mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 17:45:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU  (Prebrano 67244 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #105 : sreda, 03.01.2007 : 15:47:45 »

5rca,
kot vem, je zate dobro besedo rekla tudi tvoja nekdanja pasja inštruktorica  Wink, vzrediteljica pa je poznala tudi tvojega prejšnjega psa, tvojo mamo in te celo videla tekmovati v agilityu Smiley.
Prišla sta prvič, ko so bili mladiči stari 3 dni, pogledat svojega "fanta" Taffa (bil je petek!), potem si se pa samovoljno odločila za Veni  Grin  Grin  Grin . Po moje ti je še danes žal  Cheesy .

Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #106 : sreda, 03.01.2007 : 16:44:03 »

Prvič sva prišla pogledat Oliko na tekmo v Tržič.  Wink

A niso bili 16 dni stari? A je bil to drugi obisk pa smo jih v resnici šli trikrat pogledat? Imam na fotoaparatu, da smo bili 4.11. pri vas. Zgleda, da je bilo to že drugič.

Mislim, da mi ne bo nikoli žal, da sem vzela Veni (čeprav so bili vsi tako dobri, da bi najraje vse vzela domov  Wink ). Je bilo pa Cenetu žal, da nismo vzeli Taffyja, ker mu je bil ful všeč. Čeprav zdaj ne bi zamenjal Veni za miljon drugih psov. Je njegova "lubica".
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #107 : sreda, 03.01.2007 : 20:21:58 »

Nope, prvič ste bili že takoj. Sej nihče ni mogel zdržati, da bi zrasli Smiley. 4. novembra so bili že veeeeeeliiiiiiiiiki, so že gledali Smiley
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #108 : sreda, 03.01.2007 : 20:47:47 »

Nope, prvič ste bili že takoj. Sej nihče ni mogel zdržati, da bi zrasli Smiley. 4. novembra so bili že veeeeeeliiiiiiiiiki, so že gledali Smiley

Potem smo bili pa celo trikrat pri vas, ko so bili mladički že skoteni. Smiley
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #109 : sobota, 06.01.2007 : 15:04:23 »

Naj še jaz pristavim piskerček. Že kar nekaj časa (pravzaprav odkar imam Belo - 4 leta) občudujem eno pasmo. Od začetka sem jo le občudovala, potema pa se začela vse bolj zanimati za njo. Zadnji dve leti pa sem tudi fiksno odločena, da bo jo enkrat imela. Žal še ne tako hitro, čez kako leto in pol pa mislim, da bi že lahko bilo (odvisno od stanovanjskih razmer in dokončanju šole). V glavnem že zdaj imam nekako v glavi 2 vzreditelja (+1, ki pa mi zaradi redkobesednosti in enega preteklega psa z dedno napako - ki so jo skrivali -  ni ravno najbolj všeč). Ogledala sem si tudi že nekaj legel in verjemite, da me je fejst metalo, ko sem vedla, da žal ne bo noben moj Sad. Več ko vem o tej pasmi, vedno bolj sem nekako postala stroga pri izbiri. Na začetku so mi bili več ali manj vsi enaki in lepi. Zdaj več ne razmišljam tako. Še vedno jih sicer najprej izberem po barvi (se sicer trudim, da bi tudi druge gledala) potem pa po kvalitetah. Skušam že pri malem ugotovit njegove dobre in slabe lastnosti in se potem še za mnenje pozanimam pri komu, ki je bolj vešč pri teh stvareh. Fant se je hoče ali noče poleg mene že bveliko naučil o tej pasmi Wink in mu tako postaja tudi vedno bolj všeč. Zanimivo je kako so si različni po obliki glave, telesa, ...

No, kaj sem sploh hotela povedat. Čim prej se začni zanimat o pasmi in o vzrediteljih. Z njimi naveži kontakt in jih skušaj spoznat. Mogoče boš enim tečna in nezanimiva, ker pač ne misliš psa že takoj kupit. Ampak to je tudi dobra informacija zate o tem vzreditelju.

Aja pa še o ogledu očeta in mame. Ogled očeta vedno ni ravno na voljo. Sploh, če oče več ni med živimi in se je opravila umetna oploditev z zamrznjenčki. Pomembno je, da veš kakšnega zdravja je bil (je) oče, kakšne mladiče je dajal, kakšni so njegovi bratje, sestre, starši, ... Kakšne mladiče dajejo sestre, bratje, ...
Velika prednost je edino (vsaj za mene) to, da sta oba starša že imale kdaj leglo (ne mislim skupaj). Po možnosti samec, da je imel že več legel. Po tem se tudi vidi, kaj mladiči dedujejo po očeti, materi, ... Če se pojavljajo seveda tudi kakšne bolezni, ... V glavnem ni ravno toliko bitno, da vidiš očeta v živo. Bitno je, da veš kakšen je oče in kaj daje. Kaj lahko od takega psa pričakuješ.

Toliko od mene Smiley
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #110 : torek, 09.01.2007 : 17:04:22 »

Jaz o tej pasmi ki jo dobim vem že več kot o sebi  Wink  in hočem izvedeti še več!!! Smiley
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #111 : torek, 09.01.2007 : 18:26:30 »

Uf,  nočem težiti, pa vendar-kako je s cepljenji, razglistenjem, krtačami, katero hrano bo jedel kuža, kakšne zdravstvene težave so značilne za to pasmo, zakaj je bolje rodovniški kuža, poznaš mogoče standard pasme-dovoljena velikost, barva dlake, nošenje ušes.....?



Mi odgovoriš prosim na ta vprašanja-s tem me boš prepričala.
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #112 : torek, 09.01.2007 : 18:47:03 »

 Cry Cry Cry Cry Oprosti malo prehitro sem pošiljala oče je od sodelavca izvedel da ta pes raztrga vse kaj lahko in zdaj se še odločamo za pasmo!  Cry
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #113 : torek, 09.01.2007 : 19:26:56 »

Bela01: firbec pač ( sram): katero pasmo imas ogledano?
Logiran
chilly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 131


« Odgovor #114 : torek, 09.01.2007 : 19:33:34 »

jaz bi pa isto vprašala alyo13... o kateri pasmi govoriš?
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #115 : torek, 09.01.2007 : 19:41:48 »

Mislim,da se zanima za višavskega terierčka...
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #116 : torek, 09.01.2007 : 20:18:17 »

Ja, očetov sodelavec je rekel da ta mali psiček vse zamaže in večina takih stvari tudi raztrga. :'(Ampak ne vrjamem da je tak njegov karakter mislim da je to zaradi vzgoje!Še vedno upam da bomo vzeli tega psa drugače pa imam že nagledano pasmo beagle!O tej pasmi me zanima ali ta pes zraste v velikega ali ostane majhen?
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #117 : torek, 09.01.2007 : 20:27:52 »

Zakaj beagle?
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #118 : torek, 09.01.2007 : 20:36:00 »

Mislim, da so tole le neokusne finte staršev, ki upajo, da se bo otrok naveličal in bo mir!

Tole je čisto preveč bedasto, da bi mislili resno!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #119 : torek, 09.01.2007 : 20:36:41 »

Res je.Koga pa naj  bi raztrgal??
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines