mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:50:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: čokolada
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: čokolada  (Prebrano 25281 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rot
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« : petek, 19.12.2003 : 11:13:34 »

 Kiss lep pozdravček!
pred kratkim sem na radiju poslušala neko odajo o psih oz. o pasji prehrani! ena izmed tem je bila tudi čokolada in zanima me ali je res da je lahko 10dkg čokolade lahko smrtna doza za psa saj po mnenju strokovnjaka slabo vpliva na pasje srce!? Huh

                                                                    špela
 
   
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1 : sobota, 20.12.2003 : 00:13:34 »

Rot! Tudi jaz sem bila prijetno presenečena,ko sem to slišala! Shocked Shocked
Ja,res je!!Tudi jaz nisem mogla verjet,ko mi je to pripovedovala veterinarka. Huh
Zdaj si mi še ti potrdila,da je res lahko 100g čokolade smrtno za 10kg psa. Lips Sealed




                                         Pozdrav,Sian.
Logiran
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #2 : sobota, 20.12.2003 : 13:07:16 »

Zdravo  Smiley

Nas "fehtarcek" Wink , pa na naso radost in sreco sploh ne pogleda cokolado  Cheesy in mu jo tudi nismo ponudili .
Ce kaj "zasumi" je takoj zraven in prosi , pri cokoladi pa sploh ne pride.....   hvala bogu  Grin jo imamo strasansko radi .

Verjetno prevec grizemo in se raje umakne  Grin Grin Grin Grin

Lp I.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #3 : sobota, 20.12.2003 : 15:29:40 »

Citat
pasja čokolada in pasji čokoladni "dropsi" več kakava kot Gorenjka  
Shocked Shocked Shocked Huh Huh
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #4 : sobota, 20.12.2003 : 21:50:56 »

Res ne vem, zakaj se okoli cokolade zganja taka panika... Se nikoli nisem slisala za take ucinke, o katerih se tu pise... Shocked Huh Roll Eyes

...in po mojem je vse skupaj za lase privleceno... Tongue

Svojo prejsnjo psicko "Diano", ki je bila izredno izbircna sem nagrajevala izkljucno s pasjo cokolado (ker je nic drugega v obliki priboljska ni ganilo). Na teden je zmazala najmanj 1 (100 g) in NIKOLI v njenih 10 letih nisem imela nikakrsnih zdravstvenih problemov. Sedaj pa res ne vem, ali se po novem izdelujejo kake posebne "ultra nevarne" pasje cokolade, ali so to morda kaksni posebni ukrepi (v sodelovanju s korporacijami, ki izdelujejo pasje priboljske) za zmanjsevanje st. psov... Grin
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #5 : nedelja, 21.12.2003 : 08:54:32 »

Cokolada, ki je namenjena ljudem, vsebuje theobromin. To je sestavina, ki je podobna kofeinu in je za pse strupena. Mlecne cokolade vsebujejo priblizno 90 mg/kg theobromina, jedilne pa priblizno 900 mg/kg. Ce pes zauzije prevec take cokolade, se pojavijo znaki zastrupitve. Poveca se izlocanje adrenalina, ki povzroci nekontrolirano hitro razbijanje srca in aritmijo, pes bruha, ima drisko, poveca se kolicina izlocenega urina, pes je hiperaktiven, temu pa sledi depresija, koma in smrt. Potrebna je takojsnja veterinarska pomoc, ce posumimo na tako zastrupitev.  Ce svojim psom zelite dobro, jim nikar ne dajajte cokolade, ki je bila izdelana za ljudi. Lahko pa mu dajete pasjo cokolado, iz katere je v postopku izdelave theobromin odstranjen.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #6 : nedelja, 21.12.2003 : 19:04:46 »

Sama sem presurfala ogromno angleških strani o pasji in nasploh o človeški čokoladi,ker me je tale tema na forumu pritegnila;)
POVSOD piše,da je čokolada škodljiva in strupena za psa,ter da je lahko smrtna in naj se je pasji lastniki kar se da izogibamo Shocked Shocked
Tako,da moj pes že zelo dolgo ni bil deležen čokolade in tako bo tudi ostalo;).

Drugače pa ne glede na to ali se stem strinjate ali ne čokolada v nobenem primeru za pse ne more biti zdrava zato,vam predlagam da se jo na dolge proge izogibate...

lp
Logiran
Dama
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #7 : nedelja, 21.12.2003 : 20:26:28 »

Tudi jaz do lanskega leta nisem vedela, da je čokolada tako škodljiva. Potem so nam pa še na faksu prfoski povedali, da je snov, ki je v čokoladi (ne vem točno, kako se ji reče) full strupena in da pes ne bi smel jesti nič čokolade. Pasjo pa ja.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #8 : nedelja, 21.12.2003 : 21:13:31 »

Pia, ti imaš maltežana, če se ne motim?
Potem je res bolje, da se v največjem možnem loku izogibaš čokolade!  Roll Eyes
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #9 : torek, 23.12.2003 : 08:34:53 »

 A da je stvar res tako resna?
 No, se pravi da moram nehat odstopat svoje koscke cokolade
 svoji psicki... Sicer je ne dobi pogosto, ampak vcasih pa.

 Zanimivo pa je, da pasjih cokoladnih dropsov ne mara in se jih
 sploh ne pritakne...  Huh
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #10 : torek, 23.12.2003 : 12:22:44 »

Sorry, sem blond, pa mi par stvari sedaj ni jasnih... Undecided sram A mi lahko kdo pove, ali govorimo izkljucno o "cloveski" cokoladi kot nevarni, ali je tu zajeta tudi pasja cokolada? Huh
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #11 : torek, 23.12.2003 : 16:03:30 »

Teja:jah saj se ji kolikor je to le mogoče Undecided

Kolikor jaz razumem gre tukaj predvsem oz. samo za človeško čokolado?!?!?

lp
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #12 : sreda, 24.12.2003 : 22:53:22 »

Sally!Gre izključno samo za čokolado za ljudi!! Wink



                             Lep pozdrav,Sian.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #13 : četrtek, 25.12.2003 : 08:56:21 »

Sally, cloveska cokolada je nevarna psom, iz pasje pa v procesu izdelave odstranijo skodljive sestavine. Torej, cloveske cokolade ne dajemo psom, pasjo pa lahko v vseh oblikah od bele do temno rjave, pa take z dodatki vampov itd.
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #14 : petek, 26.12.2003 : 23:28:24 »

Jaz bi  vprašala če je nevarno če poje preveliko količino pasje čokolade...Točno pred nekaj minutami je mami padla na tla tablica čokolade...mali je skočil in jo v trenutku nekje skril ter pojedel da sploh nismo mogli do njega prit..zdaj pa me grozno skrbi..tam piše 1 kockica na dan...on pa jih je dans 4 pojedel pa še eno zjutraj ko sem mu jo dala kot priboljšek..........
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: čokolada
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines