mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:28:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Ali se lahko po naravni poti skotijo mrtvi mladički?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali se lahko po naravni poti skotijo mrtvi mladički?  (Prebrano 5572 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« : sobota, 25.11.2006 : 13:35:22 »

Imam eno vprašanje.

Slišala sem za en primeren, kjer so se skotili mrtvi psički, razen enega, ki je živel dve uri.

Odmrtje zarodkov naj bi bilo posledica zdravljenja mame z antibiotiki pred prvo polovico brejosti.

Torej je zelo težko verjetno, da bi bili normalno donošeni do 62. dneva in se potem normalno skotili. To je vsaj moje mnenje.

Ali mi zna mogoče kdo od vas na to vprašanje odgovoriti?

Hvala za kakršnekoli odgovore, Ines!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : ponedeljek, 27.11.2006 : 12:51:48 »

Ja, v bistvu je mozno da se skotijo mrtvi mladicki po naravni poti. Razlogov za kaj psicki poginejo je pa lahko milijon, eden izmed njih je lahko tudi nepravilna uporaba kakrsnikoli zdravil v brejosti.

Nisem pa pravzaprav razumela ali zelis odgovor na vprasanje ali je to mozno ali isces razloge zakaj bi se to lahko zgodilo?

Za drugo je verjetno treba vedeti tudi kako je porod potekal, itd.

Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #2 : ponedeljek, 27.11.2006 : 13:00:04 »

Odmrtje zarodkov v prvi polovici brejosti je ena stvar.
Mrtvo rojeni mladički normalno razviti in težki pa druga stvar.
Lahko se zgodi eno ali drugo, vzrokov je lahko nešteto, tudi naknadna obdukcija mrtvorojenih mladičev navadno ne da odgovora ZAKAJ?
LP
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #3 : ponedeljek, 27.11.2006 : 13:11:54 »

Do tega lahko pride in vzrokov je tako kot je rekla Uma vec. Odmiranje zarodkov je lahko tudi na plecih vzreditelja.

Eno je zgodnje odmiranje. Takrat tezko opazis, da je sploh prislo do odmiranja in v takem primeru nemoremo niti vedet ali je do oploditve sploh prislo.
Lahko se pa ta abortus pojavi v prav vseh obdobjih brejosti. Opazis lahko krcenje trebušne stene in zaradi tega psica iztisne zive ali mrtve mladice. (verjetno je to tisto kar te zanima).

Vzrokov je vec:
1.) krivda je na zarodkih - motnje v razvoju.
2.) v psici - hormonske motnje (neustrezno delovanje scitnice, motnje na jajcnikih)
3.) dejavniki okolja
4.) neustrezna oskrba - neprimerna prehrana psice (pomanjkanje vitaminov) in pomanjkljiva higiena(okužbe)

Ponavadi pa takrat ko je kaj narobe lahko pride do popadkov relativno pozno, tam nekje med 45 in 55 dnevom.

Lp, Marko
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #4 : ponedeljek, 27.11.2006 : 13:12:56 »

samo da dodam. Jaz te stvari poznam bolj oz. samo iz teorije, drugi ki so ze imeli podobne izkusnje pa bodo verjetno znali boljse povedat, iz prakse Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Ali se lahko po naravni poti skotijo mrtvi mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines