mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:38:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Welsh Corgi Cardigan
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Welsh Corgi Cardigan  (Prebrano 9603 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
evangelista
novinec
*
Sporočil: 11


« : torek, 13.01.2004 : 03:06:53 »

Živjo!

Na Animal Planet je bila oddaja o pasmi Welsh Corgi Cardigan. Pri nas verjetno ni vzreditelja. Ima mogoče kdo kakšno informacijo ali kontakt glede vzrediteljev. sram Jasno, da lahko pogledam na netu, ampak želim najprej vprašat vas, strokovnjake. Kužki so krasni. Malce bolj posebni....
Skratka, navdušena sem nad njimi in vsake informacije glede pasme bom zelo vesela. Grin

Pozdravček, Tanja
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1 : torek, 13.01.2004 : 08:58:56 »

Corgiji so bili pred približno 14 leti tudi v Sloveniji. Takrat se je skotilo do sedaj prvo in edino leglo teh zanimivih psov. Vem,da je imel vzreditelj velike tezave, da je nasel domove za vse mladicke. Sem jih pa srecala kasneje na razstavah v Italiji, prav tako njihove potomce.
Edino, kar ne vem natancno je, ali so bili pembroke ali cardigan.
Se pa strinjam s teboj - velik ovcar v majhnem psu.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #2 : torek, 13.01.2004 : 10:22:15 »

Tudi jaz se spominjam corgijev, ki jih je omenila Barbka. Mislim, da so bili cardigan  Huh, vendar nisem povsem prepričana. Žal pa se ne spomnim priimkov vzrediteljev oziroma lastnikov teh zanimivih kužkov.
Morda imajo podatke arhivirane na KZS ali pa v Slovenskem klubu za britanske ovčarske pasme. Huh

Sicer pa ogromno informacij o corgijih najdeš na:
http://corgigallery.webcorgi.net/links/

Lp,
Nati
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #3 : torek, 13.01.2004 : 12:42:45 »

Hojla evangelista, Smiley
res me veseli, da je ta simpaticna pasma prepricala se nekoga. Meni so full vsec, predvsem Pembroki. Upam, da se res odlocis za kakega malega nagajivca (ali nagajivko Wink), da bomo v nasem SKBOP klubu imeli vsaj enega predstavnika te pasme...

Na razstavi v Avstriji - Welsu sem videla luskanega Corgija (Pembroka) iz svicarske psarne, ki je na razstavi zmagal I. FCI skupino.

Veliko lepih Welsh Corgijev pa je tudi v Italiji. Nasla sem stran italijanskih ljubiteljev te pasme: http://corgi.freeweb.supereva.it (ce rabis kaksno pomoc za prevod iz italijanscine ti lahko pomagam Wink) Ce se ne motim, je najlepsi pes italijanskih razstav v letu 2003 ravno Welsh Corgi - Pembrok z imenom Dragonheart, ki je letos na CACIB Erba dosegel lep uspeh - BIS razstave.

Kaj pa morda rodna UK? Morda ne bi bilo slabo "presnjofat"... Wink Cheesy
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #4 : torek, 13.01.2004 : 12:54:30 »

Upsss... Sem komaj sedaj videla, da je naslov teme Welsh Corgi Cardigan in ne Pembrok sram Undecided
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : torek, 13.01.2004 : 14:19:04 »

Evangelista, jaz sem oddajo gledala ze pred casom. Saj je to tista, kjer pokazejo tudi blue merle corgije, kajne? No, meni so bili krasni!  Grin Samo malo prekratke noge imajo za moj okus, ne vem kako bi se ravno obnesli v agilityju. Wink Ali pac? Na splosno pa naj bi bili pembroke bolj prijaznega znacaja in bolj primerni za hisnega psa kot cardigan.
Tukaj je slikca cardigana, ki mi ga je edinega uspelo slikati. Vsi lepi primerki so bili namrec celo razstavo v kletkah! Undecided

[slika izbrisana ker link ne dela; Mirc]
Logiran

Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #6 : četrtek, 20.03.2008 : 15:20:21 »

Kot vsako leto, bo tudi letos Slovenski klub za britanske ovčarske pasme organiziral preizkus pašnih zasnov v klubu Sheepdog Isnontino (20 minut od slovenske meje, blizu letališča Ronchi). Test se bo odvijal 11. maja 2008, s pričetkom predvidoma ob 11. uri. Vsi interesenti se lahko prijavite na e-mail lidija.oklescen@email.si Cena preizkusa je 10 € na psa. Na voljo bo tudi za jesti in piti, cena je 15 € (vključuje meso na žaru, zelenjava, pijača in sladica).
Po končanem preizkusu, bo tudi za tiste, ki hodijo na pašo že dlje časa mini tekma Smiley
Zbirno mesto bo letališče Ronchi-Trst ob 10. uri in se potem ob 10:10 skupaj odpravimo na kraj dogodka.

Prijave sprejema Lidija Okleščen na e-mail lidija.oklescen@email.si ali na telefon 041 901 776, najkasneje do 8. maja.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Welsh Corgi Cardigan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines