mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 05.05.2024 : 05:47:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dobermani - čvek
Strani: 1 ... 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dobermani - čvek  (Prebrano 180921 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1530 : četrtek, 28.08.2014 : 21:54:25 »

2. Kaj pa ce peljes kupirat na Hrvasko, lahko potem v Sloveniji kdo za tabo leta?

1. In zakaj točno bi ti želel mučiti psa s kupiranjem, če pa je to v civiliziranem svetu z zakoni prepovedano?!  wtf Lepo prosim za odgovor. Ker me res zanima.

Ja a 'cistokrvni psi brez rodovnika' so pa kr za v smeti?

2. Čistokrvni psi brez rodovnika ne obstajajo. Kakorkoli obračaš, gre za mešance.  (- V pojasnilo: nimam popolnoma nič proti mešancem; imam jih doma in so najlepši na svetu. Samo ne mešat jabolk in hrušk.)

3. Linkov, ki jih je za branje priporočila Jana, pa očitno sploh nimaš namena prebrati, al kako?

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
/
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1531 : četrtek, 28.08.2014 : 22:30:55 »

Pepsi, glede kupiranja je bilo jasno zastavljeno nadaljno vprasanje z zeljo po odgovoru in ne moraliziranju. Se glede tega ne mislim kregat, vecini je pes lepsi kupiran in je ocitno do nedavnega to bilo tudi logicno in so jih vecino avtomatsko kupirali, drugim je pa vsec nekupiran pes. Ce bi imel rep, me ne moti prevec, grozno pa zgleda s povesenimi usesi. Od kdaj pa je to sploh prepovedano, to ni prav dolgo casa? Tebi so pa ocitno vsec 'psi' s copki po slikci sodec, pa nimas kaj - vsak ima svoj okus.

Prevec pise da bi bral, bo treba dopust dobit dva dni pa bom prebral Cheesy Sej ne, sem preletel, in se preletavam, sem pa ze veliko tega prebral na to finto tako da grem na grobo cez. Fraza  'cistokrvni psi brez rodovnika' je ravno iz posredovanega gradiva. In tudi v gradivu pise kdaj prihaja do  'cistokrvnih psov brez rodovnika', lahko sta vrhunska starsa ki sta svoje za en cas dala cez, ampak si je lastnik zmislu, da bi jih se enkrat zgonu - sicer ne bo 5000€ bo pa 2500€ zasluzka. Lahko pa je tudi mesanec recimo dobermana s cim vizuelno podobnim (recimo beauceron, ki sem ga prej zasledil in prvic slisal za to pasmo). Lahko pa tudi se kaj drugega.

V glavnem nisem se nic novega izvedel Smiley
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1532 : četrtek, 28.08.2014 : 23:35:37 »

Bom poskusila to razložit potrpežljivo.

Veš, zakaj je kupiranje prepovedano? Ker se s tem povzroča živalim nepotrebna bolečina in spreminjanje telesa zato, da zadovoljijo naše estetske želje. Verjetno ne nameravaš kupiti dobermana samo zaradi kupiranih ušes, ampak ti je kaj drugega bolj pomembno?

Pred nakupom psa se je treba dobro podučit in prebrati še več literature. Če se seveda tega želiš lotit odgovorno. Vsi smo enkat morali začet.

Tudi o vzreji očitno ne veš dosti - starša lahko imata rodovnik, pa nimata vzrejnega dovoljenja, ker recimo nista opravila zdravniški testov. Pri dobermanih so seveda prisotne  bolezni, za katere so predsponirani in verjemi, da se jim želiš izognit.
In če bi imel rejec psa, ki ima možnost dobit vzrejno dovoljenje, kaj res misliš, da bi šel delat nerodovniška legla?

Če želiš dobermana, potem kupi rodovniškega. Če želiš mešanca, pa menda ne boš dajal par sto evrov zanj?

Beri in ti bo marsikaj jasno. Drugače samo izgubljaš čas.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #1533 : četrtek, 28.08.2014 : 23:44:50 »

Zdravo

1. Sem ze veliko prebral o teh psih in se bojim da ne morem zadovoljiti vsem potrebam: Pes v hisi ne more biti, razen dve garazi in kurilnica (predvsem za pozimi). Imel bi dobro izoliran pesjak, po potrebi tudi z grelcem. Glede zelje psa po druzbi je pa tako, da bi bil sam za delovni cas, oziroma otroci so kaksno uro prej iz sole – se na to lahko navadi in zdrzi? Res je se, da imamo tudi dedka, ki se sicer razume z zivalmi in bi ga kaj pogledal cez dan, ima pa vedno dela okrog his, hlevov. Smo pa iz vasi, podezelja. Glede na sprehode pes tudi ne bi imel jutranjih sprehodov, ker ni vedno casa in se mi zdi bolj smiselno, da se pes na to ne navadi, kot pa da zjutraj pricakuje, ti se pa odpeljes v sluzbo in je razocaran.

Najprej: Pes ne bo sam samo 8 ur. Domnevam, da ponoči ne boš z njim spal v pesjaku. Torej 8 ur +8 ur. Pred službo ne bo časa psa ven peljati. Pa gre po gobe še tiste pol ure, ko bi bili lahko z njim. Poleg tega pozabi garažo, ker bo pes sral po pesjaku in ti dam roko v ogenj, da take svinje ne boš spustil v hišo. Če bo pes prepuščen sam sebi 16 ur, ne bo čist.
Med kosilom najbrž tudi ne boš na dvorišču, sploh pozimi. To je še ena ali dve uri časa. Odvisno ali kuhaš in pospravljaš sam. Torej smo že pri 18 urah, ko bo pes sam.

Zakaj kupirati? To je mučenje živali. Če je pes prijazen in lepo vzgojen, ima lahko uhlje do tal in je zelene barve, pa bo najlepši. Če pa potrebujete "statusni simbol" pred hišo, je pa ceneje, če si omislite marcedesa.

Pasja šola? Jo boste obiskovali? Boste psa socializirali?

"Zamere" Če so nam tudi všeč psi z čopki vemo, da je zamera človeška lastnost. Pes tako ne razmišlja. Pes je žival. Pes dela po trenutnem navdihu. Dol mu visi, kaj je bilo pred pol ure. Če je dopoldan prekopal gredico z rožami, jo ni zaradi zamere, pač pa iz dolgčasa. Tudi ob treh popoldan se ne splača razburjati, ker mu ne bo nič jasno, zakaj vik in krik. Tisto prekopavanje je on že zdavnaj pozabil.

"Zanima me pa se, kako je z dobermani pozimi- po eni strani so energični psi, ki jih moraš vsak dan fino sterat, po drugi strani jih pa hitro zebe, zato me zanima a se jih pozimi tudi vozi na sprehode, metanje palic in ostalo zunaj?"
Vse pse se vodi na sprehode. Oblečene, slečene, pse se vozi na sprehod zjutraj in zvečer. Ko je sneg, mu lahko mečeš kepe, da ne grebeš po snegu in iščeš palic, ki jih je zametlo. Pes kaka poleti in pozimi. Torej ga je treba toliko peljati, da lahko to opravi. Tudi če imaš dovolj veliko dvorišče na podeželju, najbrž ne boš srečen, če se bodo otroci dričali po pasjih drekih. Torej jih bo potrebno za psom pobirati in pospravljati.

Zavarovanje ti priporočam. Nekako sem po napisanem dobila občutek, da ti je pes interesanten bolj zaradi izgleda kot pa karakterja. Pri nas na podeželju je pred enim mesecem en doberman sosedu zlomil dva vretenca, ko je skočil nanj. Verjemi mi, da bodo konkretne tožbe. Torej zavarovanje obvezno.

Sem odgovorila po odstavkih. Preskočila sem temo o preprodajalcih in klobasah o čistokrvnih brez rodovnika. Če boš to moje prebral, se potrudi in preberi še linke, ki ti jih je Jana dala. Če pa bereš samo tisto, kar ti je všeč, pa ne vem, zakaj sploh sprašuješ, če veš že vse.

Pa lep pozdrav od "čopkastih" .
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1534 : petek, 29.08.2014 : 00:21:39 »

Rezanje uhljev je v Sloveniji za vse pse prepovedano od novembra 1999, rezanje repov pa je bilo od novembra 1999 do aprila 2013 dovoljeno samo za pasemske pse. Bi rekla, da je 15 let kar precej dolgo obdobje.

Zakon o zaščiti živali (ZZZiv) - KLIK
Uradni list RS, št. 98/1999
z dne 3. 12. 1999

20. člen
[...]
Prepovedani so naslednji posegi:
[...]
– krajšanje uhljev živalim, razen v primeru, če je poseg v korist živali;
– krajšanje repov psom, razen mladičem pasemskih psov, ki niso starejši od 5 dni, pri katerih se rep krajša v skladu s pasemskimi in kinološkimi standardi, ter psom, če je poseg v korist živali; navedene posege lahko opravi le veterinar.


Od aprila 2013 je v celoti prepovedano rezanje repov za vse pse.

Zakon o zaščiti živali (uradno prečiščeno besedilo) (ZZZiv-UPB3) - KLIK
Uradni list RS, št. 38/2013
z dne 3. 5. 2013

20. člen
[...]
Prepovedani so naslednji posegi:
[...]
– krajšanje uhljev živalim, razen v primerih iz šeste alinee prejšnjega odstavka, ali če je poseg po strokovnem mnenju veterinarja v korist živali in ga opravi veterinar;
– krajšanje repov psom, razen če je poseg po strokovnem mnenju veterinarja v korist živali in ga opravi veterinar;
[...]


Zakonodajalca ne zanima, kaj je tebi všeč, nas tukaj pa še manj. Kupiranje uhljev in repov je v Sloveniji prepovedano in to bi bilo to. Slovenski doberman ima dva cela uhlja in cel rep.

Fraza  'cistokrvni psi brez rodovnika' je ravno iz posredovanega gradiva. In tudi v gradivu pise kdaj prihaja do  'cistokrvnih psov brez rodovnika',

Ja, fraza, ki pa je v navednicah in če bi prebral, bi tudi izvedel, kaj to v resnici je ...

In tudi v gradivu pise kdaj prihaja do  'cistokrvnih psov brez rodovnika', lahko sta vrhunska starsa ki sta svoje za en cas dala cez, ampak si je lastnik zmislu, da bi jih se enkrat zgonu - sicer ne bo 5000€ bo pa 2500€ zasluzka. Lahko pa je tudi mesanec recimo dobermana s cim vizuelno podobnim (recimo beauceron, ki sem ga prej zasledil in prvic slisal za to pasmo). Lahko pa tudi se kaj drugega.

... vsekakor ni to, kar si napisal v tem citatu. Napisano v celoti potrjuje, da nisi prebral niti f od fraze. Ko boš prebral in razmislil o napisanem na linkih, boš videl, kam si prišel neumnosti stresat.

Če pišeš, da si želiš dobermana, potem se lahko pogovarjamo samo o dobermanu z rodovnikom in ja ..., če sprašuješ za vzreditelje, je trenutno na mojpes.netu mogoče dobiti samo podatke o psarni Lazodobi.
Logiran

No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1535 : petek, 29.08.2014 : 01:09:35 »

Mogoce ti bo pomagala primerjava z avtomobili.

Ko kupujes novega BMW-ja, bos sel do prodajalca BMW-jev in tam kupil avto, ki ima garancijo in je zagotovo BMW in ves, da imas dober avto, ki ne bo non stop na servisu in si naredil vse v svoji moci, da bos na cesti kar najvarnejsi. In pooblasceni servis ti je na voljo, ce se slucajno pojavijo problemi. Enako se zgodi pri odgovornih vzrediteljih, gres k njim, kupis psa, ki je zagotovo pasme, ki jo zelis, dobis garancijo v obliki rodovnika in ves, da si naredil vse v svoji moci, za nakup zdravega mladica, ki bo dolgo s tabo in ne bo povzrocal nepotrebnih stroskov zaradi zdravstvenih tezav Vzreditelj ti je na voljo ob morebitnih tezavah.

Ce gres k preprodajalcu avtomobilov, ti on sicer lahko proda BMV-ja, ampak nimas nobene garancije in motor je mogoce od enega starega twingota, ampak preprodajalec, ti bo zagotovil, da je avto sto posto cisto pravi BMW. Dobil ga bos ceneje, ampak, ce bo slo kaj narobe modela, ki ti ga je prodal ne bo vec mogoce izslediti in skoraj vedno bom takim avtom kaj narobe. Enako je s steparji "cistokrvnih psov brez rodovnika". Mladic bo mogoce zgledal kot doberman, ampak ne bos imel nobene garancije, da si res kupil dobermana, nobenih dokazov o zdravju prednikov in ce bo slo kaj narobe, in obicajno pri takih mladicih gre kaj narobe, modela, ki ti je psa prodal ne bo vec moc najti. Da o izkoriscanju psic za njegove posle sploh ne zacnem, ker ne sodi v primerjavo z avtomobilom.

Kar se pa kupiranja tice je pa tako, kot da imas moznost kupiti nov, boljsi in popoln model BMW-ja, tebi pa je vsec starejsi model, ker ima malo bolj oglato sprednjo masko. In ker se tega modela ne da vec dobiti, kupis pac novega in ga takoj peljes h kakemu mehaniku, ki ima maske od starih modelov in mu placas, da ti bo zamenjal masko in bo avto zgledal kot da je starejsi model BMW-ja. Jbg, garancija ti je s tem sla v k***, ampak imas pa masko, ki si jo zelel. V smislu, koncno lahko dobis dobermana tocno taksnega kakrsen je, ti bos pa zapravljal denar in ga mucil, zato, da bo bolj podoben dobermanom iz preteklosti. Brez veze ...

Pa vzemi si pol ure in dejansko ne samo preberi ampak tudi prestudiraj linke, ki ti jih je dala Jana in o njih razmisli kar se da "open minded".
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1536 : petek, 29.08.2014 : 07:43:20 »


bom poskušala bit čimkrajša, ker vidim, da se ti ne ljubi brati...

meni so pa moški lepši brez ušes kot z njimi. saj ni važno, da je z zakonom prepovedano poškodovat človeka, bomo pa ja našli eno državo na svetu, kjer je to dovoljeno.

aja pa še eno vprašanje ... kaj boš naredil, če bo tvoj  "rotvajler" brez rodovnika zrasel v psa podobnega kakšnemu ptičarju?? kam ga boš dal?? v škatlo in pustil kar nekje?? težko dvomim, da bo pes, ki ne bo to kar ti misliš da bo, zadovoljil tvoje okuse. kaj pa potem??
Logiran
/
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1537 : petek, 29.08.2014 : 19:44:15 »

Sploh ne vem vec kaj naj recem.
Bamfel, glede 'urnika' se priblizno kar strinjam. Zal pri nas v hisi ni zivali in zal je tudi doberman najbolj potreben tega, da se pocuti kot druzinski clan in je vedno zraven in to dvoje je glavna pomanjkljivost pri meni. Pasjo solo seveda bom obiskoval. A to imas v mislih zavarovanje odgovornosti za lastnika? To poznam, sem mislil da obstajajo kaksna zdravstvena zavarovanja za zivali. Cheesy Drugace pa si dobila pravilen obcutek ja, pes mi je interesanten najprej na videz je pa tudi zanimivega karakterja, je pa ocitno med najzahtevnejsimi psi in mu vseh zahtev ne morem obljubit.

Bolj zunanji pes, bolj namenjen cuvanju, in ki bi lazje bil sam je rotvajler, ki mi je pa tudi vsec. Poleg tega se jim pa se usesa pusti 'originalna' (npr. bokser je tudi lepsi brez kupiranih uses, mi pa karakter ni vsec, ker je mal vsekan) in lepo tako zgleda, doberman brez navpicnih uses si pa ni podoben, zal tako je.

[izbrisani dve sliki; Jana, 29. 8. 2014]

Pasme drugega ne bi prepoznal, ce ne bi imel svojega trupa in drze, kdor pa tudi tega ne pozna pa itak ne bi vedel kaksen pes je to. Mi pac ni vsec, pa si ne morem pomagat, razlicni smo si - pa kaksnega mucenja ne odobravam, ampak tukaj verjetno dobi pes anestetik in kasneje protibolecinske tablete. Zakaj pa imajo pri Lazodobiju toliko kupiranih psov pa so profesionalci z vrhunskimi psi? A so mladici kupirani ne vem, oddajajo pa tudi razne tuje psarne avtomatsko kupirane pse, ker jim je v glavi verjetno to pac logicno, da takemu psu to pripada. To nisem vedel, da je ze 15. leto prepovedano, Jana, ker vidim veliko psov razlicnih pasem s kupiranimi usesi. Ko se usesa zacelijo ti pa ne more noben nic verjetno?

Natis, poglej si posnetke po youtubu, kako se nad ljudmi izzivljajo po afriki pa se kje, ravno vceraj je nekaj po FBju krozilo pa se samodejno se predvajalo po novem, in to se dogaja po vsem svetu, pa se noben ne zgane. Tukaj pa zaradi enega kupiranja, ki je bilo vcasih logicna poteza - kar naenkrat pa tak halo kot bi ne vem kaj vse bogemu psu delal. Pa sej dobi pes anestetike, analgetike, antiseptike, vse - res je druga pesem ce ti kar doma s cvikarcam rezes repe, veterinar bo pa ze vedu kaj dela pa kako oskrbet da bo zival kar se da malo cutila.
Tisto o pticarjih je pa huda pomota. Nisem tak perfekcionist da bom na psu 300 razlicnih dimenzij premeru, preslikal vsako kost/zob/oko posebej pa ne vem kaj se vse. Smo taka druzina, ki se na zival navezemo in je 300% ne bi zavrgli ce ne bi bila perfektna. Pomemben je odnos da se z zivaljo razumemo in nas ima zival rada. Imamo navadne macke, kmecke macke, pa ni vsaka lepa, pocrklja se pa vsaka, razen ena ki je plasna. Pa so mlade mucke tudi bolj lustne za crkljat pa starih ne zavrzemo in vse dobijo za jest. Starejse pac postanejo malo manj priljubljene to je pa to. Pes je pa itak pred mackami.

Drugace pa o psu razmisljamo ze 2 leti in smo marsikaj prebrali. Dobermana vidim, da bo najpametneje pozabiti dokler ne bom na svojem in mu bo dovoljeno biti v hisi (ocetovo nacelo da zival nima kaj delat v dnevni sobi pa kuhinji kar je sicer do neke mere res, sploh ce je pes sam doma).

Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1538 : petek, 29.08.2014 : 21:01:01 »

O tem, s kakšnimi hudimi bolečinami in kričanjem se psi po kupiranju ušes zbujajo iz operacije in kako dolgotrajno (in seveda boleče) je okrevanje, bi ti znal povedati marsikak veterinar, ki je v preteklosti na zahtevo lastnika opravil tak poseg. In ne, ni primerljivo s kupiranjem repa, ki so ga mladičem opravili nekaj dni po rojstvu, ko živčni sistem še ni niti dobro razvit in pes brez večjih bolečin okreva v nekaj dneh. Čeprav ne oddobravam niti tega.
Zakaj že? butnglavc butnglavc
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1539 : petek, 29.08.2014 : 21:54:05 »

Kjer ni tožnika, ni sodnika, zato je še vedno najti kupirane slovenske dobermane, predvsem pa kupirane pse, podobne pasmam, ki so se v preteklosti ali pa se še vedno po pasemskem standardu lahko kupirajo. V Slovenijo ni prepovedano uvoziti kupiranega psa, še vedno pa je tudi mogoče razstavljati kupirane pse na razstavah v Sloveniji. Prepovedano je opraviti kupiranje v Sloveniji, kar pomeni, da gre vzreditelj ali potem lastnik v tujino s pasjim mladičem in ga porežejo tam, kjer je to še dovoljeno. Ker je po zakonu prepovedano, se tukaj pač ne moremo pozitivno meniti o kupiranju, čeprav bi ti to še tako rad počel.

zan.urbas, smo v Sloveniji, pogovarjamo se o razmerah v Sloveniji in o psih v Sloveniji, zato me (verjetno nas) ne zanima, kaj si ti nekje videl, da naj bi počeli v Afriki in kakšni posnetki pridejo tebi pred oči na fb. V Sloveniji velja prepoved kupiranja in basta. Upam, da boš zaključil z nakladanjem, glede na to, da si že pokazal, da ne poznaš prav ničesar o tem, zakaj se je posamezne pasme kupiralo prej, torej zgodovine pasem, kot tudi ne, zakaj se zdaj ne kupira več in zakaj je pri nas kupiranje celo z zakonom prepovedano. Pa tudi o tem ne, kdaj se kaj kupira, kako celjenje izgleda in kaj mora lastnik psa med celjenjem početi. To, da so ti rezani dobermani všeč, pa si že povedal.

Vesela sem, da ti bokser ni všeč. Tako ni veliko možnosti, da bi ga privlekel k hiši. Bokser bi pri takem lastniku, kot se nam ti predstavljaš, res postal do konca in še čez ubrisan. Pa ne zato, ker je taka pasma, temveč zato, ker ne bi dobil tistega, kar karakter bokserja potrebuje.

Ko si že prišel sem o mačkah razlagat (upam, da pri vas ni tako, kot se bere), ti dam še en link za brat in gledat - KLIK.

Za konec pa še tole - sliki v tvojem zadnjem sporočilu sta izbrisani, ker je na obeh spletnih straneh avtorska zaščita. Slike, ki niso tvoje, lahko takole limaš po forumu samo v primeru, da imaš dovoljenje lastnika strani, da jo lahko tukaj uporabiš. Še posebej pa se ne linka direktno na slike na tujih strežnikih, temveč se lahko da link na spletno stran, kjer je slika objavljena.
Logiran

SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #1540 : petek, 29.08.2014 : 23:28:39 »

Jaz bi pa dodala še tole :
Noben pes, naj bo čistokrven ali ne, s kupiranimi ušesi in repom ali brez, ne bo nikakršen čuvaj, če se mislite tako malo družit z njim in mu ne zadostiti potreb, ampak lajajoče in totalka zmešano in za sosede zelo moteče bitje.

Kupite si raje alarmno napravo. Ni omejena le na pesjak.

Preberi pa še kaj pametnega in ne samo to, kar tebi paše.
Logiran
/
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1541 : sobota, 30.08.2014 : 00:20:12 »

Tukaj mi razlagas, da ne vem nic o kupiranju, o celjenju ran,... ja hudica kako pa naj vem, ce mi nihce ne pove, vse kar znate je povedat kaksna muka je to in da je prepovedano. Z druge strani mi pa lepite FAQ vprasanja ker sem nov pa imam 1 prispevek na forumu pa verjetno se nisem slisal kaj za hudica je to pes? Hvala Jana vseeno, vse pohvale za spisane prispevke je notri omenjeno cisto vse, kot bi CPP knjigo bral ampak so to dejstva vezana na vse pasme in mesance, skratka na vse pse. Pomagali so le pri 5. vprasanju. Vsa ostala debata je bilo kreganje o kupiranju in rodovniku. Bemfel se je se najbolj potrudila pa se ne vem vsega. Zahvala tudi za dejstva o kupiranju (ne za subjektivna mnenja), za clene iz zakonov itd. Nimam pac pojma o kupiranju, nisem imel takega psa kjer bi se to delalo niti noben od znancev, da bi lahko videl in izvedel. Dobermanu se odpovedujem za nekaj let, bomo nasli trenutnim razmeram bolj primerno pasmo. Ko bom pa sam na svojem in bo pes lahko v dnevnih prostorih bom pa kupil dobermana in tudi poskrbel, da bo zgledal kot doberman (oziroma bodo v psarni poskrbeli). Preeeeeeeeeeevec je kupiranih psov, da bi verjel, da je to neka NEVZDRZNA operacija in nocem o tem vec slisati nicesar, hvalezen bi bil edino za opis operacije in okrevanja (OBJEKTIVEN!).

Glede Afrike sem pa uzaljen, da te ne zanima in se ti ne smilijo ljudje, ki jih mucijo - se ti bolj smili kupiran pes? Ne pravim, da se psa ne sme spostovat imeti rad in da moras met trdo roko, je pa clovek nekako vrednejsi od psa. Kot ti dobivas obcutek, da sem jaz 'hladen', ga imam sedaj tudi jaz, da si ti. Pa sem zelo topla oseba, ki se z zivalmi razume zelo dobro. Nikdar si ne bi mislil da s to zahtevo o spicastih usesih toliko zahtevam, mi je bilo vedno logicno, da se jih takim pasmam naspici.

Glede bokserja sem pa spet uzaljen, ker mi govoris da sem ubrisan pa me ne poznas Cheesy Bokserja ima pa znanka in sem velikokrat z njem, dobro solanega-ga mam rad kot da je moj. Pa ima en kup svojih for. Ne da se ga navadit, da bi se peljala z rolko nikakor, on raje grize v kolesa po treh korakih. Ko mu meces igrace da prinese nazaj jo ujame in te raje drazi, da bi ga lovil kot en otrok tecn Cheesy - ce pa mal povzdignes glas da prinese pa ves uzaljen zgleda. Ko ze dobis v roke igraco in reces spusti pa uboga. Je pa podkupljiv in trmast.

O mackah prispevka ne rabim, ker sem lepo povedal da nikdar nobene nismo zavrgli, se pac razmnozujejo, so sosedove tudi kmecke macke in to je skoraj znacilnost kmetij. Sterilizacija in kastracija pa meni vleceta na mucenje.

Skratka hvala da ste me ocenili za ubrisanca, slabega cloveka, ipd... samo zato ker bi si zelel kupiranega psa pri katerem je to v navadi od nekdaj. Probal se bom drzati stran iz debate in bom spremljal in upal na dobre odgovore se naprej. Ker si pa Jana ti moderatorka te bom pa prosil, ce lahko cez en teden pobrises vse tole od moje pojave naprej ker ni nicemur podobna taka komunikacija.

PS: vse bolj gledam o Beauceronih, ki so veliko manj zahtevni od Dobermanov a tudi karakterno nekoliko podobni. Si pisem tudi z vzreditelejem, ki je povedal razlike z dobermanom. Sicer jim tudi pasejo kupirana usesa, so pa veliko bolj sprejemljivi z nekupiranimi kot dobermani po slikah sodec. Bi bil pa hvalezen ce nekdo izgovorjavo napise Cheesy

Se kot zanimivost: http://www.imdb.com/title/tt0068491/ - zelo dober film (upam da spet ni kaj avtorsko pa ne vem kaj se vse)

lp in lahko noc
Logiran
hebel
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #1542 : sobota, 30.08.2014 : 19:35:42 »

Ne kupuj psa (sploh pa ne dobermana), če se nimaš časa z njim ukvarjat. Raje vzemi zlato ribico v akvariju, ta te bistveno manj potrebuje.

Sam imam dobermana in ti lahko iz prve roke povem, da to ni hec. Dnevno: dolgi sprehodi (+5km), fizična aktivnost, umska zaposlenost, večkrat dnevno wc, šolanje.... pes občutljiv na mraz...

Doberman ni za v pesjak, mora biti v družbi ljudi. Zunaj pozimi zmrzne.
Logiran
/
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1543 : sobota, 30.08.2014 : 21:38:56 »

Ja je res. Skoda takega psa ce ga ne smes met v dnevnih prostorih ob sebi. Bo se prisel cas, ko bom takemu psu lahko kos in bom zmozen zagotovit vse kar rabi. Rottweiler bi bil boljsi izbor, pa se vedno se mi zdi, da moras s takimi ''agresivnimi'' psi res biti veliko v stiku in jih ne 'zapostavljati' toliko (pac sluzbeni cas mora vsak prezivet in cuvat posest, tudi to je en od pesovih namenov - ima pa res veliko vec zaupanja do tebe, ce je po sluzbi ob tebi nonstop in za 'agresivne sorte' je tako res boljse). Vem, agresiven je lahko vsak pes, itd. itd. itd. brez predavanja - nisem mislil popolnoma dobesedno upam, da si prav razlagate.
Kot sem pa ze omenil sem pa sedaj na Beauceronih, ki so raje zunaj in z gostejso in nekoliko daljso dlako sicer niso lepsi, so pa veliko bolj odpornejsi, poleg tega je pa se druzina bolj navdusena o ideji, ker ni iz ''tistih zloglasnih agresivnih sort''. V kontaktu sem bil z dvema vzrediteljema in oba imata dopoldne psici sami, kot bi imel jaz, in veliko raje je baje pes zunaj hise, pa cetudi sam - se je pa pravtako tudi z njim popoldne treba ukvarjati da pokuri energijo.

PS za Jano: Nekaj dni nazaj si me odvrnila da bi se pogovarjali tukaj o 'mesancih' oziroma psih brez rodovnika - pod kategorijo zivljenje z rottweilerjem pa sta objavljeni zgodbi najprej o tvojem pravem mesancu pa se o enem ''mesancu'' brez rodovnika - torej po tvojih besedah ni noben od njiju rottweiler. Drugace pa ja, vidis, da se da tudi mesanca zelo vzljubiti kot si ga ti in kot bi ga jaz!
Logiran
hebel
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #1544 : sobota, 30.08.2014 : 22:08:57 »

Vsak pes brez rodovnika je mešanec. Pa je lahko 100% izgled in karakter rodovniškega, še vedno je mešanec (ker nima rodovnika in ne more dokazati pasme). Večina nerodovniških psov nastane po želji dobička € lastnikov, ki imajo sicer rodovniške pse, a neprimerne za vzrejno dovoljenje - zdravstveno gledano (je pa še en majhen procent 'ups, a jo je nabrisu?' brejosti psic, ki imajo sicer vestne lastnike brez želje po vzreji, pa potem mladiče vzgojijo in naposled prodajo, in procent istih z že nerodovniškimi psi) - iz stališča zdravja, tempirana bomba zaradi 'ne zdravih, nepreverjenih' roditeljev. Mešanci med dvema različnima pasmama, so druga zgodba - zdravstveno gledano.

Pes je odgovornost, skrb, strošek, delo. Bodite realni, če imate občutek da bo težko shajati, da se boste težko odrekli čemu, kar s psom ne morete, bolje da ga nimate. Vsaj tisti odgovorni ljudje, jebivetrom itak ni pomoči (jebiveter bo naredil po svoje, pa naj se gre za psa ali otroka ali..., potem pa jok in stok...)
Logiran
Strani: 1 ... 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dobermani - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines