mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 09:06:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU  (Prebrano 67224 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #120 : torek, 09.01.2007 : 20:37:34 »

Zdaj nekje bomo šli na obisk k temu sodelavcu od očeta saj verjamem da tam tako je ampak saj to je odvisno od vzgoje a ne? Huh
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #121 : torek, 09.01.2007 : 20:46:17 »

Reči temu sodelavca od očeta naj raje malo sebe skrega, da je psa tako vzgojil!  Angry

Zakaj pa beagla? Saj beagle lahko pravtako vse raztrga ob nepravilni vzgoji.  Wink
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #122 : torek, 09.01.2007 : 20:47:45 »

Ja vsak pes lahko kaj raztrga ne glede na pasmo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #123 : torek, 09.01.2007 : 21:19:06 »

Določene pasme, recimo avstralski ovčar pa lahko totalno preuredi stanovanje, če mu morda tapete niso všeč.  Roll Eyes
Večina je sicer kar pridnih. Uničijo samo pol tega Wink
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #124 : torek, 09.01.2007 : 21:20:45 »

Alya13 se boste pa na to,da bo pes uničeval morali kar navaditi.
Vsak mladič rad grize ker mu rastrejo novi zobki.Mi smo našemu doma puščali igrače,radio,tv pa je vseeno zgrizel kar nekaj pohistva(prvi pes).
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #125 : torek, 09.01.2007 : 21:29:11 »

In zato psa navadiš na boks in je notri, ko te ni doma. Naša ni nič uničila.  Smiley Smiley Smiley
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #126 : torek, 09.01.2007 : 21:54:55 »

So pa tudi taksni, ki ne unicijo popolnoma nic, pa si potem presenecen, ko mislis, da so tudi drugemu psu dovolj le pasje igrace, pa ga najdes nekega jutra z belim gobckom in luknjo v steni... Wink
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #127 : torek, 09.01.2007 : 21:57:05 »

Naš je bil nor na stvari iz ratana...  Cheesy
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #128 : torek, 09.01.2007 : 23:21:16 »

Geri sem vzela pred 2 leti pa pol. Ker papillonov ni bilo v Sloveniji sem morala v tujino. Vzreditelje sem "spoznavala" predvsem preko mailov- in verjemite- se da dokaj dobro sliko ustvariti. Seveda sem najprej izbrala par vzrediteljev glede na pse in rodovnike, ki jih imajo. Izmed teh sem se odločala potem naprej predvsem na podlagi vzreditelja. Kaj mi je bilo pomembno? Kakšne so slikice na spletni strani: beri ali so psi samo iz razstav ali mogoče tudi v hiši med igro, v naročju... Smiley Ko sem si začela dopisovati z Gerijino vzrediteljico sem si dopisovala še s 3mi, ki so po zgornjih kriterijih ustrezali in sem "za hec" pisala še 5, ki niso ustrezali. Veliko vzrediteljev me ni vprašalo niti NIČ o tem kako živim itd. Samo 2 vzrediteljici sta me prosili za več podatkov o načinu življenja - ena izmed njiju je bila "moja" vzrediteljica. Prva je zahtevala samo to če sem že kdaj imela psa ali ne in zakaj (razstave ali ne) hočem papillona. Zuzana (Gerijina vzrediteljica) pa je zahtevala mojo in fantovo sliko, slike mojih dveh psičk... Ko sva se tako nekaj časa "pogovarjali" po mailu mi je povedala da ima zame mladička- Geri Grin. Preden sem šla po njo nisem vzrediteljice niti spoznala v živo, ampak je zahtevala da ob prihodu preživim pri njih 2 dni, da me spozna bolje.
Sedaj lahko povem, da sem pri njej na obisku vsaj vsake pol leta oz. sem bila v dveh letih že 5x, ona pa v Sloveniji 1x, pa pride ta vikend spet Cheesy. Redno si dopisujeva, vedno jo zanima kako je z Geri, če je kaj nujnega jo lahko pokličem po telefonu (kar ni bilo malokrat sram). Z Geri nisem dobila samo čudovitega psička, ki je točno tak kot sem želela ampak tudi čudovito prijateljico, ki mi stoji ob strani!

TO je zame VZREDITELJ! In vem, da se v prihodnje ne bom zadovoljila z nič manj Wink
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #129 : sreda, 10.01.2007 : 09:59:55 »

Hvala!!!Moja mama je včeraj rekla da naj jaz tudi nekaj povem saj b moj pes in sama bom ga kupila le starša bosta malo poleg dala.In danes bom rekla da hočem višavko !!Že stokrat sem rekla da je odvisno od vzgoje onidva pa kar:pa to imajo taki karakter Angry Ampak ne vrjamem!!!
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #130 : sreda, 10.01.2007 : 10:05:03 »

Ja imajo tak karakter-pasji!!!

Pa saj so ti že drugi povedali: Ti samo pritisni, da bo psička rodovniška.  Wink
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #131 : sreda, 10.01.2007 : 10:47:52 »

Ja saj bom!Pa tudi če ne bo višavka bo potem verjetno zlata prinašalka!Veliko srečo imamo da imajo to pasmo še eni drugi sosedi in moram rečti da je tudi ta pes res primeren za družine! Wink
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #132 : sreda, 10.01.2007 : 10:54:32 »

Saj ko dobim psa bom takoj sporočila!!! Wink
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #133 : sreda, 10.01.2007 : 12:28:40 »

huh. Razlika med visavci in zlatkoti ni velika, je ogromna. Seveda so lahko odlicni druzinski psi. Ampak vzgoja prinasalcem ni macji kaselj. ob neprimerni vzgoji in nezadostnem gibanju so lahko hudici. Pes taksne velikosti in moci ti pa lahko komot raztrga novo sedezno na prafaktorje. Ne si mislit da ker je lep na pogled in deluje milo, da ga dobis v paketu z dobro vzgojo, ter da bo "priden" brez dela. Ljudje mislijo da so psi tipa zlati prinasalec in labradorec ze sami po sebi solani. Da bodo prisli v nov dom in se bodo znali lepo obnasat, da bodo slepo sledili lastniku, in bog ne daj, da bi kdaj poskusali zavladati svoje krdelu! So lahko neverjetno trmasti in potrebno je veliko dela vlozit v vzgojo. No, pa saj je potrebno pri vseh.
Ampak, razlika med visavcem in zlatkotom je ogromna, tako da krepko premislite.

Lp
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #134 : sreda, 10.01.2007 : 12:56:15 »

Vem da je ogromna ,a kot sem že rekla je mama bila za majhno oče pa za veliko pasmo.To da je treba pri prinašalcu biti vztrajen pa že vemo od sosedov! Wink Pravzaprav še niti ne vemo katera pasma bo. Smiley Ampak k ga bom dobila bom sproti poročala kako se (ne)uči! Grin
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines