mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 21:52:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: STRELOPLAHOST
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: STRELOPLAHOST  (Prebrano 34404 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #15 : četrtek, 14.10.2004 : 10:41:01 »

Kaj pa kakšna neprijetna izkušnja zunaj v zadnjih dneh?  Undecided
Ne vem, samo razmišljam ...
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #16 : četrtek, 14.10.2004 : 10:47:27 »

Ja Maj, tudi neprijetno izkušnjo smo imeli v zadnjih dneh zunaj. S čimer sem tudi do včeraj zvečer povezovala njen strah... danes pa vidim, da gre za miniranje...

Pred nekaj dnevi, ko smo šli na večerni sprehod (sedaj je ob večerih že noč) je Shiva stopila na koso in si grdo porezala blazinico na prvi tački.

Njen strah sem potem najprej povezala s tem, saj se je bala trave, noči, v stanovanju je s strahom renčala na črne stvari... recimo črno mačko, črno jakno ipd... Skratka - vse to sem povezovala najprej s tem neprijetnim dogodkom.

Včeraj zvečer pa sama sploh ne bi slišala da kje kaj poka, to mi je povedal šele moj, ko sem mu v jezi predala Shivo. Šele sedaj sem pozorna in slišim da daleč v daljavi res nekaj poka...

Torej Maj, imaš kakšen predlog? Ali pa vsaj kaj tolažilnega... vem da Shivi tolažba ne bo pomagala, bo pa meni. In jo nujno potrebujem. Lahko tudi brco v rit, samo da bi koga kaj premaknilo. Wink Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #17 : četrtek, 14.10.2004 : 10:53:50 »

Zdaj sem še bolj prepričana, da Shivo ne moti tisto "pokanje" v daljavi  Undecided  Mislim, da še vedno povezuje noč+sprehod+bolečina
Se rada vozi z avtom? Probaj nekajkrat sprehod povezat z vožnjo in se kam odpeljite...
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #18 : četrtek, 14.10.2004 : 10:58:53 »

Ja, se strinajm z Maj ... peljite jo z avtom na sprehod ... v drugo smer, kot je "minerstvo"!

Drugace pa ... ce le gre za pokanje v daljavi, in glede na to, da je doma mirna, predlagam, da odprete okna (vem, da je mrzlo, pa vseeno), vse ostalo naj utihne! Nacin, kako se lahko navaja na pok ... pa jo opazuj, kako bo reagirala na pok!
Samo upam, da ne bi bilo nasprotnega ucinka in se ga bo zacela bati tudi doma ... ce je to to!

Kaj vec ti ne znam predlagat, upam pa, da bo vse OK!

Napisala si, da ste poskusili z igro z drugimi psi, pa da ni pomagalo ... je bila prestrasena???
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #19 : četrtek, 14.10.2004 : 11:00:52 »

Maj, pokanje JO moti, saj vidim to danes, ko sva šli zjutraj namenoma ven kasneje kot ponavadi, da je bil že dan zunaj, pa sva imeli paniko, da je joj.

Plus v stanovanju jo opazujem, ko poči, se teka skrivati iz enega kota v drugega, če ji kabinet zaprem. Undecided

Je pa res, da je vse skupaj prišlo naenkrat.... in slaba izkušnja zunaj in miniranje.

Z avtom smo se vedno vozili na sprehode prav v smeri pokanja, Shivi se pa kar meša, če gremo  tisto smer.

Danes že od jutra razmišljam na katero lokacijo bi jo peljala na sprehod (čeprav ne sme oz ne more biti dolg, saj ima povito tačko + polivinilasto vrečko gor, pa se vseeno povoj kmalu zmoči oz vrečka raztrga) v drugo smer. Če bom šla v drugo smer, sem skoraj prepričana, da se bo bala nečesa drugega. Undecided Ker je zadnje dni res v slabi koži.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #20 : četrtek, 14.10.2004 : 11:02:07 »

Ravno to sem hotela predlagati  Grin. Če se rada vozi pojdite na en lep izlet, vem da zaradi tačke prav na turo ne morete, pa vendar. Ko se vam pa tačka poceli pa le pojdite nekam na daljši izlet.
Morda se izogibajte sprehodov v temi, če le lahko, za kak teden, da bo malo pozabila na bolečino ob urezu.

LP Noli
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #21 : četrtek, 14.10.2004 : 11:09:02 »

Pri nas se Aika boji grmenja ... omilimo ga pa tako, da prizgemo radio in televizijo, damo rolete dol in se delamo, da ni nic! Ceprav se Aika trese kot bi bil potres ... se mojo posteljo zraven!
No, co smo zunaj, ko grmi, imamo take tezave kot vi ... mi skoz sledi in se tresoce stiska k meni ... lulanja, kakanja takrat ni ... ampak grmenje mine, tole vase pa ne bo kmalu minilo!

Predlog ... zunaj, preden pride ven, prizgite avtoradio (naglas - upam, da se ne boji glasne glasbe) in se delajte, kot da ni nic ... ce je nora na primer na kosti, ji kost molite pred nosom in se zabavajte ... pa boste videli ... je pa res, da oni tudi veliko bolje cutijo, kot mi, tako da sigurno zazna tresenje tal ... pa vseeno, mogoce bo pa le malo pomagalo!
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #22 : četrtek, 14.10.2004 : 11:10:37 »

Linchaich:

sva pisali obe naenkrat Grin

Na žalost se Shiva boji miniranja tudi v stanovanju, pa imam odprto samo eno okno in to ravno v kabinetu, kjer se najraje skriva in kjer jaz presneto zmrzujem v prste, ko tole tipkam... Roll Eyes

Na sprehod sem jo najprej mislila peljati na naše vadbišče, pa sem se spomnila, da imamo poplavljeno. Angry Tam sem upala bi se spomnila vseh lepih trenutkov z drugimi pesjanarji itd, vendar bova na žalost morali iskati nekaj drugega. Kaj, ko so v "našo smer" lepi travniki, gozdički ipd, v "drugo smer" pa samo mesto, ulice, pločniki in ponovno strah - tokrat motorjev.

Noli:

bomo se danes pm nekam zapeljali. Vozi se vedno rada, ker vedno kaj novega doživi. Vam zvečer poročam kako in kaj.

Aja, še tole: potrebo frajla najraje opravlja na "svojih" mestih in se zopet sprašujem če bomo nekje drugje sploh kaj opravili... Sedaj se že za to bojim...

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #23 : četrtek, 14.10.2004 : 11:15:48 »

Linchaich, bom poskusila tudi s priboljški. Tega še nisem... morda bo pa vsaj malo omililo...

Res je, psica verjetno začuti tresenje tal... o tem sva danes govorila tudi že z očetom.

Glasne muzike se ne boji, semi pa zdi, da je tako pametna, da četudi se midva delava v stanovanju ali avtu recimo da ni nič in se smejiva, zabavava in še kaj, da nama hoče povedati s pogledom: halooo, a sta normalna al kaj? Kaj mislita da se zaradi tega ne bom bala? Nekak takole naju gleda, če delava kakšne "hamlarije" da bi jo odvrnila od strahu.

Kot recimo danes, ko sem skakala po kolenih po tleh in se z njo poskusila igrati v stanovanju.... Še dobro, da me kdo ne vidi... Grin Grin Že Shiva me gleda v stilu a-se-ti-je-mal-utrgalo, kako bi me šele kakšen človeški primerek. Grin

Lp, Fortuna.

Ps: Aja Linch, moja Shiva se ob pokih, grmenju ipd nikoli ne stiska k meni. Vedno beži stran od mene. Tudi ponoči, če recimo spi na postelji. Ko zagrmi, pobegne v svoj kot. Undecided Morda to kaj pomeni? Da mi ne zaupa, da se me boji? Huh
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #24 : četrtek, 14.10.2004 : 11:31:32 »

Ps: Aja Linch, moja Shiva se ob pokih, grmenju ipd nikoli ne stiska k meni. Vedno beži stran od mene. Tudi ponoči, če recimo spi na postelji. Ko zagrmi, pobegne v svoj kot. Undecided Morda to kaj pomeni? Da mi ne zaupa, da se me boji? Huh

Ja, poskusi s poslasticami, pa ne pozabi na avtoradio! Wink

Glede stiskanja ... Aika je naprej tudi vedno bezala stran ... enkrat je pocilo cisto blizu naju (takrat sem jo imela sele kak mesec) in je pobezljala ... je zagrmelo "z jasnega", tako da nisem mogla predvideti in ni bila na povodcu ... skoraj mi je pobegnila, pa sem jo k sreci priklicala k sebi ... drugace bi tekla domov ... cez ceste, ... !

No, vem, da jo je grozno strah ... mene bi bilo tudi, ce bi eno leto poslusala to "grozoto narave" sama samo iz pesjaka!!! ...
Ukrepi ... vedno je bila na povodcu, ko je grmelo in ko je zacela bezljati, sem jo poklicala k sebi ... ja, mogoce je bila tudi napaka, ker sem jo pohvalila, ampak le tako se je navadila, da pride k meni ... ce je bilo prehudo, sem jo stisnila k sebi in tiscala usesa skupaj ... to je bilo enkrat, ko so se v BTC-ju ob 22-ih odlocili imeti ognjemet - nisem vedela ... ponavadi so ob polnoci (dalec stran, slisalo se je pa zelo) ... se mi zdi prehudo, da bi jo tega kdaj lahko odvadila ... tako da se mi zdi ze to velik napredek, da mi zaupa in vsa tresoca pritece k meni!
Odvisno kak ucinek bos naredila ti, pa vseeno jaz bi jo zelo pohvalila, ce bi pritekla k tebi!
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #25 : četrtek, 14.10.2004 : 18:05:09 »

Poročilo:

besedice "gremo", "gremo ven", "gremo na sprehod" ipd, nam ne zaležejo nič več. Shiva se skrije v najtemnejši kot v stanovanju, ko izrečem karkoli od tega. Prej se ji je kar mešalo od sreče, ko sem rekla da gremo. Ni važno kam... samo da gremo.

No, vseeno smo šli ven, do avta, v katerega že sama od sebe sili in se odpeljali na sprehod. Vendar nismo šli v drugo smer pokanja, ampak kar tja, kamor hodimo vedno.

Tam je bilo vse v redu, ker je morala "prebrati" en kup novic, odkar je ni bilo tam, pa malo smo se zlaufali po travniku, kljub ranjeni tački, strahu ni bilo čutiti.

Ko pa smo se pripeljali na domače dvorišče, je zopet popolnoma pobezljala. Samo iz avta ven, pa naravnost proti našim vratom, ker sem ji rekla ne, je tekla k vratom mojih staršev. Panična.

Kaj hočem, šli smo notri. Notri je potem vse ok.

Aja, naj omenim da pokanja ves nas zunanji preživeti čas ni bilo več. Torej je totalno pobezljana že samo zaradi same misli oz spomina na pokanje???

Kaj storiti v tem primeru?

Aja, še tole sem pravkar izvedela:

da bodo minirali za avtocesto 100 metrov stran od naše hiše. Sploh nočem pomisliti kako in kaj bo takrat. Undecided

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #26 : sobota, 16.10.2004 : 13:30:51 »

Najprej poskusite izvedeti, ce je strah res zaradi miniranja!

Pojdite enkrat z avtom tja, kjer/ko bo "ropotalo"! Ja, lahko na mesto, kjer je potrebno prebrati novicke! In, ce se bo ustrasila jo odpeljite stran (brez komentarjev in tolazenja)... na drugi konec! Le tako boste izvedeli ce je strah res zaradi tega!

Ce je, se enkrat priporocam glasno glasbo zunaj stanovanja ... na primer iz avta!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #27 : sobota, 16.10.2004 : 14:04:03 »

Uf, Fortuna, Shiva je pa res boga zadnje čase Undecided Cry Cry Upam, da se ji obetajo boljši časi Wink

Jaz imam tudi z Bino probleme s strahom Undecided Na njeni 2. pasji razstavi ji je za hrbtom padla na tla kovinska tabla. Tega hrupa se je Bina tako zelo ustrašila, da je začela panično vlečt na povodcu v dvorani. Odpeljala sem jo iz dvorane in jo imela zunaj več kot 30 min. Ko sem jo želela peljati nazaj v dvorano, se mi je ustavila 10 m stran od vrat in ni želela iti notri. Šele po kakšnih 2 urah spanja v avtu, mi jo je po nekem čudežu uspelo spraviti v dvorano (hrana dela čudeže Grin). Takrat se je potem bala gužve, ploskanja, pokanja..... Skratka, vsega kar je povezano z razstavo Lips Sealed

Posledice tega dogodka ima še danes: v dvoranah ni več tako samozavestna, kot je bila nekoč. Čeprav jo skozi vrata sedaj normalno spravim. Pa tudi ploskanja se ne boji več. Boji se pa, če je veliko ljudi okoli nje. Ampak jaz sem ji dala čas, da je pozabila na svoj strah.

Vem pa, da je v tvojem primeru to zelo težko. Jaz bi ji pustila, naj leži v kabinetu, naj leži tam, kjer se ona počuti varno. Ko smo mi 3 leta nazaj spuščali rakete za novo leto, se je Bero tega zelo bal. Ni hotel biti z nami, ampak je šel sam 20 m stran in od tam gledal. Očitno je bil raje sam in malo bolj oddaljen kot pa z nami Wink

Jaz bi pri Shivi naredila isto: ukvarjala bi se veliko z njo, se igrala, ampak po drugi strani pa bi njen strah prezrla, delala bi se, kot da ne vidim njenega strahu. Mogoče bi pomagalo. Pa pustila bi ji, da spi tam, kjer se počuti varno.

Mogoče pa ji samo malo hormončki nagajajo  Undecided

Upam, da bo vse OK z njo Wink in s tabo Wink

Lp jana
Logiran
tincy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


« Odgovor #28 : ponedeljek, 28.11.2005 : 22:36:23 »

Živjo!!

Vidim, da že dolgo ni bilo nikogar pod tole temo Smiley Pa vseeno upam, na odgovor, ker imam problem.
Najprej-Fortuna, si kaj odpravila problem s streloplahostjo (čeprav je bilo to pred letom dni Smiley).
Moj pesjan se res neskončno boji vsakršnih pokov in vse skupaj postaja že malo nadležno, saj nameravam z njim opravljat izpite... Pri malo močnejčem poku se že "nalima" na tla in se trese kot šiba na vodi in dokler ne pride do, po njegovem mnenju varnega kotička (stanovanje,avto) se ne pomiri. Danes sem ugotovila, da se boji še malo glasnejšega ploskanja. In ko sliši pok vse odpove, hrana, igračka...vse kar ima rad ga ne zanima.
Ima mogoče kdo kakšen nasvet?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #29 : torek, 29.11.2005 : 14:28:25 »



Bojim se, da je plahost  pri tvojem psu prirojena. V bistvu imaš še srečo, da se, kadar se ustraši, nalima na tla. Veliko borderčkov (saj imaš borderčka ali ne?) reagira panično z brezglavim begom.
Načeloma se občutljivost na pok "zdravi" tako, da začneš z zelo oddaljenimi in tihimi poki, ki psa še ne motijo. Za začetek recimo na sprehodu, niti slučajno ne začneš z privajanjem med vajami poslušnosti. Če ne reagira nagradiš in se takoj igraš. Potem jakost in bližino zelo postopno zvečuješ. zelo moraš paziti da ne greš prehitro, če se pes ustraši, si zamočila. pri nekaterih psih se obnesejo kasete z posnetimi zvoki (jaz sicer še nisem srečala psa, ki bi reagiral na posnete zvoke, ampak baje da nekaterim pomaga). Vendar je v primeru da je občutljivost prirojena uspeh slab. Privajanje na poke je zelo delikatna zadeva, saj lahko zelo hitro dosežemo ravno nasprotni učinek - stopnjevanje strahu. Zlasti boš morala paziti zdaj, ko se bliža praznična kanonada. Za takega psa je lahko ena sama petarda prava katastrofa.
Verjetno si boš moralajza psa  izbrati takšno delo, kjer streloplahost ne bo tako moteča. Žal kakšne ruševine verjetno odpadejo, še vedno a ti ostane agility, poslušnost na nižjih stopnjah kjer se ne poka, free style (ples s psom), raly obidience... veliko je stvari, ki jih lahko delaš tudi s plašnim psom.
Če je zadeva zelo moteča, tudi posvet z resnim strokovnjakom ne bo odveč.

Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: STRELOPLAHOST
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines