mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 18:43:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 185250 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #315 : petek, 10.09.2004 : 15:09:57 »

Ja, saj, to je to: ko kupujemo nov avto, obredemo vse salone in gnjavimo prodajalce z vsemi mogocimi in nemogocimi vprasanji, prelistavamo revije... Najbrz so redki tisti, ki so kupili avto zato, ker je pac luskan. Fajn bi bilo, ce bi se tudi pri psih tako potrudili in prebrali kaj tudi o tem, kaj je potrebno za pridobitev vzrejnega dovoljenja. Ce tega nismo pripravljeni delati, si raje kupimo fikus. Ker je pa tak odnos do psov se zelo dalec, lahko pa samo tulimo, stopetnajstkrat razlagamo eno in isto in upamo, da se bo koga kaj prijelo. Uf, je tezka skala. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
GoUp
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 7


« Odgovor #316 : nedelja, 12.09.2004 : 12:53:43 »

Jst sm si kupil psa (zlatkota) brez rodovnika zato kre sva se s punco prej že dogovorila da ne bova imela mladičev oz. ga ne bova imela za parjenje in ga bova kastrirala (da se ne bi potem okol ženil). Če bi kupila zlatkota z rodovnikom bi plačala 2x več + kastracija...
Sva se pa predhodno pozanimala o najinem mladičku glede vseh bolezni (displazija ...) - sicer so me lahko en mal "nasral" !? Shocked
Priznam da bi lahko šel po psa v azil in tam vzel enga mešančka pa ne bi nč kej plačal a vseeno - hotel sem zlatkota, ki ga bom kastriral in zato nisem imel namena plačati tako visoke cene. Zato sem bil zadovoljen da obstajajo nudi nerodovniški psički!!!  Grin
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #317 : nedelja, 12.09.2004 : 16:05:41 »

Boš rekel, da se v azilih ne najdejo tudi "zlatki"?Pa se, pred kratkim sem v Celju vidla samca-sicer dominantnega in bil je "čistokrvni brez rodovnika"-v zavetišču. Angry

Ti je ta "vzreditelj" pomagal pri izbiri primernega psa?Kako pa veš, da ne nosi 'slabih genov'?

papa
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #318 : nedelja, 12.09.2004 : 16:50:19 »

Ti je ta "vzreditelj" pomagal pri izbiri primernega psa?Kako pa veš, da ne nosi 'slabih genov'?

Cara, tocno glede tem smo se pred kratkim zgrizli v temi o zlatih prinasalcih. Se bomo se enkrat? Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #319 : nedelja, 12.09.2004 : 17:00:43 »

Jst sm si kupil psa (zlatkota) brez rodovnika zato kre sva se s punco prej že dogovorila da ne bova imela mladičev oz. ga ne bova imela za parjenje in ga bova kastrirala (da se ne bi potem okol ženil). Če bi kupila zlatkota z rodovnikom bi plačala 2x več + kastracija...
Sva se pa predhodno pozanimala o najinem mladičku glede vseh bolezni (displazija ...) - sicer so me lahko en mal "nasral" !? Shocked
Priznam da bi lahko šel po psa v azil in tam vzel enga mešančka pa ne bi nč kej plačal a vseeno - hotel sem zlatkota, ki ga bom kastriral in zato nisem imel namena plačati tako visoke cene. Zato sem bil zadovoljen da obstajajo nudi nerodovniški psički!!!  Grin

Smem vprašati, kje si kupil psa?  Huh
Logiran
GoUp
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 7


« Odgovor #320 : nedelja, 12.09.2004 : 20:58:51 »

Psička sem kupil v Hrastniku od ene psičke z imenom Boni (to je bilo njeno prvo leglo in zadnje, ker bodo lastniki dali psičko sterilizirati). Za gene sicer ne vem kakšne bo moj pes imel, vendar nima mamica nobenih problemov, oče pa prav tako ne (sem sicer pozabil njegovo ime) - seveda še vseeno obstaja možnost da so me nasral - vendar sva s punco zelo čuvala od koga bova vzela mladička (da se lepo ravnal s psički in njihovo mamico, pa kake probleme imajo starši ...) in ti lastniki so svojo psičko naravnost oboževali.

Glede zlatkotov v azilih - zeeeeloooo težko je naletet na ta "pojav" in ker sva želela prav zlatkota sva ga pač morala najti. In glede na to da ga bova kastrirala nisva hotela rodovniškega psička.

Se pa strinjam da je bolje voditi "evidenco" kdo se skom pari ..., da ne bi prišlo do tega kar sem prečital na forumu Zlati prinašalci 1.
Vendar ima vsaka medalja dve plati - ker je Slovenija tako majhna prav gotovo prihaja do tega tudi pri rodoviških psih, ker se čedalje več pojavljajo te bolezni ... (kot displazija).
So mešančki prav gotovo bolj zdravi in "pametni" ker ne prihaja do takih problemov (oziroma veliko manj) kot pri rodovniških psih.
Seveda je to samo moje mnenje.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #321 : nedelja, 12.09.2004 : 21:13:46 »

Na izpitih, preizkušnjah se pač pokaže kakšen je pes ali po karatkerju ustreza zahtevam pasme ali ne, ali je živahen, delaven, poln energije in vesel, len, nevztrajen, trmast itd. To vse spada pod značilnosti PASME in je del vzrejnega dovoljenja in seveda rodovnika. Če bi s takšnim psom rad imel mladiče, ti mora biti jasno, da mora na takšno preizkušnjo, če ti ni tega povedal že vzreditelj, kjer si psa dobil. Če ti pa vzreditelj tega ni povedal in tudi sam tega ne veš...potem pa bog ti pomagaj.

Lanabela, za nekatere je že 5 tisoč sit drago, kaj šele slikanje kolkov, oči, pregled srca, morebitno šolanje in tako naprej, vse to je potrebno za pridobitev VD.....
in pa praviš, da
Citat
Nekvaliteta psa in dedne napake niso tako zelo pogost vzrok. Večina ljudi, ki pridejo na vzrejni pregled in njihov pes dobi prepoved ne vzreja, če se jim na primeren način razloži, zakaj njihov pes ni za vzrejo. Problem so tisti, ki na pregled sploh ne pridejo.

A zaradi tega imamo torej cela legla 'zlatih prinašalcev' pa 'ovčarjev' pa 'koker španjelov'?  Roll Eyes

Sem še malo razmišljal o vprašanju, ki se tukaj postavlja in prišel še do enega odgovora -> A ni zanimivo, ko bereš oglase, pa vsi hočejo nekega Labradorca ali kaj podobnega, BREZ rodovnika. Hja, če je pa tolikšno povpraševanje po psih brez rodovnika, potem pa ni čudno da je tako. Ljudje si želijo takšnega brez rodovnika, ker je ceneje in ker ga bodo imeli za sebe, kakor pravijo. Roll Eyes Če je pa po tem povpraševanje, se pa to tudi dobi. In ni dvakrat za reči, da imajo potem ravno ti ta isti s svojim nerodovniškim psom, ko odraste, mladičke s katerimi zadovoljijo kupce, ki si želijo psa brez rodovnika......in dajo oglas, prodam mladičke koker španjela. Že napišejo tako, da ti je vse jasno.... No pa je krog sklenjen. Če pa bo podoben neki pasmi po karakterju ali pa izgledu, pa sam bog si ga vedi.

Lep pozdrav!
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #322 : nedelja, 12.09.2004 : 21:20:45 »

Citat
Vendar ima vsaka medalja dve plati - ker je Slovenija tako majhna prav gotovo prihaja do tega tudi pri rodoviških psih, ker se čedalje več pojavljajo te bolezni ... (kot displazija).
So mešančki prav gotovo bolj zdravi in "pametni" ker ne prihaja do takih problemov (oziroma veliko manj) kot pri rodovniških psih.

GoUp, ali si že morda slišal, da nekdo pari psico s psom iz Norveške? Ali pa Španije, Italije, Francije, Anglije, Finske, Švedske, da ne naštejem vseh držav sveta? Sigurno si misliš, kakšen gumpec pa potuje tako daleč, da pari svojo psico kajne?

Ali pa si že morda slišal, da so mešančki, kakršnega imaš tudi ti zelo nepredvidljivi psi tako po karakterju kot po izgledu? Se mi zdi da še nisi.
Logiran
GoUp
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 7


« Odgovor #323 : nedelja, 12.09.2004 : 21:55:32 »

Zakaj so pa pol pisal da so zlatkoti v SLO velik bolj deformirani kot v drugih državah?

Itak pa nism hotel z mojim mnenjem sprožiti kakšne polemike. Sem samo prikazal zakaj ljudje tudi iščejo nerodovniške psičke.

Zakaj pa so v agility mešančki boljši ko pa kakšni čistokrvni?

Je pa res da nikol ne veš kaj dobiš (al maš mešančka - po tvoje zmešančka; al pa čistokrvnega) rad ga imaš vseeno a ne (je pa res da mora biti zdrav).
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #324 : nedelja, 12.09.2004 : 22:00:50 »

GoUp, kje tocno pa si zasledil, da so mesancki boljski od rodovniskih oz. cistopasemskih psov?? Me cisto tako zanima... Iz forbca... Na tekmah, ki jih obiskujem, namrec ne opazim cisto nobene razlike...
Logiran
GoUp
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 7


« Odgovor #325 : nedelja, 12.09.2004 : 22:03:48 »

No pol si že delno priznal da tud čistokrvni niso nč boljši ko mešančki - pa sej je vseen moj naj bi bil čistokrvn vendar brez papirjev; upam da bo zdrav pa konc.
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #326 : nedelja, 12.09.2004 : 22:21:22 »

Heh, kot pes oz. zival v nicemer ne zaostaja, nic ne recem, manjka pa mu papir, potrdilo, poreklo, kakorkoli ze kdo temu rece. Kar se pa tice dela, za katerega je dolocena pasma vzrejena, pa ji noben se tako lep in oh in ah mesancek (in "cistokrvni brez rodovnika" tudi) ne seze niti do skocnega sklepa, kaj sele do jajc. Pa sploh ni point v tem, da je pes boljsi ali slabsi, point je v tem, da se taki psi (mesancki in ostalo, kar je zame mesanec, torej vse brez rodovnika) ne parijo in vzrejajo naprej. Zakaj, o tem je bilo veliko (a ocitno se zdalec ne dovolj) povedanega in napisanega, ne mislim debatirat se milijontic na to temo. Pohvaljen sicer z moje strani za odlocitev o kastraciji psa, vseeno pa: tudi jaz imam doma kastriranca, ki pa ima rodovnik. Kupljen nacrtno z rodovnikom brez kakih ambicij po razstavah ali cemerkoli drugem, za kar bi se sicer rodovnik uradno potreboval. Kastriran pa je bil zato, ker po najinem mnenju ni najboljsi predstavnik svoje pasme in je zato neprimeren za parjenje (kot sier se veliko psov pri nas, ampak to je ze druga tema). To, da ima rodovnik, namrec meni se zdalec ne pomeni avtomatskega parjenja z vsem zivim, ki se klice po pasmi enako kot moj pes.

Tudi jaz upam, da bo tvoj pes zdrav in da boste preziveli se in se lepih uric skupaj!
Logiran
GoUp
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 7


« Odgovor #327 : nedelja, 12.09.2004 : 22:41:52 »

OK sej maš ti tu prav - vsaj kar se tiče parjenja in potem naprej sledenja legla (da ne pride do "nepravilnega" parjenja - brat/sestra).
No pa pustmo to.

Hvala za lepe želje in enako nazaj - kakor vidim iz tvojga podpisa imaš Border collia. Midva s punco sva zbirala med zlatkotom in Border colliem pa so nama priporočal zlatkota ker bi naj bil bolj prijazen do malih otrok... Kolkr vem so borderčki dobri v agility-u a se ga ti tud udeležuješ?
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #328 : ponedeljek, 13.09.2004 : 11:54:40 »

zadnjič sem gledal oddajo v smislu "pro et contra". govora je bilo o t.i. nevarnih pasmah, kjer so ugotavljali, da je to ena bedarija, ker je vsak pes lahko nevaren, če ni pravilno vzgojen, ali pa ima "pokvarjen" karakter. In so pokazali slikce pokojne (ker so jo dali evtanazirat) zlate prinašalke, ki je dobesedno skalpirala "lastnega" otroka, 5 let staro punčko. Slikce punčke danes, ko ima 10 let, so tudi zelo zgovorne.
Ne bi odpiral debate o neodgovornosti staršev, ki so nenadzorovano pustili otroka s psom. Samo toliko o prijaznosti psov do otrok "per se" bi rekel. Ne da se kar generalno rećt, da so zlatkoti kaj bolj prijazni ali neprijazni do otrok.
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #329 : ponedeljek, 13.09.2004 : 12:53:33 »

Vrsta živali: Pes
Izbor: Kupim  
Natančen opis živali:: Kupim BULTERIERJA - mladička z rodovnikom ali brez.
Naslov :: Trbovlje
Email:: t_jez@volja.net
Telefon :: 031/381-076

--> še en dokaz kako neodgovorni so nekateri!!! - tole je človek, ki mu jaz nebi za nič na svetu prodala psa...že njegov post dokazuje da mu je popolnoma vseeno kaj je, glavno da je BULLTERIER!!!šhit...
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines