mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 01:30:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Strani: 1 ... 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dogo argentino  (Prebrano 340383 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1530 : četrtek, 21.02.2013 : 18:18:51 »

Sprite, upam, da denar za kupiranje ne bo med tvojimi stroški..
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1531 : četrtek, 21.02.2013 : 18:23:02 »


končno en, ki "ve", da je nakup psa najmanjši strošek. in JA se popolnoma strinjam s tabo uraa ... tudi jaz upam, da to ne bo tvoj strošek, za ta denar ji/mu raje nabavi igrače.
Logiran
Sprite
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #1532 : četrtek, 21.02.2013 : 21:46:55 »

Kaj ni kupiranje odpravljeno?
Ko sem brskal tudi za boxerje in dobermane sem videl, da se tem pasmam ne kupira več uhljev in repov; a DA je izjema al kako?
Mislim, če gre za zdravje naj se uhlji kupirajo, če pa je samo stvar estetike pa bi jih pač pustil pri miru - ker res ne bom psa vozil po nekih lepotnih rastavah - meni je lep, če drugim ni, to pač ni moj problem hehe Grin
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1533 : četrtek, 21.02.2013 : 21:49:16 »

Kaj ni kupiranje odpravljeno?
Ko sem brskal tudi za boxerje in dobermane sem videl, da se tem pasmam ne kupira več uhljev in repov; a DA je izjema al kako?
Mislim, če gre za zdravje naj se uhlji kupirajo, če pa je samo stvar estetike pa bi jih pač pustil pri miru - ker res ne bom psa vozil po nekih lepotnih rastavah - meni je lep, če drugim ni, to pač ni moj problem hehe Grin

Pri nas je prepovedano, v nekaterih državah pa (še) ni..
Super razmišljaj in res si se odgovorno lotil nakupa psa  Afro
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1534 : četrtek, 21.02.2013 : 23:37:23 »

Sprite, moram ti napisati, da si želim, da bi bilo več takšnih kupcev/posvojitljev psov! In zelo me veseli, da psu ne nameravaš kupirati ušes zaradi estetike!  Smiley
Logiran
skokica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


WWW
« Odgovor #1535 : petek, 22.02.2013 : 09:14:12 »

****

tale psička išče dom že nekaj časa, umes ga je dobila, vendar je bila vrnjena zarad dlake...  Angry
več info: Joy: prijazna lepoticka, ki ima rada kuzke, mucke, ljudi. Sterilizirana, cipirana, cepljena. Kontakt: ****
oddaja se preko Animal Angels
****
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1536 : sobota, 23.02.2013 : 00:24:39 »

''prijazna lepoticka, ki ima rada kuzke, mucke, ljudi''
Zame je tole nacin, kako se ne opise take pasme, sori. Lahko da ima res vse to rada, ampak deluje igrackasto, otrocje, ne izraza po mojem mnenju tega, kar bi bilo za taksno pasmo potrebno. Ko beres samo se cakas, da bo pisalo, da je otrocek v velikem telesu in dobrega srcka. Se opravicujem da sem se vaknila v malenkost, ampak meni tak nacin res ni simpaticen.
Ce bi se odlocila posvajat od takih, bi desetkrat dobro premislila, ali so znali oceniti psa in ali so mi realno povedali vse kar vedo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1537 : sobota, 23.02.2013 : 07:22:15 »

...se strinjam... pa še nič o gibanju in ostalih potrebah psa...  Undecided
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1538 : sobota, 23.02.2013 : 10:24:47 »

Spela, en dobronameren nasvet (sicer pa so na tem forumu tudi taka pravila) - ne rekalmiraj psov, ki jih ne poznas, ki jih nisi videla in ne ves kdo jih oddaja. Zakaj - iz razloga, ki je napisan zgoraj. Psica je mogoce res super, ampak, k mesancu z dogotom sodi v opis se kaj drugega. Ce bodo punce iz AA psico zelele objaviti tukaj, jo bodo same. Nihce jim tega ne prepoveduje.
Logiran
skokica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


WWW
« Odgovor #1539 : sobota, 23.02.2013 : 22:26:45 »

moj namen ni bil delat reklame za AA al pa kej podobnega, strinjam se tud s tem da j eopis psa totalno mim, zato je pa na voljo številka od začasnega skrbnika/ce in se pokliče in upraša za več informacij. nobenga ne zagovarjam al pa kej, ker se ne gre za društva ampak za psa.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1540 : sobota, 23.02.2013 : 23:31:57 »

skokica, se ti res zdi korektno oglaševati tako psico (nikakor ni psička), kot 'lepotička, nežna kot mucki, ki ima rada kužke, mucke, ljudi'?
No, meni se ne zdi, posebej zato ne, ker je odrasla psica (tukaj so psi psi in ne kužki) z neznano preteklostjo, ki so jo pripeljali že pred časom precej bogo iz Sarajeva in se zdaj podaja iz rok v roke. Zakaj tako, pa je najbrž tudi tebi povsem jasno iz opisov psice, ki spremljajo njeno oddajanje. Da je to kar pogosta praksa pri psih, ki jih daje v posvojitve to društvo, tudi vemo že od vsega začetka njihovega delovanja.

Tukaj ni mogoče objavljati oglasov za pse, ki niso tvoji in o katerih ne veš prav ničesar, razen tisto, kar prebereš na netu. Sicer je pa za oddajo psov na voljo rubrika PSI iščejo dom, kjer so tudi objavljena pravila oglaševanja.

Argumenta, da gre za psico in ne za društvo, ne sprejmem, saj jo je društvo pripeljalo čez mejo in s tem zanjo prevzelo prav vso odgovornost. Ne samo za to psico, temveč za desetine psov, ki jih redno spravljajo sem in takole oddajajo. Če bi pripeljali sem samo tiste živali, za katere lahko v celoti poskrbijo, takih oglasov ne bi bilo treba objavljati. V razvitih deželah, kjer imajo živalovarstvene organizacije že dolgoletno tradicijo, vedo, kako se take razmere rešujejo. V Sarajevu in ne v Sloveniji. S pomočjo tujih aktivistov na lokaciji, kjer problemi so, seveda, ne pa tako, da tuji aktivisti 'rešujejo' z dežja pod kap (kar podajanje psov sem in tja zagotovo je) njihove pse, osnovni problemi pa se ne premikajo k trajnejšim rešitvam. Ampak, kot pravim, vsak prevzame odgovornost za svoje početje.

Pa, mimogrede, prosim te, da v prihodnje uporabljaš velike začetnice in ločila, ter pred objavo postaviš črke, kamor spadajo.
Povezave in kontakt sem izbrisala.
Logiran

skokica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


WWW
« Odgovor #1541 : nedelja, 24.02.2013 : 12:52:33 »

Ok, tale komentar bo povsem "offtopic", se opravičujem vsem, ki redno spremljajo temo Dogo argentino.

"Ojoj", kakšen napad zaradi ene napake. Se opravičujem, ne bo se ponovilo, in še enkrat moj namen ni bil nikakršno oglaševanje kogarkoli/česarkoli.. Tole s pravopisom pa lahko velja tudi za vas in druge člane foruma, ne mislim se kregati ampak zakaj očitate napake drugim, ki jih počnete tudi sami. O delovanju AA se mi pa tudi ne ljubi, ima vsak svoje mnenje, moje je podobno kot tvoje ampak pustimo zdaj to. Lp
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1542 : ponedeljek, 25.02.2013 : 15:18:26 »

Sem malo cekirala in vidim da se v Sloveniji kar veliko stanca ta trenutek..in sem prepricana da vsaj nekaj ljudi ki iscejo mladice zaide tudi sem v ta topic.
Dajte kupovati iz preverjenih legel, rodovniske, ce imata starsa rodovnik to ne pomeni nic. Ce kupujete Dogo kupite Dogo, ne nek priblizek. V Sloveniji (Ajdovscina) je trenutno krasno rodovnisko leglo, oglas je tudi na tem portalu, mladici ne bivajo zabaceni v neki lopi, jejo kvalitetno hrano, niso produkt parjenja dveh sosedov ki imata slucajno enake velike bele pse.
In sem prepricana da je vzrediteljica lastnikom svojih mladicev vedno na voljo za vse nasvete, ogromno je primerov ko folk kupi pri enem cloveku, potem pa se kje zalomi in za nasvete gnjavi cisto tretje osebe, ker ga je "vzreditelj" njegovega psa jasno pustil na cedilu oz. itak nima pojma zakaj se gre, kako naj torej pomaga.
Kako je mozno da je Dogo scena aktivna povsod po svetu, v Sloveniji pa folk kupuje tam kjer je ceneje.
Logiran
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #1543 : torek, 26.02.2013 : 17:37:50 »

http://izklop.com/link_enc.php?id=83867

Pozna kdo psa in lastnico...

p.s. spodaj pa kup primitivnih komentarjev.Kaj mislite
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1544 : torek, 26.02.2013 : 17:47:13 »

http://www.dominvrt.si/clanek/priden_pes/rio-in-neon.html
Logiran
Strani: 1 ... 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines