mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 16:50:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dogo argentino  (Prebrano 341453 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #150 : sobota, 13.11.2004 : 00:41:13 »


Alti,
tale odgovor si mi vzel izpod "peresa" Wink
Logiran
ChUcK_Sara
gost
« Odgovor #151 : sobota, 13.11.2004 : 00:59:03 »

Hehe..Končno odgovori..Za vsakega je njegov pes najbolsi..tako kot pri meni...in zame je Čak popolen...upam da nisem edina Cool Huh
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #152 : sobota, 13.11.2004 : 03:42:37 »

ChUcK_Sara:
ampak Ime in priimek doktorja v zagrebu si pa le zapomni. Al pa se še pozanimaj v LJ, ker sam sem tudi ekodopler iskal po vsej srednji evropi da bi ga na koncu v ljubljani našel, hehe.

Dogo argentino je zaradi gluhega belega bullterijerja ki so ga vkrižali v pasmo na začetku, izpostavljen delni ali popolni gluhosti. Kot odgovoren lastnik, mislim, da je vsak upravičen vedet kake genetske disfunkcije ima njegov pes. Meni recimo ni bilo po nobenem slovenskem vzrejnem standardu zapovedano, naj dam na spondilozo slikat pse, pa sem jih dal. Pa imajo čisto ok hrbte, kot tvoj chuck v redu sliši (na eno uho). So pa detajlni pregledi pokazali dejansko stanje, ki za enega psa verjetno ne bo ok na starost  Undecided

Se pa gluhi ali polgluhi mladiči lahko regresivno pojavijo kjerkoli, neglede na zmagovalno kombinacijo ki jih je zaplodila Wink. Seveda se jih pa v vzreji ne uporablja. Kot tudi ne staršev, pri ponavljajočih se gluhih mladičih v leglih. Res pa je da ponavadi vsi psico obtožijo, ker je ponovitvenih skokov malo, da bi se lahko ocenilo samčev vpliv.

Recimo nekaj takega bi se od PUja spodoblo slišat, ne od mene. jaz mam bokserje in "pol" argentinke
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #153 : sobota, 13.11.2004 : 03:53:32 »

Joj, sem pobiksal post, se čisto narobe razume:
.... kot tvoj chuck v redu sliši (na eno uho). So pa detajlni pregledi pokazali dejansko stanje, ki za enega psa verjetno ne bo ok na starost  Undecided

Moralo bi biti

"kot tvoj chuck v redu sliši (a morda samo na eno uho). So pa(pri mojih, za spondilozo, ki je pri bokserju pogosta) detajlni pregledi pokazali dejansko stanje, ki za enega psa verjetno ne bo ok na starost  Undecided"

Seveda upam, kot si vsi za svoje in tuje pse želimo, da bi bilo z njimi vse ok, tudi za tvojega, da bo tako  Cheesy

Zakaj sem omenil: predstavljaj si možnost, da je pes "občutljiv" na "gluhi" strani in razvije neko vedenje, morda celo negativno. kajjazvem, če se mu narobe približa kdo. Če ne veš, da je gluh na en uho, si boš s celim kinološkim aparatom prizadeval psa prešolat, odvadit itd, pa ga boš morda "pokvarila". Enako kot bi jaz dal psico z začetno fazo spondiloze na trening za ipo 1 pa jo potem pri petih še vedno , že vso spondilotično vodil na tekme.

 Če je pasma znana po težavah, moraš glede tistih, ki jih je "fasal" tvoj pes, pač vedet. tko je edin fer do najboljšega prijatla.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #154 : sobota, 13.11.2004 : 05:16:27 »

Bi prosila da nehate raziskovati okoli za prednike MOJEGA PSA...ni VAŠ pes..ampak MOJ oz.NAŠ..za prednike svojega psa vem in ni treba da mi to govorite ker nisem en debil! Pes sliši saj čene bi slisal potem tudi ne bi mogel opraviti solanja..pa kar se tiče Castra in Glorie(STARSA!!) sta vredu argentinca in to verjetno najbolje ve njun lastnik g.Vito in ne VI!!!!>Čudno da imata toliko nazivov. Pa ne zato ker jih ga. Čučnik pozna kot je nekdo pisal ampak zato ker si to zasluzita! kar se pa tiče Čaka...Zame in tudi za druge(razen seveda za Vas) je dogo argentino!prosila pa bi tudi da nehate pisat take 'bedne' komentarje! zato obstaja ZS..!!!HVALA...

Tvoje želje so mogoče želje ljudi, ki lažejo sami sebi...mogoče tudi ne. Pljuval po Vitu ne bom, se mi niti ne da, dejansko pa je res, kar je napisal Pentheraunica...O kvaliteti (tvojega psa ali nasplošno), raje ne bi... Pa brez zamere, meni je všeč, da je to tvoj pes in da je zate edinstven, ne pa se kregat glede zadev, ki so nekaterim kristalno jasne...

Citat
oj!
z ljudmi se sploh ne mislim kregat o tem ker zame je moj argentinec čist uredu!
hvala in nasvidenje!

Sara

Kot prvo, se sploh nobeden ne krega - kar je za DOGO sceno v SLO precej presenetljivo. Verjetno je Vaš argentinec resnično čisto v redu, samo nekih dokazov za to nimate, tako da se še vedno strinjam s Pantherounico. Če (ko) mi dokažete nasprotno, se Vam bom javno opravičil na tem forumu...

Kar je napisal Altervita, si vzemite na znanje. Pa ne zato, ker  je on pač Altervita, ampak zato, ker je v njegovih besedah veliko resnice...
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #155 : ponedeljek, 15.11.2004 : 12:18:31 »

pozdravljeni!
zanima me, kje sem v tem postu pljuval in po komu??? namen mojega pisanja je bil in je se vedno le osvescanje ljudi kaj je dogo argentino in kako se da kaj boljsega narediti za to pasmo ter zdravje psov.
Citat
pozdravljeni!
spostovana sara!
mene pa zelo zanima (mogoce bomo izvedeli kaj novega) kako ste vi lahko tako sigurni, da je vas cak zdrav in se posebno da zelo dobro slisi??? sam namrec ne morem tega verjeti, ce pa vemo da je potreben slusni test ki ga izda veterinar na podlagi racunalniskega preizkusa sluha. edino ta dokument je merodajen in 100% zagotavlja, da pes slisi. ali ima vas cak opravljen ta test in kje? ce pa ga nima bo samo ta test (lahko ga opravite v zagrebu pri dr. stezinar) potrdil da vas cak slisi, kar bi bilo tudi zelo dobro opraviti, ker slisati je (ve se), da je brat ali vec njih? bilo vrnjenih vzreditelju vasega caka g. *****, ker je pes bil gluh, oz. so billi gluhi.
tudi o ostalem zdravju vasega caka ne morete biti tako prepricani, dokler ne opravite se ene zelo pomembne preiskave-slikanje kolkov. opravite jo lahko, ko bo vas cak star najmanj 15 mesecev. tudi ta test bi bilo dobro narediti, ker vemo (dokazano je), da ima prababica vasega psa-oxa, mama od boton grande crolovito-lastnik reno, tezko displazijo (d). tudi dva brata, dedka vasega psa sta imela zelo tezko displazijo in sta bila zato uspavana (pri starosti 14 in 18 mesecev).
tezko pa tudi verjamem, da je vas cak taprav argentinec, ker sta njegova starsa po vseh merilih, standardih in predpostavkah dalec od vseh pravih argentincev-tako po izgledu kot po karakterju.
hvala za odgovor!

spostovana chuck_sara!
me veseli, da je tvoj pes zate najlepsi in najboljsi, ker bi to mogel biti vsak pes svojemu lastniku. vesel pa bom, ce se bo izkazalo, da je obenem tudi zdrav, ampak to ne bo mogoce 100% trditi, preden se ne opravijo vsi ze omenjeni testi, ki so tudi v vecini drzav obvezni pri tej pasmi. ker si sama napisala, da zelo slisi sem to komentiral, ker celo najvecji poznavalci te pasme (in drugih pasem ki imajo probleme s sluhom) ne morejo ugotoviti brez pomoci racunalniskega slusnega testa ali pes slisi na obe usesi. tako tudi tvoj cak lahko slisi na eno uho, pa tega sama ne bos nikoli opazila.
dejstvo pa je, da v vsem tem (po vasem pljuvanju z moje strani) je nekaj resnice, ker sicer ne bi ***** prisel vceraj na cac ljubljana do mene in me fizicno napadel ter grozil z besedami "ubil bom tebe in tvojega psa" (ali resnica boli?!) za slednje lahko prica veliko prc (forumovcev), ki so bili prisotni ob tem dejanju.
sam nimam nic proti lastnikom posameznih psov, gre mi le za to prelepo pasmo. sama si napisala, da imata starsa tvojega psa TOLIKO nazivov pa me zanima kateri so ti nazivi? kolikor vem, je pes *****1x dosegel naziv prvaka pasme, to pa takrat, ko je sodila *****(daisy na tem forumu). v tujini njegovih psov nisem videl nikoli, dvomim pa, da sta slovenska prvaka (ch). eno je mnenje lastnika o svojem psu, drugo pa je mnenje strokovnjakov o kvaliteti istega psa... ce se nekdo gre vzreje neke pasme mora vedeti kako vzrejati in predvsem vzrejati v smeri napredovanja pasme, posebej pa paziti na zdravstveno stanje starsev in potomcev. se vedno trdim, da je bila vzrejna kombinacija dveh psov *****velika napaka za pasmo, za kar je odgovoren le lastnik teh dveh psov.
hlapci vzrediteljev, kot je napisal vito so najverjetneje ljudje, ki imajo pse velikih vzrediteljev. potemtakem sem tudi sam hlapec dr. otta schimpfa na kar sem zelo ponosen. verjetno pa mi dr. otto schimpf in ostali veliki vzreditelji s katerimi sodelujem (predvsem iz argentine) ne bi izkazali zaupanja, ce ne bi nekaj vedel in dokazal v tej pasmi. smilijo pa se mi tisti, ki so bili zavedeni s strani nekaterih kvazi vzrediteljev, ki so na racun te pasme zeleli zasluziti in so te ljudi samo izkoristili. le-ti jim pa se vedno slepo verjamejo, obenem pa oboji delajo veliko krivico pasmi. tudi pri nas je veliko zavedenih, toda na sreco so nekateri spregledali in se zavedajo, da so jih nekateri nategnili, drugi pa morda se bojo...
vrhunska vzreja temelji na znanju, izkusnjah, dobrih kontaktih in denarju. tisti, ki teh stvari nimajo se naj ne imenujejo za vzreditelje, dokler tega ne bodo pridobili.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #156 : ponedeljek, 15.11.2004 : 13:48:49 »

Kaj te je napadel?  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Tega mi pa nisi nič omenil... Angry
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #157 : ponedeljek, 15.11.2004 : 15:44:11 »

pozdravljeni!
zanima me, kje sem v tem postu pljuval in po komu???
navezal sem se pač na ta zadnji post, hotel sem pa že na prejšnjega odgovorit Chrissu, pa se ni v tistem trenutku, neklako ni "zdelo". Sem pa sedaj dobil priložnost.
Če je res kar praviš, da se je zgodilo, ti moram povedat, da če bi mene ne dolžnega ne krivega takole eno leto nekdo s konstantno "kampanjo" dajal v nič, da ne rečem kaj hujšega, bi mi enako, počil film. In ker se tebi to konstantno dogaja, verjetno tudi kje drugod po svoji navadi otresaš gobec preveč.
In to je moja edina pripomba na celo stvar. Obračunavanja na osebnem nivoju, na tak način, ne spadajo sem.
Predstavljaj si mene, da bi pri bokserjih udaril eno kampanjo glede srca. Imamo par forumovcev, katerih stanje srca njihovih psov, je ravnopravšnje, za imensko poimenovat VSE slovenske vzreditelje in rejce, jih spljuvat, v nič dat, za šteparje poimenovat, povedat da so psi itaq daleč od bokserja....in, ja, verjetno da bi me kdo na gobec hotel, ane.

Dejstvo je, da je dotični opravil vse kar se v RSLO zahteva od nekoga, ki želi čistopasemnske pse vzrejat. Psice tudi ne pari kot večina, ob vsaki gonitvi (kar je še en plus). In če se bodo tisti, ki skrbijo za vzrejna pravila pri nas spomnili kdaj, da je potrebno še slušno testirat mladiče ali starše, vem da bo to  storil. O mladičih iz prejšnjega legla se je pa tudi toliko vedelo zato, ker ni nihče nikomur nič skrival, vsak je lahko videl leglo, vsak je dobil svoje odgovore. Odgovornost. Kje je point potem? Spuščaš se v malega ljubiteljskega vzreditla, ki ti ni niti konkurenca, niti ti kaj hoče. Sploh pa na argentinski sceni, ki je tako majhna, se it neko "zavzemanje terena-tržišča" na tvoj način PU, je malo bolestno, nevem no.

To je ena fronta.
Druga fronta je pa direktno pasemska. Ali je potrebno v vzrejne pravilnike vključit preglede za gluhost? da. Še kaj, verjetno, al pa ne. Test karakterja? ja. itd. Kot je to potreba tudi pri kaki drugi pasmi, npr pri bokserju test srca, spondiloze (ki ju sedaj tudi ne potrebujemo za vzrejo). In tretje etika oz zahteve vzrediteljev, se pravi odločanje o tem ali pariti nek osebek zaradi vzrejnega, ali se paritvi odreč NAVKLJUB vzrejnemu. To je pa etika, globje poznavanje zakonitosti genetike (kaj se da v eni, dveh, treh generacijah izboljšat, popravit), kinološko znanje, pa še kaj. O vsem tem se da pa diskutirat. S tem, da se na povsem napačne ljudi s prstom kaže ob vsej množici, ki pa resnično serje po sceni...to je pa nizko.
Logiran
ChUcK_Sara
gost
« Odgovor #158 : ponedeljek, 15.11.2004 : 17:36:33 »

pantheraunica ... se ne mislm več pregovarjat tukej ker mi je totalno noro ! imas ZS!!! Angry Angry Angry Angry Angry Angry
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #159 : ponedeljek, 15.11.2004 : 21:56:58 »

Da se duše malo pomirijo Wink
Ena čisto frišna od Luche.

http://www.moj-album.com/slike/33041/OIXzweS3v3qF8fOK.v.jpg
Brez fleša sicer, ampak meni je ravno zato ful dobra izpadla Wink

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #160 : ponedeljek, 15.11.2004 : 22:05:45 »

kako je že velika...kaj šele bo Roll Eyes....in kaj že vse mala gospodična zna Huh

lp NIna
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #161 : ponedeljek, 15.11.2004 : 22:10:58 »

Užaljeno gledat, sesti, uizi odpoklic, prinest frizbi nazaj (vsaj približno) k mojim nogam. Zna tut perfektno fehtat za hrano, pit vodo iz bideja, žret živce, pa malo gremo tudi že poleg Wink
Aja pa markira že okoli hiše Roll Eyes Smiley
Logiran
ChUcK_Sara
gost
« Odgovor #162 : ponedeljek, 15.11.2004 : 23:08:13 »

aha...Lepo
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #163 : ponedeljek, 15.11.2004 : 23:32:31 »

Rad bi se oglasil kot absolutni nepoznavalec argentinskih dog:
zanima me, če ta gospod res pari take pse kot pravi Pantheraunica, zakaj potem tako skačete na PU in ne na tega vzreditelja. Altervita, ti praviš, da je on le amaterski vzreditelj, ampak mislim da se zelo dobro zaveda kaj počne in da greši, čeprav ima vzrejno dovoljenje. Tudi če je amater ni neumnež. Sam bi po vsem tem, kar je že vse Pantheraunica napisal in bi vedel, da nimam kaj skrivat, šel na kliniko in opravil teste za katere mu tukaj očita. Očitno nekaj skriva, če teh testov ni opravil oz. ne da rezultatov ne net.
Mislim, da ima PU prav da piše kaj se s temi psi dogaja, saj upam, da bo marsikdo to prebral, sploh pa tisti, ki se na te pse ne spoznajo tako dobro kot vi, se pa odločajo za nakup enega od teh psov. Upam da ni ta vzreditelj samo še en g. Matoša, samo da vse to dela mogoče na bolj prefinjen način, škodi pa enako, če ne še bolj.

Lp

P.S. to sem se odločil, da napišem samo zato, ker vedno napadate PU (ne pišem to kot njegov odvetnik Wink, ampak ker se mi zdi neumno), NOBEDEN pa še ni napisal, da to kar PU pravi ni res. Torej vsi priznavate, da se to res dogaja? Pišete, da način na kakršnega se je tega lotil PU ni pravi, zakaj pa je potem pravi način tsiti, s katerim so se drugi spravili na g. Matošo?
Logiran
xxxl
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 7


« Odgovor #164 : ponedeljek, 15.11.2004 : 23:44:48 »

... hmm ... naj še moja malenkost napiše par besedic na omenjeno temo ...

... izražanje osebnega mnenja, ki izhaja iz ogromnega kinološkega znanja in profesionalnega odnosa do pasme dogo argentino, podkrepljeno z veliko čustev do vzpostavitve nekega kvalitetnega nivoja te prelepe in čudovite pasme v naši mali deželici zahteva tudi resnico in direktno besedo ...

... Gregorju lahko samo rečem ... BRAVO ...

... če pa njegove resnicoljubne besede nekoga užalijo in pač dotična oseba ne prenaša konstruktivne kritike, ki ne izvirajo iz ust nekega laika ampak dejanskega poznavalca in sicer v demokratični državi v kateri živimo, kjer se lahko govori na glas in ne potihoma...

... pa naj ta užaljena, že omenjena oseba pride na kakšno razstavo v Evropi ali pa VSAJ v Sloveniji in pridobi kakšen omembe vreden naziv in tako zapre usta vsem, ki kontrirajo njegovi vzrejni politiki ...

... da pa pride na razstavo (ne razstavljat), ampak s skrajno nizkotnim in primitivnim vedenjem fizično (agresivni napad na človeka) in verbalno (grožnja da ga bo ubil ter tudi psa) obračunavat s tistimi, ki govorijo (argumentirano) na glas in stojijo za svojimi besedami in dejanji ... potem nam je lahko vsem jasno ... koliko je ura ...

... Gregorju svetujem kazensko ovadbo dotične osebe, če potrebuje pomoč sem mu na voljo ... tako in drugače ...

... vsem ostalim pa sledeče ... spoznajte človeka v realnem življenju in dovolite mu da vam svetuje ... še nobenemu ni zavrnil pomoči ... kot tudi meni ne ... za kar sem mu zelo hvaležen ...

... naredimo vsi skupaj nekaj dobrega za pasmo DOGO ARGENTINO v Sloveniji ...
... če ne mislimo delati dobro, bolje da ne naredimo nič ...

LP vsem skupaj ...

Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines