mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:10:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Hematom na uhlju (podliv krvi)
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hematom na uhlju (podliv krvi)  (Prebrano 8467 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« : četrtek, 19.10.2006 : 08:52:07 »

Pri psu sem prejšnjo nedeljo opazila za velikost oreha velik hematom na notranji strani desnega uhlja. Ker se je v soboto na sprehodu vanj zaletel manjši nesocializiran pes, sem pomislila, da gre za hematom. Klicala sem dr. Čopovo v Lesce, ki je moj sum potrdila.Zanima me, če ima kdo izkušnje z zdravljenjem takšnih zadev, saj naj bi bila edina opcija operacija, ker pa ima Oks epilepsijo, iščem vse druge možne načine zdravljenja. Prosim za pomoč!
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #1 : četrtek, 19.10.2006 : 09:13:34 »

Jaz imam dalmatinko, ki je imela pred letom in pol v višini desne lopatice hematom velikosti stisnjene otroške pesti, dobila pa ga je zaradi slabega injiciranja zdravila. Težavo je drug veterinar rešil, ko je bila Bianca pod vplivom pomirjeval, se pravi ni bila v narkozi. Sem tudi jaz hotela, da se stvar opravi brez narkoze. Je pa vprašanje, če pri tvojem psu pride to v poštev. Vprašaj še za to možnost...

Lp, Nataša
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #2 : četrtek, 19.10.2006 : 09:19:38 »

In kako je rešil težavo??? Baje tele operacije na uhljih niso ravno enostavne...ker se pri celjenju lahko pojavi veliko komplikacij. Gremo pa v soboto spet k Čopovi, pa bom malo povprašala...
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #3 : četrtek, 19.10.2006 : 09:28:38 »

moj prejšnji mačkon je tudi imel hematom oz. podliv krvi. izgledalo je, kot da ima namesto ušesa ogromn vrečko s krvjo.  Sad

 operacija je sicer uspela, samo je imel od takrat "preklopljen" uhelj. je izgledalo prav srčkano. pa mislim, da ni imel več občutka v ušesu.
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #4 : petek, 20.10.2006 : 08:57:08 »

Z večjo injekcijsko iglo ji je potegnil ven tekočino, ki se je nabrala, pa potem ji je naredil drenažo, da se ni znova nabiralo pod kožo. Mislim, da je morala še neke antibiotike jesti tri dni, da ne bi prišlo do vnetja, čez pet dni je šla tudi cevka oz. drenaža stran, in se je lepo zacelilo. Je pa res, da ni bil krvav hematom in mogoče na mestu, kjer se da lažje sanirati takšne stvari.
Sem bila pa cel čas posega lahko zraven in kasneje ni kazala znakov, da bi jo kaj bolelo ali da bi jo drenaža motila.
Upam, da bo še kakšna druga rešitev prišla v poštev za tvojega psa. Držimo pesti!
Logiran
katyb
otrok do 14 let
*
Sporočil: 13


« Odgovor #5 : petek, 20.10.2006 : 09:29:02 »

zivijo
jaz imam psicko ki bo imela 3 leta in me skrbi,ker kaze,da ima hematon na uhlju(to sem ugorovila pred   7dnevi)to jo je zacelo boleti in zato smo poklicali veterinarja.veterinar  je potrdil da ima res hematon na uhlju.ker je rekel da naj se posvetujem na forumih  itd... sem se ampak do zdaj je edini nacin operacija
zato   prosim   za   pomoc=)
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #6 : petek, 20.10.2006 : 09:33:07 »

veterinar je rekel, da se posvetuj na forumih? Huh  Lips Sealed
Logiran

terry
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #7 : sobota, 21.10.2006 : 09:57:22 »

Živjo!

Nemški dogici od moje sestre se je isto naredil hematom na ušesu. Pri veterinarju so ji rekli, da tudi operacija ni 100% uspešna in da se lahko tudi po operaciji že spet naredi hematom. Ker psa ni hotela dati pod narkozo in ker ji veterinar ni hotel narediti "na živo", se je odločila, da proba sama rešit stvar. In sicer je najprej psu vsak dan punktirala hematom, vsak dan zato, ker se je vsak dan nabralo toliko sokrvice. Ker to ni obrodilo nobenih sadov, so ji svetovali naj zalima ušes. In sicer je punktirala uho, dala vse ven, potem pa zalimala ušes z selotejpom za na dlako, ki ga uporabljajo veterinarji. Uho je zalimala čisto enostavno, in sicer začeten del selotejpa na notranji strani ušesa, potem pa proti robu ušesa, čez rob in na zgornji del ušesa. upam, da je razumljivo povedano.  Huh To je imel pes prilimano kakšen mesec na ušesu (s stalnim menjavanjem selotejpa). Sokrvica se sploh ni več nabirala (verjetno je bil ta selotejp tolk težak, da ga sokrvica ni mogla dvigniti,da bi se lahko začela nabirati v mehurčku) in sta se počasi notranji plasti "zlepili" in je danes že vse ok.

Seveda je predpogoj tega, da imaš doma strpnega psa, da ti pusti da spunktiraš stvar sam. potem pa samo selotejpkota gor, in se začne počasi celit.

Logiran
Aich
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 23.01.2012 : 08:26:55 »

Se pravi da sta to edina dva načina? Da ga sam pozdraviš ali pa da ga veterinar da pod narkozo?
Ker pri mojem psu to ne pride v poštev. Star je 14 let in enkrat je bil že pod narkozo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #9 : ponedeljek, 23.01.2012 : 11:07:24 »

Hematom lahko tudi pustiš pri miru in ga pes pač ima.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #10 : ponedeljek, 23.01.2012 : 11:31:48 »

Ja in normalno živi dalje ...
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #11 : ponedeljek, 23.01.2012 : 12:41:48 »

Ali pa tudi ne,če je hematom prevelik.Moja pokojna psica je imela hematom čez cel uhelj debeline 2 cm.Tako velik in težek hematom ni za pustit pri miru.V končni fazi operacija in zdravljenje ni pomagalo,stvar se je pojavila tudi na drugem uhlju in na koncu je imela namesto dveh pokončnih uhljev dve karfijoli(uničen hrustanec).Zato od takrat prisegam na preventivo. Še posebej sedaj,ko so pri hiši "dumboti" z velikimi uhlji.Tedensko čiščenje sluhovodov,v vlažnem vremenu celo 2x tedensko.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #12 : ponedeljek, 23.01.2012 : 14:02:02 »

ja no, malo premislit je treba. Če je pes star 14 let in ni za pod narkozo, potem bo lahko s hematomom živel - ni rak, da bi se mu razsejal, ne bo ga zastrupil....ni pa lepo za pogledat in če je velik psa tudi moti. Se pa načeloma splača zdravit takoj ko se pojavi, ne takrat, ko je kri že strjena.
Logiran
Aich
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 26.01.2012 : 18:00:01 »

Ne, moti ga ne, normalno spi na levi strani. Sicer pa ja, če je tako, da zdravljenje sploh ni 100%- sploh brezveze matrat 14-letnika Smiley.
Zanima me pa samo še to- brala sem, da je hematom pogosto povezan z vnetjem sluhovodov. Ali naj ga kar se tega tiče vseeno peljem pregledati, ali je vnetje sluhovoda pri hematomu odvisno od psa ali je pravilo?

Hvala za odgovore Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Hematom na uhlju (podliv krvi)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines