mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 13:42:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: STRELOPLAHOST
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: STRELOPLAHOST  (Prebrano 34400 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #75 : torek, 19.09.2006 : 21:30:07 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,275.0.html
Tukaj je ze nekaj o tem.
Hja, ne vem, nasa tavecja se je noro bala najprej petard in raket, zdaj pa se grmenja, ampak tega k sreci vedno manj, saj je zadnje case veliko grmelo in je bila dostikrat takrat zunaj, tako da je videla, da to ni noben bav-bav. Kadar je res hudo, ji tudi jaz dam gel (sedalin ali nekaj podobnega), saj se drugace nekontrolirano trese in bruha.
Vsekakor je dobro, ce jo imas ob slabem vremenu nonstop na povodcu - meni se je ze zaradi petard in raket strgala s haltija in z ovratnice in pobegnila (k sreci!!!) domov, nikoli pa ne ves, kam bi pes usel, ce ne bi bil dovolj blizu doma.
Pa prosim sporoci, kaj bo rekel veterinar.
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #76 : torek, 19.09.2006 : 21:38:35 »

Bom sporočila.
Lp.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #77 : torek, 19.09.2006 : 21:38:44 »

Na http://www.championpets.co.uk/ imajo pa CD, ki naj bi ga psi poslusali in se nehali bati pokov. Se verjetno splaca poskusiti.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #78 : torek, 19.09.2006 : 21:47:54 »

Pošiljajo le znotraj Velike Britanije. Sad
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #79 : torek, 19.09.2006 : 22:02:29 »

Ne, pa ne, tudi drugam v EU, samo po mejlu jih je treba kontaktirati, ce te zanimajo cene postnine Wink
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #80 : torek, 19.09.2006 : 22:23:50 »

Ko je moj pes odregiral prvic na petarde in cisto ponorel za novo leto,sem ga peljal ven in sva poslusala in gledala.Prvih 15 minut je bil cisto zivcen,cez kaksne pol ure se je pa vnesel.Drugace se ga da odvaditi tako kot pri streloplasnosti.Kupis 100 petard,nekoga prosis da prvo petardo prizge 100 metrov stran.V enem mesecu prides iz 100 metrov na deset.
LP
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #81 : sreda, 20.09.2006 : 09:36:28 »

To je pa zanimiva metoda. "Prisiliš" ga, da spozna, da močan zvok ni nič hudega. Bom tudi jaz poskusila tako. Kakšnega psa pa imaš?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #82 : sreda, 20.09.2006 : 09:47:41 »

Ko je moj pes odregiral prvic na petarde in cisto ponorel za novo leto,sem ga peljal ven in sva poslusala in gledala.Prvih 15 minut je bil cisto zivcen,cez kaksne pol ure se je pa vnesel.Drugace se ga da odvaditi tako kot pri streloplasnosti.Kupis 100 petard,nekoga prosis da prvo petardo prizge 100 metrov stran.V enem mesecu prides iz 100 metrov na deset.
LP


Tole  s petardami   ni ravno  nek  "zdrav razum  " privajanja na streloplahost.

In  to ne delajo  ne  policaji in ne ostali.  Ker posledično se lahko zgodi,  da kasneje   pes zgrabi petardo.
 Streloplahost se odpravlja pri psih tako  , da si  s   psom v  bližini  strelišča....  najprej  oddaljen od  strelišča s  časom(  postopoma  iz dneva v tedne)pa  se  strelišču  približuješ.

Še vedno pa ,  ob  odpravi  streloplahosti ni rečeno , da bo pes postal  neobčutljiv na grmenje(  vremenski pojav....  in tudi zvok je drugačen  kot  pri  strelu).
Ne  pozabit ,da imajo naši pesjani  sluh  malo bolj izostren  kot mi ljudje Wink
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #83 : sreda, 20.09.2006 : 10:12:50 »

Ne  pozabit ,da imajo naši pesjani  sluh  malo bolj izostren  kot mi ljudje Wink

Se podpišem in dodajam, psi zaznavajo zvoke z zelo visokimi frekvencami do 35000 nihajev v minuti
In če kdo od vas pozna neslišno pasjo piščalko, ki se uporablja za odpoklic, bo vedel, da ta deluje na principu zaznavanja zvokov, ki jih človek ne sliši (UZ nad 20000 Hz).
Sama sem imela v službi malo opravka tudi z belgijskimi ovčarji. Navajeni so bili sodelovanja na strelišču, kjer se je uporabljalo več vrst in moči strelnega orožja, pa hrupa v vojašnici. Ko pa je prvič urnk "tresnilo z neba" v njihovi bližini, je eden izmed njih preskočil oziroma skušal preskočiti skoraj 3 metre visoko ograjo pesjaka. Revež se je zataknil in obvisel po sistemu ne morem nazaj niti naprej.
Od takrat naprej se je kužke v času močenjšega grmenja in strel umikalo v zaprte prostore. 
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #84 : sreda, 20.09.2006 : 11:34:27 »

Predvidevam,da bo ta ki bo probal psa navaditi na petarde psa imel na striku,ne pa da ga bo iskal po nasellju.Kar se tice frekvenc so res drugacne.Pistola ima cisto drugo frekvenco kot petarda.No upam da pri vas ne pokajo z pistolami tako kot pri nas z petardami. Smiley
Drugace pa ze po psu vidis kako dalec si prisel.Vse gre lahko zelo pocasi in ce je pes miren lahko razdaljo zmanjsujes.Jaz sem navajal terierja,najvec problemov sva imela z zvizgavci.:)Ze ce sem jaz simuliral zvok zvizgavca je zacel peniti.AMpak se je hitro vnesel.:)Ta drugi pes mi pa sploh ne trza na petarde in take zadeve,vendar je pa res da jaz z psi ne bezim od problemov,marvec jih soocam z njimi in jih ponosno hvalim ko so pogumni.Banalen primer,ce se mi pes ustrasi kante za smeti,ter zacne lajati,jaz ne bom sel stran,marvec si bom vzel toliko casa,dokler ne bo pes prisel do kante.Ko pa bo ga bom hvalil kot da je naredil najvecjo stvar v zivljenju.
lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #85 : sreda, 20.09.2006 : 12:42:36 »

Predvidevam,da bo ta ki bo probal psa navaditi na petarde psa imel na striku,ne pa da ga bo iskal po nasellju.Kar se tice frekvenc so res drugacne.Pistola ima cisto drugo frekvenco kot petarda.No upam da pri vas ne pokajo z pistolami tako kot pri nas z petardami. Smiley


Sicer jaz že  celo  temo  tumbam in tumbam ,da  sta  streloplahost  in bojazen grmenja  dva  različna  pojma. In me po malem  veseli , da  smo  sedaj do tega prišli.

Glede  petard...  kot sem že  povedala "Skrajno  rizkantno"  (  tudi  če je  ob takem učenju pes na povodcu.... morda pa  nekoč ,( ko  se bo teh petard  že  čisto navadil in jih  ignoriral)  ne bo  ravno  en  samcat  usoden trenutek  na povodcu.  ...  Upam ,da me razumete kaj hočem  povedat.

Glede  pištol.  Moja  dva  psa  sta  se obadva  privajala (  privajala strelomirnosti ) v  šoli.  In to  ob poku pištole. Strelomirnost-  pomeni ,da pes  odložen na prostoru(- nepripet in oddaljen od lastnika) ob poku  ostane  miren na prostoru Wink. V  kolikor pes  vstane iz  prostora govorimo  o  občutljivosti na  strel....  in v kolikor  zbeži ( paničeno)  govorimo o streloplahosti.  Taki  psi v  lovski kinologiji ponavadi ne dobijo vzrejnega  dovoljenja(  na  PNZ-ju..  preizkusu naravnih zasnov)  prav tako   tisti  delavni  (  policijski - vojaški  itd.) postanejo  " tehnološki višek" Smiley 

p.s.
In ja   zadnje  čase   kar  poka pri nas Wink Cheesy (  se  pospešeno  udeležujemo lova) imamo  namreč konec oktobra JZP.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #86 : sreda, 20.09.2006 : 15:12:47 »

Mogoče nisem dovolj pozorno prebrala... Mam pa eno vprašanje.

Kaj je narobe, da se psa navadi na petarde, da se nima problemov z njim za novo leto?
Tudi petarde majo različne zvoke in niso enaki strelom iz pištole.
Tudi streli iz pištole majo različne jakosti zvoka, že zaradi različnih kalibrov.

Pri nas uporabljamo 6 mm plašilko in je v bistvu dosti bolj prijazna za ušesa kot kaka konkretna petarda ali ognjemet.

Ali sem preskočla in je SamSvojMojster govoril o navajanju na poke puške s pomočjo petard? Tega namreč nisem vidla in sem malo zmedena zakaj bi bilo tako navajanje: ne ravno "zdrav razum".
Se mi je zdelo, da je njegov cilj navajanje na poke petard in nič drugega...

Sem kaj spustila?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #87 : sreda, 20.09.2006 : 15:52:57 »

 ali nisi dovolj pozorno prebrala  ali pa nisi  razumela Smiley.....  uglavnem  zadlakocepila si Grin Wink

pes  ki je strelomiren   ponavadi  tudi nima  problemov z pokanjem petard Wink.

razliko v poku sem poudarila  predvsem  med "  poki".... In zvoki grmenja.

Drugače  pa  meni verjemi  strelomirnemu  psu  "dol visi"  s kakšnim kalibrom ti nabijaš Wink če je strelomiren je strelomiren  ... naj bo to na petarde, pasice, rakete   6 mm  na   9 mm  ali pa    če  cel  rafal spustiš Wink

point je  v tem kako ga  učiš  oz  pripravljaš na pok.
En razlog sem že navedla (  in ja še vedno trdim  " učenje  strelomirnosti  s petardami  je  nevarno!!!!") .

Drug je pa  tak.   Psa se strelomirnosti  uči pod  strokovnim vodstvom ( zato imamo  za take stvari specializirane  pasje šole in razno razne tečaje.......  verjemi mi ,da  se tam ne meče  petard Wink)

V lastni režiji učijo  pse strelomirnosti  samo taki  , ki imajo res  dosti   pojma! 
 Tudi velika večina lovcev,  psa  pelje v tečaj kjer pod  strokovnim  vodstvom opravita lekcijo iz strelomirnosti.  Ker  ob nepravilnem pristopu lahko  tudi dedno- strelomirnega psa  narediš  streloplahega Wink
 tretjič pa ;.......... niti   vsak posameznik  ne more-  zakonsko ne sme   nabijat  s  strelnim orožjem  kar tako  tja v en dan kadar se mu zazdi
(  kamo li sredi  naselja , da bi ga  privajali na petarde  - če  že  dlakocepimo Smiley).
Pa kolikor vem  tudi  petard se ne sme   kar tako  čez  celo leto  pokat  .
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #88 : sreda, 20.09.2006 : 19:13:39 »

to pa vedno... tudi dlako v jajcu ja. Samo da točno razumem Wink

Hvala za razlago. Si zelo razumljivo napisala  Grin
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #89 : četrtek, 21.09.2006 : 07:54:40 »

Ja, ker se dokaj hitro bliža čas petard pa takih stvari. Bi še jest nekaj vprašala
Damayanti
A če se pes boji grmenja, se bo najbrž bau tudi petard, ane ??
Sem pozorno prebrala tvojo razlago. Strel iz pištole, puške, kateregakoli pač kalibra je eno.
To je na pok iz orožja pač.
Ali potem misliš, da ni dobro že zdaj - pa ne v naselju, probat s kakšno majhno petardo za začetek, pa mogoče najprej bolj oddaljeno, pa vedno bližje..in tako naprej. Da se malo počasi pripravimo na decembrski čas, ker me je kar groza, ko to pomislim...kaj bo ...
Zaenkrat se moja Liza boji samo grmenja in strele. pa nisem zdej sigurna a je to v drugi temi.
Sem že nekaj brala in pisala, ampak bo to skoraj zdej,zdej..

Se pa ne boji hladilnika, pa če bi še tako pokal. Samo, da ga odpreš, je takoj zraven...
To pa malo za hec.

lp Mojca in Liza
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: STRELOPLAHOST
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines