mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 01:08:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Periodične krastice
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Periodične krastice  (Prebrano 1938 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« : torek, 21.11.2006 : 21:12:16 »

Živjo!

Če mi kdo zna svetovat? Naši Gali so se na telesu pojavile kraste (na vsakem ušesu ena in ena na ličku) in sicer take temne rjave barve, kar precej debele in to pravzaprav kar naenkrat, brez kakšnega praskanja in tudi brez izpadanja dlake. Po veterinarkinem nasvetu smo mazali tisto na ličku z jodom in se je že pozdravilo, tisti dve na ušesu z bepantenom- na enem je izginilo na drugem pa še čakamo in zdaj tudi to mažemo z jodom. Kar me pa zanima je- na zadnjem pregledu je veterinarka ugotovila, da se ji te kraste pojavljajo nekako vsako jesen. Za to jesen lahko valjanje po umazanih lužah kot vzrok izključim, ker jih do pred par dnevi ni bilo. Gala je mešanka med PB in SBT- slednji naj bi bili sicer nagnjeni k alergijam (če sem si pravilno zapomnila), ampak očitno se v tem primeru v okolju pojavlja nekaj kar ji ne odgovarja. Ima kdo kakšno idejo ali pa je imel podobne težave?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : torek, 21.11.2006 : 21:20:12 »

ja, moja Spela ima zelo podobno zadevo - ravno tako nesrbece hraste. Pi njej so posledica alergije.
m.
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #2 : sreda, 22.11.2006 : 16:35:29 »

Hvala Maja. Pa imaš kakšno idejo od česa je to, k mislim da me ima moja že mal poln kufer ker non stop letam za njo z vatkami, flaškami in tubicami Undecided.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #3 : sreda, 22.11.2006 : 20:38:46 »

Jaz sem Spelo prejsnji teden testirala in je alergicna na prehranske prsice, hisne prsice - na to dvoje mocno,poleg tega pa s emalo na hrcke (jih nimamo) in na pelod platane.

Kaj bi bil vzrok pri vas, se mi pa ne sanja.
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #4 : sobota, 25.11.2006 : 12:03:14 »

Hvala Maja še 1x, bomo tudi mi nekaj ukrenili v tej smeri.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Periodične krastice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines