mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 07:20:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Predlog zakona o odgovornem lastništvu psov
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predlog zakona o odgovornem lastništvu psov  (Prebrano 51943 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #105 : torek, 28.11.2006 : 18:56:18 »

Ob 18.45 so prekinili s to tocko, ker ni bilo vec razpravljalcev. Koalicija v glavnem meni, da je predlog premalo dodelan, opozicija pa ga podpira.
Bomo videli, kaj se bo izcimilo.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #106 : torek, 28.11.2006 : 19:55:43 »

hm,  Huh tisti del "debate", ki sem ga ujela, je bil izredno mlacen in imela sem obcutek, da gospodom niti ni bilo cisto jasno kaj naj povedo, da utemeljijo svoj "za" ali "proti"
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #107 : torek, 28.11.2006 : 20:31:08 »

Vecini tam notri marsikaj ni bilo jasno Grin.
Pravkar so izglasovali, da predlog zakona ni primeren za nadaljnjo obravnavo.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #108 : torek, 28.11.2006 : 20:36:20 »

ker? A mu mogoce manjka rep in dlaka??  Tongue
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #109 : torek, 28.11.2006 : 21:20:15 »

Itak se je videlo, kako jih zanima ta problematika... A jih je deset sedelo?  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #110 : torek, 28.11.2006 : 21:22:40 »

Na strani drzavnega zbora je ze objavljen magnetogram danasnje seje, razprava o zakonu se zacne pri oznaki 617. TRAK.
Tule lahko preberete magnetogram.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #111 : torek, 28.11.2006 : 21:47:52 »

No, predlog zakona dal naš tetovirni referent, proti je pa moj bivši sodelavec Smiley S kom naj se zdej pogovorim, a bo prav  Wink
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #112 : torek, 28.11.2006 : 22:17:36 »

 Grin Grin Nic pogovarjat Barbka... prvega premikasti, ker je baje naredil prevec pomanjkljiv predlog  Cheesy, drugega pa zato, ker mu se ni povsem jasno zakaj je proti.  Grin (hecam se)
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #113 : torek, 28.11.2006 : 22:38:51 »

Sem prestavila vsa dansanja sporocila k tej temi, ki obravnava Sajevicev predlog. Tisti VURSov pride menda v parlamentu na vrsto po skrajsanem postopku, karkoli ze to pomeni Huh
Nisem pa se se uspela prebiti cez tisti tekst na parlamentarni strani, zato skoparim s komentarji Cool in ne vem se ta trenutek, Barbka, koga bom predlagala za vec batin Grin
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #114 : sreda, 29.11.2006 : 02:28:20 »

sajovic govori ob koncu o kArdelu...a misli krdelo al Kardelja, ne vem...govori o sodih kjer so se klali psi, pa recimo v nemčiji pasjih bojev niso poznali, poznali so pa boje psov proti podganam v franciji in angliji. Pa nemci kanijo prepovedati poleg ostalih, še dve nacijonalni pasmi, rotvajlerja in dobermana. Ob tem da je sod bil PIT, ali obora. In so bili tam carji recimo francoski buldogi.
Mal preveč je tale liberoidijot bral belega očnjaka.... Še en dokaz da veterinarji, pa čeprav ustanovni člani kinoloških društev, nimajo pojma

Drugo: govorijo o KZS kot neki zveličavni organizaciji, ki ima resnici na ljubo monopol nad tem da določa kaj so pasemski psi- v sloveniji. Torej ne poznajo evropske zakonodaje, ki pravi da so monopoli prepovedani in po tej dikciji lahko vsak človek naredi svoj register in ima pasemskega psa neglede na to al je al pa ni vpisan v neko FCI. V sedendesetih letih smo imeli recimo t.i. disidentske organizacije, ki danes životarijo. V španiji so pa ustanovili FCI, federacion Cinologie internacional (al podobno) z istim znakom kot ga ima FCI, ki ji pripada KZS in sedaj FCI objavlja da z špansko FCI nima veze. Hkrati je pa FCI evropski monopolist, ki se ji fučka za evropsko skupnost, ker je kao internacijonalna zveza nacijonalnih zvez...in v resnici živi od rusije ter evrope, ostali eksoti ji pa samo dajejo globalno kredibilnost. In seveda proračun ki bi živel Ljubljano eno leto.

vse skup so pa bedarije kar se grejo eni in drugi.

fotrova mešanka, mala lisička, je naredila v zadnjih letih za miljon zavarovalne škode. Dva ugriza je nedokazano povzročila zaradi izzvanosti saj je očitno- oba ogriženca sta takoj startala na" a mate hišo zavarovano". Grizla je pred banko in pošto- privezana stran od asvalta. Je mešanka z sto pasmami ki je bila pred najmanj 15 leti najdena pod kanto. Fotru tupim, da naj jo zrihta, on pa "stara je, ne morem". In potem cola.

Prodal sem Dogo argentinota v nemčijo. Pes je socijaliziran in hodi v šolo. Sedaj pri petih mesecih pride nazaj vrnjen v Slovenijo, ker ima lastnik probleme. Peticije soseščine, dnevne policijske kontrole in okoli 1000 evrov davka na nevarno pasmo. In se je utrgalo njemu in družini zaradi nadlegovanja okolice. Mladiča pa nočejo imet na ketni, ker se mu bo potem pa res utrgalo.

Gremo mi tja? S sajovici in unim hipijem Guličem? Matr kake face. Goveje.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #115 : sreda, 29.11.2006 : 10:43:12 »

Dejstvo je, da bi naši politiki radi naredili malo reda tudi na pasjem področju, ker jih je med njimi kar lep kup, ki imajo doma kosmatinca, pa slišijo te in one pripombe, pa preprodajalci so aktualni. Na žalost pa resnično nihče, ni kaj prida pregledal in se seznanil s to tematiko-problematiko. Se mi zdi, da je med poslanci Peče med bolj osveščenimi in vsaj delno seznajen s problemi na pasjem področju. Še dobro,da so bili toliko pri sebi, da so glasovali, da predlog ni primeren.

sajovic govori ob koncu o kArdelu...a misli krdelo al Kardelja, ne vem...

Hehe, se mi zdi, da ima tud o Kardelju bolj malo znanja.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #116 : sreda, 29.11.2006 : 10:55:57 »

Altervita, saj ni edini, ki govori o kArdelu...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #117 : sreda, 29.11.2006 : 11:27:33 »

Aha, ce prav razumem, so debatirali o predlogu, ki je tudi na pikanet strani, ane? Uh, hvalabogu, da ni sel skozi. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #118 : sreda, 29.11.2006 : 15:17:18 »

ene razprave so celo zelo življenjske. Žal so take zgolj tiste ki so "proti" takem predlogu. Hvala bogu da na Šubičevi očitno ne sedijo samo bedaki.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #119 : sreda, 31.01.2007 : 09:45:04 »

Ravno zdajle v DZ razpravljajo o "pasji zakonodaji".
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Predlog zakona o odgovornem lastništvu psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines