mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 08:01:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Airedale terier - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Airedale terier - čvek  (Prebrano 56862 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #30 : sobota, 21.01.2006 : 16:41:13 »

Zdravo lapi,

Me veseli, da je na forumu nekdo, ki pasmo bolje pozna.
Zanima me predvsem kdaj, do katere starosti, dobi dlaka pravo barvo (posvetli)? Nasi se ze svetlikajo nogice, trebuscek in useska.
Pridno ze tudi izgublja prve zobke in zelo rada je.
Ali so airedalci nagnjeni kaksni alergiji? Predvsem na hrano. Nasa poje vse kar vidi: sadje, zelenjavo, brikete, riz, skuto,.... Zaenkrat je blato normalno in nima kaksnih znakov alergije.
Ima zelo miren znacaj in na sprehodih nic ne vlece....glede na to, da je terier, me zanima ali so airedalci nasplosno znani po tem, da radi uveljavjajo svojo voljo, kot pravi terieri.

lp, Polona
Logiran
lapi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #31 : ponedeljek, 23.01.2006 : 09:01:56 »

Airedalce je potrebno trimati vsake 2 do 3 mesece. Med 10 mesecem in letom in pol dobijo pravo barvo, to pomeni, da zamenjajo vso mladicjo dlako, ter crno barvo spremenijo v rjavo na pleckah, glavi in bedrih. Pomembno je, da je pes striman prvic takrat, ko menja zobe, da se lahko vidi, kako mladicek drzi usesa , katera se po potrebi zalepijo, ce ne stojijo idealno.
V knjigah je omenjeno, da so Airedalci nagnjeni k alergijam, sama sem vzredila vec kot 100 mladickov in ne bi mogla reci, da so kakorkoli nagnjeni k temu. Torej, tudi moji vse jedo, kuhano hrano, sadje, brikete...brez problemov.
Na sprehodih so sicer moji stalno spusceni, ob cesti ne vlecejo, sicer je to kar nekako dobra znacilnost pasme. Ker prakticno nikoli niso bili uporabljeni za lov, razen ob nastanku pasme, temvec vedno kot sluzbeni psi, imajo karakter primerljiv s sluzbenimi psi, torej snavcerju, dobermanu, rotwajlerju, ne pa ovcarskim psom. Zares ne spadajo v kategorijo terierjev, razen po izgledu seveda Wink, zato vse novopecene lastnike Airedalcev poizkusam usmeriti v solanje in agility. Tudi sama imam s svojimi psi narejene izpite in vsi tekmujejo v agilitiju, vsaj obcasno.

Upam, da sem ti kaj pomagala, lep pozdrav,

Mirja
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #32 : ponedeljek, 23.01.2006 : 09:51:54 »

lapi hvala,

so me obvestili, da ubistvu niso kaj dosti ˝terierji˝ in so vsestransko uporabni. S solanjem bomo zaceli spomladi. Ceprav ni to nas prvi kuza in smo dali ze kar nekaj tecajev skozi, mislimo vseeno vsaj osnove poslusnosti iti cez tecaj, potem bomo pa videli.

Trimana je ze bila in bo se v roku 2 mesecev tako, da to me ne skrbi. To, z useski pa nisem vedela, da se jih se lepi....

Kako je pa z repom. Pri nas ne kupirajo vec. Tudi nasa nima kupiranega, kako je bilo s tem prej. Zakaj so jim sploh kupirali repe? Saj so tok lustni z malo daljsim. Tudi kaksni bojni psi niso bili, da bi bile kaksne poskodbe...ali pac?

lp, Polona



Logiran
lapi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #33 : sreda, 25.01.2006 : 10:53:03 »

Glede repov toliko, da jih pri nas se lahko kupiramo. Jaz svojim mladicem kupiram 1/5 repa, le toliko, da se jim konica ne frka, kar se najveckrat zgodi in kar mi ni vsec. Le redko se najdejo ravni repi, ker pac selekcija nikdar ni sla v to smer. Sedaj bomo pocasi gledali tudi na to.

Repi so se zaceli rezati, ker je bil v Angliji rep na davke, daljsega kot je imel pes, vec davka so placevali. Terierjem so zato puscali le tako dolge repe, da so jih se lahko potegnili iz jam, kadar so lovili in so se v jamo zataknili.

M.
Logiran
vicio
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 205


« Odgovor #34 : petek, 27.01.2006 : 10:30:34 »

En krasen primer Airedela na obrambi (94 pik na svetovnem 2005)
Susanne Krucker (SCH) & Wild Catty Duke (airedale terrier)
http://www.ipo.nu/ktmllite/files/uploads/video/fcivm2005/fcivm20052202B.wmv
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #35 : petek, 27.01.2006 : 12:00:19 »

vicio, super posnetek.

Mi smo si airdelko omislili predvsem za aktivnega druzinskega clana.
Veliko hodimo, spotramo,... in mi je ze kar malo hudo, ker nimamo nobenih ambicij v tej smeri solanja. Zakaj? Ker sem tudi sama, na nemskih straneh vzrediteljev teh psov, videla kako dobra je ta pasma v klasicnem solanju (sled, obramba,...). OK, agility bi tudi mi radi malo sprobali, vendar kasneje. Najprej bi jo radi predvsem pravilno socializirali v urbanem okolju in dali cez kaksen tecaj.

Lapi, kdaj je pri airedalcih najbolje zaceti z agilityjem? Za vse vecje pasme, je zaradi kolkov treba pocakati, da pes ni vec v dobi odrascanja, kajne? Je treba biti se na kaj drugega pozoren? Ker zivahni in izredno bistri so ze sedaj, kar malo prevec vcasih....  Cheesy

lp, Polona
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #36 : petek, 27.01.2006 : 12:04:55 »

Mislim da velja za airdelca podobno kot za ostale taksne pasme, da lahko z resnejsim agilityem zacnes nekje pri enem letu starosti, bolje letu in pol, kar zate verjetno pomeni naslednje leto spomladi. Vsekakor mislim da dolocene osnove, recimo tunel in stopnice in kaj taksnega manj zahtevnega lahko ucis ze prej, mi smo v soli delali to tudi s 3 mesece starimi psicki, pa ne samo manjsih pasem. Kolikor pa sem jaz brala, pa je priporocljivo, da obvlada prej osnove poslusnoti, ker je na tem veliko lazje graditi potem agility.
Logiran
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #37 : petek, 27.01.2006 : 12:42:31 »

uma:to spol ni res da je treba pri enem letu ali pa se kasnej zacet.ponavadi se pri enem letu dajo palice od skokov na visi.lahko pa ze prej zacnes in  ucis psa ter predvem sebe(ce je tvoj prvi pes)kako in kaj se obracat in kako vodit psa ter psa  ucis slaloma ter kontaknih con.

lp dasa
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #38 : petek, 27.01.2006 : 12:49:31 »

ja, saj to sem napisala, da zacnes prej z osnovami in to, resno zacnes pa potem pri kaksnem letu, s tekmovalnim parkurjem in to - mogoce sem samo malo nejasno napisala..
Grin
Logiran
lapi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #39 : ponedeljek, 30.01.2006 : 10:39:03 »

Jaz sem v preteklosti solala svoje Airedalce tudi v klasiki, Zana je bila drzavna in pokalna prvakinja v poslusnosti, kjer je vedno prejela med 98 in 100 pik. Fina ima opravljen izpit SCH-1, odlicna na sledi in poslusnosti ter dobra v obrambi. Vendar so po moje za obrambo samci tako ali tako boljsi.
Sedaj zaradi pomankanja casa ostajam pri agilityju. Zacnem pri letu dni starosti psa, prej prakticno ne ucim, samo pustim, da se mladicek lepo razvija.

Lp vsem,

Mirja
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #40 : sobota, 18.02.2006 : 18:56:34 »

Iscem dobrega frizerja za airedale terierje. Moja psica je stara 5 mesecev in zadnji cas, da jo peljem dobro strimati. Ne bi jo rada peljala v kaksen pasji salon ampak h kaksnemu vzreditelju, ki tudi trima. Sem iz okolice Ljubljane, v postev pride tudi Ljubljana in gorenjska regija.

lp, Polona
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #41 : sobota, 18.02.2006 : 19:01:19 »


lapi,

kaksna je pravilna teza 5 mesecev stare airedalke? Nasa ima full apetit in je 3x na dan. Malo me je strah, da poje prevec. Ali pa je to samo opticna prevara, ker ima po hrbtu ze kar dolgo dlako in zgleda se mocnejsa kot je.

lp, Polona
Logiran
lapi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #42 : ponedeljek, 20.02.2006 : 10:27:43 »

Kar se vzrediteljev tice, ti predlagam, da poklices na KZS in bos dobila podatke. Ce jih jaz napisem, verjamem, da jih bo Jana pri prici zbrisala.
Tezko mi je govoriti, kaksna bi bila primerna teza, po moje okoli 15 kg, moji pojedo okoli 200 g briketov.

Upam, da se kmalu kje vidimo, lepo se imejta,

Mirja
Logiran
ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #43 : četrtek, 09.03.2006 : 11:25:24 »

Živjo sem novi lastnik airedelke,sedaj je stara4m.Težava je v tem,da ima eno uho skoraj pokonci,pa me zanima kako ji lahko ušesa prilepim?Ja pa še nekaj-Vicio kje se da pogledati več takšnih posnetkov?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #44 : četrtek, 09.03.2006 : 11:27:40 »

Alfi, malenkost se pocakaj s povezovanjem, ce se v kaksnem tednu ali dveh nebo dvignila, potem jo povezi.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Airedale terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines