mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 07:37:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Kolikokrat cepiti?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolikokrat cepiti?  (Prebrano 64679 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #15 : ponedeljek, 09.02.2004 : 17:26:17 »

Mogoče smo se res narobe razumeli Smiley!

Lepa hvala za odgovor!
Logiran
Medo
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #16 : torek, 23.03.2004 : 10:52:21 »

Mojega psa danes peljem cepit drugič za te bolezni, star je tri mesece, in potem še po šestih mesecih starosti proti steklini. Tudi jaz nisem vedela da se proti tem boleznim cepi potem vsako leto, razen stekline. Hvala za informacije !

LP!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #17 : torek, 23.03.2004 : 13:09:03 »

Pri cepljenjih se protokoli malce razlikujejo, vendar je običajno takle
-prvo cepljenje proti nalezljivim boleznim (kugi, parvovirusu, leptospirozi , lahko  je vključen še kužni kašelj, adenovirus..) pri 6 - 8 tednih
- prva revakcinacija pri 10 - 12 tednih
-druga revakcinacija pri 16 -  18 tednih
- revakcinacija vsako leto
Večkratno cepljenje mladičev je potrebno zato, da zanesljivo "pokrijemo " čas, ko iz krvi izginejo materina protitelesa. Zlasti je treba paziti pri dobermanih in rotvajlerjih, ki so posebno občutljivi za parvovirozo.
- cepljenje proti steklini  bi bilo najbolje opraviti 4 tedne po zadnjem cepljenju proti ostalim nalezljivim boleznim, vendar potem za kakšen teden zamudimo z zakonom določen rok.
Hkratno cepljenje proti steklini in ostalim boleznim ni priporočljivo, čeprav ga nekateri veterinarji veselo izvajajo.
Logiran
zoey
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #18 : torek, 15.06.2004 : 10:35:46 »

ok,zdej pa ne razumem vec- :-\kuza mora biti kot mladic 2krat ali 3krat cepljen proti kuznim boleznim? Huh
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #19 : torek, 15.06.2004 : 10:38:19 »

ok,zdej pa ne razumem vec- :-\kuza mora biti kot mladic 2krat ali 3krat cepljen proti kuznim boleznim? Huh
2x proti nalezljivim boleznim in 1x proti steklini!

Potem se pa vse to ponavlja vsako leto.

Lp jana
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #20 : torek, 15.06.2004 : 10:42:58 »

Ali 3x!

Če mama ni bila cepljena, je priporočljivo mladička 3x cepit proti kužnim. Vse je napisano v rumeni (stari) knjižici za cepljenja - zadaj!

Lp, Urša
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #21 : torek, 15.06.2004 : 10:44:10 »

Potem pa na 1 leto (bni obvezno, temveč priporočljivo) - no jaz bom svoji na 2 leti, ker cepivo tako ali tako drži vsaj 2 leti!

Lp, Urša
Logiran
zoey
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #22 : torek, 15.06.2004 : 10:44:13 »

hvala za pojasnilo! Smiley
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #23 : torek, 15.06.2004 : 22:02:25 »

Moj je bil cepljen proti nalezljivim boleznim prvič pri 6 tednih pri vzreditelju, drugič pri starosti 2 mesecev in tretjič, ko je bil star 3 mesece. Proti steklini pa pri starosti 4 mesecev. Proti parazitom pa dobiva vsak mesec in vedno dan, dva pred morebitnim cepljenjem.

Lp
Logiran
bolhica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 56


« Odgovor #24 : ponedeljek, 21.06.2004 : 09:56:55 »

Zanima me predvsem kdaj moramo prvič it cepiti psa (sicer je star komaj 2mes) ampak nekje sem prebrala da čimprej, nekje da boljše počakati do 6 mes.. ??

Znanec mi je rekel, da obstaja tudi cepivo - ki ga dobi pes 1x na leto ali kako in preprečuje vse pasje bolezni, menda tudi proti steklini, stala pa bi naj 7000 sit ??  
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #25 : ponedeljek, 21.06.2004 : 10:07:01 »

Bolhica!

Preden odpres temo, je potrebno pregledati ali je tema ze bila odprta, zato ti prilagam link v katerem smo o cepljenjih ze govorili!
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=1122

Psa proti kugi cepi vzreditelj pri 6 tednih in bi ti moral zraven dati rumeno knjizico oziroma EU potni list. Ker tega nisi dobila, predvidevam, da psi niso bili cepljeni, zato pojdi k veterinarju po tablete Pratel, pes mora biti stehtan, nato mu das doloceno kolicino tablet - za razglistenje! Naslednji dan ga pelji cepit proti kugi, za naprej se dogovori z veterinarjem. Kakor pa se spomim, je potrebno psa cepiti pri 6 tednu, nato pri 8 tednu, nato pri 10 tednu - za kugo - se pravi 3x, potem cez 1 mesec se proti steklini. Pred vsakim cepljenjem mora biti razglisten!

Ne izpostavljajte ga moznostim, kjer bi lahko dobil eno od moznih bolezni!
Naj je bo v druzbi psov za katere ne veste ali so cepljeni!

Lp, Ursa
Logiran
bolhica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 56


« Odgovor #26 : ponedeljek, 21.06.2004 : 10:19:27 »

se opravičujem .... sem očitno spregledala
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #27 : ponedeljek, 21.06.2004 : 15:17:33 »

PROTI PASJI KUGI, HEPATITISU, LEPTOSPIROZI IN PARAVIROZI (pred cepljenjem mora biti mladič razglisten)
PRVO CEPLJENJE:
- pri 5 ali 6 tednih, rizični slučaji – mama ni redno cepljena
ali
- pri 8 tednih, normalni slučaji – mama je redno docepljena vsako leto

DRUGO DOCEPLJENJE
- pri 12 tednih; tri tedne po cepljenju se lahko začne družiti z drugimi tujimi psi, prej NE

TRETJE DOCEPLJENJE
- pri 16 tednih, potem pa vsakih 11 mesecev

PROTI STEKLINI (pred cepljenjem mora biti mladič razglisten) – od 3 meseca starosti naprej

Še najbolje, da ga odpelješ k veterinarju, kjer ti bodo vse razložili.

Lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 21.06.2004 : 20:05:43 »

Teme o cepljenju so se:
- Cepljenje proti kugi
- Ceplenje proti steklini
- Napacno ceplenje?
Logiran

Vesna206
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


« Odgovor #29 : četrtek, 24.06.2004 : 14:41:01 »

Zivjo!
Mene pa zanima, katero kliniko za male zivali najbolj priporocate? Jst bi sla na kliniko na gorkicevi 6. Naslednji teden imam prvo cepljenje z 10 tednov staro psicko. To pomeni, da jo grem najprej pokazat veterinarju, da jo stehta in ji da tabletke za razglistenje, potem pa pridem se na cepljenje. Zanima me tudi, koliko stane to prvo cepljenje in ali je na klinikah za male zivali potrebno placati vsak pregled (ce ja - koliko?).

Hvala za odgovore.

Vesna
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Kolikokrat cepiti?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines