mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 11:42:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: Border collie - čvek  (Prebrano 473438 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Maša
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #465 : sobota, 08.01.2005 : 11:20:02 »

Ne, v Ljubljano verjetno še ne, ker ne bo cepljen proti steklini. Bom pa potem na naslednjo razstavo.
lp m.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #466 : sobota, 08.01.2005 : 14:40:15 »

Joj kakšen cuker je tale Deep!Pa ful je že zrasel od takrat,ko sem ga nazadnje videla na fotkah!
Čestitke in veliko,veliko veselja! Kiss
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #467 : sobota, 08.01.2005 : 15:57:51 »

Pravi lepotec je tale Deep. Kiss Pa se modre oci ima....njami! Grin lp
Logiran

sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #468 : sobota, 08.01.2005 : 16:09:54 »

heheheh bi se ga mirne duse zamenjalo za bluemerle aussieja  Grin
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #469 : nedelja, 09.01.2005 : 10:55:18 »

Masa:Supeer Cheesy Cheesy Cheesy Cestitke!
Aja, pa cim vec slikic prosim Grin

Lp
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #470 : nedelja, 09.01.2005 : 12:39:28 »

Maša:čestitke tudi z naše strani,pa enga  :-*za deep-a in enega Kiss za lynn Wink
Lahko bi povedala ,od kod ime Deep Roll Eyes Roll Eyes

pa čim več slikic Wink

lp,
Nina&Rina
Logiran
goldie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #471 : nedelja, 09.01.2005 : 13:07:42 »

Maša:Čestitke z tvojim novim hišnim prijateljčkom  Smiley
Pa ne pozabit na Lynnko Wink
lp, Urša&goldie
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #472 : ponedeljek, 10.01.2005 : 13:20:25 »

Ne, v Ljubljano verjetno še ne, ker ne bo cepljen proti steklini. Bom pa potem na naslednjo razstavo.
lp m.

a ni tako , da psi do 4 meseca niso zavezani cepljenju? Če velja to za čez državno mejo, zakaj ne za razstavni prostor?
Logiran
Maša
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #473 : ponedeljek, 10.01.2005 : 14:10:35 »

a ni tako , da psi do 4 meseca niso zavezani cepljenju? Če velja to za čez državno mejo, zakaj ne za razstavni prostor?

Sicer ne vem, smo pa imeli z Lynn kot obiskovalci ene izmed razstav, ko še ni bila stara 4 mes. in s tem še ne cepljena proti steklini, probleme pri vhodu.

lp m.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #474 : sreda, 12.01.2005 : 11:47:57 »

Lepo, da imamo sedaj tudi blue-merl samčka v Sloveniji.  Verjetno je tu zato, ker je njegov očka prišel v Slovenijo na izvidnico (hecam se). JingleJangle je pred dvema letoma štartal v Dolskem na tekmovanju konji in psi. Mislim sicer, da potem še nekje, ampak iz Dolskega se ga spomnim (pa na razstavi v Livornu je bil tudi, skupaj s Hamletom in Linkom).
Zdaj vsaj Lyn ne bo dolgčas (vsaj videti je tako po slikcah).
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #475 : sreda, 19.01.2005 : 16:56:59 »

No, za nami je dvojni CACIB plus specialka za britance.
Na hitro lahko rečem, da je bilo lepo videti toliko "noviH" borderjev v slovenskih ocenjevalnih krogih. Brez dvoma sta bili zvezdi (po mojem mnenju) Hamlet in Link (mimogrede, še nekaj Hamletvoih mladičev je prostih (oglas s številko je objavljen tudi na mojpes.net), po pričakovanjih se bodo pa Linkovi mladči skotili proti koncu februarja - več bo verjetno povedala McOvnova). Za mene sta bila prijetno presenečenje tudi oba samca, ki sta bila prvič razstavljena, in sta v slovenskih rokah (en uvožen, en domače vzreje). Priznam, da zaradi dejstva, da imam doma psičko, bolj natančno opazujem samce kot samice.

Sem pa po e-mailu danes dobila povezavno na stran AKC, kjer je bil National Championship. Tukaj so borderji
http://www.akc.org/invitational/results/conf/breedresults.cfm?in_text_comp_year=2005

Če kdo vidi kaj nenavadnega, naj pove. Mene pa ta nenavadnost zelo veseli Smiley
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #476 : četrtek, 20.01.2005 : 11:11:55 »

A misliš po "nenavadno" tisto psičko best of oposite sex z belo glavo? mislim da jeod pikupaimen?
Logiran
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #477 : petek, 21.01.2005 : 11:16:58 »

Ojla!

Počasi se spravljamo v "normalne" okvirje po "pasjem" vikendu  Wink.
Bilo je zanimivo. Predvsem sem se spet uspela malce naklepetati o pasjih zadevah  Grin.
S Celine smo zaključili slovenski šampionat (mislim, da je prva kužika te pasme v slovenski lasti, ki ji je to uspelo Cool).
Predstavili smo Linka - mislim, da ga je vredno videti. Zame je živa reklama za border collie.  Grin
Za to pa se moram zahvaliti tudi vsem prijateljem, ki so mi dva dni stali ob strani in mi pomagali (Barbki, Miheli, Darji, Mojci, Maji,....)
No zdaj pa spet uživamo v sprehodih in dirkanju po poljih...  Roll Eyes

Deteljica - psička je res iz teh linij. Očka je izučen terapevtski kuža in lepotni prvak, ki se je šolal v Ameriki za potrebe vzrediteljice, ki ima hudo neozdravljivo bolezen. Prička pa je, mislim da, iz njegovega legla še iz "gostovanja" v ZDA.
Očka lahko najdete tukaj:
http://www.psonet.com/pikkupaimenen/vanhat/mike.htm

Je pa res zanimivo, da ne gledajo samo na simetrijo in želeno obarvanost.  Cheesy
Sem tudi opazila, da razen redkih izjem, nima noben kuža pokončnih ušes in "kvadratičnega" telesa.  Cool
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #478 : petek, 21.01.2005 : 12:48:53 »

Deteljica - psička je res iz teh linij. Očka je izučen terapevtski kuža in lepotni prvak, ki se je šolal v Ameriki za potrebe vzrediteljice, ki ima hudo neozdravljivo bolezen. Prička pa je, mislim da, iz njegovega legla še iz "gostovanja" v ZDA.
Očka lahko najdete tukaj:
http://www.psonet.com/pikkupaimenen/vanhat/mike.htm

Je pa res zanimivo, da ne gledajo samo na simetrijo in želeno obarvanost.  Cheesy
Sem tudi opazila, da razen redkih izjem, nima noben kuža pokončnih ušes in "kvadratičnega" telesa.  Cool

Vzrediteljico in psarno zelo dobro poznam, vključno z njeno boleznijo in vsemi čudi od barv njenih psov. Megoli limončkov in svašta barv.

ne razumem čisto, zakaj opomba spodaj? A je bilo kdaj kje rečeno , da so pokončna ušesa najbolša? Kolior jaz vem, sicer piše ponekod "erect or semi erect", ponekod le "should be moveable and allow ventilation",(ne vem a so to razlišni standardi po različnih organizacijah ali različne interpretacije istega standarda?) a so tako mal na škota al pa rožico še najbolj zaželjena v razstavnih krogih, kolikor sem bila jaz obveščena.
Da pa bi morali bit kvadratični tudi ne vem kje piše, a ne piše "slightly longer than tal???" "slightly" je sicer zelo diskutabilno  Grin, ampak zagotovo to ni jazbečarski okvir Grin, ko t tudi ne pudlovski Shocked
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #479 : petek, 21.01.2005 : 13:09:41 »

Uhlji po FCI standardu pravijo" Erect or semi erect", prav tako KC standard.

Ja, deteljica, za ZDA je popolnoma netipično(isto tudi za Evropo), da lahko dobi BOS neenakomerno obarvana psica, če pa si pogledala dalje, pa si videla še enega psa, ki je bil, "sivkodrlajstaste" barve - moj izraz za tako zmešanico barv, pa je bil plasiran.
Kar seveda da slutiti, da bo končno prišel čas, ko bodo lahko zmagali psi z pravilno zgradbo in gibanjem, pravilna obarvanost pa bo drugotnega pomena (se ve - ene beli ali pretežno beli psi!).

Mateja - ali bo naraščaj pri Celine ali ne bo?
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines