mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 04:10:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 184889 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #405 : petek, 03.12.2004 : 12:17:47 »



Pred dvanajstimi leti je prijateljica dobila šnavcerko berve poper-sol zastonj, ker je bila nevem kateri mladiček v leglu  po vrsti v glavnem bilo jih je preveč in takrat je še veljalo pravilo o določenih mladičih v leglu, dobila je štručko staro 14 dni, hranila jo je po dudi, še danes zivi.
Čeprav jo ze malo daje starost, je bila skoz zdrava, mislim, da je bilo v časih nazaj veliko takih primerov Wink
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #406 : petek, 03.12.2004 : 12:31:55 »

ja, ampak, kot ze receno, to je bilo pred leti. Potem so pa spremenili pravila in danes dobijo vsi psi (ne glede na stevilo, barvo, ....) rodovnike, nekaterim (npr. beli bokserji, sivi harlekini pri nemskih dogah, ....) se samo v rodovnik takoj vpise vzrejan prepoved. V tujini pa je kar praksa, da se take kuzke (in mucke) pred oddajo (ali ob doloceni starosti) sterilizira/kastrira.
m.
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #407 : petek, 03.12.2004 : 12:52:52 »

Hmm... 14 let nazaj smo iskali psa in takrat so mi starsi rekli, da, ce je vec kot 7 mladicev, rodovnika ne dobijo vsi. Torej je to takrat veljalo? Kdaj pa se je to spremenilo?

Hvala.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #408 : četrtek, 09.12.2004 : 11:19:36 »

Kar zadeva mladičke, ki so bili v leglu "višek" se mi zdi prav, da so jih dali tistim ki so jih želeli brez rodovnika,  :)saj so tako vsaj preživeli in niso končali v kakšni vreči s kamnom v vodi. Cry

Laisha,
kdaj se je spremenilo, bo povedal kdo drug, ki ve bolj natančno od mene.
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #409 : petek, 17.12.2004 : 13:53:34 »

No pa malo odstopajoč zato,
Nisem proti rodovnikom,vendar si ne morem kaj,da  rodovniške pse nebi primerjal z nekim obdobjem,ko so ljudem tudi delali rodovnike,kar samo po sebi ni nič narobe.
Narobe je to ,da so tiste ,kateri niso spadali v njihove okvirje,kastrirali,delali poizkuse na njih in jih celo metali v peč.
Še huje- postopke določanja primernosti rase so črpali iz pasjih rodovnikov(Mengele),kot so mere lobanje,čeljusti,barva las itd..
Sem lastnik nerodovniškega psa,kateri je  lepši ,bolj pameten, od mnogih rodovniških psov ,se pa tudi najdejo lepši rodovniški.
Lp
p.s.-probajte z argumenti ne z agresijo
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #410 : petek, 17.12.2004 : 13:57:55 »



Se bi našel pa še kakšen razlog.
Lp Mall
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #411 : petek, 17.12.2004 : 14:06:42 »

Mal 1  :    Za vsakega lastnika  je njegov pes najlepši, najpametnejši..... sploh  najboljši  .................tako to gre.  ! Wink  
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #412 : petek, 17.12.2004 : 14:37:43 »

Evo, ne bom agresivna, želim pa slišati tvoje argumente:

Sem lastnik nerodovniškega psa,kateri je  lepši ,bolj pameten, od mnogih rodovniških psov ,se pa tudi najdejo lepši rodovniški.

V katerem aspektu je tvoj pes lepši in bolj pameten od mojih dveh rodovniških psov? Pa še nekaj me zanima, je tudi bolj zdrav in s čim to utemeljuješ?

Yo
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #413 : sobota, 18.12.2004 : 08:16:23 »

Damayanti se strinjam.
Tvoj gordon je zelo lep že na sliki, v živo pa verjetno še bolj-no ,skoraj tako kot moj Wink
Yo!
Moj nerodovniški kuža se mirno kosa s psi,kateri imajo rodovnik-še več, mislim, da je od mnogih celo boljši v vseh ozirih, seveda v okviru moje pasme.
Kar se pa zdravja tiče ,pa v devetih letih,razen dveh poškodb(ravs) ni potreboval veta.Glede na to,da so tvoji nagci mlajši,bova morala glede debate kateri je bolj zdrav se malo počakati.
Sicer pa proti tvojim nagcem nimam prav nič,celo cortkani so,pa če tudi imajo rodovnik Wink
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #414 : sobota, 18.12.2004 : 10:30:00 »

pri zdravju, pa hitro na les potrkat  Wink Grin, to je pa lahko tako hitro, kaj narobe...... pa naj bo to rodovnik, ali mešanček...... še ljudje.

Eni mešančki so tako "cortkani" res morem priznat.  Letos smo bili na  Visu in tam je bil en  mešanček, tak  majhen, "kar neki"- Bronski.   Men je bil tako všeč, da bi ga kar imela.  In tudi oni  so mi zatrdili  , da ni nikoli bolan.    Samo  še zmerej mislim , da je to sreča, pa naj bo  kateri koli pes.
To je isto  kot je moja mama  govorila, vsi dojenčki so lepi. Men pa niso. Eni so, eni pa ne( kar zgražajte se   Grin, )  Moja sestrična, ko je rodila, prvega -punčko je bila res lep otrok, tadrugega, pa  ................ no comment Grin...... no zdaj se je malo popravil.......... samo lep  pa ni bil(  saj ji nisem  povedala tega  ,ampak pri sebi sem si pa vseeno mislila)Mogoče res grdo od mene  , da tako govorim,.....ampak tako je. Grin Grin
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #415 : sobota, 18.12.2004 : 13:12:34 »


Ja to je približno tako kot s televizorjem, pred leti smo s sosedi kupili iste znamke tv, nam sluzi še danes, njihov je bil pa ze parkrat pri serviserju.
Podobno je pri psih, ko smo kupili prvega psa, starsi vrhunski,veliko odličij na tekmovanjih, zdravi, skratka vse predispozicije za zdravega psa, pa je bilo ravno obratno, drugega psa smo načrtno iskali in se na koncu odločili za psa sicer z rodovnikom,lahko rečem bolj ljubiteljske reje,
tokrat lahko potrkam.
Nihče nikomur ne more garantirati,da bo mladiček zdrav, prav tako kot pri človeku, če imaš rodovnik ves v kaj bo tvoj peso zrastel, kaksne bodo njegove navade, izgled, pri zdravju pa po mojem, kar precej zavisi od sreče. Nam so pri vetu dejali,da je takšna smrt, ki je doletela nasega pesota na par tisoc primerov, mi nismo imeli takrat sreče.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #416 : sobota, 18.12.2004 : 20:16:18 »


Ja to je približno tako kot s televizorjem, pred leti smo s sosedi kupili iste znamke tv, nam sluzi še danes, njihov je bil pa ze parkrat pri serviserju.

TO JE PA TAKO KRUTO RESNIČNO, da moram potrdit. Tudi mi smo kupili dva televizorja. Enega Babici, ki ga je sigurno več gledala kot mi, ter enega nam. Isti model v isti trgovini. Ko je babica umrla, je njen TV prišel k mojim staršem. Našega starega, po kar dosti popravilih, že davno ni bilo več. Z njenim aparatom pa nikoli problemov.

Primerjava je super, čeprav gre za živo in neživo stvar. Konec koncev se dvema popolnoma zdravima človekoma, rodi lahko poleg zdravega, še bolan otrok, ali pa prizadet.

Mislim, da je glavna razlika med eno in drugo vzrejo predvsem v vedenju o pasmi in težavah, ki jo lahko doletijo, ter skrbnim izločanjem možnosti za to, da bi se nek tak nezaželjen zdravstven primer pojavljal v vzreji. Vsi pa vemo, da je tudi med rodovniškimi in rodovniškimi leggli razlika. Eni vzreditelji imajo rodovniška legla, pa so dali prvemu samcu za skočit, kasneje pa skoraj pobili leglo zaradi nepravilne oskrbe. Potem pa ko se vse skupaj tudi s pomočjo klubov ali znancev z izkušnjami, ugodno izteče, prodajajo svoje lepo ljubiteljsko leglo. Drugi so šteparji z registriranimi psarnami, ki vzrejajo žilave mladiče -tiste ki preživijo Angry.
Tretji so pa t.i. resni in odgovorni vzreditelji, ki jih ne moreš popredalčkat glede na to koliko psov imajo, ali so psi v pesjakih ali na kavču, itd. Preprosto imajo standarde in se jih držijo. Tudi pri njih lahko dobiš mladiča ki kasneje zboli. Ampak procent verjetnosti, da ga ne boš, je pri takih največji.
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #417 : nedelja, 19.12.2004 : 08:44:37 »

Se strinjam ,psa je najbolje kupiti pri pasjeljubcu,kateri se drži svojih standardov in kateremu tudi zaupamo.Sam rodovnik pa tukaj ne igra nobene vloge, razen evidence.Počasi se odločam za nakup psa in ogledal si bom tako rodovniška kot nerodovniška legla.In od moje presoje bo odvisno, katerega bom izbral,seveda, če ne bo on mene Wink

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #418 : nedelja, 19.12.2004 : 23:32:25 »

Sama bi tisti primer s TV-jem malce spremenila. In sicer bi primerjala nakup televizorja XY neznane-bogu-za-hrbtom znamke, ki da garancijo 1 ure in pa nakup tv-ja priznane znamke, ki preverjeno dela kvalitetne stvari in da garancije recimo...1 leto. Ja, taka primerjava se mi zdi veliko bolj smiselna kar se tice rod. vs nerod. pes.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #419 : ponedeljek, 20.12.2004 : 00:50:14 »

Sama bi tisti primer s TV-jem malce spremenila. In sicer bi primerjala nakup televizorja XY neznane-bogu-za-hrbtom znamke, ki da garancijo 1 ure in pa nakup tv-ja priznane znamke, ki preverjeno dela kvalitetne stvari in da garancije recimo...1 leto. Ja, taka primerjava se mi zdi veliko bolj smiselna kar se tice rod. vs nerod. pes.
ja, sam hec je da naš je bil kupljen kot en tak lev tv, ki bo za par let "že kako". Babičin je pa živ spomenik ki sploh ne kaže da se zaveda da je znamke, ki naj bi crknila že ko jo iz trgovine prineseš. cca 15 let že dela  Shocked  Shocked. Pa mojemu compakt stolpu glazbenemu, 20 let staremu, ki še vedno dela, tudi to dopovej.
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines