mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:56:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11]   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU  (Prebrano 67002 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #150 : četrtek, 18.01.2007 : 15:11:03 »

Poznate mogoče katere dobre vzreditelje zlatih prinašalcev? Huh
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #151 : četrtek, 18.01.2007 : 16:24:04 »

Poklicite na Kinolosko zvezo Slovenije in vprasajte za vzreditelje ter predvidena legla.
Nekaj pa lahko sami naredite, kajne? Torej, dvignite telefon!
Na mojpes.netu trenutno ni vzrediteljev zlatih prinasalcev, zato teh podatkov tukaj ne morete dobiti.
Logiran

fox00
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #152 : sobota, 15.09.2007 : 11:53:35 »

LP

mene pa zanima kasne cene se vrtijo okrog ovcarjev...rodovniski in nerodovniski ker pac neke previsoke cene si nemorem privosciti (stipendija)
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #153 : sobota, 15.09.2007 : 12:45:59 »

Mimogrede mislim, da nisi v pravo temo pisal (bo Jana hitr popravla ali zbrisala).

Na tvojem mestu o nerodovniškem sploh ne bi razmišljala. Zakaj tako, pa si poiši temo rodovniški/nerodovniški psi. Mogoče bi pa lahko razmislu o posvojitvi psa podobnega NO iz zavetišča (cena primerna za štipendijo), pa še isto ali bolje je kot če bi vzel nerodovniškega (ki ima lahko ogromno zdravstvenih težav, ne veš kako bo zares zgledal...). Kupiti psa v bistvu ni problem, vzdrževati ga pa zna kdaj biti - pomisli, če lahko s svojo štipendijo poleg tega da psa kupiš pokriješ stroške za kvalitetno hrano (če ni kvalitetna boš tako al tako ti na slabšem ker bo pes prej zbolel in bodo stroški pri veterinarju večji kot če bi kupoval kvalitetno hrano), stroške za cepljenja, prve stroške za pasjo opremo (ovratnice, povodci, postelja, posodice)... Ti začetni stroški lahko pridejo ravno toliko kot še ena štipendija - razmisli sploh če si lahko to privoščiš. Sama vem kako gre to s štipendijo, imam psa (iz zavetišča) in s štipendijo zmorem ravno prav.
Logiran
Vana
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #154 : petek, 25.07.2008 : 12:02:45 »

Preživela sem prvi obisk pri vzreditelju. In predzadnji. Ko takole berem forum, se mi zdi, da "moj vzreditelj" ne spada med Vzreditelje; kajti NIČESAR me ni vprašal; občutek sem imela, da mu je samo želja, da se kuža proda.
In ves čas sem imela občutek, da se mu mudi; sama pa sem želela obe kužki opazovati, da izberem tisto, ki bi mi po nekem notranjem glasu bolj pasala...  Nisem začutila ljubezni med vzrediteljem in kužki. Bolj trgovino.
Potem pa končno vprašam, kako je z imeni (sem čisto pozabila na to "malenkost") in ko sem videla, da psi že imajo imena, sem bila presenečena. Še bolj pa sem bila presenečena, ko sem videla, da imajo psi preveč človečna imena. Ne vem zakaj, vendar sama bi vedno psu dajala ime, ki se melodično pokliče...
Sicer pa lahko modrujem; zato ker nič ne vem. In ti s(m)o baje najbolj pametni.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #155 : petek, 25.07.2008 : 12:09:56 »

To, da si vzreditelj ni vzel časa za pogovor s tabo res ni fajn. Glede imen pa - rodovniška imena določi vzreditelj, saj je omejen z določenimi pravili (vsa imena mladičev iz istega legla morajo biti na isto črko, dosti vzrediteljev začetno črko izbira po abecednem vrstnem redu, da se ve, katero leglo po vrsti je). Toda tebi psa ni treba klicati po tem imenu. Če bi bilo tako, bi bilo recimo v Tivoliju zelo komično poslušati skrbnike, kako kličejo svoje ljubljenčke, saj so rodovniška imena ponavadi zapletena. Svojega psička lahko kličeš kot želiš. Njegovo pravo ime mu boš dala ti, ime na rodovniku pa je za uradne zadeve.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #156 : petek, 25.07.2008 : 12:47:40 »

Vana, na zalost je tako, da mora vzreditelj imena posredovati pri prvem obisku tetovirnega referenta (to se mi pa zdi, da je v 7 dneh po skotitvi). Izjema je edino, ce se pari kaksno dolgo in kratkodlako pasmo, kjer pri 7 dneh se ni znana dolzina dlake.
In imela so res stvar posameznika. Tudi meni niso vsec vsa imena, ampak tako pac je. Klicno ime je pa tisto, ki mora biti vsec tebi in samo tebi.

Ce imas pa slab obcutek glede tega vzreditelja, potem pa mogoce ne bi smela vzeti mladicka pri njemu... jaz se na svoj obcutek precej zanasam.
Logiran
Vana
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #157 : petek, 25.07.2008 : 15:12:49 »

Glede imena; saj ni panike...  Tudi izpeljanke iz rodovniškega imena se dajo narediti, a ne?  Cheesy
Glede vzreditelja pa; saj sem ga "prečekirala" (verjetno je tudi on mene  Shocked Cool), vendar so moja pričakovanja bila večja, kot sem dobila.
Namreč sedaj se na veliko sprašujem, kakšno hrano naj mu kupim, da ne bo prevelik stres (upam, da mi bo vsaj malo hrane dal za s sabo, da ne bo doživel dva šoka naenkrat); kakšne igrače, kako bo zadovoljen, da mu "gazdarica" pride iz službe komaj ob 16. uri Cry, kako ga bom očarala in šarmirala  Roll Eyes, kako bom zaščitila "ranljive" dele naše okolice...

Še devet dni...  Kiss Roll Eyes

Sicer pa vidim, da je "spraševanje" o ceni neprimerno... No, tudi sama sem se nezavedno "neprimerno" vedla in o ceni sploh ni bilo debate. Vzreditelj je dejal ceno, povedal pol ob rezervaciji, pol ob prevzemu. Kratko in jasno. Potem me pa v službi sprašujejo, če nisem "barantala".
Sama sem bila  Shocked Huh sram, ker se mi je zdelo več kot neokusno barantati za ceno živega bitja...
Potem pa doma mož pravi: "Ej, kaj pa če bi le morala vprašati če je to zadnja cena?"
Pa verjetno ne..., a ne da ne?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #158 : petek, 25.07.2008 : 15:18:38 »

Še vedno ni prepozno, pokliči vzreditelja in ga vprašaj. Postavi mu vsa vprašanja o hrani, igračkah, vzgoji, varnosti itd. Če ti sam od sebe informacij ni nudil, ga moraš vprašati.

Glede barantanja - če bi kupec hotel za mojega mladiča barantati, bi mu pokazala vrata, saj bi s tem pokazal, da ne ceni mladiča kot živega bitja in mojega truda, vloženega v leglo. O tem ni debate.

Če te skrbi, ali je cena končna, vprašaj vzreditelja, če prvi dogovor še velja.

Se mi zdi, da imata z vzrediteljem komunikacijski mrk. Nekateri niso takoj zgovorni, se pa odprejo, ko začneš spraševati, se zanimati. Poskusi, izgubiti nimaš kaj.
Logiran
nikinik
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #159 : nedelja, 05.07.2009 : 18:26:54 »

ali je "normala" cena za psa yorkshire terrier 1000evrov.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #160 : nedelja, 05.07.2009 : 21:59:01 »

ali je "normala" cena za psa yorkshire terrier 1000evrov.

Je. Vzreditelj, ki prodaja mladiče za takšno vsoto, ti bo znal tudi točno razložiti, zakaj. (Če ne bo znal, bejž' stran.)

Nenormalna cena pa je recimo 300 evrov. Od takega pa sploh bejž' stran.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #161 : ponedeljek, 06.07.2009 : 10:36:29 »

Pepsi Grin Grin Grin

Tako resnično, pa tako super napisano Grin
Logiran
SuperDaisy
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #162 : petek, 18.02.2011 : 18:28:20 »

zanima me koliko bi bila približna cena husky mladiča z rodovnikom?
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #163 : ponedeljek, 28.02.2011 : 20:00:00 »

Morda se motim, ampak ne poznam psa, ki v prvih meseih življenja in menjavi zob ne bi uničil vsaj kakšnega copata ali WC papirja.


Jaz pa poznam. Smiley
Logiran
a2537c55nn
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #164 : sobota, 26.12.2015 : 20:02:46 »

Ko sem jaz šel k vzrediteljem po psičko je ona izbrala mene in ne jaz nje. Prilezla je k meni in bila je živahna, drugi mladiči pa so samo ležali in gledali naokoli. Jaz sem vzreditelja uprašal vse od a do ž. Kaj so jim dali za jest, ali so bili na toplem ali na hladnem,proti čem so bili cepljeni, so bili razgliščeni, ali jih je še treba razglistit???,... Me pa zanima ali je res, da so mladiči ki so skoteni pozimi boljši kot tisti, ki so poleti?
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PRVI OBISK PRI VZREDITELJU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines