mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 15:38:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Airedale terier - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Airedale terier - čvek  (Prebrano 56871 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #45 : četrtek, 09.03.2006 : 11:59:08 »

Hmmm.... mislim, da je ravno v tem fora, da se uho ne sme dvigniti, saj imajo airedalci naprej zavihana useska.  Ali se jaz motim?
Super ALFI 11....se en novopeceni lastnik airedalca. Uf, vedno vec nas bo...
Naso smo ze potrimali in spedenali in ji useska super stojijo...tako, da ne bo treba nic lepiti  Cheesy

lp, Polona
Logiran
ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #46 : četrtek, 09.03.2006 : 13:26:13 »

Polona vem ,da se ne smejo ušesa dvigniti zato pa sprašujem kako jih prilepiti.Če je pasma z pokončnimi uhlji vem kako se naredi pri prelomljenih pa nevem!Zato prosim če kdo ve kako se to uredi ,da mi svetuje.
Logiran
ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #47 : četrtek, 09.03.2006 : 13:31:47 »

Polona kam si jo peljala trimat-ja najberš bo Jana zbrisala če boš odgovorila HA HAHA.Zato mi prosim povej kam naj pogledam za tovrstne strokovnjake.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 09.03.2006 : 13:53:09 »

 Cheesy ja ALFI 11, prav imas. Lahko pa peljes pesjana v Studio nege za male živali Iv San Bernard v BTC.
Logiran

Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #49 : četrtek, 09.03.2006 : 14:55:03 »

Uh, sem se ze ustrasila, da imam jaz psicko s ˝polomljenimi˝usesi  sram

Meni jo je strimala kar vzrediteljica....ima doma dva svoja in ju tudi razstavlja tako, da zadevo odlicno obvlada. Drugace sem se ze na Kinoloski zvezi pozanimala kdo bi to znal dobro opraviti, v Ljubljani in okolici, in so mi povedali za odlicen naslov. Obrni se nanje in ti bodo svetovali. *****

Ups...upam, da ni prevec reklame....in se bomo tam zmenili kaj vec!

Sicer pa pocakaj, da se na forum javi lapi in ti bo sigurno znala pravilno odgovoriti na vprasanje.

ALFI 11...povej mi malo....ali tudi tvoja tako rada grize vsepovprek, zdaj ko izgublja zobke. In kako se je kaj znasla v novem okolju?

lp, Polona
Logiran
ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #50 : četrtek, 09.03.2006 : 18:37:38 »

Ja polona tudi Alfika vse grize,tako kot vsak zdrav mladič.Veš tudi otroci grizejo vse kar je možno,res pa to počno predno dobijo zobe HAHAHA. :DNajbolj me moti in tudi skrbi,da grize kable-zaenkrat hvala bogu je pregriznila le od zvočnika. Angry
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #51 : petek, 10.03.2006 : 09:36:21 »

Alo!

Mi imamo naso cez noc in ko ni nobenega doma, kar lepo v veliki kovinski kletki. Jaz si ne predstavljam, da bi lahko prosto hodila po hisi ves cas....pomojem bi imeli do sedaj ze vse v prafaktorjih. Tako, da nam ni se nic zgrizla in unicila. Ima na voljo veliko svojih igrac in se se ni spravila na kaksno pohistvo.

Koliko pa vasa kaj poje? Nasa ima grozen apetit....to bi skozi nekaj jedla in me je bilo ze prav strah, da ji dajemo prevec. Vendar sedaj ko je potrimana se vidi, da ima lepo linijo in ni nic premocna. Bila je pa ze kot kak medo z vso tisto dlako.

Ja, res je da grizejo vsi mladi psi.....vendar se mi zdi, da tako kot airedalka ni se nihce od mojih psov.

lp, Polona

Logiran
ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #52 : petek, 10.03.2006 : 12:22:39 »

 živjo polona, ja res je airdelc zelo živahen pes.Če si si prebrala značilnosti pasme si lahko ugotovila,da so igrivi do visoke starosti Cheesy.Glede apetita hja tudi moja Alfi ima dober apetit.Dnevno recimo dobi3x150ml briketov.No pa še kaj od zelenjave.Kaj pa ji ti daješ pleg briketov?Mi jo nimamo v kletki in veš ,da ko je sama ali,ko spimo je popolnoma mirna. Grin
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #53 : petek, 10.03.2006 : 13:18:13 »


Jaz naso hranim z briketi 3x dnevno. vedno dobi tudi kaksen dodatek,...riz, testenine, kuhano korenje,....
Enkrat na teden dobi skuto z jajckom in pa seveda kaksen priboljsek. Predvsem hrenovke so full dobre pri ucenju. Prav tako se je dobro obnesel kliker. Vendar ji z meseci raste tudi samozavest in ni vec tako pridna in poslusna na sprehodih kot je bila.
Nasa tudi mirno spi ko nas ni....nisem pa 100%, da bi bilo tako, ce bi se lahko prosto gibala okoli. Poleg tega imamo se 4 leta starega visavskega terierja, ki ima seveda dostop po celi hisi in to se kar naprej nekaj bockata in igrata. Saj ves....ko macke ni doma, misi.....  Wink

Mislite z vaso v solo ali jo boste sami probali solati?
Vem, da ne smete naravnost napisati vzreditelja, kjer ste dobili vaso airedalko....vendar me vseeno zanima? Iz katerega konca Slovenije pa je vasa kuzika?

Nekaj njenih fotk si lahko ogledate v mojem albumu http://westieairedale.moj-album.com/   pod rubriko BREEZE razno. Na slikah je stara 4 mesece. Zdaj je pa ze prava velikanka.

lp, Polona


Logiran
ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #54 : petek, 10.03.2006 : 13:44:07 »

Polona veš predno sem šel na to stran sem gledal Madžarsko farmo Cry Cry Cry!Cela družina se je vgreznila v zemljo.Dvakrat lahko ugibaš zakaj.Sploh nevem kaj naj naredim po tem spoznanju.Tako me je sram,da me v življenju še ni bilo.PREKLETI PRASEC MATOŠATOV!!!Zato,ker sem jo kupil pri njemu pa nisem nič boljši.Res pa tega nisem vedel niti približno.Takšne slike dajte v časopise in v odajo 4x4ipd.Ta agonija se ,mora končati.Če bi bili ljudje bolj obveščeni verjemite ,da nebi več kupovali pri takšnih prascih!!! Jaz sigurno ne!!Pa še to,meni je bilo rečeno,da bom psičko dobil iz Beograda.Prosim ne me raskosat.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #55 : petek, 10.03.2006 : 13:52:23 »

ALFI 11, nihce te ne bo razkosal, da si le prisel do spoznanja, kaj imas in od kod.
In, da bos le kaksnemu od znancev znal odsvetovati taksen nakup ter mu posredoval kaksno informacijo o tem, kako se pa psa na pravi nacin kupuje. Na portalu imas nekaj clankov na to temo, klikni v glavnem mojpes.netovem meniju "o psih", potem pa "nakup psa". Pise marsikaj.

Tukaj pa gremo naprej o airedalcih. O preprodajalcih je cela rubrika, zato ne bomo pisali se enkrat.

ALFI 11, uzivajte s svojim psom in radi ga imejte tako, kot da je od najboljsega vzreditelja. Povsem mogoce je, da je res iz Beograda Smiley.
Logiran

ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #56 : petek, 10.03.2006 : 14:04:42 »

Ne Jana ni iz Beograda ampak iz Madžarske,to vem sedaj,ker sem export rodovnik dobil po tem ko sem dal svoje podatke.Verjemi pa,da sem si že veliko prebral na forumu,da bom vsaj drugim znal svetovati-ali odsvetovati!Verjemi pa,da bo moja psička deležna veliko ljubezni in vsega ostalega najboljšega!
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #57 : petek, 10.03.2006 : 17:41:25 »

ALFI 11, upam, da bo tvoja psicka zdrava in zivahna psicka se dolgo...taka kot airedalci morajo biti  Smiley

Vsaka sola nekaj stane...zato je sedaj najbolj pomembno, da res pravilno sam poskrbis za vsa cepljenja, preglede, preventivo proti glistam,.......neglede na to, kar ti je bilo tam receno.

Hvalabogu, da imas zdravo psicko in bos mogoce znal zato se bolj ceniti to kar imas....sreco. Saj mnogi lastniki take srece niso imeli in so se zelo opekli. Zdaj bom pa nehala o tej temi, ker bo Jana se huda  Angry         

Si jo pa vsaj resil teh groznih muk... Sama niti nisem hotela gledati teh fotk, no potem sem pa le...in lahko samo recem...GROZA! 

lp, Polona
Logiran
ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #58 : petek, 10.03.2006 : 18:29:05 »

Hja tale Matoša mi je bil sumliv,sploh,ker me je okrog prenesel o izvoru.Veš original rodovnik sem dobil naknadno,da sem vpisal podatke.Psičko pa sem takoj peljal na pregled in na cepljenje.Sedaj ji manjka samo še cepljenje proti steklini+čip.To,da sem jo rešil je pa dvorezen meč,sem pa naredil prostor za novo leglo in nove trpinčene mladičke. sram Cry
Logiran
lapi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #59 : petek, 10.03.2006 : 19:48:41 »

Torej, Airedaleci iz Madzarske so lahko tudi zelo odlicni, imajo zelo dobro vzrejo in veliko parijo v tujini. Kar se trimanja in uses tice, ti svetujem, da svoje psicke nikakor ne odpeljes v salon za strizenje, ker ti lahko zagotovim, da tega dela ne znajo opraviti, pac potrebno bo poiskat kakega vzreditelja.
Pot do tega pa je preko Kinoloske.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Airedale terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines