mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 09:44:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: navajanje na uto
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: navajanje na uto  (Prebrano 9587 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« : sreda, 02.04.2003 : 09:35:06 »

kako mladiča navaditi, da spi v uti?

Ko smo domov prinesli prejšnjega psa, je mladiček en teden neprestano jokal, zato smo ga nesli noter, da je spal zraven nas... po enem tednu je sicer nehal jokat, ampak ga nismo nikoli več uspeli navadit na uto in spanje v pesjaku... tako da me zdaj zanima kako postopati tokrat...

hvala za nasvete!
Logiran
MUC
gost
« Odgovor #1 : sreda, 02.04.2003 : 15:17:57 »

Hay!
Psu daj najljubšo igračo v uto, vsakokrat mu jo pogaži in vrži nazaj v uto. Če jo bo želel bo moral v uto. To ponavljajte tudi ko se bo stemnilo. Tako bo spoznal, da uta ni bav-bav. Postopoma in ne ga silit.
Logiran
KatjaD
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40



« Odgovor #2 : sreda, 02.04.2003 : 19:16:11 »

Živjo!

Malce je tole navajanje odvisno tudi od tega, ali ima pes uto v pesjaku ali zunaj.

Mojega sem navadila postopoma. Do približno 5 meseca starosti je bil v hiši, ker pesjak še ni bil dokončan, nato pa sem ga začela najprej navajati na pesjak - prvi dan je bil pol ure v pesjaku (čez dan seveda), nato eno uro,... dokler ni bil lahko čez cel dopoldan v pesjaku brez problema (navadil se je kar hitro, trajalo je le kakšnih 10 dni). Ker ima kočo v pesjaku, je seveda iz firbca čez dan šel tudi pogledat notri, v koči pa je imel vedno tudi kakšno igračko (kot tudi v pesjaku). Na spanje v koči pa se je navadil preko igre - čez dan sem dvignila streho in ga povabila v kočo, da je ugotovil, da ni nič groznega, potem sem ga dala v koči na prostor (pri dvignjeni strehi) ter počasi zaprla streho. Prvič je seveda prišel ven v istem hipu, a je že čez 15 minut pogruntal, da ga ne bo kap. Pravijo pa, da pomaga tudi, če ga zvečer povabiš v kočo z odprto streho, mu daš kakšen priboljšek ali igračo in streho zapreš. A ja, upam, da imaš to možnost (ene koče niso narejene tako). V glavnem, pes je pred starostjo 6 mesecev spal celo noč v koči, brez kakršnegakoli "dretja" ponoči in pri štirih letih prav uživa zunaj.
Logiran
Charly
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #3 : ponedeljek, 03.11.2003 : 10:43:41 »

A ma kdo kako idejo kako na povelje naučit psa da gre v uto  Huh Huh
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #4 : ponedeljek, 03.11.2003 : 11:53:44 »

Če ga že to hočeš naučiti lahko to počneš takrat, ko gre sam v kočo in mu rečeš v kočo. Ko je notri pa ga pohvališ.

Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #5 : ponedeljek, 03.11.2003 : 14:31:18 »

Hm, se spomnim starih casov in tistih dni, ko so bili pri hisi od nekdaj psi. Seveda so za njih skrbeli starsi, toda prav lustno je bilo videti ko je kdo prisel na dvorisce, pes je seveda lajal, ata pa je rekel "V HISO" in pes je ze lezal notri.  Grin

Jaz imam sicer pesjak, hisico v pesjaku, toda moja dama je sedaj hisna ljubljenka in midve prakticirava ukaz "V KOT". Ce je prevec razigrana, ji recem v kot in ona gre na svoje lezisce.  Cool

Morda Charly sprasuje zaradi cesa podobnega?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
janchy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


« Odgovor #6 : četrtek, 06.11.2003 : 10:16:51 »

Mi smo našemu rekli gremo ajat Smiley. In kadar je šel v svojo hišico smo to ponavljali in se ga je prijelo, tako, da sem mu včasih kar skozi okno zaklicala in je delovalo Grin. Sicer pa to ni nobena umetnost, kuža mora svojo hišico smatrati za njegovo zatočišče, za svojo. Ga je bilo pa lušno gledat Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #7 : četrtek, 06.11.2003 : 10:25:01 »

Jaz tudi rečem naši SPAT in gre v utico. Ampak to deluje pozimi, ko je zunaj mraz, poleti pa raje leži pred utico, kjer ima svojo "teraso".
Logiran
roko
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #8 : torek, 21.11.2006 : 16:11:53 »

Cao.Imam mesanca med huskeyem in nem.ovcarjem.Star 10 tednov.Novi clan v nasi druzini je slaba dva tedna,in zaenkrat
je v hisi.Zanima me ali ga ze lahko dam v pesjak za cez noc?Je pa se mali in se nam smili glede mraza.LP
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #9 : torek, 21.11.2006 : 16:37:54 »

Kaj pa ce bi ga kar za stalno naselili v hisi?
Logiran
vesna1985
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #10 : torek, 16.09.2008 : 09:17:44 »

dlje kot ga boste imeli v hiši slabše bo. jaz sem ga imela samo 2 noči in ko sem ga dala v hišico je bilo jokanje. ampak se je navadil.

sedaj pa imamo drug problem. ko je bil mali, smo mu nardili malo hišico in je spal skozi v njej. zraven imamo še veliko uto (v juliju nam je star pes umrl) in bi želeli, da bi spal v tej, saj je ona glede na njegovo velikost malo mala (za naše pojme, on zgleda ne misli tako). vendar on noče in noče spati v njej. čez dan se igrama in leti v njo, ampak potem takoj ven. ponoči pa ni šans da bi ostal v njej. kakšen predlog?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #11 : torek, 16.09.2008 : 09:25:34 »

Če ima dostop do obeh utic naenkrat in si izbere manjšo, mu že tako paše.
Če ne, pa mu majhno umakni in jovo na novo začnite postopek navajanja na veliko.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: navajanje na uto
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines