mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 13:29:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 185237 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
spiky
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #390 : ponedeljek, 22.11.2004 : 22:40:24 »

Jaz sem tudi jaz najprej debelo pogledala, ampak so verjetno pri lordu dali v napačno rubriko, ali pa tisti ki je oddal ta oglas ni napisal v katero rubriko naj gre.Moje domneve  Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #391 : ponedeljek, 22.11.2004 : 22:43:07 »

Dejmo punce, tole pac ne spada v to temo!
Logiran

spiky
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #392 : ponedeljek, 22.11.2004 : 22:46:12 »

Oprosti Jana, nas včasih malce zanese  Grin LP
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #393 : četrtek, 02.12.2004 : 14:49:47 »

Živijo!

Pred kratkim sem srečal znanca, ki ima samičko "čistokrvnega koker španjela brez rodovnika" Roll Eyes, ki me je vprašal, ali vem za kakšnega čistokrvnega samca španjela, ker bi rad paril svojo psičko. Na vprašanje zakaj pa mi ni mogel oz. ni hotel odgovoriti. Za zaslužek verjetno ne gre. Prej bi rekel, da je tista miselnost, da psička enkrat mora imeti mlade. Kljub mojemu prepričevanju, se ni uklonil, tako da lahko pričakujemo v bližnji bodočnosti kak oglas: Čistokrvne koker španjele brez rodovnika. . . Kdaj bodo nehali?

Pozdrav vsem!
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #394 : četrtek, 02.12.2004 : 15:01:36 »

Luka,

odgovor mislim da poznaš; na žalost NIKOLI. Ker je pač fajn in nobel imeti mladiče  Lips Sealed Undecided Pa al si za to usposobljen, imaš pogoje al pa ne...to pa itak nikogar ne briga  Shocked Shocked

Lp, maj
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #395 : četrtek, 02.12.2004 : 15:56:08 »

Maj,

res je, da jih ne briga ali imajo pogoje ali ne. Še bolj zaskrbljujoče pa je, da nekateri teh kužkov potem ne morejo oddati in so včasih prepuščeni sami sebi - potepuhi.

LP!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #396 : četrtek, 02.12.2004 : 16:06:25 »

Največji asi so pa tisti, ki mislijo , da bodo novo pasmo naredili, potem pa pride ven čist nekaj  X........ pol pa v vrečo in v reko. Angry Angry
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #397 : četrtek, 02.12.2004 : 16:18:49 »

Mogoče se nihče ne bo strinjal z mano, ampak mene ne moti, če kdo producira mladiče brez rodovnika, če se mu ne gre za $, temveč to počne z veseljem. Čeprav še vedno bolj zaupam rodovnikom!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #398 : četrtek, 02.12.2004 : 16:31:04 »

Mogoče se nihče ne bo strinjal z mano, ampak mene ne moti, če kdo producira mladiče brez rodovnika, če se mu ne gre za $, temveč to počne z veseljem.

Ja, za kaj drugega pa jih producirajo? A jih potem slučajno podarjajo?
Aja, pa iz veselja, ja. A rodovniški so pa zaradi žalosti  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Yo
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #399 : četrtek, 02.12.2004 : 16:32:47 »

Yorkshire terrier, če si prebereš temo boš spoznala zakaj se mnogi ne strinjamo s produciranjem nerodovniških psov. To je isto kot, če bi vzrejali mešančke. Že tako je veliko zavrženih psov (in drugih živali) in res ne vem zakaj bi jih z veseljem sproducirali še več  Huh
Tisti, ki imajo rodovniške pse, a brez vzrejnega dovoljenja naj grejo vzrejnega lepo opravit in potem z veseljem vzrejati naprej-če je seveda vse v redu in bi s tem prispevali k pasmi. Če pa ne pa naj si najprej kupijo psa z vzrejnim potencialom, z njim opravijo vse potrebno in s takim psom potem vzrejajo.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #400 : četrtek, 02.12.2004 : 17:03:48 »

Ja, za kaj drugega pa jih producirajo? A jih potem slučajno podarjajo?
Aja, pa iz veselja, ja. A rodovniški so pa zaradi žalosti  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Yo

Tega nisem rekla. Tudi tega ne, da vzpodbujam produciranje nerodovniških mladičev. Napisala sem pač svoje mnenje iz mojih izkušenj. Pa ne, da sem sama parila, ampak po tem, da sem videla že dosti legel in dosti ljudi mi je že govorilo o tem. Wink
Sicer imajo pa neki naši sosedje približno štiriletno bokserko, brez rodovnika, ki je do sedaj imela tri legla nerodovniških mladičev. Prvo leglo je bilo OK, v drugem so se vsi mladiči rodili mrtvi, v tretjem prav tako, le en je preživel, ampak še ta je kasneje poginil (pol srca je imel v vodi).

Za psarno in vzrejo pa tako ali tako potrebuješ veselje!

LP
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #401 : četrtek, 02.12.2004 : 17:19:20 »

Sicer imajo pa neki naši sosedje približno štiriletno bokserko, brez rodovnika, ki je do sedaj imela tri legla nerodovniških mladičev. Prvo leglo je bilo OK, v drugem so se vsi mladiči rodili mrtvi, v tretjem prav tako, le en je preživel, ampak še ta je kasneje poginil (pol srca je imel v vodi).

No, pa še moja izkušnja - nekateri jo že poznate.

Kupila sem rodovniškega dolgodlakega škotskega ovčarja. Do tu vse lepo in prav, ampak o prednikih se nisem prav dosti pozanimala.
K meni je prišel star 4 mesece. In se je začelo - bruhanje, driska, apatičnost, labilno vedenje. 3 tedne normalnega življenja, 2 dni problemov. Skozi sva dala milijon preiskav in diet. Bil je vse - od briketaša, do psa, ki je le doma pripravljeno hrano, pa do presne hrane, vegetarijanstva, na koncu nama je ostal samo še krompir.
No, uspavati sem ga dala v starosti 2-eh let in 9-ih dni. Takrat je pes že izgubil več kot polovico telesne teže, tedne že ni jedel drugega kot nekaj čajnih žličk pireja (samo krompir brez dodatkov) dnevno. Zadnjih 10 dni je živel le od infuzij, zadnja 2 meseca sem spala morda 1 do 1,5 ur na noč, oblečena in obuta, ker je vsak premik nakazal, da ga je treba dvigniti (hoditi več ni mogel) in nesti ven. Dobesedno lilo je iz njega...
Diagnoza: IBD.

Zakaj sem najino zgodbo napisala?

Ko sem izvedela, kaj je narobe, sem preklicala njegovo vzrejno dovoljenje (parjen ni bil nikoli) in hkrati povedala, kaj IBD je, kdo je psa zdravil, da je bolezen lahko pridobljena ali dedna. Pri njem je verjetno šlo za kombinacijo obojega, zato je bil potek tudi tako hiter.

Vzrediteljica je imela z isto psico še eno leglo. Eno od psičk so dali uspavati že pri 3-eh tednih zaradi zelo podobnih simptomov.
Vzrejnega dovoljenja ji niso podaljšali.

ZDAJ VZREJA "LESIJE" BREZ RODOVNIKA.

Torej srečen nakup želim vsem, ki bi radi psa "za na kavč". Iz te zgodbe se lahko naučite, da se tak pes "za na kavč" kaj hitro lahko prelevi v psa "za v hospital" ali v psa, ki ne bo dočakal niti polovice pričakovane življenjske dobe.

Ja, tudi ta "vzrediteljica" po novem kupcem razlaga, da mladiči nimajo rodovnika, ker je to brezveze, hkrati pa dviguje njihovo ceno, ker ga psica ima. Nikomur pa seveda ne pove, ZAKAJ mladiči rodovnikov sploh ne morejo dobiti!

Za psarno in vzrejo pa tako ali tako potrebuješ veselje!

In ogromno znanja!

Lp, Yo
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #402 : četrtek, 02.12.2004 : 21:10:37 »

Ena iz naše vasi ima novofundlanko, ki je nerodovniška. Že večkrat so jo poskušali pariti pa ni nič ratalo. Pa izvem, da so jo peljali na umetno oploditev in najverjetneje tokrat je. No pa vprašam kolegico, ki to zgodbo govori če ima rodovnik (takrat tega nisem vedela in sem smartrala, da če se že tako trudijo za mladiče da ga ima...) pa reče da ne ker je bila 10. ali ne vem katera v leglu... No! Ko ji razložim, da to ni resnica in da dobijo VSI rodovnik ona še kar vztraja, pa da mogoče takrat ko je tista kupovala psa ga niso itd., ker da ji je lastnica res tako rekla, lagala pa nebi. No verjamem, da je lastnica v to prepričana, lagal pa ji je "vzreditelj".
Pred nekaj časa sem srečala luštnega maltežančka, pa prašam če ga vozijo na razstave, ker je bil res lep, pa mi reče, da nima rodovnika, ker je bil 10....

Lp, Mojca
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #403 : petek, 03.12.2004 : 11:55:07 »

Čisto na hitro:
pred kar nekaj leti je moj dedek dobil kokeršpanjela, ki je bil n-ti v leglu in ni imel rodovnika!!!!
Dobil ga je ZASTONJ  Huh Huh Huh Huh, ker ga pač niso "scuzali" za velike denarje za nerodovniškega psa!
Kuža je potem (žal) poginil pod kolesi cetnega dirkača v trenutku dedijeve nepazljivosti.
Lep dan vsem!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #404 : petek, 03.12.2004 : 11:59:13 »

Čisto na hitro:
pred kar nekaj leti je moj dedek dobil kokeršpanjela, ki je bil n-ti v leglu in ni imel rodovnika!!!!

Pred koliko leti cca?

Lp, Yo
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines