mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:46:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Strani: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dogo argentino  (Prebrano 340338 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1515 : ponedeljek, 10.12.2012 : 17:28:23 »

Moj Guri

Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1516 : torek, 11.12.2012 : 07:18:32 »

Ornk desc.  Cheesy
 Kiss
Logiran
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #1517 : četrtek, 13.12.2012 : 19:27:01 »

uffff ker tank...Še reči da je to aktualna fotka in da tako uživata v poletju,mi pa v SLo zmrzujemo na -10C Wink
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1518 : četrtek, 27.12.2012 : 15:07:44 »

Aktualna ja, hvala Smiley
Logiran
Sprite
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #1519 : torek, 19.02.2013 : 22:07:08 »

Hej ho;

novinec na forumu Smiley

Že celo življenje si želim psa, ampak zdaj sem končno pod svojo streho in si ga bom tudi ubodel...KONČNO Grin
Obrnil sem že cel internet 2x in med ožji izbor so prišli boxer, doberman in DA, ampak DA mi je tako padel v oko da sem se praktično odločil za to pasmo - z rodovnikom, kakopak. kar sem o DA prebral je u bistvu enak kot jaz samo pač manjši in stoji na 4 nogah - tako da imam občutek da sva in karakterno in energijsko zelo usklajena Grin.
Kot je videti med temi tremi pasmami, pač ciljam na aktivnega kratkodlakega psa ker bi z "couch potato" tipom pasme verjetno znorel hehehe. Tudi sam sem med bolj aktivnimi osebami (nisem ravno hiperaktiven, čeprav ne manjka dosti Grin) in dnevno tečem, vikendaško obvezno hriblazim.
Pes bi bil kot domača žival in ga na lepotna tekmovanja ne mislim nosit, čeprav parkrat sem prisostvoval na Schutzhund treningu enega boxerja in recimo na takšne treninge in izpite bi ga z veseljem peljal in mislim da je tudi DA dosti primeren za Sch.

Sedaj pa par vprašanjc:
1) koliko je DA primeren za osebo brez izkušenj. Čas in volja sta, trmast sem tudi jaz; a vseeno raje vprašam, da ne bom preveliko breme nase vrgel.
2) živim v stanovanju, sicer je enosobno, ampak vseeno - kako se en tak pes znajde v stanovanju ko lastnika ni doma, ker DA res ni majhen pes. Saj zjutraj in popldne bi ga že sprehajal in se ukvarjal z njim, ampak vseeno bom moral tudi v službo hodit in takrat (9h/dan) bo omejen na tistih 55km2. Berem da so načeloma dokaj umirjeni doma, ampak ali se bo lahko navadil na stanovanje, ali pa je to pes, ki mora biti obvezno na dvorišči pred hišo?
3) Ali lahko en lastnik oceni stroške za takšnega psa? Prosim ne narobe razumet tega vprašanja, ker res ne mislim šparat na psu, ampak vseeno bi rad vedel ali govorimo o 100€/mesec ali o 1000€/mesec? jasno mi je da poje kar dosti hrane (navsezadnje imam tudi sam po zadnjih "ugotovitvah" na zdr. pregledu 196cm in 110kg in mi ravno tako en zrezek in pest riža ni zadosti Grin)
Kdor ima psa naj pač oceni koliko porabi za hrano in redne preglede (menda imajo zaradi bele barve kar dosti alergij ipd.)...če nič drugega bom pred nakupom ustanovil DA fond in začel šparat za kasneje hehe.

Hvala Smiley
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #1520 : torek, 19.02.2013 : 22:18:52 »

Odgovor na drugo vprašanje. DA si lahko deli stanovanje tudi z drugimi živalmi, vendar je v času odsotnosti šefice v boxu. Ena, ki jo poznam, je še mlada in ima temu primerne ideje, kaj se lahko v stanovanju preuredi. Ker pa je to velik pes, ji tudi hrana na pultu ni nedosegljiva.
Več pa naj povedo lastniki te pasme.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1521 : torek, 19.02.2013 : 23:14:05 »

Pomojem ne obstaja pes, za katerega bi lastnik trosil po 1000 evrov na mesec Grin Razen ce ima ta kake prav hude zdravstvene tezave.
Naceloma ni mus da ima lastnik izkusnje, ce ima karakter, znanje in razciscene pojme o vzoji psov. In pa zivce.
Ce jih nima, bojo problemi. So primeri takih "stanovanjskih kuzkov" ko so lastnikom enostavno zrasli cez glavo, pa ne zato ker bi bili zleht, ampak so bili prevec srckani in jih lastnih ni resno jemal.

Odrasel pes na mesec poje priblizno 15-20 kg briketov. Lahko komot zivi v stanovanju in tako bo najbolj srecen, samo dovolj gibanja mu mora biti omogocenega. In ne nimajo vsi alergij, ne jih pa izkljucit.
Predvsem ne sparaj pri nakupu in pazljivo izberi psa v leglu, nikakor kakega plasnega ali prevec zadrzanega mladica, pac pa veselega in samozavestnega, "gaunarja".
Cene rodovniskih psov se gibljejo okrog iste cifre, kar pa ni merilo za kvaliteto. Enostavno se je prijelo da ta pasma pac ima tako ceno, ne glede na to za kaksne pse gre in verjemi da znajo vzreditelji krasno propagirati svoja legla tudi kadar v bistvu nimajo pojma kaj so parili in kaj sploh prodajajo. Kar hocem reci je da ce je cena visoka to ne pomeni da je leglo top. Nizka pa ne bo v nobenem primeru, razen kadar hocejo srbska legla podturit v Slovenijo.
Ce se odlocis za nakup in bos psa pravilno vzgojil, bosta krasna ekipa.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1522 : torek, 19.02.2013 : 23:15:42 »

Odgovor na drugo vprašanje. DA si lahko deli stanovanje tudi z drugimi živalmi, vendar je v času odsotnosti šefice v boxu.
Odrasli psi naj nebi preurejali, mladicki pa skoraj obvezno hehe.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1523 : torek, 19.02.2013 : 23:20:16 »

Pomojem ne obstaja pes, za katerega bi lastnik trosil po 1000 evrov na mesec Grin


......



to ti misliš  Grin Grin Grin

jaz poznam enega ... pa ne lastnika ... ampak handlerja in istočasno vzreditelja teh psov. ker samo letalske karte požrejo tole cifro. razstave so pa v evropi, ameriki ... psi so pa iz japonske  Wink
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1524 : sreda, 20.02.2013 : 00:48:22 »

Ja, v primeru razstav..ampak to je drug svet. Jaz govorim o samem mesecnem strosku "vzdrzevanja" takega psa doma. Jih ni igrac in hrane in priboljskov ki bi dosegli to cifro.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1525 : sreda, 20.02.2013 : 00:59:13 »

psi so pa iz japonske  Wink
Japonci in ostali Azijci ki se ukvarjajo s kinologijo so obicajno financno precej dobro stojeci, razen nekaj preprostejsih izjem..in tudi izredno tekmovalni (ma ne vem ce so po tem hujsi od balkancev ahahah) tako da ti cisto verjamem. Tudi kupce njihovih psov bolj kot ne zanimajo titule (govorim o D.A.) Ampak ta clovek vzreja Dogo?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1526 : sreda, 20.02.2013 : 09:35:00 »

Obrambe, kolikor je meni znano, z DA ne smeš delat...
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1527 : sreda, 20.02.2013 : 09:50:10 »

Japonci in ostali Azijci ki se ukvarjajo s kinologijo so obicajno financno precej dobro stojeci, razen nekaj preprostejsih izjem..in tudi izredno tekmovalni (ma ne vem ce so po tem hujsi od balkancev ahahah) tako da ti cisto verjamem. Tudi kupce njihovih psov bolj kot ne zanimajo titule (govorim o D.A.) Ampak ta clovek vzreja Dogo?


itak, da za igrače/hrano/karkolipač kar niso razstave, ne porabiš toliko  Wink

ja ja lastniki so dobro stoječi Smiley in HUJŠI od balkancev kar se tiče tekmovalnosti. tale "moj" vzreja pudlje  Grin
Logiran
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #1528 : četrtek, 21.02.2013 : 15:35:00 »

Pozdrav

TO je čisto moj prvi pes(doma imajo starši  drugo bernardinko). Karakter moraš biti in mu od prvega dne dati vedeti kdo je gazda,ker je prebrisan pes in te non stop preizkuša.
Imam ga v stanovanju (110m2) in ni nobenih težav nikoli še nič uničil, od prvega dne ima svoj prostor in to je to.Ko me ni po več ur (5-10) mi ne naredi nič škode.(sva pa najmanj 3x na dan zunaj. 1x na teden se dobiva s sestrico in to je najboljše ker se res zdivjajo na fertik). Edino sesati moram na 2 dni.

Strošek pa kot je Maja napisala 15-20 kg briketov/mesec.Odkar imam psa imam file kjer si vse pišem pa si malo poglej

TITAN-stroški
2012
-1000eur(nakup)
-105eur(hrana Bosch maxi junior 3x15kg Grega)
-78eur(igrače,posoda,krtača,šampon)
-100eur(kupiranje)
-31eur(cepljenje kuga)
-79eur(hrana Bosch maxi junior 2x15kg Zoohit)
-31eur(cepljenje zajedavci)
-36eur(cepljenje steklina)
-105eur(hrana Bosch maxi junior 3x15kg Grega)
-40eur(zofa)
-82eur(hrana Bosch maxi junior 2x15kg Zoohit)
-60eur(sprenger-vetpet)
2013
-72eur(hrana Bosch maxi junior 2x15kg Zoo Celovec)

Star je 9 mesecev,se pravi je to strošek v 7 mesecih .

to je pa to...




Logiran
Sprite
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #1529 : četrtek, 21.02.2013 : 17:26:19 »

Ful hvala za odgovore Smiley
Torej se da bit začetnik s takim "teličkom" v stanovanju hehe. Super Smiley res povsod piše da ni za "first-dog-owner"-je; ampak se da, če si čvrst iz prve-fajn.
Ker vodit na povodcu čivavo brez kontrole še ni neke panike, ampak imeti na povodcu ~50kg surovih mišic brez kontrole je pa druga zgodba...

Pa hvala za oceno stroškov, sploh tebi švabo hvala za konkretne cifre. Vem da ponavadi večina v luft skoči če kaj takšnega vprašaš, ampak nabavna cena je res še najmanjši problem, zato pač raje vidim kaj me čaka tudi kasneje po nakupu.

več slik kot vidim, bolj se mi zdi da je "oklepnik" primeren izraz za tole pasmo hehe Grin
Logiran
Strani: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines