mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:28:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Nelly ni te več :(
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nelly ni te več :(  (Prebrano 9773 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SaSHeeQ
novinec
*
Sporočil: 14


« : nedelja, 29.10.2006 : 15:53:28 »

Torej, moje ime je Saša in za svoji (predkratkim sopolnjenih) 18 let več nebi smela bit baje tako občutljiva in bi se pri kakšni izgubi morala "baje" obnašati precej "odraslo".

Ampak ne gre .. naj se še tako trudim ne gre ...

14dni pred mojim roj. dnevom mi je umrla babica zato sta se strša odločila da mi bosta izpolnila mojo srčno željo, kupila sta mi psičko.

Še sedaj se spomnim, ko je mami prinesla tisto posteljco, pa mi dejala da so mi prinesli mucko, če jo želim imet, in ko sem videla Nelly so se mi ulile solze iz oči ...

Žal mi je umrla po samo 2 dneh bivanja pri meni Sad

Lastnica nam jo je prodala s pasjo kugo ... psička je trpela, vemo namreč, da je ta bolezen močna za 5 človekovih grip. Torej predstavljajte si 2 MESEČNEGA YORKSIHRSKEGA TRIERJA V BOLEČINAH Sad

Nismo se je smeli niti dotakniti za glavico ali pobožati, zaradi krčev jo je dobesedno metalo v zrak, imela je močno drisko, venomer je bruhala, imela je gnojne izcedke, pa vendarle sem jo vzljubila kot da bi bila z mano že vso življenje.

Po dveh dneh in pol mi je ponoči v naročju umrla Sad Te noči ne bom nikoli pozabila. Bila je tako hladna, ni bilo več njnega kričanja, ni me več pogledala ali se igrala .. nič ... ostal mi je samo še spomin in njene slike Sad

Sedaj vsakič ko vidim kakšnega psa podobnega njej jočem, ali pa če vidim lastnike kako se sprehajao in igrajo s psi jočem, ker bi morala biti jaz na njihovem mestu. Jaz bi se morala tako igrati z Nelly ... pa mi je usoda to uzela, oz to mi je uzela lastnica, ki je psa prodala s pasjo kugo, čeprav je vedela da jo ima. Sad

NELLY POGREŠAM TE ZELO! Sad

Lp,

SaŠaa
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #1 : nedelja, 29.10.2006 : 17:35:52 »

Joj to je pa res ena žalostna zgodba, ki jo ne privoščim nikomur  Cry Cry

Drži se! In upam, da ti nekega dne nasmeh prinese drug pes.  Kiss
Logiran
SaSHeeQ
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #2 : nedelja, 29.10.2006 : 19:34:24 »

Joj to je pa res ena žalostna zgodba, ki jo ne privoščim nikomur  Cry Cry

Drži se! In upam, da ti nekega dne nasmeh prinese drug pes.  Kiss

in res je nobenmiu ne privoščim!!!! je preveč boleče ...

sei se probam nekak držat ... pokonci me drži misel da spomladi dobim novo psičko iste pasme in tud ime že vem, Gaja bo Cheesy komaj čakam, upam da bo nekak zapolnila praznino!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3 : nedelja, 29.10.2006 : 21:07:40 »

SaSHeeQ, pa ste to "vzrediteljico" prijavili veterinarski inšpekciji? Nujno prijavit! Psička bi morala biti cepljena proti pasji kugi! Sigurno so bolni tudi drugi mladiči od te ženske.

Še nekaj, ste se dobro pozanimali, kjer boste kupili naslednjega psa? Poiščite dobrega vzreditelja! Ta ženska sigurno ni bila dober vzreditelj!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 29.10.2006 : 21:22:55 »

Hm, nekako mi ne gre "malomarnost" vzrediteljice skupaj z njeno zahtevo po obdukciji - http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,755.msg234997.html#msg234997
Obicajno se taki vzreditelji na dalec umaknejo, ne pa da zahtevajo potrditev "svoje napake".

SaSHeeQ, nas bos obvestila tudi z rezultatom obdukcije?

Sozalje za izgubljeno psicko.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #5 : nedelja, 29.10.2006 : 21:38:13 »

Ja, se strinjam Jana. Sem prej napisala zgornji post kot prebrala tega, ki ga citiraš. Jemljem nazaj...
Logiran
SaSHeeQ
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #6 : ponedeljek, 30.10.2006 : 07:25:41 »

Za mene je to bil šok, ki ga ne morem prebolet ...

Da Vam povem še nekaj stvari. Ker sta starša zelo zasedena z službo sta psičko kupila prijatelja ki že imata psička te pasme, in po tem obnapšanju vzrediteljice ČE JI SPLOH LAHKO TO REČEM, bi naj bila psička čisto dobro. Ampak izkazalo se j, da ni bilo tako. Nelly je bila izjemno majhna, že to mi namreč ni šlo v glavo, ker poznam to pasmo. Poleg tega nam je ona dala poleg neki prašek, češ če bo imela drisko. Tako da ona je zagotovo vedela da je nekaj narobe. Pasjo gripo je imela najmanj 14 dni preden smo jo dobili mi.

Če sem jo prijavila? Sevede, tudi na zvezi imajo z njo velike težave, ampak ji ne more noben nič, ker dela na črno. preprodaja z bolnimi psmi, smilijo se mi ! Prodajala je že tudi opice in papige.

Zakon o zaščiti živai temelji tudi na tem, da če lastnik proda bolano žival in če umre more vrnet denar. 100.000,00 ni tako malo! Zato je zahtevala obdukcijo.

In ta je pokazala da je psička definitivno IMELA PASJO KUGO in DA JE NEIZMERNO TRPELA Sad odmrla so ji dihala, živčevje, vse Sad

Za naslednjo psičko? Da ... smo se pozanimali, vzreditelji so izjemno priznani, starša sta poba rodovnika izjemne kvalitete. Za psičko bom sicer odštela 250.000 ampak se splača, ker bom vedela da jo niso mučili kot jo je ta "vzrediteljica".

ŽaaLooSTNaa
Logiran
SaSHeeQ
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #7 : ponedeljek, 30.10.2006 : 07:28:30 »

In še nekaj ... vložila sem tožbeni zahtevek proti njej. Plačala mi bo vsako solzo, pa ne samo meni, tudi ostali mladičkki so pomrli Sad to je grozna bolečina Sad po zaslugi mojih staršem ki so mi v izmerno pomoč, se s to dejavnostjo ne bo ukvarjala NIKOLI VEČ!
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #8 : ponedeljek, 30.10.2006 : 07:42:37 »

katera pasma pa je to, če ni skrivnost?
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #9 : ponedeljek, 30.10.2006 : 07:55:53 »

Citat
Torej predstavljajte si 2 MESEČNEGA YORKSIHRSKEGA TRIERJA V BOLEČINAH

iskrene sožalje tudi od mene Cry


Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #10 : ponedeljek, 30.10.2006 : 08:54:16 »

Tudi moje sožalje. Veš, skozi temne oblake počasi počasi rine sonček in ko mu uspe preboj potem zasije vsej svoji luči!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #11 : ponedeljek, 30.10.2006 : 11:05:21 »

SaSHeeQ, še enkrat, moje sožalje! Res grozno, da si morala skozi to izkušnjo!

Obenem pa moram tebi in tvojim staršem čestitati za vašo odločnost! Če bi vsak s tako izkušnjo tako ukrepal, bi bilo šteparjev in švercarjev veliko manj.

Kar popgumno do konca naprej!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #12 : ponedeljek, 30.10.2006 : 11:28:38 »

Iskreno sožalje.. Cry.

Zgodba mi je več kot znana...14 let nazaj, sem jo doživljala tudi sama http://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=35541&t=35529#reply_35541

Verjamem pa, da bo Nelly poskrbela in ti poslala najbolj čudovito psičko, ki te bo razveseljevala dolga, dolga leta...tako kot je meni moj Riki, mojega zlatega Orija...Drži se.

Diana
Logiran
SaSHeeQ
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #13 : ponedeljek, 30.10.2006 : 13:30:57 »

HVALA VSEM!

Jolly1 To je pasma yorkshire terier, majhen psiček, bi objavil njene slike pa jih ne znam Sad

Za mene bo posijalo nove sončece spomladi, ko bo v moj dom prišla nova psička iste pasme.

In da ukrepali smo predvsem zato, ker si noben ne more predstavljati kako ob takih trenutkih trpi človek kaj šele žival Sad
Logiran
I_love_dogs
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


« Odgovor #14 : torek, 31.10.2006 : 17:49:53 »

Moje sožalje Cry Cry Cry
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Nelly ni te več :(
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines