mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 11:49:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 185234 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #570 : četrtek, 24.02.2005 : 13:18:13 »

Klaus se zaenkrat se ne druzi ne z rejci ne z vzreditelji.Nebi rad zabredel!
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #571 : četrtek, 24.02.2005 : 13:27:47 »

Zabredel Huh Kam?
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #572 : četrtek, 24.02.2005 : 14:36:33 »

Zabredel,zabredel tja,kjer jih vecina obsoja in pravijo,da ne delajo prav in da ni pravicno.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #573 : četrtek, 24.02.2005 : 14:43:29 »

Aha, le pazi, da ne zabredeš v kakšne take vode.

Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #574 : četrtek, 24.02.2005 : 14:59:39 »

Spomnim se nedavnega sprehoda,ko sem nasi mamiki sepnil na uho "vidis tale bi moral zrasti v bokserja",nato se srecamo in lastnika povesta "tale bi moral tudi zrasti v bokserja pa ne bo".bigl s kratkim repom.Ne vem ali sta ga kupila ali je podarjen, lepo je ,da ga nista odpeljala v zavetisce ali zapustila.
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #575 : četrtek, 24.02.2005 : 15:25:58 »

klaus, nick mi je se vedno eden boljsih tu na forumu, vazno je, da ne zabredes v vecino, v normalo, v povprecje, v sivo monotonost!

k.

Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #576 : četrtek, 24.02.2005 : 19:48:20 »

Kemist
To da dobri rejci odkupijo psa nazaj, sam se nisem dozivel ali zvedel za taksen primer,da bi jih oddajali ,ker jih niso prodali pa tudi ne. V zavetiscih zagotovo najdes tudi take,ki jih vestni rejci ne odkupijo nazaj in so priblizek pasme.Mogoce prevec kruto?Kaj pa Jaz vem.
No, Slavi je že ena. Sam imam v pogodbi zapisano, da psa vrnem, če bi ga ne mogel imet (za hanno in polly, ostali so moji "milosti" prepuščeni, kam jih bom dal, če mi...nevem....streha zgori al pa zgubim vse noge, roke in oči).


ODKUPIL NAZAJ?Huh Si nor. Kdor je tak, da da psa stran, si zasluži ODVZEM, ne odkupa. In konec koncev bo ta pes iskal nekaj časa nov dom, bodo stroški z njim, itd. Ko kupiš psa, moraš vedet, da ga ne kupuješ do naslednjega tedna, ko boš šel v Špar po novega, ker je stari uvenel.
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #577 : petek, 25.02.2005 : 09:40:59 »

Alti
Ne gledati s strani lastnika-skrbnika.Glej s strani rejca;Recejo hocem denar nazaj!Kaj bos naredil?In ali predvidevas,da se kot rejec ne bo nikoli srecal s taksnim problemom?
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #578 : ponedeljek, 28.02.2005 : 01:00:32 »

Slabo čitaš?
Nimajo kaj rečt da kaj hočejo, če so pred leti podpisali da ga v primeru da ga ne bi mogli imeti, vrnejo. Vrniti ni Prodati, al pa s strani rejca Odkupiti. Pa v pogodbi tudi piše, da se psa ne bo prodalo, oddalo drughi osebi (razen izjem, kjer se s tako rešitvijo strinjam -oddaja družinskemu članu, ljudem, ki jih lahko sam predhodno preverim in odobrim). Vse to seveda z namenom, da če pride do kakih resnih razlogov, da se morajo psu odpovedat, slednji ne gre čez več selitev, kot je to potrebno. Ampak nad tem bom držal roko. Pa tu ne gre za počlovečevanje, ampak: ti mladiči so po defoltu celo življenje moji. del naše "družine". In glede na to, da ljudi nikoli dovolj dobro ne poznaš, sploh takih, ki jim psa oddaš recimo samo za na kavč, in imaš zaradi njihovih izkušenj, morda samo parkrat letno stike (od začetka verjetno sicer večina kliče cel čas, potem pa čedalje manj-. Vsaj z menoj in mojim prvim rejcem je bilo tako. ), je jasno, da ne morejo oni, ki ga takorekoč "izdajajo", poskrbet za njegovo oddajo. Jaz hočem vedet da je enemu "našemu" dobro. Vprašajte Slavi kako ima ona to urejeno. Prvim kupcem kri pije. Dosti jih odpade, ostanejo pa taki, da se dobro počuti pes, oni, Slavi pa Itaq, samo da je psu super.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #579 : ponedeljek, 28.02.2005 : 12:59:28 »


Ne gledati s strani lastnika-skrbnika.Glej s strani rejca;Recejo hocem denar nazaj!Kaj bos naredil?In ali predvidevas,da se kot rejec ne bo nikoli srecal s taksnim problemom?

E, čak čak ... jaz kot novi lastnik se čez nekaj mesecev naveličam psa ali pa enostavno ugotovim, da psa pač ne morem imeti  Tongue. Jasno je, da moram biti HVALEŽNA vzreditelju, da psa sploh vzame nazaj, oz. da imam osebo, za katero vem, kam se lahko obrnem. Ker s tem "mojim" psov bo imel en kup dela v smislu prevzgoje, ... Pa da bi mi še plačal  Shocked Shocked

Lp, maj
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #580 : ponedeljek, 28.02.2005 : 19:14:41 »

Maj, čisto odvisno je kako imaš pogodbo sestavljeno. Če ima vzreditelj predkupno pravico in če je bilo za psa primerno poskrbljeno, potem ga vzreditelj pač odkupi nazaj.
Če pa vzreditelj smatra, da se za psa ni skrbelo ustezno oz da se ne skrbi ustrezno, potem ga pač odvzame in ne odkupi (seveda če to piše v pogodbi).
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #581 : četrtek, 05.05.2005 : 09:06:34 »

http://www.dnevnik.si/clanek.asp?id=123611

Zakaj sem nalepila povezavo v tole temo?
 Grin Ker me je nadvse razveselila izjava g. Rotnerja v zadnjem delu prispevka.
Citat
V pripravi je veterinarska zakonodaja, v sklopu katere kinologi predlagamo, da bi se uredila tudi vzreja čistokrvnih rodovniških psov. Pri tem kinologi ne smemo popustiti. Tako bi zakonodaja omogočila kaznovanje tistih lastnikov psov, ki trdijo, da so njihovi štirinožci čistokrvni rodovniški psi, pa to dejansko niso," je pojasnil Rajko Rotner, predsednik vzrejne komisije za rotvajlce.
citirano iz clanka "Pobesnela rotvajlca napadla", Jana Petkovsek, Dnevnik, sreda, 4.5.2005

Saj vem, da boste zaceli tuliti vsi lastniki in rejci takih "cistokrvnih psov brez rodovnika", da gre za gonjo proti vam, da bi radi spravili nerodovniske pse s sveta, da delajo kinologi samo za svoje koristi, da bi vzreditelji rodovniskih psov radi se vec zasluzili...

Japajade. Mislite, kar hocete. Jaz se vedno mislim, da so nerodovniski psi mesanci, ki so samo podobni svojim rodovniskim zlahtnikom. Menim, da mora imeti vsak, ki ima psa, toliko denarja na zalogi, da placa tudi vzrejni pregled. Ce dobi vzrejno prepoved, pa mora imeti toliko postenja, da psa sterilizira/kastrira oz. v vsakem primeru poskrbi, da do nikakrsne paritve z njim nikoli ne pride. Pa luskani psi in luskani preserni gor ali dol.
Ko bomo drzavljani in bodo policaji, sodniki za prekrske in sodisca zaceli delati tisto, kar nam je dolznost, bo pa sploh prelepo.
Ko bo nasa drzava zacela skrbeti tudi za tiste, ki s svojimi stirinozci lepo delajo in jih ne izkoriscajo za "crni zasluzek", bomo pa ze skoraj v raju ziveli. Zelimo si kaksen pasji park, pa vec kosev za smeti, pa striktno zascito pred pobesnelimi psi in njihovimi lastniki, pa...
No, zelimo si tudi, da bi KZS postala spostovanja vredna institucija, ki bi s svojim zgledom vodila pesjanarje k postenju, k zelji postati njen clan, k zelji koristiti vse storitve, ki jih po svoji dejavnosti mora ponujati,... in ki bi preprecila vsako manipulacijo v svojih vrstah in v vzrejnih komisijah ter tako s svojim zgledom vodila navadne pesjanarje k pravim ciljem.
Ja, zivimo v upanju. Upanje umre zadnje.
Logiran

mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #582 : četrtek, 05.05.2005 : 11:11:49 »

Jana prav tako kot ti misliš da je moj pes mešanec(nima rodovnika)prav tako meni pes z rodovnikom nič ne pomeni, še več, bolj kot spoznavam vzrediteljsko sceno, bolj se mi smilijo.
Kar se pa tiče izjave g.Rotnerja,se pa popolnoma strinjam z njim,da je treba sankcionirati tiste,kateri prodajajo pse z lažnimi podatki.
Pa da nebi vseh vzrediteljev metal v isti koš,sta Marko006 ter Altervita Vzreditelja katera sta me prepričala,da obstajajo tudidobri rodovniški psi;(Vsi ostali katerih mišlenja ne poznam ste seveda izvzeti)
Lp Mall
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #583 : četrtek, 05.05.2005 : 23:51:25 »

Menim, da mora imeti vsak, ki ima psa, toliko denarja na zalogi, da placa tudi vzrejni pregled. Ce dobi vzrejno prepoved, pa mora imeti toliko postenja, da psa sterilizira/kastrira oz. v vsakem primeru poskrbi, da do nikakrsne paritve z njim nikoli ne pride. Pa luskani psi in luskani preserni gor ali dol.
Mislim, da ne bo narobe: ker ima vzrejno prepoved, ki nima veze s kvaliteto psov, ampak z odnosom osebe do naše KZS oz komisije ki ga je obravnavala, ter njenih članov, pa še koga izven tega kroga...enivej, ker ima vzrejno prepoved, Panteraunica vzreja preko druge države. Ki je članica FCI in je AVTONOMNA. Avtonomno, nimajo vzrejnih pregledov in tatoo mojstrov. Panteraunica Dela BAER teste v avstriji. Kolkor vem (ker se rad hvali) je edini v slo.

drug primer. dogaja se, da je leglo srbskih psov koteno v sloveniji. Kdo izgublja s tem, če govorimo o kvaliteti? ja KZS. 8 jurjev po komadu, plus tetovirni referent stroški. Marsikateri se pač ne prepiše v slovensko knjigo. zakaj le?

tretji primer. mogoče, najverjetneje, bom cvzrejal prek madžarske. zakaj?
hja. poglejmo: pri nas me pet mladičev pride koštat: če nisem član kzs, okol 8 jurjev vzrejni (tolko v vsakem primeru, ker je 4 jurje pa članarina, haha in 4 vzrejni če si član-splača se pri več psih). plus 40 jurjev pedigreji. potem plačam še prvo cepljenje cca 4000 sit po komadu, je to 25 000. potem še vzrejnotetovirni referent pride recimo okol 10 jurjev. suma je: 83.000 če se nisem zmotil v računanju.
na madžarskem me rodovniki pridejo 1200 sit torej 6000 za pet mladičev. Cepljenje in mikročip, ki je zastonj tako kot pri nas za mladiče, je 1500sit maksimalno. torej 7500 sit. skupaj je to z bencinom vred, ker dvomesečnike, ki so že navajeni na avto, lepo peljem na madžarsko cepit, pride to 20.000 sit. Prehod meje je einfah, ker je obvezna samo steklina od 3 mesca naprej, do takrat pa je dovolj, da mi slovenski vet da knjižico in štempelj da so zdravi. MEOE dobi od veterinarja številko čipa, jo vpiše v rodovnike, zapakira in pošlje pooblaščenemu vetu. ko prideš cepit, ti še da vnaprej pripravljen čip in rodovnik od psa. ekolo.
torej razlike je "borih" 60.000. No, za teh borih 60.000 lahko se mladiče dam še na ekodopler, pa mi ostane še za kake kolke slikat kakemu psu ki bo ostal doma. al pa en mesec hrane purina.

bistvo sporočila je pa to: NI VZREJNEGA.  v teh državah. Vesten vzreditelj da pse testirat in pozna pasmo. konformacijo opravi na razstavi in sam, ne rabi še posebej enega pregleda zunanjosti, zato da krmi KZS. Panteraunica dela BAER, jaz delam kolke spondilozo in srce ekodopler-klub zahteva samo kolke.

on je izgnan, jaz se bom morda samoizgnal, hehe. dejstvo je pa da je v srbiji en pofl, in da so na madžarskem pod okriljem MEOE puppymilli, ki tudi z rodovniki pridejo semle....meja med nerodovniškimi in rodovniškimi je zgolj v REGISTRU. ostalo je pa samo to, kolko je novemu lastniku psa, vzreditelj kredibilen. eni nasedejo preprodajalcu, eni pa čakajo pri nekom po leto, dve, ker pač niso našli nekoga ki bi imel toliko kredibilnosti kot ta pri katerem čakajo.

tko da mislim jana, da ni konotacije z vzrejnim pregledom, prepovedjo, itd. Jaz sigurno ne bi vzrejal s psico ki ima kolke d, al pa srce nad 1,7 m/s. kot tudi ne bi vzrejal s kakimi težkimi problemi čeljusti al pa sokoljimi očmi, al pa prazno masko. ampak slednji dve varijanti na srečo že v leglu vidiš, pa je bolj eksterijer.

mislim, da je rotnerjeva izjava dejansko prav usmerjena. Pes pasme Rotvajler je napadel....kako pa dokazuje svoje rotvajlerstvo? ja z papirjem. če ga ni, je lahko iz tiste rotvajlerjem podobne polovice mešanega legla, jebiga. Na ta način so pitbul dogo miksi naredili famo da so dogosi kilerji v nemčiji. fila mastino miksi enako škodo filam in mastinom....norci, ki so svoje pse imenovali po pasmah, ker so bili tem podobni, oz novinarji, ki ne poznajo psov in pišejo rotvajler, namesto pes neznane pasme, težak 50 kg z škarjastim ugrizom in močno glavo. No, saj, pol bojo pa pisali "rotvajlerju podoben", al pa "verjetno mešanec z rotvajlerjem"... politična korektnost navzven, roti bodo pa še bolj na slabem glasu neupravičeno.
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #584 : petek, 06.05.2005 : 06:35:18 »

Citat
Japajade. Mislite, kar hocete. Jaz se vedno mislim, da so nerodovniski psi mesanci, ki so samo podobni svojim rodovniskim zlahtnikom. Menim, da mora imeti vsak, ki ima psa, toliko denarja na zalogi, da placa tudi vzrejni pregled.

O.K. recimo,da to velja pri nas,ker vsak mladič v leglu dobi rodovnik.
Ampak,že npr. na hrvaškem takšna izjava pije vodo:

Namreč,kolikor sem seznanjen imajo tam še vedno omejitev,koliko mladičev v leglu dobi rodovnik.
Tako da tudi zelo veliko resnih,odgovornih vzrediteljev prodaja pse brez rodovnika,ker jih pač nočejo odstraniti iz legla.

In sedaj-recimo,da si pripeljem takšnega psa-zakaj bi bil ta psiček manj čistokrven od svojih bratcev in sestric,ki so pač imeli srečo,da so dobili rodovnike???


Lp Zoran
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines