mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 02:52:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Predlog zakona o odgovornem lastništvu psov
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predlog zakona o odgovornem lastništvu psov  (Prebrano 51851 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #135 : petek, 02.02.2007 : 19:35:08 »

Jana, superca, najlepsa hvala.

Sem zmatrana pa malo citam tele zadevice in sta mi dve prav posebej vsec:

"Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu."

in

"Nevaren pes je pes, ki je ugriznil človeka oziroma žival. Za nevarne pse se ne štejejo:
- službeni policijski ali vojaški psi, katerih ugriz je posledica izvajanja službene dolžnosti;
]b]- psi, katerih ugriz je posledica nedovoljenega vstopa osebe v objekt ali na ograjeno zemljišče, ki je na vhodu označen z opozorilnim znakom.[/b]"

"Ne glede na določbe prejšnjega odstavka so dovoljena naslednja ravnanja:
.
.
.
d) omama, anestezija ali usmrtitev nevarnih živali, če je to povezano z varstvom in zaščito ljudi ali živali.«.

A to pomeni, da lahko lovec usmrti psal, ki kolje npr. srno in jo s tem ogroza in je usmrtitev takega psa v bistvu varstvo srne? Cheesy


Me pa zelo zelo moti, da so spremenili tisto o poskusih na zivalih. Upam, da se bodo res pritozili!  Angry
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #136 : petek, 02.02.2007 : 19:49:26 »

Ok, par stvari mi ni jasno. V zakonu pise:

"11. Poskusi na živalih so posegi na živih živali v znanstveno-raziskovalne ali izobraževalne namene, s katerimi se živalim lahko povzroči trpljenje, trajne poškodbe ali smrt."

In potem una VURS teta govori o tem, da pri opisu predmeta zofi ni niti enkrat omenjena ziva zival.

Kaj potem, ce ni omenjena? Se to potem ne steje kot poskus na zivali? A je treba poudarit, da lahko usmrtis samo zivo zival, da je mrtva zival pac ze mrtva in se je ne da se enkrat ubit? Sploh mi ni jasno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #137 : nedelja, 04.02.2007 : 23:10:43 »

Mene pa nekaj zanima ...

Nekje sem zasledil, da se psa, ki drugega psa poškoduje tako hudo, da mora k veterinarju lahko evtanazira.

Torej ... grem po cesti s svojimi psi na povodcu ... okoli vogala pridivja majhen kuza in napade eno izmed mojih psic. Kaj bi bilo, ce ne bi odreagirala tako kot je, ampak bi ga zagrabila nazaj in ga fentala? Glede na razliko v veliksti bi bilo za to dovolj par sekund in ga ne bi bilo vec. Kaj bi bilo v tem primeru? Ali bi lahko mojega psa usmrtili, ker je hudo poskodoval/ubil drugega psa, ali jaz ne nosim nobene odgovornosti zato, ker je bil moj pes privezan, drugi pa ne??

Lp
Matic
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #138 : nedelja, 04.02.2007 : 23:19:34 »

Jaz mislim, da tisto velja za nevarnega psa, da ga usmrtijo. Ne ce gre za prvi incident.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #139 : nedelja, 04.02.2007 : 23:31:08 »

Aha ...

No pa dodajmo se to, da imam groznega popadljivega psa  Tongue ... v bistvu me zanima, kdo je kriv. Ker prej je bilo tako, da ce si imel ti psa na povodcu oni drugi pa ne je bila krivda na strani tistega cigar pes je bil spuscen. Tukaj sta pa v bistvu oba v "prekrsku". Eden zato, ker je imel psa spuscenega drugi pa zato, ker je njegov pes poskodoval drugega psa.

Lp
Matic
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #140 : nedelja, 04.02.2007 : 23:34:45 »

Hm, sam ce imas groznega popadljivega psa, mora imet nagobcnik.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #141 : nedelja, 04.02.2007 : 23:50:23 »

Ok, ne najdem tega, da se psa evtanazira, ce poskoduje drugega psa. Samo za cloveka najdem (huda telesna poskodba ali smrt), za napad na zivali pa nic takega. Sam pac, da je tak pes potem nevaren in mora met nagobcnik.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #142 : torek, 06.02.2007 : 11:52:47 »

Hm, pa se moje razmisljanje.
Za 21.tocko:
Citat
Javno mesto je javni kraj, kot opredeljeno v zakonu, ki ureja varstvo javnega reda in miru, razen povrsin, kjer ni oziroma ni pricakovati vecjega stevila ljudi.

Hm, kako naj bi to pripeljalo do vecjega stevila privezanih psov? Kvecjemu je tukaj napisano da ni treba, da so privezani v kolikor ni vecjega stevila ljudi okoli. Kar mene sicer ne moti, ampak sem mislila da bo zmotilo vecino.
Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #143 : torek, 06.02.2007 : 12:00:20 »

Jaz ne najdem zakona, ki ureja varstvo itd., tak da mi ni cisto jasno, kaj je javno mesto (me zacne glava bolet, ce prevec klikam po pravniskih straneh).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #144 : torek, 06.02.2007 : 12:13:22 »

Javno mesto je vsako mesto, ki je dostopno javnosti.  Wink Evo še citiranje iz zakona:

Citat
2. javni kraj je vsak prostor, ki je brezpogojno ali pod določenimi pogoji dostopen vsakomur;
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #145 : torek, 06.02.2007 : 12:13:45 »

Aja, še link:

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200670&stevilka=2998
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #146 : torek, 06.02.2007 : 12:26:16 »

U, super, hvala! Hm, tole izvajanje zakona bo se zelo zabavno (ce se bo izvajal, jasno). Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #147 : torek, 06.02.2007 : 20:00:35 »

Jaz bi se bolj osredotičila na definicijo javnega prostora iz Zakona o JRM, ki pravi da je tak prostor vsak, kjer je ali se lahko pričakuje večje število ljudi. Kdo in kako ga bo izvajal, pa po moje nikomur ni jasno. sem malo povprašala če so policisti že dobili kakšna navodila glede tega (ne vem kateri čl novega zakona pravi da mora policist, če je prvi na kraju prijave ugriza psa takoj obvestiti lokalno veterinarsko službo), pa fantje o tem še nič ne vejo. Bo treba še veliko usklajanja med različnimi organi preden se bo kaj izvajalo. In še potem.... Da ne bo tako kot je bilo že mnogokrat, da se tega zakona posložujejo le tisti, ki so že od nekdaj proti psom. Nisem črnogleda, pa vendar. Prevečkrat sem slišala negativne komentarje na temo spuščenih psov, pa čeprav so bili ti lepo vzgojeni in včasih celo bolj kulturni kot marsikater človek.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #148 : torek, 06.02.2007 : 21:59:26 »

takoda, zdaj si me pa zmedel. Kje to v zakonu piše? Ta link, ki sem ga dala in iz katerega je definicija, je iz zakona o varstvu javnega reda in miru. Kateri zakon ti bereš?  Undecided
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #149 : sreda, 07.02.2007 : 08:40:30 »

Sem se tudi jaz končno prebila skozi te zakone in akte Tongue
Določene stvari so mi zelo všeč:
II.Zaščita živali
7.člen
-Skrbnik živali mora preprečiti napake v reji,ki povzročijo tehnopatije in motnje v obnašanju...
15.člen
-organiziranje borb živali,uporaba živali za borbe,spodbujanje in šolanje živali za borbo z drugo živaljo...
Pa še bi se našlo...
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Predlog zakona o odgovornem lastništvu psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines