrega mladiča z rodovnikom?Opažam,da imate kar prav glede nekaterih stvari...edino kar mi ni jasno,kako zaradi tega ker so psi mešančki imajo razne bolezni Sad

Pasme so nastale s selektivno vzrejo - da se je vedno parilo dva predstavnika pasme, ki imata željene značilnosti za pasmo, tako po izgledu kot karakterju.

Vsakega pasemskega psa tako ne moreš pariti - opraviti mora vzrejni pregled, ki je od pasme od pasme značilen in namenjen temu, da se oz nadalnje vzreje izloči predstavnike, ki standardu ne ustrezajo, sem spada tudi izločanje vseh psov, ki imajo izraženo katero izmed pogostih dednih bolezni neke pasme. Tako da vzrejni pregled predstavlja tzdi veterinarski pregled: npr. slikanje kolkov pri pasmah, kjer je pogosta displazija kolkov itd.

Tisti, ki pse parijo "kar povpreko" seveda nimajo opravljenega vzrejnega pregleda. Morda že v osnovi sploh ne parijo dveh rodovniških psov, ampak je že mama ali oče "čistokrven". Možnost za izražanje dednih bolezni je pri takšnih paritvah zelo pogosta, prišteti pa je potrebno še da:
1) ne za brejo psico ne za mladiče ni primerno poskrbljeno (primerna prehrana, cepljenja, razglistitev, mladiči mnogokrat prehitro odhajajo iz legla itd.)
2) psico mnogokrat parijo ob vsaki gonitvi, dokler ne omaga (pri vzreji, ki jo v Sloveniji nadzorju Kinološka zveza Slovenije kaj takega ni mogoče, saj je jasno določeno, na kolikšen čas je mogoče psico pariti)
3) mama z mladiči se mnogokrat nahaja v povsem neprimernih pogojih (v pesjakih na mrazu, na primer), mladiči niso socializirani itd.

Kaj je dodatnih 200 evrov, ko gre za življenje in zdravje tvojega bodočega psa, ki bo s tabo naslednjih 10-15 let? Kaj je dodatnih 200 evrov proti temu, da sicer podpreš ljudi, ki neodgovoro in brez občutka za psico in mladiče služijo na psih?

Vsak mesec dajte na stran vsoto, ki jo boste sicer porabili za oskrbo psa in prej kot v enem letu boste imeli navarčevanega dovolj denarja za nakup psa.

Vmes z mamo poiščita vzreditelja, razmislita o tem, katerega veterinarja bosta izbrala, katero pasjo šolo, počasi pričnita nakupovati vse pripomočke, ki bo jih pes potreboval in se podučita o osnovih rečeh, ki bosta jih kot skrbnika
psa morala vedeti: kako psa naučiti sobne čistoče, hoje na povodcu, itd.

Kot so že predlagali, je odlična knjiga za začetnike: Psi za telebane, saj bodočega skrbnika poduči o vsem osnovnem, kar mora vedeti preh prihodom psa v svoj dom.

In, evo, mladiček bo že pri vas doma Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #73 : sobota, 03.01.2009 : 21:07:10 »

Se tudi meni vse bolj zdi, da to ni 14-letni mulc. Ker so še tako hudi vedenjci precej dovzetni za dobronamerne nasvete, še posebej, če si kaj res želijo. Odrasli vedenjci pa so zapackani do konca. Prav sta imeli Pepsi in Oaza.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #74 : sobota, 03.01.2009 : 21:07:41 »

Vtipkaj v google "Puppy mill", pa boš videl približno iz kakega okolja prihajajo nerodovniški psi. Potem pa premisli, če želiš podpirati tako početje in narediti prostor še za več takih legel. Jaz pravim ne hvala.

Večina psov, kot praviš je pri nas nerodvniških. Zakaj? Ker je večina ljudi še vedno naivnih butcev, ki bi radi prišparali par sto evrov pri nakupu. Če pogledeaš statistikov razvitih držav, kot so na primer Skandinavske države, opaziš, da so nerodovniški psi zelo reki. Zakaj? Ker je kultura ljudi in izobraženost v tej smeri na visokem nivoju. Ko bomo enkrat blizu temu, morda ne bomo več balkanci.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: KUPUJEM BELEGA VIŠAVSKEGA TERIERJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines