mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 12.06.2024 : 12:42:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 299452 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #795 : torek, 07.12.2004 : 21:09:01 »

Ojla! Wink

Slišala sem že vsega od tega, da so bolj pridne, pa zaščitniške, bolj zveste (čeprav se mi zdi kot, da to skoraj ni mogoče) kot samci...kaj ti praviš?

Psice so velik bolj ubogljive, zveste svojemu lastniku, se mi zdijo velik bolj mirne. Zdi se mi tudi, da ko si recimo zunaj psice bolj gledajo kje je lastnik med tem ko psom gre po glavi kje bo najbolje oznacil teritorij. Psi bolj testirajo meje do katerih lahko grejo. Pri psih je bolj pogosta dominanca so pa seveda pravi loverji do psic.

Po mojih izkusnjah se psi raje cartljajo, raje delajo in so bolj energicni. Sedaj ko razmisljam o vsem skupaj tudi dobivam obcutek, da se psi bolj navezejo na lastnika.

Seveda je pa potem razlika pri videzu, psice so manjse in imajo dost manj dlake (ceprav obstajajo izjeme). Dlaka pa je mene prepricala za pse.

To so moje izkusnje, sem pa imela samo eno psico.

lp, Katja
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #796 : petek, 10.12.2004 : 13:14:45 »

hunden hvala  Smiley

Se ti zdi, da je psico lažje šolat kot psa? (no sej ne pravim, da so psi problematični).

Kolikor stikov sem imela (ni jih bilo prav dosti) se mi zdi, da je prav v tem glavna razlika, da je psica bolj družinska (se naveže na vse člane družine), pes si pa izbere vodnika in se spremeni v njegovo senco (skozi za petami, ampak res non stop  Grin).

Ja to z testiranjem mej in označevanjem teritorija mi je znano (sem se prav nasmehnila ko sem prebrala  Smiley)...
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #797 : petek, 10.12.2004 : 13:35:29 »

Po mojih izkušnjah pa so najbolj slabih živcev in posledično najtežji za socializirat groenandeli. Z malini nisem imela nobenih težav, pa so vsi bili delovne lijije. Pozanm pa celo paleto histeričnih črnuhov, ki ti endva tri odgriznejo nos al pa ganjajo druge cucke naokrog. Ne mi kaj zamerit lastniki, ne mislim nobenega kontretnega od tukajšnjih ::)Najbolj riskantne se mi zdijo mešanice razstavnih in delovnih malinov. Tervurni pa podobni razstavnim malinom.
Za šolanje se mi zdita spola enaka, za socializacijo pa nekoliko lažje psice oz blje rečeno za udobno mestnoživljnej ein stik ez drugimi psi. Samci malinoia znajo bit do drugih samcev zelo nastopaški.
Tako da zadružine bi jaz priporočila samico , kdor si izbira malina.
S tervurni mimam kaj dosti izkušenj, tisti , ki sem jih videla, pa so bili bolj trdni od grenandelov.
Glede dlake -tudi bolj kosmati malini se veselo gulijo..jeguljaste variante so pa super-dvakrat počešeš spomladi in to je to... Grin

Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #798 : petek, 10.12.2004 : 14:50:27 »

Citat
Po mojih izkušnjah pa so najbolj slabih živcev in posledično najtežji za socializirat groenandeli.

Ja, še posebej, če je že socializacija v leglu slaba, jaz mislim, da so lahko eni drugi ali tretji težavni, če pridejo iz nepravih rok v druge tudi neprave... Undecided

Sej nekaj o tem je že blo napisano eno ali dve strani nazaj...al kaj več, da se pri nekaterih gn-jih lahko pojavlja pretirana plahost Undecided oz. nezaupljivost, ki je sicer pri tervurenih ni toliko zaznati, zato pa je pomoje se boljše izognit paritvi, če eden od staršev kaže take znake...kar bi moral vzreditelj vedet...ampak vsi vemo, da denar ne pozna ovir
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #799 : sreda, 22.12.2004 : 13:22:57 »

Ufff, smo pa globoko zamrznjeni  Shocked

No, da se odtalimo za nekaj časa sporočam, da je baje specialka za belgijske ovčarje 7.5.2005 na Dunaju... Smiley če koga mika, da bi šel  Wink
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #800 : sreda, 22.12.2004 : 19:53:03 »

Prijatelj ima 2-letno psičko malinoisin se je odločil ,da jo bo paril Cheesy,vendar ji še ni našel ženina.
Kakšen predlog?
Lp mall
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #801 : četrtek, 23.12.2004 : 11:02:24 »

Mal1, moj prvi predlog je, da nam poveš, od kod je psička, ali ima rodovnik in narejenega vzrejnega, potem ti bomo pa mogoče lahko predlagali še kakega mačota zanj.  Smiley
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #802 : petek, 24.12.2004 : 08:26:16 »

Psička ima rodovnik in vzrejno.Je dokaj dominantna, zato naj bi bil ženin bolj nežne narave Wink Roll Eyes
Lp Mall
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #803 : sreda, 29.12.2004 : 13:06:39 »

Mal1, mogoce ti bosta lahko pomagali Maja ali deteljica, malinoisi niso najbolj moje podrocje. Se mi pa zdi, da prav zelo neznega MNja se nisem videla, oz nedominantnega.

Sicer pa Sambo zadnje dni kar uziva, saj se cele dneve podi s svojo 'little grasshopper', ki jo vestno uci raznih vescin. Poleg tega je dobil ze kar zajeten kozuh, kar pa veseli predvsem mene glede na blizajoco se razstavo  Wink.

Za popestritev teme  prilagam se link do ene novejsih fotk, da ne bom tukaj placa jemala - upam, da bo ratalo.

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/P1010013.jpg 195 kb

Lp vsem

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #804 : sreda, 29.12.2004 : 15:21:47 »

HOjla,

Mal obrni se na klub belgijskih ovčarjev, ki ima tudi čez vzrejo malinoisov. Sicer pa sem prepričana, da to tvoj prijatelj že sigurno ve...

Bambi ti res ne poznaš Rika, če je lahko malinois še nežnejši kot on... mu celo škodi.  Wink
Aja jaz slikce nisem mogla opret  Huh

Sicer pa vsem lastnikom in njihovim štirinožnim prijateljem želim predvsem mirno novo leto.

Maja
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #805 : torek, 04.01.2005 : 13:06:58 »

No upam, da ste našli primernega ženina  Wink

Mene pa zanima, če so bili vaši belgijci kaj destruktivni kot mladički?

Blu se mi ni zdel pretirano, če izvzamem ograjo na stopnicah (leseno), vseh copat, ki so bile pri hiši Roll Eyes in maminih novih sandal  Shocked Lips Sealed ter igračke, raznorazne ježke, ki so ostali brez nosa, zajčki brez ušes, dve metle in seveda majhno preurejanje spodnjih prostorov...

Pa še to. A vaši belgijci sprejmejo v svoj krog druge (nove ljudi)?
Blu ima namreč omejen krog svojih ljudi...in nekako ni prostora za druge tudi, če se trudijo...in kako so v odnosih z otroci.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #806 : torek, 04.01.2005 : 15:05:00 »

No upam, da ste našli primernega ženina  Wink

Mene pa zanima, če so bili vaši belgijci kaj destruktivni kot mladički?

Blu se mi ni zdel pretirano, če izvzamem ograjo na stopnicah (leseno), vseh copat, ki so bile pri hiši Roll Eyes in maminih novih sandal  Shocked Lips Sealed ter igračke, raznorazne ježke, ki so ostali brez nosa, zajčki brez ušes, dve metle in seveda majhno preurejanje spodnjih prostorov...

Pa še to. A vaši belgijci sprejmejo v svoj krog druge (nove ljudi)?
Blu ima namreč omejen krog svojih ljudi...in nekako ni prostora za druge tudi, če se trudijo...in kako so v odnosih z otroci.

Še nobeni mladiči mi niso manj škode storili kot malini. Psici sem dal adve žogici in j ecel dan squash igral a, sploh ni drugega opazila, samec je bil prelen  in preveč uslužen z akaj takega, mali pa isti kot mami - se pravi se je "fixal" z žogcami- edino parket je mal nasrkal Grin
Moji sprejemajo tuje ljudi-po svoje -izkoriščevalsko in v njihove namene.Tiste, ki jih ne pa jih sploh ne, tudi če jih od malega poznajo. Za navezavo stika je najboljša ignoranca nove osebe, tako da pride pobuda od psa ne od osebe.
Z otroci so super(mojimi in tujimi)- popolnoma varni razen repa, ki je lahko orodje za klofutanje, če otrok stoji zadaj Roll Eyes. Ločijo celo, če jaz vržem žogo ali če otrok- v drugem primeru ne gredo za njo, če ne rečen naj gredo, v prvem pa kot nori. Je pa trajalo nekaj let (nekako do tretjega leta pasje starosti, da so se naučili, da otroku ne jemlješ stvari iz rok in ne uničuješ igrač ). Samec je bil sprva malo nesiguren za stvari , ki jih otroci vlečejo n avrvici in porivajo pred sabo-sem morala pazit-bi jih znal napast(stvari , ne otroke, ampak humor staršev je zelo omejen).
So pa vsi belgijci skoraj "nezdružljivi" z majhnimi otroci do cca 1 leta starosti psa(na tleh), ker grizejo kot piraje in vse vzamejo iz rok. Moj mali malin je znal sinčka prijet za jopico in ga vlačit naokoli kot igralno klobaso- na srečo je moj naraščaj zelo trpežen Grin.
Glede božanj apa je vsak drugačen, samca še preveč rineta in znata kakšnega manjšega zrinit na tla ob izliviu jubezni zaradi božanja, psic pa se ne mara božat(se umakne), a če jo primem tolerira in je pri miru.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #807 : torek, 04.01.2005 : 17:19:51 »

Sem mislila ozivet tole temo pred odhodom na trening, pa vidim, da ste jo ze drugi. Kljub vsemu, se moj dodatek oz Dogodivscine Crne Smrti.

Nase silvestrovanje je potekalo v krasnem okolju in super vzdusju v hribih, kjer smo se prvic letos lahko vsaj malo zauzili snega. Sambo je bil blazen med zenami, imel je harem sestih psih, od tega dve goneci. Na vikend sem se odpravila polna upanja, da se bo Sambo spomnil, da naceloma ne sljivi goneck. Z vikenda sem odsla pokajoca od ponosa, saj ene tudi povohal ni (ne metaforicno ne dobesedno), eno je pa pridno pasel vse tri dni, ampak bil vecinoma povsem znosen in nevsiljiv, tako da sta bila lahko tudi skupaj spuscena brez problema. Tudi ta ljubezen pa se je koncala, ko se je zacelo metati kepe, ki so, seveda, bolj zanimive od voljnih gospodicen  Grin.

Za se eno presenecenje pa je poskrbel vceraj zvecer, ko je mojemu ocetu usel ob njegovem prihodu domov. Po sosednjih ulicah sem ga iskala pol ure, enkrat ujela pogled na njegovo hitrokasasko postavo, pa preden sem se zbasala v avto in zavila v ulico, ga ze ni bilo vec. Po pol ure sem mu zazelela bon voyage in sla spat, zal dokaj neuspesno. Kakorkoli, zjutraj sem dobila zelo razveseljiv sms od horrcija, ces da je moje dete pri njih. Tako mi ga je ata C. prijazno dostavil pred odhodom v sluzbo oz fax. Kljub prepricevanju in 'groznjam' celotne okolice se je torej moj Casanova po krajsem potepu ne vem kako odlocil, da ga drugo ne zanima, da gre obiskat svojega prijatelja in zbudil celotno bajto sredi noci. Hvala torej za gostoljubje in pomoc.

Tako, zdaj pa sibava cunjice grizt. Lp vsem in se veliko dogodivscin s srecnim koncem  
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #808 : četrtek, 13.01.2005 : 21:44:46 »

Poglejte tole:
http://www2.bolha.com/oglas1048751
Logiran

Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #809 : četrtek, 13.01.2005 : 23:05:35 »

Smo si ze pogledali, sem ti prej hotela mail napisat Grin. Sem ze naprej posredovala, smo ze sprozili akcijo, upam na cimboljsi izid...
Logiran
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines