mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 04:16:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: Border collie - čvek  (Prebrano 472700 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #255 : četrtek, 10.06.2004 : 21:28:31 »

Oj! Kako bi pa taksen travnik izgledal? Je lahko ograjen s pastirjem, mora biti raven ali pride v postev tudi precej strm? Drevesa kaj motijo? Morajo biti ovce pohlevne ali pa se znajo vasi psi braniti pred kaksnim napadom? Tako cisto informativno...... Cool lp
Logiran

Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #256 : četrtek, 10.06.2004 : 22:32:36 »

Hehe, naceloma zna bit klanec priporocljiv, zaradi pregleda nad dogajanjem, ampak kaka huda strmina pa ni glih fajn... Za ljudi bolj, no... Tudi drevesa naceloma ne motijo, ceprav zna bit problem z mladimi psi zacetniki, ker znajo ovce to izkoristit, sploh ko je vroce in iscejo senco. Pol ni variante, da jih en zacetnik tam ven dobi... Pastir je, ce ne drugega, zadnja obrambna crta, tako da... Ni napacen! Ovce pa... Kaj cem rect... Za zacetek so bolj mirne in vsega hudega vajene boljsa izbira!

Pa ne, da ponujas kak koscek "raja"? Wink
Logiran
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #257 : petek, 11.06.2004 : 12:16:15 »

Ojla!

Tomster....čeprav že malce pozno - ste kar pridni pri pisanju zadnje čase  Cheesy. Najprej samo v dopolnitev (da se razumemo, kjub naslovu so bila moja razmišljanja namenjena pasmam na splošno): Cool
- se strinjam, da bi sodnik na razstavah moral vsaj približno poznati pasmo.
tam sicer (to moramo priznati) težko oceni primernost psa za pašo (zato pa obstajajo pašni izpiti), lahko pa oceni skladnost s standardom in tu naj bi sodnik ocenil (moje mnenje, da se razumemo!!!) tako predstavitev (saj se gremo razstavo  Roll Eyes) v mirujočem stanju, kot tudi gibanje psa (to se mi zdi pri delovnih pasmah sploh malce bolj pomembno - saj kuža, ki "ne zna" teči tudi težko opravlja delo - ali se morda motim?  sram )
- to kar si zapisal za sodnike pa bi sama bolj izpostavila pri tistih, ki odločajo o vzreji.

Barbka: se popolnoma strinjam s teboj - treba bo vložiti še veliko truda, dela in predvsem volje, da bomo tudi našim borderjem omogočili uživanje pri delu na pašnikih (in pri tem večina resnično uživa  Wink )
Zato bi morali stopiti skupaj in združeno narediti kaj v tej smeri! Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #258 : sobota, 12.06.2004 : 10:18:30 »

Se razmisljam...da ne bi potem ta "koscek raja" postal borderaska tocka.  Grin Travnik je res precej strm (btw: v Trbovljah je ravna le  glavna cesta, ki tece skozi dolino Grin) in luknjast. Sem pa zainteresirana tudi sama poskusit, ceprav nasa pastiricka pase zaenkrat le druzinske clane, ovc pa se boji. Bom vprasala sefa kaj misli o tem, da bi njegove ovce preganjali psi in pa, ce bo ovce poleti selil na kak drug, ne tako strm, travnik. Pa oven, ki pazi na svoj harem tudi ni ravno priporocljiv, kajne? lp
Logiran

Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #259 : torek, 15.06.2004 : 12:11:56 »

Tukaj sem našel en zanimiv članek:
http://www.obala.net/index.php?show=news&action=news&id=7036
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #260 : petek, 18.06.2004 : 16:30:02 »

Hojla!

V ponedeljek bo na Animal Planetu ob 17. 30 oddaja o borderjih  Cheesy
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #261 : četrtek, 24.06.2004 : 18:55:58 »

Danes smo končno naredili teste za displazijo kolkov in za okulopatijo in vam z veseljem sporočam, da je vse OK!
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #262 : petek, 02.07.2004 : 08:23:53 »

Cestitke Simon in Bay. Zdaj pa se enga lepega samca za tvojo lepoticko potrebujes, pa bo vse!
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #263 : petek, 02.07.2004 : 11:28:03 »

če te slučajno zanima: moj "lepi samec" Wink ima tudi krasne kolke in oči. Grin
Logiran
Maša
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #264 : petek, 02.07.2004 : 11:31:57 »

deteljica,
ti imaš bc? Cheesy S kje pa?Koliko je star?Kako mu je ime? Wink

Kdo pride razstavljat v Trbovlje?

lp
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #265 : petek, 02.07.2004 : 11:59:42 »

če te slučajno zanima: moj "lepi samec" Wink ima tudi krasne kolke in oči. Grin

upam, da ga ne zanima Roll Eyes
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #266 : petek, 02.07.2004 : 12:05:19 »

Deteljica,
s slovenskimi frajerji ne bo nic, sem jaz ze mojega lepotca (z izkusnjami) ponujala  Wink
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #267 : ponedeljek, 05.07.2004 : 12:38:39 »

upam, da ga ne zanima Roll Eyes

Kako je svet krivičen sram
eden napiše , da ima njegova krasotica lepe oči in kolke in vsi drvijo čestitat Cheesy in hitijo iskat kandidata za poroko.
pol pa hočem še jaz mal pohvale Tongue in napišem , da ima moj krasotec ( to si nism jaz izmislila , ampak sodniki za zunajost in vzrejna komisija)
tud lepe oči in lepe kolke,( in čakam in čakam. saj veste vaši prijatelji čestitajo in pozdravljajo Roll Eyes....... me pa sam napizdijo Cry Z mano je zgleda res nekaj hudo narobe Huh
Ja sej nisem pričakovala (niti ni zaželjeno,) da bi zdej pa zato neveste kar v vrsti stale pred mojimi vrati, sej mal se mi pa sanja ,kako se te kombinacije dela.
Vseeno me pa malenkost gloda strokovna ugotovitev, da se ne sme niti pozanimat nihče o tem, če bi npr pes pasal z njegovo "dulčinejo" vkup glede na njene lastnosti in vzrejne cilje lastnika.

Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #268 : ponedeljek, 05.07.2004 : 21:51:40 »

No lep pozdrav. Vidim da mi že iščete lepotca. Super! Ko se zmenite mi sporočite, da vidim s katerim bom paril. Samo vseeno mislim da bo kakšen iz tujine! Deteljica hvala za ponudbo ampak tvojega psa mislim da ga sploh ne poznam!

Lp

P.S. Samo šala Grin. Sem ravno prišel z morja. Se bom pa vsekakor oglasil ko bom (če bom) iskal samca, takrat pa bodo vaše ideje in priporočila več kot dobrodošla!
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #269 : torek, 06.07.2004 : 07:37:54 »

Deteljica - jaz v izvide kolkov in oci tvojega sarmerja nisem dvomila. Glede na to, da poznam (enake) izvide pri psih, ki so mu (vsaj krvno) dokaj blizu!  Wink

Simon, psa od deteljice seveda poznas  Grin In, ceprav je v Sloveniji, ni slovenski pes (niti ni od tam, kjer Bay). Je kar razstavno uspesen, glavnino svojega prostega casa pa namenja agilityu. Z nekaj srece si bova sla alhko cez en mesec ogledati njegove mladicke.


Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines