mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:18:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Posvojitve na daljavo v Zavetišču Horjul
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Posvojitve na daljavo v Zavetišču Horjul  (Prebrano 190735 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #375 : ponedeljek, 14.02.2011 : 16:14:43 »

Dragi moji lepotici Minka in Ninica, hvala za sončen žarek v tem temačnem dnevu Kiss Kiss
Logiran
sirena
midi
**
Sporočil: 59


« Odgovor #376 : ponedeljek, 14.02.2011 : 18:06:44 »

Kakšno lepo sporočilo! Dan je postal lepši in svetlejši! Hvala, Jun, hvala vsi na hribčku!
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #377 : ponedeljek, 14.02.2011 : 19:21:05 »

Hvala Azrael!  Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #378 : ponedeljek, 14.02.2011 : 19:23:50 »

Naj se še jaz zahvalim "moji" Jessici  Kiss Kiss za tako lepo valentinovo sporočilo. Nisem še dobila lepšega, res ne  Smiley
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #379 : ponedeljek, 14.02.2011 : 19:39:49 »

Moja ljubezen Ming in moja navihanka Brča,
Hvala za vajino pisemce. Tudi jaz pogosto mislim na vaju  Kiss
Logiran
Meredith
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #380 : ponedeljek, 14.02.2011 : 22:03:56 »

Hvala Čipsu, Style in Image za lepa in ganljiva sporočilca, ki so mi polepšala dan Smiley.

Vsakemu pošiljam en koš poljubčkov gor na hribček Kiss Kiss Kiss.
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #381 : sreda, 16.02.2011 : 15:28:17 »

Najprej te vidim v časopisu, nato dobim valentinovo sporočilce, od vsega pa sem najbolj vesela, da te vidim v arhivu.  Wink
Srečno Trobla, moj prvi posvojenec!  Kiss
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #382 : sobota, 19.02.2011 : 10:21:34 »

Moram se malo spihat  Angry pa še nekaj vprašat.
Posvojila sem  na daljavo in ker sem bolj pozabljive sorte, preko spletne strani
svoje banke odprla trajnik. No, takrat so se muke začele. Dobila sem 3 maile in dva
klica iz banke od ene preplašene uslužbenke, kako naj zdaj oni to naredijo.
 Shocked
Da sicer to omogočajo, ampak še nimajo takega primera  Shocked Shocked.
Pa da ne bo kdo mislil, da je kakšna žepna banka, ne, ena izmed večjih tujih.
Komaj sem jim dopovedala, da to ni direktna bremenitev (službeno se moram malo
spoznati na to), ker Horjul ne izdaja računov, pa kako in kaj naj naredijo. Angry.

V glavnem, sedaj so to nekako speljali. Moje vprašanje: sedaj bo pač v namenu vedno
pisalo imeni obeh mojih posvojencev. Ko kateri dobi dom - ali lahko to tako ostane?

Jaz bi ta znesek donirala za nedoločen čas (razen če bog ne daj ostanem brez službe) in
že vnaprej so mi povedali, da namena ne morem spremeniti, da lahko ukinem zadevo, pa znova odprem, kar , citiram "ni enostavno"  Shocked,
skratka cela kolobocija.

A lahko ostane namen tak kot je? Sicer bom morala verjetno iti na banko nekoga zbutat Evil  butnglavc
Uh, če bi to vedela, ne bi posvojila konkretnega muca in kužka, ampak na splošno  in bi bilo vnamenu donacija, ampak zdaj je, kar je.
Hvala za odgovor
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #383 : sobota, 19.02.2011 : 10:30:12 »

Ma kaj ni enostavno, porkaduš  Evil

Ko bo čas za to, boš sporočila banki, da ukinejo trajni nalog za Micko in naredijo nov nalog za Fifija. Če bodo rekli, da je težko, jim povej, da jih ne boš več utrujala in, da seliš račun na banko, kateri ne bo težko.

Eni si pa res dovolijo veliko preveč. In še svoje slabe in klientu neprijazne usluge mastno zaračunajo. Banda  Angry Angry
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #384 : sobota, 19.02.2011 : 10:47:41 »

Na nekaterih bankah trajnik sploh ne bo mogoč, ker želijo za kaj takega pogodbo z mano, po kateri provizijo jemljejo in je škoda sploh trudit se potem...
Logiran

an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #385 : sobota, 19.02.2011 : 10:55:19 »

Če imate spletno bančništvo, potem si enostavno napišete položnico in npr. za eno leto datume plačila, kdaj vam gre dol z računa. Tako si v bistvu same naredite neko dalj časa trajajoče trganje iz TRRja. Nalog za izplačilo je do določenega datuma v čakalni vrsti, nato se, če je na računu dovolj sredstev, avtomatsko izvede plačilo.

Bom kar tule vprašala nekaj, kar me že precej časa muči. Odgovor lahko tudi na ZS, če je zadeva kočljiva.
Ali mora Zavetišče od katerihkoli naših nakazil (posvojitve na daljavo, donavije, licitacije....) odvesti davek?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #386 : sobota, 19.02.2011 : 11:25:30 »

Ja, seveda, od vseh.
Zato je še toliko bolj neumno, da za trajnik še banka poleg običajne provizije odvede zase nekaj.
Logiran

an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #387 : sobota, 19.02.2011 : 11:38:30 »

Presneta banda državna.... bruham bruham
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #388 : sobota, 19.02.2011 : 11:42:34 »

V bistvu je logično, ker sem organizirana kot s.p. S.p.-jevci smo pridobitniško naravnani (a še nisi slišala tega  Tongue Huh) in imamo ful profita, torej moramo tako kot vsi drugi odvajat davek. Druga opcija je zavod, če je zasebni, ti ravno tako brez problema očitajo pridobitništvo, razlika je le v tem, da moraš imeti račune, če hočeš dobit ven denar,  kar stručkoti prikažejo brez prevelikih težav.
V javnih zavodih imaš občine zraven...
Logiran

an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #389 : sobota, 19.02.2011 : 11:57:37 »

Saj res, čisto pozabila, da gre v naši sončni deželi s.p jem hudo dobro.. Wink Cool
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Posvojitve na daljavo v Zavetišču Horjul
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines