mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 14:49:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 185240 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #210 : sreda, 11.08.2004 : 16:29:50 »


alti, ne izzivi da nauš prišel citiran v temo "joke of the year"  Grin Grin
jasn da bark ne sme skakat na brino kr tko...what's love got to do with it  Wink
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #211 : sreda, 11.08.2004 : 16:48:01 »

na U2, bi on, pa ona pod njega.
brina ga je odganjala. Sam jo je vseen naskočil, ker tisti ki naj bi ju pazil med najinim dopustom ni pazil kot je bilo naročeno)potem so šli pa denarčki za njegovo plačilo drugam v žep...). Pol je pa alti bil usran (najbolj od tistih babur, ki sebi redno to privoščijo, hehe), ker je poskrbel za antibebi injekcije (hormončki, da se je gonitev podaljšala) , da ni blo baštardotov, oz. psov iz te kombinacije. Pa bi alti lahko mel rodovniško leglo, ker je imel možnost delat izrednega vzrejnega....
enim nam pač ni za to, da bi njihov pesek mel eno leglo v lajfu, čeprov ma kolke v redu (kot da je to edino merilo...), pa še bokserjev primanjkuje na trgu.

Se pa čudim kako to da ni noben tega ven privlekel do sedaj, v kaki drugi temi ker je itak, javna tajna.

p.s. Ja zdej ko počasi mnenje spreminjam (ko ste tako lepo povedali kako psica "ve" keri je pravi), je edini razlog ki mi to preprečuje ta, da se zavedam da bi me dala Dunja kastrirat skupaj z barkom...Oz bi kar ona poseg opravila.
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #212 : sreda, 11.08.2004 : 17:13:25 »

Zadnič sem gledala na tv oddajo o vzrediteljici angl.buldogov. Sicer ne poznam ne nje, ne pasme, mi je bilo pa všeč, kako majo poštimane stvari, ko pride kupec po mladička. Da ne bom dolgovezla; kupcem kavč puppijev je čisto lepo povedala, da se psi ne smejo parit in da če se kuža slučajno najde z psičko, ki se goni, takšni upsi niso dopustni. In jim je povedla prav lepo cifro, ki jo bojo mogli plačat v tem primeru! Grem stavit, da jim kaj takega na kraj pameti ne bo padlo! Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #213 : sreda, 11.08.2004 : 18:54:53 »

V temle:

"Sploh pa ...
... jaz ne mislim nacrtno ""vzrediti"" mesancev, temvec pasemskega psa brez papirjev!"

ni nobenega ce-ja, nobenega da-ja, kajne, ni kaj bi ko bi ce bi.

Mene pa se vedno zanima tisti zakaj...

Zaenkrat so tu:

a.) denar
b.) egoizem
c.) cudez zivljenja (ma ok, to spada pod egoizem)
d.) delanje v dobro pasme (ha ha ha)
e.) se kaj novega, napisi____________(lahko tudi cez crto)


Bajki, tudi jaz sem ujela delcek te oddaje; menda je bila kazen 10.000$ + se tozba. Je bila teta kar ostra. Cheesy

PS: Za ego filat...a ne obstaja en jogurt? Huh
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #214 : sreda, 11.08.2004 : 19:25:47 »

Ja, tam se baje da dobit bolj poceni. Ce ne pa Merkator, Tus, Leklerk, Spar,...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #215 : sreda, 11.08.2004 : 20:14:02 »

pa... a ste vi čist normalni ali kaj? če se kdo s kom ne strinja, res ni potrebno pisat nekih čist off postov. produciranja mladičev brez rodovnikov pa itak ne boste mogli nikoli ustaviti. pa da ne bi slučajno še mene začeli kritizirat.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #216 : sreda, 11.08.2004 : 21:19:32 »

samy ma prav. nan a se zbriševa za nazaj glede jogurta?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #217 : sreda, 11.08.2004 : 22:38:31 »

 Grin Grin Grin Hehe Alti, a stekas poanto jogurta (filat ego z jogurtom namesto s pesjani)? Wink

Sammy, ja, jaz sem cisto normalna, jp. Kaj natancno pa te moti? Citati, ki so bili najprej sicer zahtevani, zdaj pa nekako niso najbolj dobrodosli; kritike, ki so bile sicer zahtevane, pa vendar kasneje smatrane za fous, tista omemba dokumentarca, debata o vzrejnih komisijah in pregledih, baje neko butanje z glavo skozi zid, interna sala o jogurtu med mano in Altijem, itd.. Ja, off topic sporocil je kar precej.

Kaksno je ze osnovno vprasanje? Aha, zakaj producirati mladice brez rodovnika. Na 15 straneh je samo eno sporocilo odgovor na to vprasanje. Grin

Ne, produciranja mladicev brez rodovnika se sigurno ne da ustaviti z danes na jutri. Prav tako stepanja mesanckov oz. nasploh razmnozevanja psov iz nekih sebicnih idr. razlogov. Moje mnenje je, da naj se z vzrejo ukvarjajo tisti, ki imajo cas, znanje in, hm, recimo temu neko moralno odgovornost, zavest, ne pa ravno vsak bimbo, ki ima doma psico (pa je cisto vseeno, a je rodovniska, nerodovniska ali pa mesanka) ali psa. Ja, vem, utopija.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #218 : sreda, 11.08.2004 : 23:17:27 »

Mater, ste pa pridni... Moje skromno mnenje - met "nerodovniske čistopasemske mladice" je glih isto kot pa brisanje riti z drekom (Jana in ostali, pardon my french, ampak drugace tega res ne morem vec povedat). Za koji k***c bi pol sploh nekdo, ki mu je kao ful za dobro pasme in psa nasploh, mel potomce psov, ki ne ustrezajo bodisi standardu, bodisi niso zdravi, bodisi so lastniki prebutasti ali pa preleni, da bi sploh opravili vzrejni pregled in (po moznosti) pridobili vzrejno dovoljenje??? Ta edini k***c je v mojih oceh denar, vso gobcanje okrog "uupsa", "pasje ljubezni" in nevemcesasepac, pa je samo in edino izgovor v mojih oceh popolno neodgovornih lastnikov. Vsak, ki je mnenja, da ima kdo kaj proti mesancem ali kakrsnim koli psom, samo zato, ker je pac ZA rodovnik, je pa osel, da vecjega ni. In ja, to je bil napad, magari ga vzamite osebno vsi, ki se jih to tice, ste se itak prepoznali... Upam pa to vsakemu v ksiht povedat, ni pene, lahko sporocim kdaj sem kje za najt, pa se kar oglasite.

Alti, ta "javna tajna", ki si jo omenil... Ala ti vera, svaka ti cast, da bi le se kdo na tak ali podoben nacin resil zal zavozeno situacijo, tak "uups"... Namesto tega pa pol poslusas mali milijon zgodbic o "produktih pasje ljubezni"... Ne me jebat, a ni pes nekak nagonsko voden v te "posteljne akrobacije"?? Al sem pri biologiji v osnovni soli (saj ste vsi hodili tja, ne?!?) sedel na usesih???  Lips Sealed
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #219 : četrtek, 12.08.2004 : 08:03:33 »

Res zanimivo - očitno da nekateri samo skozi denar gledajo na svet. Saj menda je res sveta vladar.
Jaz bi takoj imela nerodovniške mladiče, če ne bi bila dovolj osveščena in če ne bi razmišljala o odgovornosti o kateri govori Jana (se povsem strinjam s teboj - psa smo že toliko odtujili od narave, da smo sedaj povsem in v celoti odgovorni zanj in za njegova dejanja - kamor pašejo tudi vsi mladički. Jaz grem pa pri tem še dlje - odgovorna se počutim tudi za tiste psičke, ki sicer dobijo dom, pa ga v primeru, da bi imela s svojo psico mladiče, ne bi). In pri vsej stvari ne bi niti enkrat pomislila na denar - razen ko bi bilo potrebno račune plačevat. Ampak se mi zdi, da nekateri to prav težko razumejo. Morda ker sami vedno na vse čez denar gledajo?

Pa ne zagovarjam sebe - ker se nimam za kaj. Zdi se mi samo, da bi ljudem na kakšen drugačen način lažje razložili stvari tako, da bi jih bili pripravljeni sprejeti. S takimi obtožbami, da jim gre samo za denar in da so navadni "zločinci" pa se doseže samo to, da se počutijo ogrožene in se začnejo braniti kot vejo in znajo. Zmagovalca pa na koncu ni nobenega!

Lp
Mirjam

P.S: Alti - lepo, da si tako zelo zaveden. Samo pazi, da ne boš v svoji želji narediti nekaj za pasmo spotoma pozabil na pse. (Saj vem, da te ne poznam in verjamem, da zelo lepo skrbiš za svoje nagajivce - to je le nekaj, kar mi je prišlo na misel, ko sem brala tvoja sporočila.)
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #220 : četrtek, 12.08.2004 : 08:54:54 »

Noli, pa ja znas brat?!  Huh  Huh  Huh

Lp, Ursa

Se mi zdi, da sem te enkrat že prosila, da ne bodi poiževalna (očitno je prošnja naletela na gluha ušesa).

Kar se pa če-jev tiče:
- če ni postavljen takole: ČE bom parila, bi parila, če ne bi bila tako suha.
- v drugem stavku pa če-ja NI!! Je le trditev, da ti ne misliš vzrediti mešancev, temveč pasemske pse brez papirjev  Roll Eyes.

Sam tko, zakaj pa ne carski rez (buldoginje preživijo  Wink), vse za to, da bo tvoja psička mela lepe mladičke. Ali je morda to predrago, pa ti računico podere??

LP Noli


Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #221 : četrtek, 12.08.2004 : 10:09:19 »

Recimo projekcija legla z osmimi mladici:

Stroski mladicka tegaintega:
- 1/8 cena skoka
- 1/8 razlike v ceni prehrane breje psice (racuna se razlika med obicajno hrano, ki jo je psica dobivala ze pred brejostjo in bogatejso (beri drazjo) hrano, ki jo je vzreditelj uvedel zaradi brejosti (ce je boljso hrano sploh res dobivala)
- 1/8 stroskov veterinarskih pregledov, posegov... za brejo in koteco psico (ce so bili)
- cena cepljenj za tocno nasega psa (ce so bila opravljena, dokaz je knjizica)
- cena hrane za nasega psa od kotitve do nasega prevzema (ce so jedli vsi psi skupaj, se uposteva 1/8 stroskov za hrano mladicev)
- cena morebitnih igrac, ovratnic, povodcev, kosar..., ki nam jih da vzreditelj skupaj s psom
- kilometrina za prevoze do veterinarja in nazaj (ce je bil obisk pri veterinarju potreben samo za nasega mladica, potem znesek v celoti, sicer pa deljen s stevilom k veterinarju odpeljanih mladicev; ce se je tja peljalo psico, se znesek deli z 8.)
- recimo, da je zraven se cena za porabljen cas, ki ga je vzreditelj porabil, ko je skrbel za leglo - seveda je znesek deljen s stevilom mladicev, v nasem primeru z 8; moja opomba - nihce ne racuna ur, ki jih prezivi z leglom, saj je to vzrediteljev prosti cas, predvsem pa s svojim prostim casom nima stroskov, torej je ta postavka neumestna
- najbrz sem se kaj pozabila.

cipiranje ...
rezanje repkov, uhljev ... (danes v vecini ne vec)

Nanook!

Kaj pravis na to, da bi sli Linini mladicki po temle izracunu? Pa izracunica se ne more podreti, ker se izracunava po tem spisku ... na primer!
Se pravi zaradi denarja sigurno ne!

Zakaj bi imela mladice prakticno se ne vem - zaenkrat je moje mnenje tako, da bi imela potomce (ja, obestite se zdej na to!) ... aja, ce bi bilo treba, bi obdrzala celo lego ... enega (psa) pa skoraj sigurno!


Pa moja Lina ni stala niti 50.000 niti 60.000 SIT! Ampak 40.000 s tem da je imela mamica carski rez (po vasem izracunu, bi morali potem stati kakih 80.000 SIT!
Bili so razglisteni, dohranjevani, cepljeni, veterinarsko pregledani - mamica prav tako (pa ne 1x!!! in ne kar k nekomu), odrezane repke, socializirani (kolikor so lahko bili), navajeni na voznjo, ... lastnica si je za njih vzela skoraj cel mesec dopusta, drug mesec je bil pa lastnik (on) skoz z njimi! Pa vsak je dobil svojo igracko, pa nasvete tudi ob 3-eh ponoci, ce je bilo treba (se danes)! Se danes pa je mozno varstvo (aja, zastonj!)!
Za vsakega posebej si dobil informacijo kako in kaj! Karakterno!
Mamica je bila odicno oskrbovana! Pred, med in po mladickih!
Bolh niso imeli - Lina jih ni imela nikoli!
Ja, tudi mi smo imeli preizkusnjo ali smo sploh primerni za njihovega mladicka! Sicer smo bili pa vsi priporoceni s strani prijateljev, tako da nihce od mladicev ni sel v neznane roke!


Lp, Ursa


PS: Glede na to, da pri rodovniskih upate na postenost ljudi, lahko upate tudi pri nerodovniskih!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #222 : četrtek, 12.08.2004 : 11:21:50 »

Oglasila sem se nekje na začetku s teorijo o potrošniški družbi, kamor je žal vključena tudi vzreja. Potem sem vas brala in brala. Padali so argumenti "za" in "proti" in na koncu ste pristali na jogurtu Ego.   Roll Eyes Kakšno vezo ima tale jogurt s konjskimi dirkami, še ni povsem razjasnjeno, ampak cool.  Tongue
Rodovniki, vzrejne komisije, razstave in podobne kolobocije imajo svoje pozitivne in negativne strani. A še vedno, je več dobrih kot slabih.
Tiste, ki se odločijo vzrejati mešance, ups, nerodovniške čistokrvne pse, pojmujem kot nekoga, ki misli, da je požrl vse kinološko znanje (povdarek je na MISLI) in da mu tisti papki iz VK že ne bodo solili pameti, ker je njegov/a pes/psica itak svetovni prvak v vseh pogledih ali pa se bojijo, da jim bo kakšen pametnjakovič v obliki sodnika ali VK oblatil in razcefral njegove/njene iluzije o absolutnem svetovnem prvaku, ki ga ima doma in seveda ne smem pozabiti miselnosti pod AD 2. - na vedno bolj potrošniško miselnost (money, money, money...) ki nas bo nekega dne ugonobila. S seboj bomo pa potegnili tudi pse, žal.  Cool

Ko ste se razpisali o škart rodovniških psih sem pomislila na sledečo razlago. S kinologijo, najbolj občutljiva točka je ravno vzreja, se danes lahko ukvarja vsak papak, ki ve, da ima pes 4 noge in rep, o vsem ostalem, recimo osnovah genetike, linijah in še čem pomembnem, pa še slišal ni. Pa se ti najde eden, ki razlaga, kako je zdaj v trendu, da je višina določene pasme višja ali nižja oziroma je in drugačna telesna linija ali drugačna oblika glave, gobca etc. (ki je ponavadi destruktivna), kot da debatirava o cotah, ki jih nosijo tiste prekle na modnih pistah. Niti pomisli pa ne, da s tem delajo kriple. NO je en tak v nebo vpijoč primer. Gremo se igrat Boga in pri vzreji delamo revolucijo, morali bi pa evolucijo. Pes je živo bitje in njegovo telo rabi čas, da se prilagodi na spremembe, torej evolucija bi bila zelo zaželjena.

O dobrih in slabih mladičih lahko rečem samo to, da vsak dober vzreditelj ve, če se iz dobre paritvene kombinacije izcimi recimo eden odličen (ali delovno ali eksterierno) mladič v leglu, lahko do stropa skače od veselja. Je tako ali ni? Hja, genetika je malce zakomplicirana reč.
Pa saj konec koncev tudi v naravi parita alfa samec in alfa samica (torej sta zdrava, nimata takšnih in drugačnih hib, ki bi jim omejevala gibanje, lov, reprodukcijo), pa se v leglu vseeno pojavi vse, od tistih, ki bodo kmalu poginili zaradi kakršnekoli hibe, do tistih, ki bodo nekega dne sami alfa. Torej bodo zdravi v vseh pogledih. Samo, v naradi deluje zakon naravne selekcije, ki pa je pri vzreji psov kronično primanjkuje. Včasih se je naravna selekcija pri psih vršila skozi namembnost posamezne pasme. Posamezno pasmo je imelo omejeno število ljudi, ki so psa uporabljali za točno tisti namen, zaradi katerega je posamezna pasma nastala Danes je to skoraj izkoreninjeno.
Doma imam dve primitivni pasmi, ki imata za sabo dokazanih 7 tisočletij obstoja, torej dejansko še več. V tem času so šli skozi kruto naravno in človekovo selekcijo. Če pes ni bil dober, je šel rakom žvižgat. Ja, kruto, a so s tem naredili uslugo tistim psom, ki so ostali. Psi so zdravi in brez genetskih napak, kaj je slikanje kolkov, mi ni treba vedeti, ker imajo VSI psi pri obeh pasmah DOBRE kolke. Nihče od ljudi se ni spuščal v popravljanje njihovega izgleda, to je naredila narava. Ravno zato, ker je to opravila narava, imam danes doma ZDRAVE pse. Imajo vse te kvalitete, kljub premnogim incestom v svoji dolgi zgodovini.
No, v primeru, da moj pes ni tipičen predstavnik pasme, ga sicer ne bom dala rakom žvižgat, ostal bo moje kosmato zmene, vendar pa ga ne bom rinila v reprodukcijo samo zato, ker je lako "luštkan, pa pameten in sploh faca". Niti mi na kraj pameti ne pade bluzenje o tem, kako rada bi imela njegovaga potomca in podobne bedarije. Če za pasmo ne morem narediti nič pozitivnega, tudi negativnega ne bom.  Amen!

Včasih je moral biti npr. šaro zdrav, visok in močan, da je lahko branil svojo čredico pred volkovi. Volkov ni več, čred tudi bolj malo, torej je šaro izgubil svoj namen obstoja. Prišel je v roke mestnih srajc, ki so ga postavile na kavč in danes lahko vidimo kako naokoli koraca nekaj majhnega, krmežljavega in bolehnega, ki mu na rodovniku piše Šarplaninec, če tega nima, lastnik še dokazati ne more, kaj je pravzaprav kupil, ker pes definitivno ni podoben temu kar bi moral biti. Zakaj? Ker so ga v roke dobili šalabajzeri, ki se jim niti sanja ne, kaj pomeni šaro. VK se vsaj trudi, da bi ta pasma zopet postala podobna sebi. In kot sem videla na nekaj razstavah, jim to tudi počasi uspeva.

Nemški ovčar, doberman in podobne pasme, so zanimive v glavnem samo še za razstave in gretje kavča. Ker imajo danes te pse ljudje, ki jih ne uporabljajo, čemur so namenjeni, je žal prišlo do takšnih anomalij v posamezni pasmi. Vsaj pri dobermanih in rottweilerjih vidim velik napredek v pozitivno smer. Pred 10 leti si rottweilerja lahko mirno zamenjal z dobermanom (majhne, lahke glave in dobermansko eleganten trup), dobermani pa so že začeli delat konkurenco hrtom. Za ta napredek se verjetno ne moremo zahvaliti znalcem z nerodovniško vzrejo. Kaj pravite? No, VK delajo v pravi smeri.

In na vso to zmedo ti uletijo še kinološki vsevedi, ki se požvižgajo na uradne institucije in se grejo igrat Boga na lastno pest pod raznimi, v vseh postih tako lepo opisanimi, izgovori. V glavnem, takšni res delajo medvedjo uslugo pasmi, ki jo takole vzrejajo.
In ponavadi je še tako, da takšen človek bore malo ve o zgodovini in namembnosti pasme. Torej, pojma nima kaj ima doma. Bistvo je (v njegovi glavi), da ima doma "svetovnega prvaka v vseh pogledih", ki bo dal "prekrasne in cort mladičke".

Toliko o tistih, ki vzrejajo.

Zdaj pa še malo o kupcih.
Pojavi se risanka 1001 dalmatinec. Ti šment, zelo kmalu smo to risanko lahko gledali kar v živo.
Pa se ti pojavi na TV-ju bernček in zdaj imamo poplavo berncev.
Da o višavčkih in Cezarju sploh ne zgubljam besed.
A nisem nekaj nakladala o potrošniški družbi? Evo dokaza.
Kupci (kinološki abervezniki) niti toliko niso, da bi si dali malo razširiti obzorja o pasmi, ki jo kupujejo, o psih na sploh in o tem, kako kinologija sploh deluje. Njihova filozofija je sledeča: videl na TV, cute, hočem! Rodovnik? Kaj pa je to? Ne, ne, ne rabim rodovnika, kaj mi bo, samo da je podoben tistemu na TV-ju. In tu stopijo v igro tisti cepci z nerodovniškimi. Zame, vsi skupaj idioti na celi črti. Pa saj niso plišaste igračke.
In to je samo eden od segmentov nerodovniške vzreje.

Mislim, da sem naložila dovolj, celo preveč.  Cool

No, iz svega tega mojega pisanja so izvzeti vzreditelji, ki dejansko delajo in vzrejajo v dobro pasme, ter tisti lastniki, ki točno vedo kaj kupujejo, kje bodo kupili, kaj želijo od psa, ki bo prikoracal v njihov dom in jim je jasno kaj pomeni rodovnik.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #223 : četrtek, 12.08.2004 : 11:30:18 »

Citat
Pa moja Lina ni stala niti 50.000 niti 60.000 SIT! Ampak 40.000 s tem da je imela mamica carski rez (po vasem izracunu, bi morali potem stati kakih 80.000 SIT!

 Shocked Za nerodovniškega psa toliko??!!! Otibogca....
Kadar se odločiš za vzrejo itak veš, da je vsak porod rizičen in da seveda lahko pride tudi do zapletov... in v takem primeru niti slučajno ni računice.... Kaj pa, če bi od mladičkov ostal le eden....bi potem tistega prodali za 200.000 ali 300.000 - samo da se pokrijejo stroški??!!

No ja....čeprav mirjam v enem prejšnih postov pravi, da naj se ne bi obešali na denar....
Citat
S takimi obtožbami, da jim gre samo za denar in da so navadni "zločinci" pa se doseže samo to, da se počutijo ogrožene in se začnejo braniti kot vejo in znajo.
....vse kaže, da je le-ta v končni fazi vsaj eden izmed poglavitnih razlogov (če že ne edini) za produciranje mladičev. In če je razlika med rodovniškim in nerodovniškim v ceni samo kakih deset čukov.... potem da to tudi misliti na "poštenost" vzrediteljev nerodovniških psov.

Ok - priznam, da se je težko zbrano prebiti čez vse responde na to temo...vendar pa mi še zmeraj ni jasno, zakaj se tako vestna vzreditelja nista potrudila vzrejat po "reglcih"?!  Undecided
Citat
Bili so razglisteni, dohranjevani, cepljeni, veterinarsko pregledani - mamica prav tako (pa ne 1x!!! in ne kar k nekomu), odrezane repke, socializirani (kolikor so lahko bili), navajeni na voznjo, ... lastnica si je za njih vzela skoraj cel mesec dopusta, drug mesec je bil pa lastnik (on) skoz z njimi! Pa vsak je dobil svojo igracko, pa nasvete tudi ob 3-eh ponoci, ce je bilo treba (se danes)! Se danes pa je mozno varstvo (aja, zastonj!)!
Za vsakega posebej si dobil informacijo kako in kaj! Karakterno!
Mamica je bila odicno oskrbovana! Pred, med in po mladickih!
Bolh niso imeli
Po vsem navedenem sta to očitno zelo prizadevna človeka, ki zavestno parita zdrave in kvalitetne pse in bi bila pridobitev vzrejnega dovoljenja in rodovnikov za njiju mala malca. Btw. kar se izdaje rodovnikov tiče so punce na KZS res krasne in sploh ne komplicirajo.... poslat moraš prijavo paritve, tetovirni referent pošlje prijavo legla, vse ostalo pa ti naredijo brez kakih velikih komedij. Če kaj ne štima s papirji pa ti vljudno razložijo pisno ali po telefonu....Tudi rodovnike dobiš po pošti. Meni osebno se zdi "dirka" okrog rodovnikov še najmanj omembe vredena "izguba časa".

Torej .... da povzamem!
RAZUMEM (čeprav se ne strinjam!), da nekateri producirajo nerodovniške pse (ki mogoče celo niso vzrejno primerni, ampak glavno, da so rodovniški) in jih potem kar zasoljeno prodajajo, saj je vendar denar sveta vladar (jah...materialisti in lovci na novce so vedno bili in vedno bodo).
NE RAZUMEM pa, zakaj se tisti, ki imajo zdrave in kvalitetne pse in ki vložijo še pa še truda in ur in denarja v leglo in ki jim je denar tazadnja stvar na svetu, ne potrudijo še tist "mali čink" in ne poštimajo papirjev.  Če ni finta v denarju pa v času...kje je pol "keč"?

A mi lahko kdo to razloži?!

Lp, B.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #224 : četrtek, 12.08.2004 : 11:34:52 »

Standing ovulation for Drejči!  Cool Grin Cool Grin Tako se piše.

Saj bi tudi sama pametovala, pa so Jana, Barbka, Tomster, Alti itd in zdaj še Drejči že vse napisali.  Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines