mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:45:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Artritis
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Artritis  (Prebrano 29460 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #30 : sreda, 30.11.2011 : 12:54:31 »

Ker se je del teme razvil v promocijske in negativne komentarje o pravnih subjektih, ki niso člani mojpes.neta, so sporočila premaknjena v rubriko Veterinarji, alternativna medicina, ki je dostopna članom mojpes.neta.

http://www.mojpes.net/forum/index.php?topic=43049.0
Logiran

SaraKyra
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #31 : četrtek, 14.06.2012 : 08:29:59 »

Pozdravljeni Smiley pred 4 dnevi smo ugotovili, da ima moja psička višavka (7let) artritis, čakamo še krvne izvide, da ugotovimo vzrok. Veterinar Zorko je predpisal Rimadyl dvakrat na dan. A je možno, da nima učinka, namreč ona ne stopi več na zadnjo nogo?
Zanima me še, če ima kdo kakšne izkušnje s tem: http://www.uni-horse.si/?wpsc-product=super-flx-za-sklepe-in-kosti
Hvala!
Logiran
sara84
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #32 : sobota, 23.03.2013 : 12:54:10 »

Živjo SaraKyra!

Mi lahko prosim opišeš kako se je tvoja višavka obnašala pred diagnozo? Tudi moj ima težave pa še ne vem zakaj gre in me zanima vse mogoče.

hvala...
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #33 : sobota, 23.03.2013 : 13:06:35 »

Mislim, da se artritis kaže v šepanju na določeno tačko, sklep je lahko zatečen in na otip boli..
Logiran
sara84
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #34 : sobota, 23.03.2013 : 13:12:54 »

Ne, potem pri mojem ni to Sad
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #35 : sobota, 21.12.2013 : 18:39:31 »

Pozdravljeni!

Mene pa zanima kako kaj poskrbite za kužke z artritisom? Pri nas se je ravno pokazalo in ni še tako hudo le teka malce slabše. No razmišljala sem da mu kupimo ležišče iz spominske pene in za mrzle dni oblekico, hrano ima hills j/d glede zdravil sem se posvetovala z veterinarjem tako, da me zanima bolj kako kaj zanj poskrbite doma, na sprehodih...je še kakšna boljša ideja za ležišče in ali tudi uporabljate oblekice na sprehodih po snegu?
Najlepša hvala za odgovore!
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #36 : sobota, 21.12.2013 : 19:44:29 »

Veterinarka in akupunkturistka Irina Lončar, ki se ukvarja pretežno s tovrstnimi problemi, zelo priporoča gretje bolečih predelov z gel blazinicami, ki se kupijo v lekarni (tisto modro za hladno-tople obkladke) in dnevno masazo in razgibavanje psa (preprosto masiraš noge in hrbtenico, potem noge še razmigaš ob sklepih gor in dol, naprej in nazaj). Najhujši zaveznik artritisa je vlaga, zato je obleka priporočljiva zlasti ob dežju. Drugi največji prijatelj artritisa je zaležanost psa - posebej opazno pri nas: torej, pes se mora redno, dnevno razgibati, vendar ne pretiravaj s sprehodi, najboljši so krajši večkrat dnevno.
In seveda glukozamin, če je pri j/d sploh potreben.  Protibolečinskih tablet pri nas ni in jih ne bo, lahko pa pes še vedno hodi po stopnicah in skače na posteljo. Pri 14. letih.   
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #37 : nedelja, 22.12.2013 : 14:33:30 »

Hvala za nasvete! Ne pri j/d ni potreben. Ali te lahko vprašam kdaj se je pri vašem pojavil artritis moja je sedaj stara 7 let in me malce zanima kdaj se to pojavi pri ostalih
Lp!
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #38 : nedelja, 22.12.2013 : 16:37:03 »

Se mi zdi, da se pri večjih pojavi prej. Moj je srednje velikosti, 13 kg, po 10. letu so se pojavile težave, bolj izrazito verjetno tudi kot posledica prebolelih klopnih bolezni pri 8. letih.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #39 : ponedeljek, 23.12.2013 : 09:40:17 »

No moja je nekje srednje velika. Malce bolj jazbečarske postave tako, da mislim, da je to vzrok, vendar se mi še vseeno zdi malce zgodaj Sad
Logiran
sicilija
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #40 : torek, 07.10.2014 : 18:41:15 »

živjo
Sem lastnica skoraj 12 letne mešanke z nemškim ovčarjem in pred kratkim so se začele težave s kolenom na zadnji tački. Začelo se je na dopustu in je šlo samo za mehko bulico, ki se je naredila ob sklepu. Ko sem prišla domov je sklep otekel, težje je vstajala in hodila v klanec, stopnicam se pa že nekaj časa izogibamo.Ko sem jo odpeljala k veterinarju je šla najprej na rentgen- otečen je imela celoten sklep, razlogov je lahko več ( vnetje, novotvorbe, artritis). Vzeli so ji kri če bi šlo za vnetje ampak je bil izvid negativen. Veterinar ji je predpisal dolocarp protibolečinsko, protivnetno za 10 dni in strogo počivanje 2- 3 tedne.
Po 2 tednih je šla na kontrolo, šepanja skoraj ni, vstaja lažje sklep pa je še vedno odebeljen. Veterinar je predlagal jemanje corta vet kapsul in ponoven rentgen čez cca. 2, 3 tedne ko bi v primeru novotvorb videti kakršnekoli spremembe. Lahko se opravi tudi biopsijo tkiva v sklepu ampak je te zadeve še pustil odprte za kasneje.
Glede na starost je precej verjeten artritis in me zanima kakršankoli izkušnja. Vet je priporočal tudi borove ali kisove obkladke. Kuža biva v hiši, ne leži na kamnu, spi na mehki postelji. Je po postavi kar precej težka ( ne debela ) kar ne olajša situacije. Drugače je povsem zdrava in rada bi ji kolikor se da olajšala zadeve da bo lahko aktivna še naprej tudi na stara leta.
hvala vam za kakršenkoli izkušnje ali mnenje
lp
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #41 : torek, 07.10.2014 : 19:50:22 »

Mislim, da imate kar pametnega veterinarja  Smiley

Tudi naša srednje velika mešanka, težka 24 kg in stara skoraj 12 let, ima težave s sklepi. Žal pa so psi te velikosti in starosti ŽE stari in kot tako jo tudi obravnavamo Kiss. Ker njeni sklepi ne otekajo, tudi še nismo naredili potrditvenega rentgena, ampak počasnost, težje vstajanje, več poležavanja in dremanja kažejo, da gre za težave z okostjem in tudi starostjo.
Naša punca že nekaj let dobiva glukozamin, ki ji je do nedavnega zelo pomagal, ker je občasno šepanje na sprednjo tačko izginilo, zdaj pa se občasno spet pojavi, zato ji takrat dajemo protibolečinske/protivnetne tablete, po katerih je njeno počutje vidno boljše. Če ne bo drugih zdravstvenih težav, bom tudi v bodoče skrbela predvsem za to, da bom odpravljala bolečine, ker po moje ravno te, zelo spremenijo kvaliteto življenja.
Sigurno pa bo kakšno gretje razbolelih sklepov (če bodo/so izključene druge težave), ob analgetikih ter obkladkih, ki jih je priporočil veterinar, zelo dobrodošlo za vašo pasjo damo  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Artritis
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines