mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:47:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Airedale terier - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Airedale terier - čvek  (Prebrano 56541 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nurse
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #15 : ponedeljek, 04.10.2004 : 23:33:51 »

Pozdravljeni!
Že pred časom sem se odločila za nakup mladička, glede pasme, mi je najbolj pri srcu Airedale terier- samička..Prosila bi če ima kdo kakršnekoli informacije o mladičih, naj javi.. odločila sem se, da bi vzela psičko tudi brez rodovnika.
Hvala
Logiran
linxy_ka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #16 : nedelja, 21.11.2004 : 22:21:07 »

no mene sam zanima, kakšni se vam zdijo airedale terierji na sploh? jas sn namreč že od julija "zaljubljena" v njih  Grin



Logiran
lapi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #17 : sreda, 24.11.2004 : 10:59:18 »

Spomladi bomo imeli leglo Airedalecev, vse informacije na 041-895-927.

Lp,

Mirja
Logiran
bubika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 22



« Odgovor #18 : četrtek, 25.11.2004 : 08:07:37 »

Pozdravljeni!

Mizna kdo navesti kakšne konkretne razlike (razen velikosti) med airdale terierji in resastimi fox terierji???
Zelo bi bila vesela kakršnekoli informacije (značaj, zmožnost šolanja, gibanje...)

 
Logiran
lapi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #19 : petek, 26.11.2004 : 10:40:56 »

Bom poskusala.
Airedalci so mirnejsi, bolj stabilni v karakter in na sploh niso PRAVI terierji (samo v zacetku so jih uporabljali za lov na vidre, kasneje potem nikoli niso bili vec uporabljani kot lovski psi), so sluzbena pasma, zelo vsestranski in pravi druzinski psi.
Foxi so pravi terierji, lovci, zelo zivahni, včasih tudi histericni, odlicni za agility (ce jih ne uporabljamo za lov je to prava zamenjava, kjer sprostijo veliko energije). Potrebujejo izkusenega vodnika, sicer radi postanejo pretepaci in svojo dominanco pokazejo tudi nad druzinskimi clani.
Tudi glede na dejstvo, da so foxi manjsi, mislim, da potrebujejo vec sprehodov (ali vsaj bolj aktivne) kot airedalci.
Oboje je treba priblizno 4 x letno trimati, da jim ne izpada dlaka.

Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #20 : petek, 26.11.2004 : 13:42:49 »

no mene sam zanima, kakšni se vam zdijo airedale terierji na sploh? jas sn namreč že od julija "zaljubljena" v njih  Grin





meni se zdijo vsestansko eni najbolj enostavnih in priporočljivih psov za imet
ne preveliki in ne premajhni, dlaka ne izpada , a je je dovolj da zaščiti psa, preprosti za vzgojo in šolanje,sploh n evlečejo na vrvici- menda imajo to že v genih al aj?, zelo prilagodljivi, lahko delajo veliko ali malo, lahko so notri ali zunaj,zelo zabavni, dokaj tolerantni do psov in drugih živali, neproblematični do ljudi,načeloma zdravi.......
edina občasna pomanjkjlivost je, da so posamezni primerki paseme nagnjeni k ločitveni tesnobi.
Logiran
bubika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 22



« Odgovor #21 : petek, 26.11.2004 : 20:24:42 »

Lapi, najlepša hvala! Osebno ne poznam nobenega airedelčka, sem jih pa že kar nekaj videla v mestu in so res lepotci. Zanima me, ali obstaja samo ta rjavo-črna barvna varianta (priznana, mislim)? Enkrat sem videla psičko airedale, ki je bila čisto svetlo krem barve, po hrbtu pa le malo temnejša. Kolikor sem razumela lastnico je bila rodovniška. Je ta barva dovoljena?  
Logiran
lapi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #22 : sreda, 01.12.2004 : 10:26:11 »

Airedalci so lahko v black and tan varianti, ali pa grizzle, kar pomeni, da so celi svetlejsi, svetlo rjava barva po nogah in gobcu, ter temnejsa rjava po hrbtu. So enakovredni, oboji z rodovnikom, vendar zal na razstavah sodniki preferirajo black&tan varianto, zato se tudi pri vzreji bolj nagibamo, da parimo take pse.

Lp,

Mirja
Logiran
bubika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 22



« Odgovor #23 : sreda, 01.12.2004 : 17:01:56 »

Lapi, hvala za odgovor. Škoda, da je teh "svetlolascev" tako malo, res so lepi! Kako pa je mogoče, da sodniki preferirajo določeno barvo, če sta pa enakovredni?!?!?!  Angry  Angry To je popoln paradoks!
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #24 : nedelja, 01.05.2005 : 21:32:57 »

Moj stric se je odločil za airdalca in bi ga rad imel zunaj, v pesjaku (sicer bi bil pesjak večinoma odprt, ker imajo ograjeno). Jasno, da mu mi prigovarjamo, da je boljš imet psa v hiši, da se navadi na obiske...da je res družinski član.

Me pa zanima če ima kdo od vas airdalca v pesjaku in koliko  časa je pes sam?

papa

Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #25 : ponedeljek, 02.05.2005 : 12:13:50 »

Kolikor vem airdelci znajo biti trmasti psi, so pa dokaj samosvoji.

Včasih so jih uporabljali tudi za lov na medvede, tako da to sploh ni tako neustrašen pes.



Lp, Sanja
Logiran
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #26 : petek, 13.05.2005 : 11:36:08 »

oi

jaz osebno nimam airdelca imam pa veliko srecanja z njimi na agility-ju in na razstavah.poznam nekatere lastnike ki imajo airdelca v pesjaku vendar ga imajo ponavadi samo cez noc cez dan je pa sposcen.seveda jaz imam rajse pse notri.

lp dasa
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #27 : torek, 02.08.2005 : 19:38:37 »

Ste skrbniki airdalčko zelo zaposleni???Ali pa je čas dopustov kriv, da nič ne pišete???

Spet imam vprašanje.

Kaka 2tedna nazaj je bil agility v Portorožu in sem vidla dva airdalca, ki nista tekmovala. ZakaJ? A drzgače tekmujeta??

Moj stric ima sedaj 2 airdalčka (samčka in samčko), ki živita zunaj v amm vsak svojem razstavnem boksu. Problem je ta, da imajo mlado muco, ki jo psa dobesedno vlečeta narazen (eden za glavo, drugi za rep), kako tema 4 mesečnima kužotoma dopovedat, da se to ne sme ( ne poznata nobenega ukaza). Pa še ovratnico mata gor samo na sprehodih, tk da ju zagrabit ne moreš....Hvala za odgovore!!

Ufff ja še to

A lahko airdalec živi v harmoniji s kuncem? Če se ga od malega navaja seveda...


papa
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #28 : sreda, 18.01.2006 : 14:29:42 »

Ojla!

No, tale tema ze kar nekaj casa pociva in ne vem, ali je na forumu sploh kdo, ki ima airedale terierja.
Imam nekaj cisto osnovnih vprasanj za nekoga, ki ze zivi s to pasmo.

Imam 4 mesece staro psicko in me zanima nekaj  splosnih zadev.
K nam je prisla stara 4 mesece, vendar odlicno socializirana in ze sobno cista.  Od vzrediteljice sem dobila ogromno napotkov in mi veliko pomaga se sedaj, vendar bi rada slisala se kaksno mnenje lastnikov te pasme.

lp, Polona
Logiran
lapi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #29 : četrtek, 19.01.2006 : 19:51:48 »

Zivjo Polona!

Jaz ze 15 let zivim z Airedalci in jih tudi vzrejam in sem se na forumu Wink. Samo povej, kaj te zanima, mogoce imam odgovore na tvoja vprasanja.

Sicer ti pa zelim vse lepo s tvojo psicko, pa naj bo se naprej tako pridna in fajn.

Lep pozdrav od

Mirje in Airedalske bande
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Airedale terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines