mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:28:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU  (Prebrano 66995 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #15 : torek, 27.05.2003 : 09:22:36 »


Še nekaj glede vprašanja o ceni:

- kako naj človek, ki se ne vrti v pasjih krogih, ve informativno ceno pasme? ( hočeš nočeš, mora vprašati za ceno!)
Velikokrat me pokličejo za info. o mladičkih pasem SKVPM kluba, hkrati pa me prosijo, da jim povem vsaj informativne cene. Razložim jim tako, kakor ste že zapisali v svojih mailih.

Dam pa popolnoma prav Darku: pravi vzreditelj, če najde pravega kupca, postavlja ceno in način plačila na zadnje mesto!

Logiran
Tamara
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #16 : petek, 20.06.2003 : 06:32:23 »

Sama sem sla na "prvi informativni obisk", ko so bili stari stiri tedne...... in ko sem videla tiste kepice  Cheesy Cheesy Cheesy ni bilo sans, da me kdo preprica, da je ne bi vzela. Kaj tako sladkega, ne vidis vsak dan  Wink
Drugi obisk je bil 3  tedne po prvem!!!!!!!!!!!! In takrat so bile pa se vecji cukrci  Kiss

Osebno menim, da je prvi obisk smiseln, ko male kepice ze hodijo in raziskujejo okolico, saj lahko takrat sele ugotavljas njihove "lastnosti"  Wink
Logiran
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #17 : sobota, 03.01.2004 : 18:16:56 »

Lep pozdrav!

Jutri grem prvič pogledat,upam da bodočo, kužico-čivavo!Pa me zanima kaj je fora,da oba pasja starša imata rodovnik in naj bi bila uspešna na razstavah,po besedah tudi od priznanih vzrediteljev,mladička pa rodovnika nima?Kako je s temi vzrejnimi dovoljenji?Ali je možno da pač psičkov niso nameravali "razmnoževati"in niso pridobili vzrejnega?Glede tega "vzreditelj"ni nič nakladal,ali pa kaj podobnega-samo povedal da je mladič nerodovniški!Ali lahko pri takem človeku pričakujem težave oz.z mladičkom!Verjetno pes,ki hodi na razstave more biti zdrav?
Res me skrbi da bo kaj narobe in da mi kaj prikrivajo!Ko berem pasje forume,vsi dajejo tak povdarek na rodovnik,res me skrbi!
Lepo prosim za pomoč!
Na kaj naj bom pozorna? Huh Huh Huh Undecided Undecided Undecided
Hvala!
Eva
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #18 : sobota, 03.01.2004 : 18:39:54 »


Jutri grem prvič pogledat,upam da bodočo, kužico-čivavo!Pa me zanima kaj je fora,da oba pasja starša imata rodovnik in naj bi bila uspešna na razstavah,po besedah tudi od priznanih vzrediteljev,mladička pa rodovnika nima?Kako je s temi vzrejnimi dovoljenji?Ali je možno da pač psičkov niso nameravali "razmnoževati"in niso pridobili vzrejnega?Glede tega "vzreditelj"ni nič nakladal,ali pa kaj podobnega-samo povedal da je mladič nerodovniški!Ali lahko pri takem človeku pričakujem težave oz.z mladičkom!Verjetno pes,ki hodi na razstave more biti zdrav?
Res me skrbi da bo kaj narobe in da mi kaj prikrivajo!Ko berem pasje forume,vsi dajejo tak povdarek na rodovnik,res me skrbi!
Lepo prosim za pomoč!
Na kaj naj bom pozorna? Huh Huh Huh Undecided Undecided Undecided
Hvala!
Eva

Jaz ti bom odgovorila samo na tisti del o rodovnikih in vzrejnem. Če imata starša rodovnik, mladički pa ne, potem bi se jaz vprašala, zakaj ne. Mogoče imata starša kakšno dedno okvaro ali pa tako napako, da ne bi dobila vzrejnega. V tem primeru lahko tudi mladič pobere slabe stvari. Kako pa veš, da boš dobila pravo čivavo? Saj lahko na koncu preveč zraste, je pretežka in sploh ne ustreza standardom. Saj mogoče pa je samo mama čivava, oče pa nek sosedov samec. Nikoli ne veš, ker mladiček nima rodovnika.

In to je smisel rodovnika. Da lastnik vsaj približno ve, kakšnega psa lahko pričakuje, kako velikega, kakšne barve... Seveda obstajajo izjeme in so tudi rodovniški mladiči bolni (imamo takega doma Undecided), vendar se ta možnost z rodovnikom zmanjša.

In ne, ni nujno, da je pes, ki hodi na razstave zdrav. Spet je primer naš samec. Ima dedno okvaro, ampak smo ga vseeno vozili na razstave. In samo naša morala je "kriva" za to, da ga nismo dali parit, ker bi potem tudi mladiči bili izpostavljeni operacijam, česar pa nismo želeli.

Na kaj bodi pozorna? Jaz bi iz vzreditelja izvrtala zakaj mladič nima rodovnika. in ne nasedi odgovoru, da zato, ker je bil ta in ta mladič po vrsti v leglu, ker to ne velja več. pri nas vsi mladiči v leglu dobijo rodovnik.

Ko sem jaz kupovala psico, sem v tujini našla dva vzreditelja. Eden me je spraševal o moji družini, poslati sem mu morala slike naše hiše, ostalih živali, moje družine, skratka zanimalo ga je, kje bo mladiček živel. Drugega pa to sploh ni zanimalo. Poslal mi je samo pogodbo in zahteval predplačilo. Seveda sem na koncu izbrala prvega vzreditelja, ker se mi je zdel bolj simpatičen. In ni mi žal. meni mora biti tudi vzreditelj všeč, da pri njemu vzamem psa.

Mefisto: na žalost je tvoje ime na klubskih straneh in zato vsi tebe sprašujejo (sprašujemo) o cenah posameznih psov. Če se boš spomnila, sem ti tudi jaz nekajkrat težila o vzrediteljih bernardincev. Mogoče bi pa take ljudi lahko usmerila na ta forum? Wink Grin
Logiran
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #19 : sobota, 03.01.2004 : 18:50:52 »

Bina hvala za hiter odgovor!
Fora je da je mladička edina v leglu!To mi že da slutiti da je prava čivava(čivave imajo največ ,a redkokdaj,4 mladiče)!Peverila bom tudi če ima mladička to značilno "luknjo"na glavi!Oba starša bom lahko videla pri vzreditelju..tako da upanje je Smiley!
S kakšnimi izgovori še "pitajo",svoje bodoče "odjemalce"  vzreditelji glede psičkov brez rodovnikov?(tako da bom pripravljena)  Wink
Držite pesti da bo vse ok!!

Eva
Logiran
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #20 : sobota, 03.01.2004 : 20:28:40 »

Gringo, lep pozdrav!
Glede na to, da si zapisala, da ima "vzreditelj" doma tako samcka kot samicko, bi se jaz tudi vprasala kolikokrat pa sta bila ta mama-civava in oce-civava ze starsa in kolikokrat se bosta? Meni bi tole disalo po lahkem zasluzku. Se sploh, ce imata starsa res rodovnik, zakaj ni mogel lastnik opraviti se vzrejnega? Mar je tako tezko preziveti tisto eno soboto/nedeljo urico ali dve na vzrejnem pregledu in placati par tisocakov?
Pa se nekaj: pravi vzreditelj mladickov ne razmnozuje!, to pocno rejci in ponavadi ti rejci stepajo mladice cimbolj pogosto in s karseda malo stroski.
Malo je tudi cudno, da ce sta starsa res tako dobra razstavna psa kot pravis....zakaj bi si ta rejec mazal svoje ime z nerodovniskim mladicem, namesto, da bi mu priskrbel rodovnik in svoj vzrejeni ponos pokazal na razstavi.

LP
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #21 : nedelja, 11.01.2004 : 01:56:18 »

Gringo pozdravljena! Tudi moja sodelavka je kupila pred dvemi leti mladička Čivavo,
videla oba starša,ki sta bila zelo podobna Čivavi.......itd.
Ti povem kako zgleda ta njena Čivava zdaj pri dveh letih Huh
Ima 3,5kg sivo-rjave barve(ko je bil majhen je bil rjav)in.......!!  Roll Eyes
Ni niti podoben Čivavi!!! Sad Angry
Sigurno je bila samo mama čivava,oče pa boooo?Huh Shocked
Zato ti povem: meni tu nekaj smrdi!? Wink
P.S:Pa srečno!!                      


                                         Lep pozdrav,Sian.
Logiran
slog
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #22 : nedelja, 11.01.2004 : 10:59:42 »

Pozdravljeni;

Razumljivo je, da je psica, ko ima mladičke zelo zaščitniška in seveda do tujcev izjemno nezaupljiva.
Kdaj je torej primeren čas, da se najaviš na obisk k vzreditelju, da bi psico čim manj vznemirjal? Kdaj lahko pravzaprav preživiš dovolj časa pri leglu, da si izbereš mladička?


LP,
ksi
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #23 : nedelja, 11.01.2004 : 12:24:43 »

O tem se moraš pogovoriti z vzrediteljem. On je tisti, ki ti bo povedal kdaj je najprimernejši čas za obisk, ker  samo on najbolje pozna leglo.

Psice (mame) so različne, od takih, ki (tako kot praviš) ljubosumno pazijo na svoj zarod do takšnih, ki jih obisk tujca ne moti.
Odziv psice pa niti ni edini razlog.
Res je, da je potrebno mladiče že v leglu socializirati tudi glede tujcev, vendar postopoma.
Predvsem je treba paziti na zdravje kužkov. Vsak tujec, ki pride od zunaj v stik v mladički, je možen prenositelj bolezni (en primer: na podplatih čevljev se marsikaj najde).

To kar sem napisala, je samo zelo groba osnova. Odgovor na vse podrobnosti, ki te še zanimajo, pa bi ti moral dati vzreditelj.

Ti pa povem, da ne boš nikoli pozabila trenutka, ko se bo tvoj pogled prvič srečal s pogledom malega kosmatinca, ki bo šel s teboj domov. To je nekaj, nekaj ... pravljičnega.  Smiley
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #24 : nedelja, 11.01.2004 : 12:43:17 »

Hay!  Smiley
Jaz grem naslednji teden pogledat mojo psičko (stara bo 14 dni) pa me že sedaj razganja. Ne vem kako bom zdržala še 6 tednov.  Huh Roll Eyes
Koliko je bil vaš kuža star ko ste ga šli prvič pogledat, ko ste ga pripeljali domov in kolikokrat ste ga šli vmes pogledat?
Lp     Kiss

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #25 : nedelja, 11.01.2004 : 20:35:39 »

Mary, katero pasmo pričakuješ??
Mogoče švicar. ovčarja?
 Cheesy
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #26 : nedelja, 11.01.2004 : 21:11:36 »

Švicar. ovčarja?  Shocked Huh
Ne, labradorko  Roll Eyes  Cool
Lp  Kiss
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #27 : četrtek, 17.03.2005 : 18:52:09 »

Živijo!

Kaj pa v primeru, če je vzreditelj od zelooo daleč, kako naj izbereš pravega mladiča samo po slikah?
In kako veš, če je vzreditelj res dober, lepo skrbi za mladiče in njihovo socializacijo, če ga kontaktiraš samo po mailu in ga vidiš le ob prevzemu mladiča?
Pa še glede zdravja mladiča: Kako naj veš, da je zdrav in, da ti ne bo po nekaj tednih poginil? sram

Hvala za odgovore!!! Wink
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #28 : petek, 18.03.2005 : 20:00:46 »

Dali: Bingotovi vzreditelji sicer niso tako zeloooo daleč, ampak samo skoraj 3 ure z avtom. Meni sicer ni bilo škoda ne časa, ne bencina a starše je to kar motilo. Nato sem jih koooooooomaj prepričala da smo šli pse ''samo pogledat'' a na koncu smo enega že izbrali.  Cheesy Wink Cheesy Grin

Kje pa nameravaš kupiti psa?


lp, jessy
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #29 : petek, 18.03.2005 : 20:14:53 »

Oj!
Verjetno na češkem ali pa v Nemčiji, mogoče Avstriji...
Imam že nekaj vzrediteljev ´na uču´, pa se bom verjetno odločila...
Ampak verjetno enega iz teh držav Wink...
Pa je recimo odvisno od kraja kar 9-10 h vožnje, recimo do Prage...
Tako, da je kar teževa časovno in finančno tako, da nevem kaj nardit...jaz bi že šla pogledat samo je težko... sram

Prosim za čimveč nasvetov kako po netu izbrat pravega vzreditelja in mladička!!!

Hvala!!!

LP, Nastja
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines