mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 04:28:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: samo-grizenje in samo-grizljanje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: samo-grizenje in samo-grizljanje  (Prebrano 3050 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« : četrtek, 04.12.2008 : 20:59:43 »

Sprašujem se, a sem jaz res ene sorte pasjehonder al kaj, da se ob vsako malenkost obregnem.
Eh, no. Vseeno spet sprašujem  Roll Eyes

Pega redno dobiva ampule proti bolham&co, tablete proti notranjim zajedalcem. Zadnje tedne tudi nič več ne cveti zunaj, ampak ona se občasno vseeno grizlja, grize... po prednjih ali tacah, nad repom, po hrbtu kjer seže z gobčkom. Loti se enega predela in ga na drobno s prednjimi zobi obdeluje.

Zakaj to počne? Od dolgčasa, jo dejansko nekaj grize? Kopala/tuširala se ni že več kot dober mesec. Na koži ni videt kakih sprememb, zajedalcev pa ja nima, če jo odzunaj in odznotraj filam, torej kaj bi to bilo??? Nimam idej. Hrano ima ene spodobne brikete, dobiva en aktimel skoraj vsako jutro, pa kako sadje. Vmes je imela kakih 10 dni kuhane hrane zaradi driske, pa se v tem času to njeno grizljanje ni spremenilo.

Any idea anyone? (Se vidi, da mam čas, a?  Grin )
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 04.12.2008 : 21:07:27 »

Mogoce tole spada v kaksno od tem:

- Grizenje sprednjih tačk
- Psička si liže tačke
- obcutljiva koza na tackah

- rubrika Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #2 : četrtek, 04.12.2008 : 21:07:53 »

Hvala Jana, grem čitat.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #3 : petek, 26.12.2008 : 00:20:14 »

Joj, sele zdaj opazla tole temo, no mi imamo isto z Umo, ki si lize tace do onemoglosti. Dejansko mi po vseh kolobocijah to pripisujemo psihi, do neke mere dolgčasu. Pomaga, da se jo psihično zaposli, kakšni trikci, itd doma, pa kong, kosti za grizenje, itd. in je stvar takoj boljše, se  pa spet "poslabša" recimo ko smo par dni več kot ponavadi odsotni in se manj z njo ukvarjamo, ker z ostalimi psi ona pač ni zadovoljna ker se kot šefica z mularijo pač ne druži.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #4 : petek, 26.12.2008 : 10:54:01 »

Pri nas si psice ližejo tačke, ko so hodile po mokri travi. Paxx pa se takole obnaša, ko ima polne analke.
Logiran
pičika
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #5 : torek, 20.01.2009 : 16:23:01 »

hoj!

tudi moj goldi ima s tem probleme, namreč se tudi liže, grizlja, grize, praska,... in to po zadnjih nogah, po repu,.... največkrat se je zgodilo, da se je čez noč zlizal do te mere,da si je na nekem mestu do kože zlizal dlako in se mu je vnelo (ofrišalo).včasih je imel probleme z analnimi vrečkami in je bilo to to.

zdaj z vrečkami nima problemov, menim, da je to predvsem od psihe in pa zaradi zraka (suh in vroč zrak v stanovanju).

jaz našega špricam z kolidnim srebrom, ki mu zeloooo pomaga, saj ga neha srbet in se neha grickat. dajem mu ga tudi za pit (10ml na dan) za preventivo, in moram rečt, da problemov ni. prej je imel s kožo nonstop probleme.
Logiran
pičika
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #6 : torek, 20.01.2009 : 16:23:50 »

*koloidnim*  Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #7 : petek, 06.02.2009 : 22:55:00 »

Pičika, kje pa se dobi za kupit to koloidno srebro, a v lekarni ali kje?
Sploh nisem imela pojma, da obstaja in kaj to je, pa sem šla brskat po internetu. Moje tri se sicer ne grizejo, ima pa sosedina psička čisto rdeče tace in sploh ne neha grickat. Zgleda zelo grdo in najbrž jo tudi boli,  pa bi jim priporočila mogoče še poskus s temle srebrom. Veterinar  je sicer mnenja, da ima psička psihične težave, ker je veliko sama doma - ma jaz ne bi rekla, da je to vzrok; vsaj edini ne.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
pičika
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #8 : sreda, 11.02.2009 : 15:31:41 »

tudi psiha je lahko... vsaj pri mojemu tudi malo psiha igra zraven. koloida se ne dobi v lekarni (razen v Bosni), delajo ga privatniki, stane pa veliiiko v sloveniji in malo v bosni (v SLO 1dcl=50€, v bosni 5dcl=20€)  Lips Sealed . če koloida ne boš dobila, bi jaz na tvojem mestu probala še z enim gelom, ki ga jaz na mojem tudi zelo uspešno uporabljam, dobi pa se v trgovinah za male živali, in sicer Zeep (al nekako tko).  Wink

koloid lahko naročiš preko interneta.

mogoče bi poskusila zamenjat tudi hrano Huh  Huh mi smo zamenjali tudi to (prej smo sprobavali najboljše vrste briketov, vegeterijanske, takve, onakve; na koncu pa smo pristali na hoferjevih, ki mu najbolj pašejo) Roll Eyes

v glavnem, ponavadi je to več stvair skupaj. mojemu trenutno ne dajem več koloida za pit, le pošpricam z njim ali z Zeepom, če vidim, da se je začel grickat. in problemov ni!  Cool
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: samo-grizenje in samo-grizljanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines